Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyjąca skrzynia biegów


Gość martins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zalazłem resztki dlatego zdecydowałem się na remont mimo ze chodziła dobrze, a po ich remoncie gorzej było niż przed dlatego podejrzewam że mogli nakładać syfu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszkadza to mi lżejszy portfel i to że od razu nie zrobiłem sam ale wtedy nie miałem już czasu jeszcze skrzynią się bawić

 

już nie bo mam ATF, teraz wleje normalny może się dotarło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem wtedy samochód rozłożony tak że rama była goła piaskowana więc nie chciałem się zajmować kolejną rzeczą - niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własna skrzynie miałem robioną 2x raz u "specjalisty" w Dziekanowie- zapłaciłem 2200 za generalkę z demontażem i montażem po poważnej awari łożysk głównych, od początku coś było z nią nie tak ale specjalista twierdził że wszystko się ułoży i po pół roku ułożyło.... na dnie skrzyni biegów piąty bieg, łożysko zębatki synchronizator zmielone... (oczywiście mechanior nie odbiera tel i chowa się po krzakach)  Następny remont u magików gdzie robił hugh, o dziwo chodzi bez zastrzeżeń już ponad rok tfu tfu koszt 1700 z demo i montażem, wałkiem, zębatkami 5 biegui synhronizatorem.i wszystkimi łożyskami... troszkę sieknie z wałka dwigni reduktora albo dwigni zmiany biegów ale nie mogli dobrać na cito uszczelniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj kolego jakoś chyba za szybko czytasz ... dałem skrzynie innym do zrobienia bo sam się zajmowałem resztą samochodu w tym czasie, właśnie wtedy była wyjęta bo ewidentnie łatwiej jest się tam dostać od góry, potem jak sam robiłem skrzynie to już niestety wyjmowałem ją od dołu, a teraz czeka mnie jeszcze jeden raz jej wyjęcie / odpięcie bo będę silnik zmieniał. już akurat nie bardzo mam pomysł co bym mógł tam więcej zdziałać, no poza dołożeniem jednej "zębatki" ale chcą za nią ponad 200zł w ASO a w używkach to nie mogę znaleźć nic niestety więc nie mam po co jej rozkładać



Ja własna skrzynie miałem robioną 2x raz u "specjalisty" w Dziekanowie- zapłaciłem 2200 za generalkę z demontażem i montażem po poważnej awari łożysk głównych, od początku coś było z nią nie tak ale specjalista twierdził że wszystko się ułoży i po pół roku ułożyło.... na dnie skrzyni biegów piąty bieg, łożysko zębatki synchronizator zmielone... (oczywiście mechanior nie odbiera tel i chowa się po krzakach)  Następny remont u magików gdzie robił hugh, o dziwo chodzi bez zastrzeżeń już ponad rok tfu tfu koszt 1700 z demo i montażem, wałkiem, zębatkami 5 biegui synhronizatorem.i wszystkimi łożyskami... troszkę sieknie z wałka dwigni reduktora albo dwigni zmiany biegów ale nie mogli dobrać na cito uszczelniaczy.

no tak tylko tak jak rozmawialiśmy kiedyś ty im patrzyłeś na rece :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radzę spróbować, ja jeżdżę od 1,5 roku na ATF Valvo... i jest super a zimą to już zupełnie bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATF ma mniejsza lepkość - rozwiązuje problem o którym pisałem czyli wrzucanie biegów - lepiej synchronizatory łapią, na nic innego nie pomoże.

Jeżeli biegi wchodzą kiepsko "haczą" na zimnej skrzyni lub zimą a w lato czy na ciepłej jest ok to wlej ATF jak ci skrzynia hałasuje to nie ma to nic do rzeczy. Ale ATF trzeba wymieniać częściej np co sezon tak mówią mądrzy ludzie od oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak biegi wchodzą ciężko przy włączonym silniku a lekko na zgaszonym to sprzęgło. ale co tu zgadywać jak i tak zaraz robisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie słyczac stukanie ze skrzyni na biegu jałowym nie zawsze po wciśnieciu sprzegła ustaje co to, moze być łozysko oporowe miał ktos cos podobnego model to terano 2 2,7 tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli najlepiej juz całe sprzeglo wymienić ,a tuleje na wałku ruszać da się ją wymienić bez wyjęcia skrzyni . Jakie sprzęglo kupic ? myslałem nad exedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi wydaje sie że to sprzęglo ,spuściłem olej rok temu i był czysty zalałem oryginał nissan xz 75 w 85 taki powinien być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma 170 tys terenu nie widziało kupiłem od dziadka starszego nie szarpie, tylko może na małych predkościach są drgania ale ponoć ten typ tak ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z tuleją na walku wymieniać jak co, bo nie wiem czy do niej nie trzeba skrzyni sciągac bo jak co wymienie w przyszłości kpl sprzęgła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Czy posiada ktoś z Was wymiary (symbole ) łożysk skrzyni biegów terrano II 95r.(może być też do t1 wiele się nie różni) 2.7TD niestety nigdzie nie mogę znaleźć takich info  a już pora na wymianę i chciałem  kupić wcześniej przed rozebraniem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzeglo exedy po lekkim dlubnieciu silnika ( ok 130 kuca i ponad 300 niutkow) szczezlo w momencie.

może byś sie pochwalił tą turbinką ? co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...