Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Grupowy CHIPTUNING 2.2Di 1.5DCi ? Almera i Tino


Teres
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ok więc tak... sleepyhead, który też był dzisiaj, też miał padniętą przepływkę i musieliśmy zasuwać do Łodzi do InterCars. Tak jak pisałem, po wymianie przepływki u mnie na nową auto odżyło, potem trochę strojenia i wyszło koło 280Nm, chłopaki chcieli jeszcze więcej z tego wyciągnąć, ale niestety była godzina 20, a ja musiałem wracać.

Dodatkowo przepływkę kupiliśmy tylko jedną, bo żeby wziąć regenerowaną przepływkę (286zł zamiast 414) w IC, trzeba zdemontować całą przepływkę

ShowPhoto.aspx?img=D:Photo200802030F0280218005.jpg&w=200&h=133

za nie sam przepływomierz wykręcić. Sleepy dostał przepływkę z powrotem, ciekawe jak go wystroili. Ja wróciłem do domu z mocnym programem, który możliwości pokaże dopiero jak wymienię przepływkę, co zamierzam uczynić w najbliższym czasie. Niestety czeka mnie kolejny wyjazd do Alltuning, żeby zrobić to tak jak należy.

 

Mam ogromny szacun dla chłopaków, bo na moje "to może już starczy" usłyszałem "czekaj, czekaj, poprawimy to" także goście są :one: . Także za to, że zamiast w piątek skończyć robotę o 16, czekali na nas do 19 aż wrócimy z Łodzi :|

 

Jeśli u mnie okaże się, że mam też problem z przepływką to mam wracac do Lublina wymontowac stara wysłac im,wziac nowa i jeszcze raz do AllTuning?

Polecam się umówić na rano (dojazd do Łodzi i z powrotem zajął nam ponad 3 godziny :( ), po pierwszym pomiarze na hamowni okaże się czy masz padniętą przepływkę, jeśli tak to pożycz klucze od chłopaków i zasuwaj do Łodzi po nową.

Wymiana to 4 śruby 10 (albo 12) i 1 obejma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sleepyhead

Witam,

Ja już jeżdżę z mocniejszym programem i sprawnym przepływomierzem, różnica jest duża, bo ok 20KM i 40 Nm extra w dużo lepszym przebiegu.

Z samym chipowaniem ALLTuning robił co mógł ale myśmy dali ciała, bo przyjechaliśmy niesprawnymi autami. Chłopaki powinni nas odesłać z kwitkiem i kazać wrócić ze sprawnym silnikiem. A Oni czekali do wieczora w piątek, jak zrobili Teresa to było po 20:00 a mnie puścili po 23:00. Jestem pełen szacunku i uznania, bo walczyli do końca, mimo, że była już praktycznie noc i innych "atrakcji" jakie się działy w międzyczasie (zawiesił się komputer w mojej Almie, z wirującej opony wypadł kamyczek i stłukł właścicielowi szybę w samochodzie).

 

 

Wnioski: po pierwsze jak ktoś ma 2.2Di to najpierw musi mieć sprawny przepływomierz !!! Bez tego to tylko strata czasu i nerwów. Najbliżej można go dostać w Łodzi ale na taką wycieczkę trzeba liczyć min 4 godziny bo korki są GINANTYCZNE.

 

Generalnie z całej imprezy jestem zadowolony, a z Teresem czeka nas jeszcze jedna wycieczka na dogrywkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaloz przeplywke z jakies innej n16 i zobacz czy czujesz roznice. Ale co do przeplywek to jakos nie chce mi sie wierzyc ze wszystkie almy mialy je popsute :> ja wzielem ze soba nowa przeplywke. Na starej mialem 97KM... poddaje to szczerej watpliwosci ,na nowej wyszlo mi 103KM, wedlug tych kolesiow wszystkie almy ktore byly byly popsute...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki da się to (przeplywomierz) jakos sprawdzic wczesniej bez hamowni??

Nie da się. Wiem że w Intercars masz prawo zwrotu części do 7 dni. Może mógłbyś kupić nową przepływkę, sprawdzić czy jest poprawa, a jak nie, to oddać z powrotem.

Aha i nie ma co wierzyć w odpinanie przepływki, poprosiłem chłopaków żeby schamować auto z odpiętą, efektem było 90KM i 180Nm.

 

 

Na starej mialem 97KM... poddaje to szczerej watpliwosci ,na nowej wyszlo mi 103KM, wedlug tych kolesiow wszystkie almy ktore byly byly popsute...

U mnie było to widać bardzo wyraźnie, na starej 97KM i moment szybko spadał po przekroczeniu 2300, na nowej 112KM i moment zaczynał spadać dużo później. Niestety aktualnie ciągle jeżdżę na starej, bo mogliśmy kupić tylko jedną sztukę i wziął ją sleepyhead.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gratulacje Panowie !! Nic tylko pozazdrościć.. Szkoda, że chłopaki nie robią benzynki .. mogli ten błąd ze stronki usunąć.. A może kiedyś się doczekam :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym co na stronce umieścili TABELA PRZYSROSTU MOCY to z 114KM na 130 i z 158 na 180 Nm to już fajnie jest - i to sam chip.. A do tego jeszcze stożek i jakiś fajny wydech :027: .. Ale jak na razie o chipie mogę sobie pomarzyć :zly: Poszukam innego zakładu, może się uda... A teraz jest czas na stożek :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość porcupine

Ja jadę jutro do Zduńskiej i kurde jak na złość się rozchorowałem :/ Może jakoś dam rade przejechać te 250 km :D Jak wrócę to zdam relacje z wycieczki. Pozdrawiam

 

[ Dodano: Sro 04 Cze, 2008 00:35 ]

Jestem już "załatwiony" :) Szczegóły tu:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=42931

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik nie daje zapewno odczuc "namacalnych".

Z doświadczenia jazdy swoją 2,2 samo 120 na 3 w tym silniku, nawet przy seryjnym oprogramowaniu, nie jest nieosiągalne przy sprawnym motorze, inna sprawa jak szybko jest osiągalne. Na klipie widać, ze właściwe i na pewno odczuwalne przyspieszenie, jest do 90-95 km/h, potem to już "dobijanie" przy max zwiększonych obrotach.

Aż dzisiaj z ciekawości, sprawdzę u siebie jak to wygląda.

 

Bardziej jestem ciekaw poprawy elastyczności, zmniejszenia spalania jak to niektórzy reklamują i jak to będzie się przekładało na żywotność silnika.

Mimo wszystko, raczej też się zdecyduję ale do Zdunskiej nie będe chyba jechał, zrobię to na miejscu z uwagi na ew. poprawki, zmiany itp, nie będę dy...ał za każdym razem i bił km, bo na to samo wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj tel od osoby z AllTuning i koleżka przestrzegł mnie że na własną odpowiedzialność jadę do nich jutro bo średnio chip daje 10-15KM i 30 Nm.

Dodatkowo podobno wczoraj męczyli się z Almą 8H i nie wykrzesali z niej ani jednego konika.

Próbowałem się dowiedzieć o co chodzi ale strasznie pzreywało i usłyszałem tylko że brakuje jakichś łopatek.

Dajcie znać o co biega i niech osoba która wczoraj tuningowała Almerkę się wypowie w czym mógł tkwić problem.

Ja mimo to jadę jutro do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogaduj się już bezpośrednio z Alltuning, nie licz na spektakularne przyrosty, jedź do nich ze sprawną przepływką... hmm to chyba na tyle :) ew. dyskusje w temacie, do którego link powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość GawloAlmer

Czy ktos korzystał z usług (hamownia, chiptuning) firmy 44tuning http://www.44tuning.pl/nissan/chip-tuning-...dci-110-hp.html. Interesuja mnie najbardziej oczywiscie efekty osigniete przez wersje 2.2di almery :). Wybieram sie tam na razie na hamownie. Piszą że robią pomiary w czasie trakcji. Brzmi interesująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GawloAlmer
W tym temacie raczej wszyscy robili w Alltuning i myślę, że każdy wam szczerze poleci ten zakład, ja również.

Ok. Ale czy jest tam również możliwość sprawdzenia auta w czasie trakcji?

oraz są troche bardziej oddaleni od Wawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale czy jest tam również możliwość sprawdzenia auta w czasie trakcji?

Ale to nie ma sensu. Zapytaj się np. Mastersa czy mając hamownie stacjonarne, ma plany bawić się w hamownie zakładane na koło. Jestem pewien, że odpowie Ci, że nie. Tym się zupełnie nie sugeruj i nie daj się nabrać na hasła w stylu "realny pomiar osiągów na drodze".

Moim zdaniem, jest on tym bardziej przybliżony, w stosunku do prawdziwej hamowni, że trzeba podawać masę samochodu. Bo inaczej przyspiesza auto o masie 1000kg a inaczej o masie 1400kg (zakładając, że oba są z tym samym silnikiem). Na hamowni stacjonarnej masa pojazdu nie ma znaczenia, otrzymujesz realną moc, bez żadnych przybliżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GawloAlmer
Ale to nie ma sensu. Zapytaj się np. Mastersa czy mając hamownie stacjonarne, ma plany bawić się w hamownie zakładane na koło. Jestem pewien, że odpowie Ci, że nie.

W takim razie zrezygnuję . Chcą 150PLN za tą zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...