Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyjąca skrzynia biegów


Gość martins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

tylko nie jedz naprawiać skrzyni tam gdzie ja, niech was bóg sztan czy cokolwik innego przed tym chroni

teraz robię jeszcze raz tym razem sam - wymienię wszystko co miało być wymienione i co ważne dokręcę wałki ale 1200 poszło bezpowrotnie

 

no może jeszcze wałek reduktora hałasować jak jest na N

 

ja teraz czekam aż dotrą wszystkie przesyłki komplet łożysk i nowe synchronizatory, uszczelniacze, zębatka w lepszym stanie niż moja i liczę że się nigdzie nie pomyliłem w zamówieniu, brakuje mi tylko podkładek regulacyjnych ale to się okaże które potrzebne i wtedy dorobię.

jak poskładam będzie skrzynka jak nowa :)

foty na bieżąco na stronie oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

no moja chodzi ale .. bez przesady szaleństwa nie ma, żeby nie było że zrobiłem i jestem ahh pełen uwielbienia dla siebie .. , chodzi znośnie na zimnym trochę mi 2 nie zgrzyta ale czuje ze lepiej być powinno, testuje oleje aktualnie. no ale taka prawa czego oczekiwać jak się składa ze starych i nowych części ? wygląda na to, że coś było nierównomiernie zużyte no i z nowym raz działa a raz gorzej jak jest gęstszy olej.

 

a drugi komplet nowych synchronizatorów nadal czeka na chętnego

P1100052.JPG

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ko;edzy mam ten sam tradycyjny problem co wy skrzynia pada. wie ktoś gdzie ją mogę zrobić do kogo wysłać aby było pewnie że jet ok mieszkam w okolicach ełku ale kurierzy przecież są czekam na info adres telefon cokolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy padła ?

Zaczyna mi wyć ale jeszcze jeździ tradycyjne objawy wyje na wszystkich biegach na piątce najciszej na 3 najgłośniej. pewnie łożyska. do tego sprzęgło do roboty bo inaczej się nie opłaca, docisk już słychać że zmęczony, to może wiesz gdzie warto naprawiać? na pewno nie tam gdzie ty oddałaś swoją to pewne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to po prostu łożyska to może sam byś zrobił ?

ja już więcej skrzyni nie oddam do warsztatu ... nie jest to takie straszne jak mi się kiedyś wydawało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Hugh wymiana łożysk jest prosta jeśli ma się podstawowe narzędzia i i trochę zdolności. Jeśli zna się wymiary łożysk i kupi się je wcześniej to wymiana zajmie maksymalnie jeden dzień. :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety po doświadczeniach z moją skrzynią to wiem że można jedynie przewidywać co jest w środku

 

zerknij tu jakieś adresy padły http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/84157-demont-skrzyni-biegow-zrob-to-sam/

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba mieć dwie :) przynajmniej ja to tak widzę... jedna dogorywa na aucie drugą się robi na cacy...

Twoje podejście IMO jest nieopłacalne.

(1) Jak skrzynia zaczyna szwankować to trzeba robić remont jak najszybciej chyba, że planujesz ją potem oddać na złom. (2) Doprowadzenie używanej skrzyni na tak zwane cacy jest mocno kosztowne i wymaga naprawdę dużej staranności oraz generalnie wychodzi nieopłacalne jeśli jest do wymiany coś więcej niż z grubsza mówiąc łożyska. A nawet gdyby nie licząc kosztów to podczas wymiany elementów na nowe-nowe to nie współpracują one jak trzeba ze starymi, a wymiana nowe-używane też nie gwarantuje że będą pasowały, bo każde urządzenie trochę inaczej się zużywa.

 

Stosując twoje podejście otrzymujemy jedną skrzynię która jest już zarżnięta oraz drugą bardzo drogą co nie wiadomo jak będzie działać.

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

 

a miałem jeszcze jedną wizję skoro tą sprowadziłes na ziemię...

 

skrzynia z niezajechanego (rozbitego) 2,7 tdi, założona na dzwon 2,7 td...

 

tylko tu się obawiam mocno o cuda typu długość wałków itp...

 

można by jeszcze skrzynię, dzwon i wały z 2,7tdi...

 

tylko coś tam było z jakimś czujnikiem... nie wiem w którą stronę 2,7TD nie miał 2,7tdi miał...

 

wybieram się dłuższy czas na szrot do jasienicy obejrzeć obie skrzynie "side by side"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to po prostu łożyska to może sam byś zrobił ?

ja już więcej skrzyni nie oddam do warsztatu ... nie jest to takie straszne jak mi się kiedyś wydawało

pewnie by się dało nie wiem co jest w środku jeszcze do wymiany, najpierw było w miarę cicho a teraz po zimie po jeździe po głębokim śniegu zaczyna wyć już dość głośno więc słuchając waszych rad chyba nie ma co czekać tylko trzeba naprawiać. mam nadzieję że to tylko łożyska, że reszta jest ok ale to się dopiero okaże jak ją wyjmę. niestety sam nie zrobię bo nie mam gdzie, mieszkam w bloku a garaż mały i bez kanału. szukam po znajomych mechanikach kto by się podjął na razie nikt nie ma czasu na zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i koniecznie tulejka w wale korbowym do wymiany !!!

 

no zabawy z samym wyjęciem jest troche

to może akurat dał bym radę trochę śrub jest do wykręcenia trochę skakania wokół auta. co jeszcze ?wszystkie łożyska tulejka w wale korbowym czy synchronizatory też czy już nie koniecznie (w zależności od ich stanu) masz może numery tych łożysk i model tulejki czy szukać jak już wyjmę? czy coś poza tym trzeba jeszcze wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie jest to jakiś pomysł na "tutorial"... zestawienie wszystkich łożysk w skrzyni... z rozmiarami lub numerami seryjnymi (dla niestandardowych) + wszelkie tulejki, uszczelniacze itp...

 

:)

 

z drugiej strony to jest know how o dość wymiernej jednak wartości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno przychodzi mi do głowy jak wbijam N i wrzucam 5 to mi nie wyje albo ja głuchy jestem. jak jadę to wyje, skrzynia głośno pracuje tylko na 4 jest najciszej.

czy to łożyska?



w sumie jest to jakiś pomysł na "tutorial"... zestawienie wszystkich łożysk w skrzyni... z rozmiarami lub numerami seryjnymi (dla niestandardowych) + wszelkie tulejki, uszczelniacze itp...

 

:)

 

z drugiej strony to jest know how o dość wymiernej jednak wartości...

w sumie racja, ja z zawodu jestem zootechnikiem ale śrubokręt też trzymać potrafię wybaczcie za te niektóre głupie pytania. tylko kogo pytać jak nie was...



a jak bym szukał jakieś z wysp to też tylko konkretnie do mojego modelu będzie pasować ( 2,4 12v) czy jakieś inne też mogą być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obciązony a obciążony mechanizm będzie inaczej sie zachowywał.

 

powiem tak ... i wam się pewnie nie spodoba ale trudno.

 

Z remontu skrzyni są foty u mnie w galerii, a jako takiego tutoraila nie będzie ... z kilku powodów.

- napisanie szczegółowej istrukcji co jak zrobić to by wyszła naprawdę już mała książeczka, żeby poruszyć wszystkie istotne kwestie a i tak wygenerowało by milion pytań do autora

- było by to powielanie i wręcz rozszerzanie dostepnych instrukcji serwisowych (raczje staram sie przestrzegać brzytwy ockhama)

- tutorial dla osób bez wiedzy tudzież doświadczenia będzie i tak chyba dość mało pomocny (dużo wątpliwości i pewnei brak sprzętu)

- tutorial dla osób orintujących się w temacie jest niepotrzebny bo jest serwisówka

 

czy bardzo podpadłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to przecież szczerość sam się za to nie zabiorę bo się na tyle nie znam

teraz się zastanawiam czy to na pewno łożyska w skrzyni czy tylko coś ze sprzęgłem?.odpowiem sobie pewnie sam bo przecież gdyby ze sprzęgłem to by było na wszystkich biegach a na 4 nie wyje, czekać czy robić ?pewnie robić bo po co czekać na większy bajzel a samochód ma już 220 tyś km.  

tylko pytanie jak robić to gdzie?

 

nie obciązony a obciążony mechanizm będzie inaczej sie zachowywał.

 

powiem tak ... i wam się pewnie nie spodoba ale trudno.

 

Z remontu skrzyni są foty u mnie w galerii, a jako takiego tutoraila nie będzie ... z kilku powodów.

- napisanie szczegółowej istrukcji co jak zrobić to by wyszła naprawdę już mała książeczka, żeby poruszyć wszystkie istotne kwestie a i tak wygenerowało by milion pytań do autora

- było by to powielanie i wręcz rozszerzanie dostepnych instrukcji serwisowych (raczje staram sie przestrzegać brzytwy ockhama)

- tutorial dla osób bez wiedzy tudzież doświadczenia będzie i tak chyba dość mało pomocny (dużo wątpliwości i pewnei brak sprzętu)

- tutorial dla osób orintujących się w temacie jest niepotrzebny bo jest serwisówka

 

czy bardzo podpadłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w twoim przypadku to chyba czekać ... do najbliższego możliwego terminu kiedy możesz odstawić auto na w razie co dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jeszcze taki serwis naprawy skrzyni we Wrocławiu autolak mógłbym im wysłać skrzynię dzwoniłem dzisiaj do gościa to mówił mi że maks 1000 zł wymiana wszystkich łożysk, tylko ciekaw co wymienią a czego nie ma ktoś z nimi jakieś doświadczenia?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obciązony a obciążony mechanizm będzie inaczej sie zachowywał.

 

powiem tak ... i wam się pewnie nie spodoba ale trudno.

 

Z remontu skrzyni są foty u mnie w galerii, a jako takiego tutoraila nie będzie ... z kilku powodów.

- napisanie szczegółowej istrukcji co jak zrobić to by wyszła naprawdę już mała książeczka, żeby poruszyć wszystkie istotne kwestie a i tak wygenerowało by milion pytań do autora

- było by to powielanie i wręcz rozszerzanie dostepnych instrukcji serwisowych (raczje staram sie przestrzegać brzytwy ockhama)

- tutorial dla osób bez wiedzy tudzież doświadczenia będzie i tak chyba dość mało pomocny (dużo wątpliwości i pewnei brak sprzętu)

- tutorial dla osób orintujących się w temacie jest niepotrzebny bo jest serwisówka

 

czy bardzo podpadłem ?

 

Mój drogi :) na podpadnięcie to trzeba sobie bardziej zasłużyć...

 

nie chodziło mi o tutorial typu step by step...

nie sądze aby ktokolwiek porwał się na krzynkę nie posiadając elementarnych umiejętności... o narzędziach nie wspominając

 

chodziło mi raczej o "specyfikację ułożyskowania skrzyni"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sensie listę łożysk byś chciał :P

mogę wpisać taką

32219-86w00 lub 86w70
32203-69f10 lub 69f70
32319-n4801 lub n4870
32273-86w21
32264-v5202
32273-91p00 lub 91p70
32203-32g00

 

a symbole łożysk to chyba tylko na prv dla znajomych :) ... powyżej 1000 postów :)

a prawdę mówiąc to google prawie wszystko powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak trochę pół żartem pół serio,

ale na poważnie to nie wrzucę listy łożysk bo potem Kazik po hotelarstwie z Mietkiem z Pcimia Dolnego co maja kanciapę stwierdzą że są fachowcami i "bedziem robili" skrzynie bo wiadomo jakie łożysko i wtedy najgorzej jak ktoś z nas odda tam skrzynie.

jak skrzynie się robi to i tak trzeba rozłożyć i wiadomo jakie siedzą w środku, a co i jak mogę podpowiedzieć

po za tym jak jak sam pisałeś nie wiadomo co dokładnie siedzi w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...