Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyjąca skrzynia biegów


Gość martins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. w niedzielę kupiłem terrano 2.7tdi z 2002r. wózek ogólnie super za wyjątkiem wyjącej skrzyni na 3 a zwłaszcza 5 biegu. samochod ma 170tys przebiegu. Czy spotkał się ktos z takimi objawami i czy konieczna jest wymiana skrzyni? Czy ewentualnie można z tym jeździć bez wielkiego ryzyka że skrzynia rozpadnie się na środku drogi. dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy konieczna jest wymiana skrzyni?

Na 90% łożysko wałka głównego, te w płycie głównej.

Czy ewentualnie można z tym jeździć bez wielkiego ryzyka

Jeśli sprawa ma się skończyć tylko na łożysku lub kilku - to NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się , że nie ma co czekać.

 

Rób od razu skrzynię , bo jeszcze więcej się może się w skrzyni posypać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest jedno wyjście. Kup skrzynie i ją wyremontuj a jak ta w aucie ci poleci to zmień :D

Wygodniejsze ale droższe. Tak naprawdę to już powinieneś ściągać skrzynię i wymieniać wszystkie łożyska w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mialem w maximie (i nie tylko ja bo to przypadlosc maxim) koszt imprezy okolo 1500zl ale wymienilem wszytskie 6 lozysk uszczelniacze itp, niektore lozyska sa drogie.

Jesli moge cos poradzic to zadbaj o dobry warsztat, niektorym sie tylko wydaje ze to proste. Juz zrobilem 30 tys od wymiany - cisza i spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku weź i wyremontuj tą skrzynię co masz. Kupisz używkę to zaraz też będziesz musiał ją remontować. Zdrowy rozsądek nakazuje nie wyrzucać pieniędzy w błoto, no chyba, że to off road :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przy wciśniętym sprzęgle wszystko jest o.k., gdy puszczam coś zaczyna w skrzyni jarmolić.

Sprzęgło, docisk i łożysko wymienione i dalej to słychać. Czy to jakieś łożyska padły czy skrzynia zaczyna zdychać? Może ktoś miał taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj tylko łożyska, bo lecą po pewnym przebiegu. No i jeszcze do tego łożysko oporowe sprzęgła i łożysko na wałku sprzęgłowym.

 

Tyle dotychczas awarii tych skrzyń udało mi się znaleźć/wyczytać. Zaniedbanie kończy się lataniem po szrotach w poszukiwaniu skrzyni.

 

Ja stawiam na łożysko wałka. Spece na forum4x4.pl polecają je wymienić przy okazji wymiany sprzęgła, po co 2 razy się siłować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. W Terranie II, 2,7 TD, rok 1993 zaczęła wyć skrzynia biegów na wszystkich biegach z wyjątkiem 4 biegu. Po spuszczeniu oleju ze skrzyni biegów znalazłem sporo opiłków metalowych na korku spustowym i z otworu spustowego wraz z olejem wypłynęła blaszana rynienka o wymiarach 3 cm x 1,8 cm. Czy ktoś z Kolegów wie z jakich roczników Terrana pasuje do mojego auta skrzynia biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod wątek ze swoją skrzynką.

Więc tak - objawy chyba klasyczne - odgłosy jak z sieczkarni podczas jazdy (chyba na 4 biegu jest najciszej) i na luzie też coś chrobocze/obciera ale nie zawsze. Wciśnięcie pedału sprzęgła i wszystko jest cicho. Jedni mechanicy obstawiają łożysko oporowe inni od razu skrzynię. Niestety myślę że to drugie. W tym tygodniu wbijam się na warsztat, kurcze mało kto chce to robić bo trzeba przednie zawieszenie - drążki zdemontować.

Auto to Maverick/Terrano 2.4 1994 rok.

Gdzie można kupić łożyska ew. inne elementy do skrzyni terrano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuję używanej skrzyni. Okazało się, że na miejscu jest warsztat zajmujący się naprawami skrzyń.Wstępnie zapowiedzieli, że naprawa będzie kosztowała max. 1000 zł, ale powiedzieli, że może to kosztować mniej. Okaże się po rozbiórce skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie Czy ktoś posiada informacje jakie są symbole, oznaczenia łożysk w skrzyni? W T 1 2,7 TD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie.

 

W moim Mavericu 2,7 TD niestety również wyją łożyska skrzyni, przy wymianie oleju w skrzyni, popłyneły opiłki.

Czy ktoś zna jakiś warsztat specjalizujący się w naprawach skrzyń biegów w Krakowie lub okolicach , lub w Bielsku Białej ? Obawiam się że mechanicy zajmujący się moim drugim wozem - mogą nie ogarnąć tematu.

 

I drugie pytanie, czy zna ktoś oznaczenia tych łożysk, gdzie je kupić, jakie typy, wymiary , ceny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska wałka atakującego:

1- 6306N - u mie było już nieoryginalne, polskie, a właściwie pozostałości (koszyk zmielony, bieżnie wydarte)

2- HR6305 B22-19UR trochę zużyte u mnie było.

Kupisz np. w Albeco.

U mnie gość chciał wysyłac skrzynię gdzies do naprawy, ale zmieniłem warsztat. Notrmalny mechanik (nie wymieniacz) powienien sobie z tą skrzynią poradzić.

 

Uwaga - dane dotyczą łożysk do skrzyni z 2.4 benzyna - nie wiem czy skrzynie są takie same w dieslu.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziękuje za odpowiedź , będę walczył z tematem jak tylko wrócę z roboty do domu. Jeśli uda mi się naprawić skrzynie bez jej wymiany - opiszę co i jak.

 

Edit :

 

Udało mi się znaleźć serwis , niedaleko Krakowa w Jaworniku koło Myślenic : http://www.4gear.pl/

 

Telefoniczna wycena wymiany łożysk 450 zł + koszt łożysk, z założeniem że sam zrzucam skrzynie i im dostarczam.

 

Jak się uporam z tematem to dam znać jak wyszło.

 

 

--------------------------------------------------------

 

No i już jestem po remoncie skrzyni.

 

Mogę polecić warsztat w Krakowie , pana Andrzeja Miernika na ul. Prądnickiej 36 , tel : 12 632 28 94 .

 

Do wymiany okazało się łożysko wałka sprzęgłowego P1020598.JPG

 

jak widać całkiem rozwalone, koszt nowego to 58 zł (prod UK) lub 25 zł (prod PL )

 

jak już zrzuciłem skrzynie to zdecydowałem odrazu wymienić sprzeglo, w starym łożysko też padało.

 

Do tego wiadmo, nowe 3,5 L oleju, czyszczenie , nowe uszczelnienia .

 

Całość kosztowała mnie 1530 zł w tym:

 

- 610 zł sprzęgło (LUK)

- 120 zł olej

- 745 zł robocizna

- 58 zł łożysko

- 11 zł silikon

 

Czas trwania zabawy to 3 dni

 

Smok jeździ jak nowy. Żadnego warkotu, żadnego buczenia, 1 i wsteczny już nie zgrzytają przy wbijaniu, sprzegło nie szarpie przy ruszaniu, można spokojnie jechać na 5 biegu jak i hamować silnikiem.

Edytowane przez Jesper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cie zmartwię trochę bo z wyceny zrozumiałem ze wymieniłeś tylko jedno łożysko, jest to niestety kompletnie bez sensu ...

bo reszta jest zużyta i ma powiększone luzy a nowe nie ... życzę aby nie ale niestety bardzo prawdopodobnie zaraz coś się znowu rozwali i pewnie będzie to to łożysko które wymieniłeś, zresztą mat125 potwierdza to co mowie, ile dostałeś gwarancji ?

3,5l oleju to trochę mało chyba ...

robocizna hmm no ja zapłaciłem 500 za wymianę wszystkich łożysk,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam się. NIe jestem mechanikiem, nie znalazłem też nigdzie informacji że łożyska trzeba wymieniać wszystkie naraz. Staram się ufać ludziom i wierze że znają się na tym co robią.

3,5 L wchodzi według katalogu.

 

Ceny są krakowskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wciśniętym sprzęgle wszystko jest o.k., gdy puszczam coś zaczyna w skrzyni jarmolić.

Sprzęgło, docisk i łożysko wymienione i dalej to słychać. Czy to jakieś łożyska padły czy skrzynia zaczyna zdychać? Może ktoś miał taki problem.

Witam!

U mnie podobnie, też słychać turkotanie, ale po starcie zimnego silnika, po chwili, jak się lekko rozgrzeje, to odgłos milknie prawie całkowicie.

Jak było ciepło w lecie, to rano przy starcie, prawie w ogóle nie było tego turkotania słychać... Jak myślicie, czy to też już lecą łożyska na skrzyni, czy łożyska na wałku sprzęgła, a może coś innego ?

Pzdr !

P18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie podobnie, też słychać turkotanie, ale po starcie zimnego silnika, po chwili, jak się lekko rozgrzeje, to odgłos milknie prawie całkowicie.

Jak było ciepło w lecie, to rano przy starcie, prawie w ogóle nie było tego turkotania słychać... Jak myślicie, czy to też już lecą łożyska na skrzyni, czy łożyska na wałku sprzęgła, a może coś innego ?

Pzdr !

P18

U mnie jest to samo od kilkudziesięciu tysięcy kilometrów, zacznij sie martwic dopiero wtedy, jak objaw sie wyrażnie nasili, podobno ten typ tak ma...., i ponoć nie ma co sie tym przejmować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turkotanie na początku to może oznaczać problem z smarowaniem, za mało oleju albo za gęsty, jak się rozgrzeje albo rozbryzga to cichnie

według mojej serwisówki do skrzyni TD71C wchodzi 4,9l ... wlałem 5, w każdym razie lej pod korek albo więcej

 

też nie jestem mechanikiem ale daje rade :) naprawdę nie wierzcie mechanikom niewielu jest fachowców a jeszcze mniej uczciwych fachowców, niestety takie mam doświadczenia dlatego większość rzeczy staram się robić sam, wtedy wiem dokładnie co i jak, niestety czasami po 2 razy i niestety nie wszystko sie da samemu

 

dałem rade rozłożyć i złożyć całego pickupa na razie jeździ :) więc chyba tak źle nie jest ze mną ... w warsztacie wzięli by za robotę koło 20k i bym nie wiedział co i jak ehh taki offtop ale powiadam nie wierzcie i zawsze zawsze proście o stare cześć to tak dla siebie i dla innych :)

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...