Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 350Z...chcesz kupić? Tu ocena, komentarz


worm#21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

myślę, że coś godnego uwagi:

 

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13574715

 

Ktoś widział? proszę o opinie.

 

P.S. Pytanie z mojej strony jeszcze jedno. Czym różnią się wersje 202-2003 od 2004-2006? Jak jest z tą szpera?

Wcześniej w tym topicu wyczytałem ze jest słaba(15%). Chcą mieć o wiekszym tarciu wsadzamy nową na miejsce seryjnej?

Wyglada i czyta sie to b. ladnie! Na pewno godny obejrzenia. Cena dosc wysoka, ale jesli jest jak pisze sprzedajacy to warta negocjacji. Zwroc uwage na szpere czy nie halasuje (cuka) przy skrecaniu (jak rozgrzejesz auto), na skrzynie (czy 2, 5 i 6-tka wchodza gladko w kazdym zakresie obrotow - 5 i 6 mozesz smialo wrzucac przy 50km/h i wiecej), czy przy rozgrzanym silniku odpala bezproblemowo. To najwieksze wady rocznikow 03-04.

 

Reszta jak przy kazdym aucie - grubosc lakieru, zuzycie roznych elementow (klocki, tarcze wymienione... fotele, kierownica, jak pod maska itp.), ocena stanu zawieszenia etc. Nie zdziw sie na zuzycie przednich opon (boki zjechane, srodek pelen... chociaz tu nowe, wiec pewnie nie bedzie widac... ale te typy tak maja /duzy negatyw/). Nie wiem czym wczesniej jezdziles, ale tu nie zdziw sie jak bedizesz jechal prosto a kiera o kilka stopni bedzie przekrzywiona w lewo czy prawo... Urok szerokich opon vs. koleiny. No i szczeliny, czy rowne, czy nie za duze, nie za male... spawy, lampy, szyby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dla mnie kontrola trakcji byla priorytetem. Gdyby nie to, bez chwili zastanowienia wzialbym S2k!

Poliftowa Esa ma kontrolę trakcji (Vehicle Stability Assist).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich!

Ponieważ szukam 350 z ostatnio i oglądałem co nieco, postanowiłem podzielić się z kilkoma wnioskami nt nastepujących modeli:

 

http://moto.allegro.pl/item1150288238_nissan_350_z_nowy_unikat_dla_wymagajacych.html

 

Auto prawie całe malowane (niechlujnie z wtopkami). Oryginalny dach i prawe drzwi. Szpachlowane lewe tylne nadkole i błotnik w okolicy progu-brak skali na mierniku. Szpachlowany również przedni lewy błotnik. Sprzedający wcześniej przysłał mi niby auto jak wyglądało w USA ale nie było tam lewej strony (teraz wiem dlaczego).

W środku auto ładne, niezniszczone.

Od spodu ślady uszkodzenia zawieszenia przy mocowaniu wahaczy. Jeden na pewno wymieniony (korektorem napisane 350z).

Jak jeździ nie wiem- bo miało być auto bezwypadkowe, po drobnej kolizji i naprawiane w serwisie - a było to co napisałem wyżej.

Przebieg może i realny.

Od spodu ślady uderzenia w prawy tył. Pokrzywione elementy w okolicy zderzaka, delikatnie podgięta płyta podłogowa. Od dołu niechlujnie pomalowane na czarno aby nie widać korozji???

Znalazłem kilka jego aut po numerze telefonu w necie pod innymi nickami z allegro, wszystkie z USA. Do niektorych kupował elementy bnadwozia do innych zawieszenia itd.

 

POzdrawiam i mam nadzieję że nie zmarnujecie całego dnia tak jak ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/nissan-350-z-3-5-v6-300-km-vipmotors-C14311491.html

 

BEZWYPADKOWY!!!! Kur....a!!!!

 

Wiec tak ,widziałem to auto na zdjęciach przed naprawą:

 

1)konkretny strzał w przód.

 

2)Poduszka kierowcy na 100% była wywalona, co do pasażera nie pamiętam.

 

3)Samochód posiadał welururowe siedzenia, dla zainteresowanych radzę sprawdzić czy poduszki w siedzeniach to nie atrapy.

 

4)Po widzianych uszkodzeniach sądzę,że cały był malowany.

 

5)Ma założone -Brembo , wcześniej tego nie było.

 

6)Jak dla mnie cena kosmiczna, osobiście bym go nie kupił nawet za cenę o wiele mniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... Poliftowa? Tam bylo chyba z 7 liftow.

Mnie się zawsze zdawało, że był jeden w bodaj 2004?

 

Co najmniej od roku już go sprzedaje, tylko wcześniej aukcja wyglądała inaczej, teraz jest profi. :-)

 

http://otomoto.pl/nissan-350-z-3-5-v6-300-km-vipmotors-C14311491.html

 

BEZWYPADKOWY!!!! Kur....a!!!!

 

Wiec tak ,widziałem to auto na zdjęciach przed naprawą:

 

1)konkretny strzał w przód.

 

2)Poduszka kierowcy na 100% była wywalona, co do pasażera nie pamiętam.

 

3)Samochód posiadał welururowe siedzenia, dla zainteresowanych radzę sprawdzić czy poduszki w siedzeniach to nie atrapy.

 

4)Po widzianych uszkodzeniach sądzę,że cały był malowany.

 

5)Ma założone -Brembo , wcześniej tego nie było.

 

6)Jak dla mnie cena kosmiczna, osobiście bym go nie kupił nawet za cenę o wiele mniejszą.

Czyli amerykański golas z wymienionym przodem, tyłem (tylnym zderzakiem), hamulcami i fotelami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny który oglądałem i zjebałem sobie pół dnia i humor.

http://otomoto.pl/nissan-350-z-350z-C12606499.html

BEZWYPADKOWY!!! Uwaga czysty Carfax oraz prawdziwy przebieg!!!

Wspawana prawa tylna ćwiara przez kowala w stodole bez zgrzewarki. Pod uszczelką, we wnęce za prawymi drzwiami chamskie spawy. Pod klapą bagażnika na górze szpachli tyle że miernik nie miał skali. Prawa wnęka za drzwiami pomalowana katastrofalnie.

Auto w ogłoszeniu przed domkiem, w rzeczywistości garażowany pod blokiem. Widać taki stary brud wszędzie, na felgach, uszczelkach itd. Każdy element kwalifikuje się do malowania. Rycha na progu, błotniku, zderzaku itd. Tylny zderzak srebrny całe auto szare :-). Poza tym chyba całe auto malowane, może jeden element w orygonale- już nie pamiętam.

Aha jeszcze jedno... Od spodu zardzewiały strasznie (garażowany pod blokiem w śniegu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zolnierz VTR

Witam Wszystkich!

 

od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu 350Z. Interesują mnie auta na które dostanę fakturę VAT 22%, no i niestety mało jest takich samochodów.

Ponieważ mam daleko w okolice Sopotu to zapytam Szanownych Forumowiczów, czy znają ten oto egzemplarz:

http://otomoto.pl/nissan-350-z-premium-pack-wersja-europa-C14072690.html

 

Kolejne pytania:

Czy 117k km to duży przebieg jak na to autko - prosta matematyka mówi, że ktoś robił ok. 16k km rocznie - sam tyle robię?

Ile rocznie robicie?

Co jest do zrobienia w aucie przy 117k km?

 

 

 

Pozdro!

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu 350Z. Interesują mnie auta na które dostanę fakturę VAT 22%, no i niestety mało jest takich samochodów.

Ponieważ mam daleko w okolice Sopotu to zapytam Szanownych Forumowiczów, czy znają ten oto egzemplarz:

http://otomoto.pl/nissan-350-z-premium-pack-wersja-europa-C14072690.html

 

Kolejne pytania:

Czy 117k km to duży przebieg jak na to autko - prosta matematyka mówi, że ktoś robił ok. 16k km rocznie - sam tyle robię?

Ile rocznie robicie?

Co jest do zrobienia w aucie przy 117k km?

 

 

 

Pozdro!

Z

 

Pytania cokolwiek hmm...naiwne, wybacz. Jeden robi 10kkm rocznie, inny 30. Każdy jeździ tyle ile musi/lubi/stać go. Nie ma reguły. Mój kolega trzepie spore przebiegi Zką roadsterem, inny jeździ tylko latem i tylko jak jest sucho. I tutaj z tego co zauważyłem ludzie robią podobnie. Wyciągnięcie z tego średniej nic Ci nie da. odpowiedz sobie sam ile Ty chcesz robić. Ogólnie rzecz biorąc lekko ponad 100tyś km dla wolnossaka to jest mało, pytanie tylko JAK te kilometry zostały zrobione. W sensie - jazda świadoma czy bezmyślne katowanie. Każde auto można szybko zabić.

Co jest do zrobienia przy 117tkm - litości. To, czego auto wymaga w tym momencie. Jeżeli klocki i tarcze to je wymieniasz, jeżeli tuleje metalowo-gumowe zawieszenia to jak wyżej. Interwały przeglądowe są podane już na forum więc wystarczy zerknąć.

 

Co do samego auto jeśli się zdecyduję na Z to będę oglądał to auto i wezmę je na przegląd do siebie do pracy. Najbardziej interesuje mnie stopień wyeksploatowania, co jest do wymiany oraz choroby wieku dziecięcego ze szczególnym uwzględnieniem skrzyni, konsumpcji oleju i hałasującego wału. Sprawdzę też rzeczoną bezwypadkowość. Jeżeli więc auto będę sprawdzał i mi przypasi - kupię je, jeśli nie - zdam tu relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zolnierz VTR

Pytania cokolwiek hmm...naiwne, wybacz. Jeden robi 10kkm rocznie, inny 30. Każdy jeździ tyle ile musi/lubi/stać go. Nie ma reguły. Mój kolega trzepie spore przebiegi Zką roadsterem, inny jeździ tylko latem i tylko jak jest sucho. I tutaj z tego co zauważyłem ludzie robią podobnie. Wyciągnięcie z tego średniej nic Ci nie da. odpowiedz sobie sam ile Ty chcesz robić. Ogólnie rzecz biorąc lekko ponad 100tyś km dla wolnossaka to jest mało, pytanie tylko JAK te kilometry zostały zrobione. W sensie - jazda świadoma czy bezmyślne katowanie. Każde auto można szybko zabić.

Co jest do zrobienia przy 117tkm - litości. To, czego auto wymaga w tym momencie. Jeżeli klocki i tarcze to je wymieniasz, jeżeli tuleje metalowo-gumowe zawieszenia to jak wyżej. Interwały przeglądowe są podane już na forum więc wystarczy zerknąć.

 

Co do samego auto jeśli się zdecyduję na Z to będę oglądał to auto i wezmę je na przegląd do siebie do pracy. Najbardziej interesuje mnie stopień wyeksploatowania, co jest do wymiany oraz choroby wieku dziecięcego ze szczególnym uwzględnieniem skrzyni, konsumpcji oleju i hałasującego wału. Sprawdzę też rzeczoną bezwypadkowość. Jeżeli więc auto będę sprawdzał i mi przypasi - kupię je, jeśli nie - zdam tu relację.

 

Kto pyta nie błądzi tak mawiają :) Dzięki za info. Mam nadzieję, że nie będziesz musiał zdawać tutaj relacji. Powodzenia

 

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy i potrzebuje sasięgnąc rady.

Przymierzam się do kupna 350Z i interesuje mnie wszystko na temat tego samochodu, zaczne moze od najprostrzego pytania czy kupiś wersie europejską, czy też amerykańską, czy to ma jakieś znaczenie? Wiem tylko tyle, ze jest sliczne i jest to samochód którm chce śmigać:) Jestem laikiem w tym temacie. Bardzo prosze o pomoc. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jestem nowy. niedawno kupiłem ,Z-etke. Wersja PACK, USA '03 w Tiptronic'u. Tak naprawdę mało wiem o tym samochodzie. Jednak wstępne oględziny forum dobrze rokują na przyszłość, muszę teraz dużo czytać, czytać, czytać...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam samochód 2 rozne ogloszenia i ceny

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=1180578083

 

http://otomoto.pl/nissan-350-z-f-vat-22-czarna-xenon-C14519158.html

 

Miałem jechać, ale ze zródeł dobrze poinformowanych na kazdym elemencie szpachel ,łącznie z dachem.

Sam nie sprawdzałem,jeżeli tak nie ma dla mnie znaczenia moze nawet kosztowac 20 tys.

Nie mam tak daleko moze i z ciekawosci pojade zobaczyc, ale z mojej inf. j/w to szpachlowoz.

Jeżeli pojade zdam relacjie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kupisz to się pochwal i opowiedz historię auta.

Powodzenia-udanego zakupu oraz przyjemności z nowego auta!

 

Wczoraj zakupiłem to auto. Jest w bardzo dobrym stanie, wnętrze praktycznie nie zniszczone, lakier z normalnymi śladami użytkowania, a że bawię się w detailing, to wszystkie je bez problemu usunę. Wad i usterek nie ma, do wymiany tylne opony, najpierw trochę im pomogę ;) Sprzęgło za jakiś czas też wymienię, bo łapie w połowie. Auto prowadzi się świetnie i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :)

Oby zadne pawie nie powylazily.

 

A ze zmiana sprzegla wstrzymaj sie... Te typy tak maja, ze pozno lapie. U mnie tak samo i we wszystkich w ktorych jezdzilem tez bylo tak samo. I powiedzialbym nawet, ze pod koniec a nie w polowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :)

Oby zadne pawie nie powylazily.

 

A ze zmiana sprzegla wstrzymaj sie... Te typy tak maja, ze pozno lapie. U mnie tak samo i we wszystkich w ktorych jezdzilem tez bylo tak samo. I powiedzialbym nawet, ze pod koniec a nie w polowie.

 

 

Przemyślę, bo nie wiem czy nie zająć się kołem zamachowym. Tam chyba nie ma dwumasowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jestem nowy. niedawno kupiłem ,Z-etke. Wersja PACK, USA '03 w Tiptronic'u. Tak naprawdę mało wiem o tym samochodzie. Jednak wstępne oględziny forum dobrze rokują na przyszłość, muszę teraz dużo czytać, czytać, czytać...

Pozdrawiam!

 

 

Wczoraj zakupiłem to auto. Jest w bardzo dobrym stanie, wnętrze praktycznie nie zniszczone, lakier z normalnymi śladami użytkowania, a że bawię się w detailing, to wszystkie je bez problemu usunę. Wad i usterek nie ma, do wymiany tylne opony, najpierw trochę im pomogę ;) Sprzęgło za jakiś czas też wymienię, bo łapie w połowie. Auto prowadzi się świetnie i jestem bardzo zadowolony.

 

Pochwalcie się jakimis zdjęciami.

Ja już trace nadzieje ,że cos kupie WSZYSTKO CO OGLADAŁEM TO TOTALNE SZPACHLOWOZY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...