Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 350Z...chcesz kupić? Tu ocena, komentarz


worm#21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Łukasz83 napisał:

To nie lepiej kupić od razu zadbany?

Jak najbardziej, ale mi nie zależy na wersji EU, stąd moje pytanie czy egzemplarz z USA w tej cenie z tego ogłoszenia jest warty zakupu - a jeżeli nie to jaką kwotę trzeba przeznaczyć na taki. Z zastrzeżeniem że wersja US.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że wersja USA może niczym nie różnić się od wersji EU - oprócz rozmiaru tablicy. Może mieć brembo, szperę i bose. Z reguły, samochód z ceną poniżej 30k to już raczej ulep. Ale w okolicach 35-40k da się kupić auto, które będzie jeszcze OK. Środek da się odnowić małym kosztem. Gorzej jeżeli już mechanicznie jest słabo.

To rocznik 2003, więc początek produkcji. Lampy do polerki, biedniejsza wersja, bez sterowania radiem z kierownicy. Z prawej strony drzwi, od środka, brakuje uchwytu. Ja bym sobie odpuścił. Ciekawe, że czujniki ciśnienia w oponach dalej działają po tylu latach - może któryś z właścicieli się z tym uporał. Tak jak zrobił to z siłownikami od klapy bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, extrabot napisał:

Pamiętaj, że wersja USA może niczym nie różnić się od wersji EU - oprócz rozmiaru tablicy. Może mieć brembo, szperę i bose. Z reguły, samochód z ceną poniżej 30k to już raczej ulep. Ale w okolicach 35-40k da się kupić auto, które będzie jeszcze OK. Środek da się odnowić małym kosztem. Gorzej jeżeli już mechanicznie jest słabo.

To rocznik 2003, więc początek produkcji. Lampy do polerki, biedniejsza wersja, bez sterowania radiem z kierownicy. Z prawej strony drzwi, od środka, brakuje uchwytu. Ja bym sobie odpuścił. Ciekawe, że czujniki ciśnienia w oponach dalej działają po tylu latach - może któryś z właścicieli się z tym uporał. Tak jak zrobił to z siłownikami od klapy bagażnika.

Rozumiem, to rozwiewa większość wątpliwości. Faktycznie egzemplarz ze zdjęć nie ma prawego uchwytu we wnętrzu - jakikolwiek by nie było powód takiego braku, to raczej najlepiej nie świadczy o sprzedającym.

W takim razie przesuwam budżet na okolice 35-40 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim.

Jak inni koledzy tak i ja poszukuje 350 z. Znalazłem autko, tylko że stoi w komisie i nie wiem czy warto ryzykować. Wiadomo komis to zło w czystej postaci :D

Poniżej link do auta, jak ktoś coś wiem to fajnie jakby się podzielił informacjami. Bo wpakować się łatwo.

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-350-z-3-5-v6-manual-piekny-kolor-mozliwa-zamiana-i-gwarancja-ID6BKLS8.html#15dadefa78

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.02.2019 o 21:52, Łukasz83 napisał:

To nie lepiej kupić od razu zadbany?

Dokładnie. Ja 2.5 roku nic do swojej nie dołożyłem. Tylko benzyna i serwisy oleje itd. I tak za tanio chyba swoją pogonilem.. Ale nie poszła niżej od tego za ile ja kupiłem.  za to nowy nabywca dostał zadbana zete i jak będzie dbał i dobrze serwisowal posłuży lata 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mozolnie szło, ale dopiąłem sprawy do końca i szukam teraz mojej wymarzonej zetki. Na otomoto na ten moment przypadł mi do  gustu tylko 1 egzemplarz https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-350-z-ID6BJYN2.html#c4203b9817  .Cena na spokojnie dość mocno do zbicia już gadałem z właścicielem. Nie przeszkadza mi ze to wersja USA. Szpera jest, hamulce i tak się zużyją zaopatrzę się w jakie DBA do 3k zestaw myśle ze spokojnie coś sensownego znajde. Nie obchodzi mnie ze jest to wersja biedna bez grzanych, elektrycznych foteli, bez sterowania radiem z kierownicy i bluetooth. Samochód sam w sobie jest surowy i taki dla mnie ma być. To co się dla mnie liczy to wizualnie zadbane wnętrze jak i karoseria oraz to jak oczywiście samochód jeździ.  Auto było rzekomo serwisowane u Coobcia, zostało odmulone i rzeczywista moc to 286koni na hamowni (decaty, wydech itd.). Myślę ze pojadę zobaczyć to auto wezmę ze sobą miernik lakieru żeby sprawadzić czy nie ma szpachli  itd, jeśli jest opcja to zadzwonie do Coobcia umówię się czy da rade sprawdzić to auto u niego wtedy w sumie mam 100% pewność zakupu (auto z Warszawy). Ile waszym zdaniem taka biedna ale zadbana wersja USA powinna kosztować?. Z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napaliłeś się już na ten samochód, wiec nie ma co już pisać...Ja 3 lata temu go nie kupiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę wyżej. Jeśli ma być już USA, to takie naprawdę doinwestowane. Ta biała nawet ma chińskie (wątpię, że z homologacją, więc nielegalne) reflektory. Zakup samych reflektorów OEM, to ok 3000-3500 za przedliftowe. Do ksenonów, też muszą być spryskiwacze, a to kolejny ciekawy wydatek i tak można wyliczać. Jakby to auto bylo za ok 30k, byłoby warte przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To z pomarańczowymi całe rude od spodu włącznie z głównymi elementami konstrukcji. Na grupie Facebook koleś ma autotesto z tego auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kupiłeś?

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-350-z-nowa-dwumasa-nowy-olej-nowe-lozyska-nowy-zbiornik-paliwa-doinwestowany-ID6BSLpm.html#15dadefa78

wg zawieszki był u coobcia ten z linku powyżej

za wiele się nie ma co rozczulać, nigdy nie będzie idelany, a zawsze można się potem delektoweać w garażu róznymi poprawkami

Jeśli silnik zdrowy  i auto ma elementy nośne "proste" to nie zwracaj moim zdaniem uwagi na stan blacharki czy wnętrza, to zdarza się poniszczone ale

te elementy zawsze możesz  wymienić, poddać kosmetyce, znajdziesz używane w lepszym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Cześć forumowicze. Od razu przepraszam, że pierwszy post na forum jest z prośbą o pomoc ale jestem w dość nagłej potrzebie. 

Szukam Zetki, trafiłem na całkiem spoko, gunmetal z Tanem w środku w moim mieście. Byłem dziś oglądać, trochę rudej na dwóch nadkolach ale nie jest źle, do zrobienia. Wklejam link do ebay jako że jestem na emigracji

https://www.ebay.co.uk/itm/Nissan-350z-2003-96-000-miles-FSH-4250/223600598775?_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20160908105057%26meid%3D86c52129eb844108a387ae988030561a%26pid%3D100675%26rk%3D2%26rkt%3D15%26sd%3D143240169321%26itm%3D223600598775%26pg%3D2481888&_trksid=p2481888.c100675.m4236&_trkparms=pageci%3A37c4e99b-b15c-11e9-9d9a-74dbd180ad8e|parentrq%3A399a871116c0a9cbf0cf4f2ffffa9d36|iid%3A1

Pytanie dotyczy problemu z centralnym zamkiem i spryskiwaczami. Spryskiwacze nie dają płynu za każdym razem - raz działają, raz nie. Czy według kogoś z większym doświadczeniem może to być problem z pompką pod zbiornkiem? Zapchane rurki i konektory?

Centralny zamek nie działa i nie działa zamek klapy bagaznika (trzeba otwierać od środka). Czy to może być problem z pompką centralnego czy coś poważniejszego? 
Podwozie na pierwszy rzut oka wygląda poprawnie. Wnętrze zadbane. 
Nie do końca wiem jak jest z ciśnieniem oleju - koleś kupił auto 4 miesiące temu od poprszedniego właściciela (miał auto 9 lat) i twierdzi, że używany był 5w40 co potwierdza otwarta butelka litrówka z tyłu (a silnik niby nie pali oleju w ogóle). Jakie ciśnienie powinno być na rozgrzanym silniku przy 5w40 na jałowych i np przy 2000rpm?
 Mieliśmy krótką jazdę testową, zawieszenie nie stuka. 
Wracam do niego jutro na kolejną jazdę i posprawdzam wszystko co mi się w głowie dziś urodzi. 

Pytanie co sądzicie o tych usterkach - ktoś borykał się z podobnymi problemami? 
Dodam tylko, że cena widniejąca na ebayu moim zdaniem jest do zbicia o jakiś 1000f. 
Z góry dziękuję za odpowiedź, Piotr.

Edytowane przez czleq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim,

od jakiegoś czasu zacząłem intensywnie przeglądać 350Z w celu zakupu 2-miejscowego coupe.

W oko wpadł mi dziś ten model: https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-350-z-pierwszy-wlasciciel-niepalacy-salon-polska-ID6C8AGd.html#15dadefa78

Czy ktoś może kojarzy auto? Jak na rocznik cena jest wręcz zbyt niska. Nie zależy mi na przepięknym wyglądzie zewnętrznym, ale na nienagannej mechanice. Czy jest to auto warte uwagi? Na miejsce mam niestety do przejechania +500 km w jedną stronę.

Dziękuję za jakąkolwiek pomoc w w/w temacie.

Pozdrawiam!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A tego ktos zna?

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-350-z-nissan-350-z-europa-szwajcaria-ksiazka-serwisowa-stan-bdb-ID6CpT7c.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem fajnej zetki już długo, ostatnio znalazłem coś takiego https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-350-z-ID6BYpoG.html , wydaje się no idealna, ale wy pewnie znacie się lepiej i zauważycie coś co przeoczyłem. Oceńcie bo nie wiem czy jechać na ten drugi koniec Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam mały problem przy wyższej prędkości(Autostradowej), delikatnie opuszczają mi się szyby, dosłownie milimetr/dwa, co powoduje większy hałas. Miał ktoś taki problem? Domyślam się, że związane jest to z mechanizmem domykania szyb, ale jak to wyeliminować , co wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...