Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Grupowy CHIPTUNING 2.2Di 1.5DCi ? Almera i Tino


Teres
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy Almer i Almer Tino z silnikami 2.2Di.

 

Może i u nas doszłoby do skutku grupowe chipowanie.

 

Chipowanie wypadłoby w Alltuning Technology www.alltuning.pl

Lokalizacja

mapka4.jpg

 

 

Cena za 1 auto 800zł

 

Cena przy 4-5 samochodach 650zł-700zł

Cena przy 7 autach 600zł

Rozpoczęte zbieranie zaliczek - kwota 200zł, dane do wpłaty przesłane na PW.

 

 

Wstępny termin to 31.05.2008, termin - rezerwacja trzeba zrobić do 23.05.2008.

Przy czym wszyscy nie muszą przyjechać w jeden dzień, można to rozbić na parę dni.

 

Programy to nie gotowce, zgrywają oryginalny program z komputera, następnie modyfikacja. W cenie hamownia i diagnostyka.

 

 

Lista chętnych:

-ja

-porcupine 1.5DCi - WPŁACONA ZALICZKA

-ragefan - WPŁACONA ZALICZKA

-sleepyhead - WPŁACONA ZALICZKA

-frodman - WPŁACONA ZALICZKA

-killing_joke - WPŁACONA ZALICZKA

-pawelpsp - WPŁACONA ZALICZKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość porcupine

Co prawda ja mam silnik 1.5 dci, ale o chipie myślę już od bardzo dawna. W czerwcu kończy mi się gwarancja, więc pozostaje mi tylko uzbierać kasę i jeżeli mi to wyjdzie... :) to myślę że w sierpniu, najpóźniej we wrześniu mogę chipować auto. Wiec jak coś to piszę się na taką akcję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ja mam silnik 1.5 dci, ale o chipie myślę już od bardzo dawna. W czerwcu kończy mi się gwarancja, więc pozostaje mi tylko uzbierać kasę i jeżeli mi to wyjdzie... :) to myślę że w sierpniu, najpóźniej we wrześniu mogę chipować auto. Wiec jak coś to piszę się na taką akcję!

 

Gwarancją to ja bym się za bardzo nie przejmował, zwłaszcza że i tak się kończy. Ja pewnie na chip zdecyduję się trochę wcześniej, bo mocy mało :/

 

Póki co jestem zdecydowany na Alltuning Technology www.alltuning.pl trzeba będzie podjechać do Zduńskiej Woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja to jedno, a możliwości finansowe to drugie :) Szacuje, że dopiero koło sierpnia będzie mnie na coś takiego stać :) (może pod koniec lipca). Także jeżeli poczekasz cierpliwie na mnie to być może coś razem uda nam sie wynegocjować cenę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zduńska Wola.. Trochę daleko.. :/ Szukałbym raczej czegoś w okolicy Siedlec lub Wa-wy.. Macie kogoś godnego polecenia..?

Dwa - czy powinienem coś wiedzieć na temat chiptunning'u..? Tzn jak mam samochód do tego przygotować i temu podobne

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teres znalazles niezla oferte ,tanio i gwarantuja az 150KM a nie 138-140 jak u innych

 

wiesz co... ja wiem co oni piszą na stronce, ale nie wierzę aż w tyle :| Liczę na trochę ponad 130KM, a moment najchętniej koło 320Nm. Co do ceny, wiem że to dobra oferta :one:

 

[ Dodano: Nie 20 Kwi, 2008 21:33 ]

Zduńska Wola.. Trochę daleko..

W sumie to ja też z Krakowa nie mam jakoś szczególnie blisko, ale cena rekompensuje tą niedogodność :)

jak mam samochód do tego przygotować i temu podobne

Wystarczy, że będzie sprawny :)

 

[ Dodano: Nie 20 Kwi, 2008 22:01 ]

Macie kogoś godnego polecenia..?

Masters, Diagtronik, V-Tech, Unitronic trochę tego jest, podzwoń, popytaj o ceny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa długo się interesowałem tym chipem i powiem że nie da się 150KM wyciągnąć na tej pompie paliwa na 100% aby przekroczyć te 135Km trzeba wiele modernizacji przeprowadzić !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , a czy w końcu ktoś potrafi zrobić to w 2.2dCi ? :| albo czy w ogóle ktoś to już z was zrobił w 2.2dCi? bo jeśli jest taka opcja to ja sie pisze już teraz na Grupowego chipa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos robil juz tam tuning? Czy to jest pewna firma bo ja sie troche boje ze zaraz po tym siądzie mi pompa lub np. turbina. Czy ten chip nie skroci zywotnosci silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos robil juz tam tuning? Czy to jest pewna firma bo ja sie troche boje ze zaraz po tym siądzie mi pompa lub np. turbina. Czy ten chip nie skroci zywotnosci silnika?

Firma w sumie mało znana, ale w czym problem. Turbina nie ma powodu żeby siadać, bo pracuje dokładnie tak samo jak poprzednio, pompie w sumie też to chyba nie robi różnicy (i tak padają same z siebie). A co do skracania żywotności to ludzie jeżdżą z czipsami i nie ma problemów, byleby jeździć z głową, nie pałować na zimnym i zmieniać regularnie filtry i oleje.

 

PS. Nowe info w temacie na górze.

 

[ Dodano: Pią 09 Maj, 2008 11:34 ]

Teres, jakby cena była rzeczywiście około 1000zł to ja jestem pewniakiem do tego grupowego tuningu :)

Skontaktuj się z nimi jak to jest dokładnie z 1.5DCi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelpsp

Niestety chwilowo muszę się wycofać -rozwaliłem podstawę katalizatora i mam problem z zakupem, dzwoniłem do firmy z zapytaniem czy można tuningować bez katalizatora ale pracownik odradzał.

Przepraszam ale przyczyna niezależna, jak się uporam z naprawą do akcji to się stawię na miejscu.

 

P.S

może ktoś z forumowiczów wie gdzie można dostac żeliwną podstawę katalizatora do n16 2,2di 2001r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ragefan

teres, dzięki za maila. Hm... do Katowic mam trochę daleko, ale cena jest atrakcyjna. Jeśli to byłoby w Wawie, to na 100%. Na dniach podejmę decyzję. Poczytam komentarze o firmie Alltuning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ragefan

Aaaa... To co innego. Coś mi się pomyliło, być może na innym forum czytałem o Katowicach. Jak tak, to wporzo. Raczej się zdecyduję.

 

[ Dodano: Sob 10 Maj, 2008 12:03 ]

Możesz mnie wpisać do chętnych. Mi raczej pasowałaby sobota, bo w inne dni pracuję. Chyba, że działają do 20.00. Do kiedy zaliczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość porcupine

czytałem opinie ludzi którzy robili już tam chipa i zdecydowana większość pisała o spadku spalania od około 0,5 do 0,7 litra na 100 km. Niektórzy pisali o wzroście spalania, ale dlatego że poczuli więcej mocy pod stopą i w związku z tym zaczęli jeździć szybciej :) Trzeba umieć się pohamować :D

Jedyne czego należy się obawiać przy chiptuningu to szybszego zużycia podzespołów takich jak sprzęgło czy sprężarka. Dlatego nie należy przesadzać ze zwiększaniem mocy w ten sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...