Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyjąca skrzynia biegów


Gość martins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to tak trochę pół żartem pół serio,

ale na poważnie to nie wrzucę listy łożysk bo potem Kazik po hotelarstwie z Mietkiem z Pcimia Dolnego co maja kanciapę stwierdzą że są fachowcami i "bedziem robili" skrzynie bo wiadomo jakie łożysko i wtedy najgorzej jak ktoś z nas odda tam skrzynie.

jak skrzynie się robi to i tak trzeba rozłożyć i wiadomo jakie siedzą w środku, a co i jak mogę podpowiedzieć

po za tym jak jak sam pisałeś nie wiadomo co dokładnie siedzi w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało konspiracyjna ta lista... google ją potrafi przetranslatować na język zrozumiały nie tylko dla sprzedawcy łożysk, ale nawet dla humanisty :)

 

podziękował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa, znaczy konspirujesz łożyska przed leniuszkami...

 

luzik, leniuszek nie będzie się bawił w to całe rozkręcanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałem zauważyć że Hugh nie posiada terrano tylko pick-upa i w nich są ciut inne skrzynie niż w terrano i to że poda numery łożysk nic nam nie da bo u nas mogą być całkiem inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak już pisałem ... w każdym moga być inne, a numery z fasta można ściągnąć lub nissan4u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

przydało by się jeszcze posiadać jakieś mądre urządzenie do pomiaru luzów poszczególnych łożysk... bo to nie jest tak że wsio musi być na sztywno, serwisówka marudzi o jakiś normach dla tego... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skali w mikronach lub zapałkach :thumbsup:  nie ma? no bo ile wynosi ten "luz normalny" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mierzy się luzów na łożyskach,

luzy są po to żeby łożyska się nie rozsypały przy zmianach temperatury, albo jak wałek jest podparty w kilku miejscach i się rożnie naprężenia rozkładają,

 

, najgozej to jak sie wyjmie skrzynie i szuka czesci ,

prorok czy co ? - tylko dopiero po wyjęciu się okazuje co jest w środku

 

wymiana łożysk wcale nie gwarantuje że wszystko będzie super, niestety no chyba żeby faktycznie na nowym składać.

zrobiłem - wszystko w specyfikacji a rewelacji nie ma



A poco ci to wiedziec i tak bys niemiał czym zmierzyc :thumbsup:

a przy wymianie łozysk normal to normal i ma byc OK

 

tylko ze wbrew pozorom łożyska oryginalne w skrzyni nie sa oznaczone tak że idziesz do sklepu i kupujesz z dobrym luzem, a już na pewno jak ktoś tam wcześniej grzebał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wiem ze ci wymienili łożyska w skrzyni ale sam tego nie robiłes ....

bym powiedział że .... no niezupełnie :)http://www.hcd-customdevices.pl/index.php/how-to/76-remont-generalny-skrzyni-biegow-fs71

 

łozyska nieoznaczone so o parametrach normalnych , łozysk nieklepie chłop w stodole i zadna firma robiaca łozyska dla koncernu np. nissana nie wypusciła by bez dokładnych oznaczen

jeśli chodzi o to że nie klepie ich chłop w stodole to się zgodzę, ale właśnie na produkcję masową do fabryk nie zawsze oznaczają łożyska i innych rzeczy też tak jak do do normalnych sklepów do detalu, ba nawet czasem jest zupełnie co innego na łożysku - jest symbol a wymiary ni jak nie pasują w/g katalogu :)

często taka jest też polityka firmy aby nie było wiadomo dokładnie co tam siedzi i żebyś musiał iść do aso jak chcesz mieć na pewno to co trzeba.

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o głośniej czy ciszej, tylko jak biegi wchodzą, ma podejrzenia ze podmienili mi na jakieś złomy środek bo przed robota chodziła lepiej

 

jak coś tam mam jeszcze drugi komplet synchronizatorów s usa, wziąłem 2 zestawy żeby było taniej i teraz się z nimi bujam :P

P1100052.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie zupełnie tak ... już pisałem o tym na innym forum nie chce mi się znowu denerwować 1200 poszło w gwizdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś 200 ale skrzynia chodziła dobrze ... lepiej niż po ich remoncie, kwestia tego że po spuszczeniu oleju znalazłem na korku resztki koszyczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...