Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

KLOCKI HAMULCOWE


MARTI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ze KASHIYAMY nie pyla to sie zgodze ale ze nie hamuja tego nie powiem(patrz wyzej) pozatym kumpel ma PATROLA tez zalozyl Kashi i jemu tez nie piszcza. Nie to zebym je zachwalal pod niebiosa.

 

Moje kaszijamy też nie piszczały :!: ale skuteczność hamulców w stosunku do innych klocków to przepaść (hamować a hamować to różnica) i tu mnie nie przekonasz bo nawet Delfi dużo lepiej hamowało nie wspominając EBC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Sunny, gdy go kupiłem od Helmuta były wstawione klocki i szczęki 'oryginalne Nissan' (tzn. z wybitym dużym logo Nissana) z mniej zauważalną nazwą firmową 'Mitsuboshi'. Hamowały dobrze i nie pyliły.

 

Teraz na przedzie mam Nipparts - hamują dobrze ale trochę piszczą i pylą jak diabli (po miesiącu felgi sa brązowe), z tyłu mam Kashiyama - nie pylą, nie piszczą ale trudno mi powiedzieć jak hamują...

 

Przy następnej wymianie będę szukał tych 'Mitsuboshi' jak były oryginalnie. a może skuszę się na Ferodo? Dużo pozytywnych opinii o nich tutaj ludzie piszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie z przodu kashiamy , przejeździłem już ok 20 tys i cisza zero piszczenia i hamują bardzo dobrze i nie pylą, a z tyłu mam ferodo i pylą okropnie choć też nie piszczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
a co myślicie o tych nie są za tanie ?

http://moto.allegro.pl/item340674775_japon...ra_primera.html

i czy klocki na tył i przód są takie same ( WP144 P11)?

 

Bardziej polece ci takie klocki i sprzedawce ja kupowałem już u niego kilkakrotnie klocki do rużnych aut i są bardzo dobrej jakości i ceny

przednie i tylne nie są takie same :!: przednie do WP11 kosztóją około 80zł a tył masz tu

http://moto.allegro.pl/item341184962_klock...16_primera.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w sowim 2 dni temu wymieniałem klocki i tarcze z tyłu bo tłoczek w tylnym lewym kole mi zapiekł się (1dnym słwoem zblokował sie i juz blachami hamowalem). wymienilem klocki na kashiyama a tarcze na nipparts, jak narazie nie nazekam.

Dla tych co maja almerke n16 2.2 tarcze maja rozmiar 258, w gro katalogow nie uwzglednili ze nasze dieselki maja inny rozmiar tarcz :-)

 

[ Dodano: Pią 11 Kwi, 2008 00:59 ]

ja w sowim 7 dni temu wymieniałem klocki i tarcze z tyłu bo tłoczek w tylnym lewym kole mi zapiekł się (1dnym słwoem zblokował sie i juz blachami hamowalem). wymienilem klocki na kashiyama a tarcze na nipparts, jak narazie nie nazekam.

Dla tych co maja almerke n16 2.2 tarcze maja rozmiar 258, w gro katalogow nie uwzglednili ze nasze dieselki maja inny rozmiar tarcz :-)

 

p.s. u mnie jak narazie nic nei piszczy nic nie stuka :-) wiec (odpukac) niech tak zostanie :-) :030:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o tych nie są za tanie ?

http://moto.allegro.pl/item340674775_japon...ra_primera.html

i czy klocki na tył i przód są takie same ( WP144 P11)?

 

W tym odnośniku na allegro pisze że te klocki są do samochodu bez ABS-u czy to jakiś problem ??? Jeśli ja mam ABS to mi te klocki nie pójdą ???

 

Co do klocków EBC to chyba i ja się skuszę. Daje link na Allegro:

 

http://allegro.pl/item342168112_ebc_red_st..._turbo_wrx.html

 

Jest kilka rodzajów tych klocków w zależności od typu jazdy i temperatury tarcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie głupie pytanie poza tematem. Piszę do gościa już któryś raz z kolei co rozumie pod pojęciem komplet klocków. Czy komplet na jedno koło czy na całą oś (dwa koła).

 

Pisze że do Primery P10 komplet klocków kosztuje 250 zł. Czy to dobra cena i do czego się tyczy. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie głupie pytanie poza tematem. Piszę do gościa już któryś raz z kolei co rozumie pod pojęciem komplet klocków. Czy komplet na jedno koło czy na całą oś (dwa koła).

 

Pisze że do Primery P10 komplet klocków kosztuje 250 zł. Czy to dobra cena i do czego się tyczy. Pozdro.

 

klocki zawsze wymieniamy kompletami nawet jak jeden jest bardziej zdarty a drugi mniej :!:

dla tego by siła hamowania była jednakowa na danej osi auta i nie ściągało w którąś ze stron

dla tego klocki sprzedawane są zawsze kompletami na oś przód albo tył

a cena 250zł za EBC zielone jest właściwa bo po tyle są

 

[ Dodano: Sro 16 Kwi, 2008 10:56 ]

Ja również polecam GreenStuffy EBC - im mocniej się rozgrzeją tym mocniej hamują. Jak jasny gwint hamują! I pylą tyle co nic. :one:

 

Potwierdzam tam gdzie kaszijamy już nie hamowały(czyli po kilku ostrych hamowaniach) te klocki hamują jeszcze mocniej niż na początku powodując dużego banana na mojej twarzy i gały na wierzchu pasażera :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeszcze takie jedno pytanko co do wymiany klocków. Mam wielki problem. Dzisiaj próbowałem zajrzeć do klocków hamulcowych (jeszcze starych) aby sprawdzić ich stan zużycie i udało mi się tylko w dwóch przednich odkręcić śrubę w zacisku a w dwóch tylnych niestety nie. Śruba wcale ni chce się odkręcić a mógłbym nawet powiedzieć że się omyka. Jak pójdzie tak dalej to zniszczę śrubę. Ma ktoś jakiś patent na to ??? WD-40 już stosowałem ale nie wiem czy to pomoże.

 

2. Jak mniej więcej powinien wyglądać zużyty klocek hamulcowy. Wiem że jak jest pęknięty albo widać to gołym okiem (to skrajne przypadki wykończenia klocków). Może ktoś wie w jakim momencie wymienić klocki gdy tylko to widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruba wcale ni chce się odkręcić a mógłbym nawet powiedzieć że się omyka. Jak pójdzie tak dalej to zniszczę śrubę. Ma ktoś jakiś patent na to ??? WD-40 już stosowałem ale nie wiem czy to pomoże.

 

piepsznij pare razy młotkiem i odkrecaj nasadką,musi pujść :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś patent na to ??? WD-40 już stosowałem ale nie wiem czy to pomoże.

 

2. Jak mniej więcej powinien wyglądać zużyty klocek hamulcowy. Wiem że jak jest pęknięty albo widać to gołym okiem (to skrajne przypadki wykończenia klocków). Może ktoś wie w jakim momencie wymienić klocki gdy tylko to widać

 

pierwsze pytanie to palnik :one: ;)

drugie pytanie bez wyciągania widać ile go zostało minimum to 2mm klocka poniżej wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś patent na to ??? WD-40 już stosowałem ale nie wiem czy to pomoże.

 

2. Jak mniej więcej powinien wyglądać zużyty klocek hamulcowy. Wiem że jak jest pęknięty albo widać to gołym okiem (to skrajne przypadki wykończenia klocków). Może ktoś wie w jakim momencie wymienić klocki gdy tylko to widać

 

pierwsze pytanie to palnik :one: ;)

drugie pytanie bez wyciągania widać ile go zostało minimum to 2mm klocka poniżej wymiana

 

Palnik i dobrać nowe śruby ???

 

I jeszcze jedno pytanko. Jak wiadomo zamierzam kupić klocki EBC Green Stuff i czy jak je kupie do standardowej tarczy to mi szlak ich nie weźmie ??? Wiadomo że było by lepiej kupić też nowe tarcze za jednym zamachem z klockami ale one trochę kosztują.

 

PS: może ktoś widział w miarę tanie klocki EBC green stuff bo na allegro gość chciał ode mnie 250 zł za komplet na przód, a tarcze EBC http://www.allegro.pl/item342168139_ebc_tu...aru_suzuki.html

kosztują 300 zł za szt.

 

POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 zł za GreenStuffy, to raczej... DOBRA cena. Sam do Note kupiłem za podobną cenę (mniej więcej), a tam są klocki z Micry.

I używam na starej, oryginalnej, częściowo już zużytej (jeden komplet) tarczy: czasem fioletowa na chwilę się zrobi... :diabel2:

Ale jest ok - tylko na początku jakiś czas piszczą jak stary Ikarus (trzeba je "dotrzeć"), ale po 200-400 km przestają. :)

A jak się rozgrzeją, to... ciężko ABS nawet włączyć na suchej nawierzchni (przy dobrych oponach!). :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by lepiej kupić też nowe tarcze za jednym zamachem z klockami ale one trochę kosztują.

 

a nie lepiej kupić nowe tarcze np trw -lukas do tego klocki np.ferrodo i za około 300 zeta masz komplecik ??a tak to wywalisz kase na same klocki a tarcze stare ;) przeanalizuj :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by lepiej kupić też nowe tarcze za jednym zamachem z klockami ale one trochę kosztują.

 

a nie lepiej kupić nowe tarcze np trw -lukas do tego klocki np.ferrodo i za około 300 zeta masz komplecik ??a tak to wywalisz kase na same klocki a tarcze stare ;) przeanalizuj :one:

 

A czy te tarcze i klocki co wymieniłeś zdadzą egzamin ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szeyker89, kupiłem ostatnio komplet. Tarcze TRW + kłocki Akebono (pierwszy montaż do większości japończyków) i jestem zadowolony. Nie widać zmęczenia cieplnego. Śmiało mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...