Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

KLOCKI HAMULCOWE


MARTI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum chciał bym dowiedziec sie jakie sa wasze spostrzezenia (wady,zalety,czy chałasuja,jaki przebieg wytrzymują)klocki hamulcowe firm: MK Kashijama,Japanparts,NipParts oraz Woking

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe jezdziłem na takich klockach ale taka mała rada, z doswiadczenia, kiedyś kupiłem klocki 'no name' bo były tanie i piszczały. Myślałem, że to na pewno minie bo muszą się dotrzeć i owszem "dotarły" się, tylko tarcze musiałem wymienić, klocki niewiele się zużyły. Kolejny zakup to LUKAS-y i zużywały się klocki, oczywiście tarcze też ale w niewielkim stopniu. Polecam klocki raczej znanej firmy i przy wymianie klocków zalecałbym przetoczenie tarcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARTI Ty byś lepiej załatwił w tym swoim sklepie dobre zniżki , a nie zbierasz opinie żeby wiedzieć co sprzedawać. A tak po za tym jeżdżę na kashijamach na przodzie i tyle , czasem piszczą te z przodu , ale nie ma tragedii. Ogólnie nie narzekam. Miałem kiedyś NIPPARTS-y i strasznie brudziły felgi. Po za tym szybko się zużyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A JA MAM KASHIYAMA I NAWET ANI RAZU NIE ZAPISZCZALY MOŻE DLATEGO ZE ZALOZYLEM JE Z NOWYMI TARCZAMI ZROBILEM JUŻ NA NICH PONAD 5k ,jak sie skoncza i zrobie wymianke to sie odezwe.

 

ja też założyłem z nowymi tarczami :P:P a tysi zrobiłem ponad 3 i dalej piszczą holery :< :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A JA MAM KASHIYAMA I NAWET ANI RAZU NIE ZAPISZCZALY MOŻE DLATEGO ZE ZALOZYLEM JE Z NOWYMI TARCZAMI ZROBILEM JUŻ NA NICH PONAD 5k ,jak sie skoncza i zrobie wymianke to sie odezwe.

 

ja też założyłem z nowymi tarczami :P:P a tysi zrobiłem ponad 3 i dalej piszczą holery :< :<

A tarce jakiego producenta? moje taki jak klocki "kashi",w ostatnich latach poruszałem się różnymi służbówkami i wiem że duże znaczenie ma dobór klocków do tarcz. głownie we francuzach w renówce w serwisie 3 razy zmieniali prod. klocków zeby nie piszczały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto oszczędzać na czymś tak ważnym jak układ hamulcowy i wkładać jakiś badziew? Za niewiele ponad 100zł można kupić ferrodo premier albo ebc blackstuff (mowa o Primerze 2.0 16V). Są trwałe i skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum chciał bym dowiedziec sie jakie sa wasze spostrzezenia (wady,zalety,czy chałasuja,jaki przebieg wytrzymują)klocki hamulcowe firm: MK Kashijama,Japanparts,NipParts oraz Woking

 

Żadnych z wymienionych nie polecam a wręcz odradzam :!:

polecam ferrodo premier albo EBC blackstuff a z tańszych to Delfii bardzo dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki Akebono - po prostu rewelacja !

 

Nie spotkałem takowych jeszcze a masz pudełko po nich jeśli tak to wklej prosze fotkę :)

 

 

tak, dokładnie takie jak z postu kolegi Dylsona...

 

1674466684.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z przodu założyłem Kashijame. Tragedia. Piszczą strasznie a zrobiłem na nich juz z 8tys km więc raczej już się nie dotrą. Ostatnio z tyłu założyłem klocki Ferodo Premier (kupiłem za 67zł :) ). Jak na razie spisują się bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim kiosku Klocki Delphi + tarcze oryginał (jeszcze :D)

 

Żeby nie piszczało to wystarczy sfazować tarcze i klocki, żeby krawędziami nie tarły i będzie spox :one: No i oczywiście dotrzeć je dokładnie i delikatnie.

 

Z delphi jestem zadowolony - komplet do mojego kosztował około 120zł, żadnych pisków ani przypaleń.

 

Dużo zależy od kierowcy i częstotliwości używania hamulców. Znam takiego gościa, który co tydzień musi myć felgi z resztek klocków - fakt badziewie kupił, ale na badziewiu też idzie pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od kierowcy i częstotliwości używania hamulców. Znam takiego gościa, który co tydzień musi myć felgi z resztek klocków - fakt badziewie kupił, ale na badziewiu też idzie pojeździć.

 

To że klocki pylą to ich nie przekreśla większość dobrych pyli łącznie z feredo i EBC

a np. kaszijamy ani nie pyliły ani dobrze nie hamowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nie pylą i hamują :D

 

Chodziło mi o to, że żywotność klocków w dużej mierze zależy od stylu jazdy kierowcy - jak ktoś jeździ but-hamulec to zjedzie szybciej takie same klocki niż osoba, która większośc czasu hamuje silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od kierowcy i częstotliwości używania hamulców. Znam takiego gościa, który co tydzień musi myć felgi z resztek klocków - fakt badziewie kupił, ale na badziewiu też idzie pojeździć.

 

To że klocki pylą to ich nie przekreśla większość dobrych pyli łącznie z feredo i EBC

a np. kaszijamy ani nie pyliły ani dobrze nie hamowały

 

To ze KASHIYAMY nie pyla to sie zgodze ale ze nie hamuja tego nie powiem(patrz wyzej) pozatym kumpel ma PATROLA tez zalozyl Kashi i jemu tez nie piszcza. Nie to zebym je zachwalal pod niebiosa.

Pamietac trzeba przy wymianie klockow o wyczyszczeniu i wyregulowaniu tloczkow i zaciskow itd.. to tez ma wplyw na piski przy hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...