Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

!!! NISSAN MURANO !!!


Gość BESEL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

skoro tak, to chyba ok? a propos spalania, jeżeli jeżdżę spokojnie, to komputer pokazuje różnie od 9,5 do 10,5-11 natomiast przy jeździe bardziej dynamicznej ok 14-15 a powyżej 150 km/h w okolicach 17-18 l. Ale nauczyłem się jeździć przy spalaniu na średnim poziomie ok. 10l :D tzn. spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staram się przyśpieszać i jeździć mając obroty między 1500 a max 2000. Ale żeby nie było nie porozumień, to takie średnie spalanie mi pokazuje komp :) a nie sprawdzałem nigdy sam wg własnych obliczeń.

 

[ Dodano: Czw 30 Paź, 2008 15:34 ]

a na trasie nie przekraczając 110-120 komp pokazuje mi 9-9,9 ale jak mam być szczery to za bardzo mu nie wierzę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poleciałem 220 km/h ! Mam już prawie rok muranca. Rocznik 2004. Pali w mieście ok 13l benzyny, na trasie mniej(na wyswietlaczu pokazuje 7,3). Spalanie z miasta sam obliczam. Na gaz nie przerabiam bo niszczy to silnik!!! Wieksza temp. spalania wystepuje przy gazie, a samochód stworzony do jazdy na benzynie wiec sama odpowiedz sie nasuwa... W ogole dla mnie jest gupota kupowac ten samochod z mysla przerobienia na gaz! Jak Cie nie stac na bezyne to kup fiata i go gazuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego makaron:) a kto mowil że gaz chce zakładać? też jestem przeciwnikiem gazu....ale powiedz mi jak wy robicie takie spalanie? ja chcąc nie chcąć poniżej 13 nie zejde;/ no i jak mogłeś lecieć 220 jak murano ma ograniczenie założone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. a ktoś tam pisał :P

 

Może dobrze albo i nie ale mam tylko na przód napęd przez co napewno już bedzie mniej palić, a to że tyle leciałem to być może już mam ściągnieta blokade?!

 

Orjetuje się ktoś z was ile kosztuje przegub? prawy przód? W servisie usłyszałem cene 2,400zł lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Besel!! dzisiaj zatankuje pod korek i sam obliczę jego spalanie. Wtedy ci powiem czy mój komp kłamie czy nie? Albo jeszcze inaczej, ile średnio przejeżdżasz na zbiorniku?? Mam na myśli miasto-trasa-miasto. U mnie wychodzi, że średnio na zbiorniku przejadę ok. 600 km.

 

[ Dodano: Pią 31 Paź, 2008 11:33 ]

A jeszcze a propos cen w serwisie Nissan, to śmiać mi się chciało, bo przepalił mi się środkowy tłumik :( a co ciekawsze, to zrobiła się dziura........od góry a nie od dołu. Pojechałem do serwisu Nissan i usłyszałem, że ta część kosztuje u nich.......1170; zł plus jakieś 200-300 montaż!!!!! :kosci: Podjechałem do Łomianek do serwisu, który zajmuje się tylko tłumikami (i powiedzieli że szkoda go spawać bo może za miesiąc, dwa znów się zrobi to samo, bo ten oryginalny jest wykonany z dziwnie cienkiej blachy) i założyli mi tłumik WALKERA czy coś takiego z 3 letnia gwarancją za..............330; zł :D Tak więc życzę sukcesów serwisom NISSAN z taka polityką cenową. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z USa bede musiał ściągać półośke chyba,że sam przegub wystarczy zmienic i bedzie gitara.

Ta co mi wysłałeś link do aukcji na allegro jest do 4x4 a te półosie się różnia - przrabiałem już ten temat wielokrostnie i konczyło sie na odsylaniu cześci. Strasznie cieżko znaleść ta półoś do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. a ktoś tam pisał :P

 

Może dobrze albo i nie ale mam tylko na przód napęd przez co napewno już bedzie mniej palić, a to że tyle leciałem to być może już mam ściągnieta blokade?!

 

Orjetuje się ktoś z was ile kosztuje przegub? prawy przód? W servisie usłyszałem cene 2,400zł lol

 

moge ci zalatwic!! podaj mi na PW rok, model i bedziemy dzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

WielkiWac-u!! A czy możesz też załatwić prawy halogen do Nissana Murano 2005r sprowadzony z USA? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc :)

 

[ Dodano: Pon 03 Lis, 2008 09:27 ]

A tak w ogóle, to widzę, że coś nas, użytkowników Murano, jest dość mało na tym forum :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WielkiWac-u!! A czy możesz też załatwić prawy halogen do Nissana Murano 2005r sprowadzony z USA? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc :)

 

[ Dodano: Pon 03 Lis, 2008 09:27 ]

A tak w ogóle, to widzę, że coś nas, użytkowników Murano, jest dość mało na tym forum :(

 

pewnie da. przypomnij mi sie na priwa prosze!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , byłem 3 razy ogladaćyc murano , mam kilka pytań dlaczego w dowodzie rej rok prod np 2003 a pierwsza rej 2004 w innym murano w dowodzie rej, rok 2007 i data pierwszej rej 2007 ( na nalepce obok drzwi kierowcy 11.06 ) co z tym pierwszym samochodem , chętnie skorzystam z tego sprawdzenia choć pokazywali mi stronki z netu i niby jest ok mam na oku tego pierwszego kosztowac ma 58 tys. skóra i fuul wypas to chyba dobra cena ? dlaczego ktos sprowadza s usa i po 6miechach sprzedaje ( spalanie 17 w miescie ?) czy cos innego ?

pozdrówko

jak odpisze VIN zaraz pisze makaron !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojjj kolego takie pytania zadajesz....

 

rok produkcji to np 2006 a pierwszej rejstracji może być nawet 2008:) więc auto stało np 2 lata w salonie bo kupca nie było a jak już sie znalazł to auto zostalo pierwszy raz zarejstrowane w 2008 r. stąd ta róznica:)

 

ja za swojego 3 latka dałem 90 000:) z tym że auto było jak nówka:) przejechane raptem cos okolo 6 tys mil:)

 

 

spalanie mi wychodzi okolo 13,5 litrów a do 15 w mieście :)

 

 

a sprzedaje go np bo chce zarobić:) i wziął go na mienie przesiedleńcze:) więc "zero" opłat

 

czysty zysk:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wildstar , w stanach kupisz już auto z rocznikiem 2009 ! ;) Tam roczniki sa połówkami liczone. Jesli auto było wyprodukowane np. 11.06.2003 kupisz je na aukcji jako i zapłacisz za 2004, a w polsce w urzedzie celnym przebija Ci, że to jest 2003 i obniżą Ci wartość samochodu.

Dlatego warto jest sprawdzać auta po numerach VIN. Ja jakbym miał teraz osobiscie sciągać auto z USA to tylko za pośrednictwem raportów CARFAX i AUTOCHECK ;)

Dla jednego takiego z allegro przesłalem raporty i okazało się, żę jego bryka robiła rocznie ok. 29 tys mil, a kupił 3 letnia z przebiegiem ok. 42000 tys mil. Fakt faktem nie bita, ale auta jeżdzonego w firmie bym nie brał nigdy w życiu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makaron, ty masz tylne światła diodowe? bo widze ze Twoje przednie są inne niz moje...masz chyba po delikatnym face liftingu:)

 

niee ;p z tyłu mam normalne - przed liftem ;) Ja to coś kąbinuje żeby murańca przerobić na wściekłego japończyka ;p Mam namyśli jakieś czarne duże felgi, jakieś gadżety, jakieś emblematy japońskie ;p ale nic nigdzie nie moge znaleść...

 

Słuchajcie jak wy sobie radzicie z zima? chodzi mi tu o oponki. Zeszłej zimy to ja przejezdzilem na ty oponkach na których przypłyna. Jak sprawdzałem okazało się że te seryjne oponki są wielosezonowe. Problem w tym że już trzeba u mnie je wymienić, a w polsce nie ma ich w sprzedarzy.

Myśle o czarnych stalówkach i nowych oponkach zimowych. Jakie rozmiary tych opon? troche w węższe zapodać? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1. nie obklejaj go niczym:D bo tylko zepsujesz auto:) osobiście mi sie czarne felgi nie podobają:) prędzej chrom:)

 

po 2 na zime lepeij węższe opony założyć. Ja w tym roku nie kupuje zimówek i będe jeździl na seryjnych:) a powiedz mi czy Ci sie od soli felgi nie przyniszczyly?

 

 

 

aha i wrzuć gdzieś fotki bmw na inny serwer bo na forum bmw trzeba sie logować:)

 

[ Dodano: Wto 11 Lis, 2008 11:27 ]

wszyscy wyjechali na długi weekend chyba :) i stąd ta cisza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

Besel i Makaron ;) Ja mam założone normalne opony zimowe 235x65xR18 Goodyear i jest ok. W zeszłym roku prezes jeździł na tych alu i nic się nie porobiło - przynajmniej na razie. Besel ma rację, czarne alu będą takie sobie, ale to rzecz gustu a o tym się nie dyskutuje :P żeby nie było za bosko z Muranem, to muszę :( zawitać do serwisu, gdyż mam lekki wyciek oleju na połączeniu skrzyni z silnikiem (pewnie jakiś uszczelniacz?) i w serwisie poinformowali, że licytacja naprawy zaczyna się od......1600; zł :zly: A tydzień temu wymieniłem już komplet tarcz i klocków - oczywiście kupiłem to wsio za 1200; zł od znajomego, który ma sklep Nippon cars. Bo w serwisie ceny mnie powaliły. :( Więc gdyby coś to polecam się. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...