Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyjąca skrzynia biegów


Gość martins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam chyba dość... kolejna ingerencja w skrzynie...

 

5 i wsteczny wróciły...

 

2 znowu nie ma synchronizatora.

 

czyli mam w aucie 2 skrzynie, z czego jedna w częściach leży w bagażniku...

 

Jakby ktoś chciał kupić r20 w longu... silnik igła, zawiecha dłubnięta, stalowy zderzak to niech da znać, dopóki nie przejdzie mi wqurf... sprzedam po taniości i nie chce tego widzieć

 

druga skrzynia gratis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam chyba dość... kolejna ingerencja w skrzynie...

 

5 i wsteczny wróciły...

 

2 znowu nie ma synchronizatora.

 

czyli mam w aucie 2 skrzynie, z czego jedna w częściach leży w bagażniku...

 

Jakby ktoś chciał kupić r20 w longu... silnik igła, zawiecha dłubnięta, stalowy zderzak to niech da znać, dopóki nie przejdzie mi wqurf... sprzedam po taniości i nie chce tego widzieć

 

druga skrzynia gratis...

Opanuj, miałem taką jazdę jak ty przed majówką, wszystko zrobione, wyspawany, zrobiony zawias i nie zapalił. Chętnie bym go spalił, wróciłem z majówki gdzie popiłem z chłopakami, pogadalim.... wk...ie przeszło a dziś już pali tylko nie mogę go ustawić ale i to się uda. Masz dużą wiedzę to dasz radę. :) A tak na marginesie to ile talarów? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

talary to jedna kwestia.

 

Druga to taka że znowu trzeba by skrzynię zrzucić... otworzyć i pewnie dać ją komuś bardziej kumatemu...

 

albo można by kupić trzecią skrzynię co pozwoli pewnie zaoszczędzić etapu "otwierania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przemyśleć, ale nie sprzedawaj bo Ci przejdzie złość na nyskę. Chyba że chcesz zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od $ czekam na przypływ pewnej wiszącej od dłuegiego czasu kwoty...

 

o defie 90 myślę... żeby kupić rozebrać od śrubki i złożyć, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupienie strupa 110 s z ciepłych i suchych klimatów wraz z kompletną rekonstrukcją, cynkiem, tajlami i czym bądź wyniosła kumpla 28 tysiaków

 

i efektem jest auto warte faktycznie ok 30 tysi...

 

w terrano można włożyć spokojnie 15... i efektem końcowym jest wydumka warta 7-10 :)

 

no zrobiony def pojeździ 10-15 lat... zrobiony tyran za 10 będzie kompletnie zgnity :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś z kolegą tego defa na pisakowni, na podjazdach? Miał blokady? Seryjny silnik z Angola? Różnie to z defami bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

def robi... na +2 cale ma wykrzyże które załatwiają połowę problemów.

 

No i lekki jest... to jest jakieś 300-400 kilo mniej niż tyraczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajny jest nie ma co ale jakoś ta jego świetlana bezawaryjna przyszłość do mnie nie przemawia. Kolega (o wysokiej kulturze technicznej) użytkuje Disco i mam pewien pogląd na hit angielskiej motoryzacji.

110-jako wyprawówka pomijając brak komfortu z racji wielkości chyba by się nadawał.

Ale co tu dużo się rozpisywać. Na temat LR powiedziano już wszystko. To nie jest auto ale stan umysłu.....:-)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

disco to zupełnie inna bajka...

 

w defie nie ma się co zepsuć, a jak się zepsuje to można ogarnąć młotkiem i majzlem

 

200TDI albo 300TDI jest do ogarnięcia

 

napęd dość żywotny, hamulce proste...

 

amelinum nie skorodujesz,ramę ogarniesz... budę można zrzucić po kawałku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amelinium koroduje i ciężko go ogarnąć inaczej niż nitownica i ryfel. Rama to kawał konstrukcji-faktycznie, robi wrażenie.

Legendą są oprócz logo wycieki. Silnik tez nie jest demonem mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja po za tym ze kupiłem swojego jeszcze bardziej żałuje że zacząłem go naprawiać ....trudno się mówi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200seta i 300seta mają cirka about 110 kuców... przy masie defa to aż za dużo

 

jak komuś mało to jest td5 którego za parę szelestów czipuje się pod 165 kuni... 

 

Cieknie to cieknie... doleje się :)

 

Dicho z tczysetą faktycznie mało ruchawe... ale dicho waży dużo dużo, def nie :)

 

a z utlenionym amelinów łatwo sobie poradzić, dzwonisz do zioma który robi w UK na zmywaku "jedz na szrot i załatw lewe drzwi do 90" i robisz mu przelew na 30-50 funciaków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz nie filozuj, nie malkontenć ... kszynke kuruj, ma lotać i ju  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Thespian jak byś miał krótkiego to mógł bym pomyśleć nad zamianą za SJ413 ale Longa mam i jest mi nie potrzebny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samuraja ??

Chyba by na to nie poszedł

On celuje w drugą stronę ... Landryna, Tata albo Dacia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Landryna, to auto legenda rano wlascicieli mozna spotkać na kawie w serwisie ASO ;D

Ostatnio zdarzyło mi się objechać SJ dwa patrole a jednego wyciągnąłem z dziury fakt że trwalo to 30min ale uratowałem pacjeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam. w niedzielę kupiłem terrano 2.7tdi z 2002r. wózek ogólnie super za wyjątkiem wyjącej skrzyni na 3 a zwłaszcza 5 biegu. samochod ma 170tys przebiegu. Czy spotkał się ktos z takimi objawami i czy konieczna jest wymiana skrzyni? Czy ewentualnie można z tym jeździć bez wielkiego ryzyka że skrzynia rozpadnie się na środku drogi. dzięki i pozdrawiam.

 

Samochód na pewno nie ma 170000km przebiegu. Ale to inna para kaloszy.

 

A skrzynię po prostu naprawić. Jak już ma się skrzynię wyjętą to zrobić ją raz, a dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód na pewno nie ma 170000km przebiegu. Ale to inna para kaloszy.

 

A skrzynię po prostu naprawić. Jak już ma się skrzynię wyjętą to zrobić ją raz, a dobrze.

myślę, że od 2008 roku to już albo auto zezłomował albo skrzynię zajeździł :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...