Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 350Z...chcesz kupić? Tu ocena, komentarz


worm#21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.  Czy ktoś z Was widział wcześniej tę zkę?

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-350-z-nissan-350-z-europa-szwajcaria-ksiazka-serwisowa-stan-bdb-ID6CpT7c.html

 

Obecny właściciel ma ją krótko,  poprzednio jeździła kobieta 6 lat. Może ktoś zna historię auta. Na następny weekend chce jechać obejrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich

Jestem tutaj nowy ale planuję zakup 350 z i przeglądając ogłoszenia natrafiłem na taką maszynę w bardzo niskiej cenie.

https://www.olx.pl/oferta/nissan-350z-z33-2005-rok-brembo-drift-CID5-IDC5t2S.html#6dd5502924

wiem że anglik i pewnie dlatego tańszy, ale porównując do wersji z kierownicą po lewej stronie to ponad połowę ceny mniej.

Chciałbym zapytać czy ktoś zna autko albo chociaż je oglądał? 

W ogóle czy warto kupować auto z kierownicą po prawej stronie?

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Jutro jadę oglądac Zetkę. Mam juz wstępne zdjęcia. 2006 RevUp, jeżdżona podobno na 5W50 także jest git. Jade z nią na kanał żeby wszystko dokładnie obczaić. Nadkola tył są do zrobienia. Proszę Was o opinie czy widzicie coś niepokojącego.

Dzięki z góry za odpowiedzi.

 

fotki.pdf

Edytowane przez pawel93
dodano zły plik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2020 o 15:06, pawel93 napisał:

Witam wszystkich,

Jutro jadę oglądac Zetkę. Mam juz wstępne zdjęcia. 2006 RevUp, jeżdżona podobno na 5W50 także jest git. Jade z nią na kanał żeby wszystko dokładnie obczaić. Nadkola tył są do zrobienia. Proszę Was o opinie czy widzicie coś niepokojącego.

Dzięki z góry za odpowiedzi.

 

fotki.pdf

Cześć  na zdjęciach bardzo mało widać nie są raczej newralgicznych miejsc dla zetki typu podłużnice itd takie elementy powinienes wysłać żeby dało się coś wpowiedzieć.

 

rdza mnie martwi szczególnie że wyglądają te nadkola jak by były już nieumiejętnie naprawiane są jakieś białe prześwity szpachli??  i są bardzo pofalowane oryginalne jak rdzewieją to mi tak nie falowały niestety musisz wtedy wstawić nowe elementy jakieś szpachle kompletnie nie wchodzą w grę a tu mas zna prawdę konkretne elementy do wycięcia i wstawienia.

 

Tez zastanawia mnie dlaczego to (chyba prawe) nadkole jest takie naciągnięte do zewnątrz? Może aż tak rdza dała mu w kość?

zorientuj się jak często był wymieniany olej to bardzo ważne i na jaki i daj znać powinien być co ok 7-8k km czy tam ok 4k mil

Sprawdź jak działa skrzynia czy wszystkie synchronizatory są ok?

Ma wymienione reflektory na nowsze z wersji HR ładniejsze i lepsza ale zapytaj o powód ich wymiany bądź dociekliwy i oglądnij przedni pas czy wszystko tam gra to ważne bo auto raczej nie wygląda na doinwestowane a reflektory ma jednak zmienione : )

 

No i kierownica jest po złej stronie?

 

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Jestem tu nowy i planuję zakup Zetki. Stan wydaje się być bardzo dobry, wersja Europa co mnie bardzo cieszy. Mógłby ktoś się wypowiedzieć więcej na temat egzemplarza w linku poniżej? wart swojej ceny?

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-350-z-kupiony-w-salonie-w-polsce-stan-bardzo-dobry-ID6CNvHh.html#map

Edytowane przez Sirriks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 23.02.2020 o 12:27, Sirriks napisał:

Witam,

Jestem tu nowy i planuję zakup Zetki. Stan wydaje się być bardzo dobry, wersja Europa co mnie bardzo cieszy. Mógłby ktoś się wypowiedzieć więcej na temat egzemplarza w linku poniżej? wart swojej ceny?

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-350-z-kupiony-w-salonie-w-polsce-stan-bardzo-dobry-ID6CNvHh.html#map

Ja jej nie znam ale musisz ją dokładnie sprawdzić bo: 

ma nie oryginalne felgi jakiś powód tego musi być albo ktoś chciał mieć lżejsze albo tamtym coś się stało.

 

ma bardzo dużo syfu pod maską bardzo jak na wersję HR 313km 

jeśli nie ma odsłony pod silnikiem to jedt to jakiś znak że mogła być jakaś przygoda 

 

jeśli chodzi o samą przeszłość tego auta to tego konkretnie nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2020 o 08:02, Cytrus napisał:

 

Ja jej nie znam ale musisz ją dokładnie sprawdzić bo: 

ma nie oryginalne felgi jakiś powód tego musi być albo ktoś chciał mieć lżejsze albo tamtym coś się stało.

 

ma bardzo dużo syfu pod maską bardzo jak na wersję HR 313km 

jeśli nie ma odsłony pod silnikiem to jedt to jakiś znak że mogła być jakaś przygoda 

 

jeśli chodzi o samą przeszłość tego auta to tego konkretnie nie znam

Nie polecam sprzedającego! Oszust... Niby miał być rejestrowany od nowości w Polsce, a dokumenty z Austrii, zero informacji w książce serwisowej o przeglądach, żadnych faktur na naprawy nawet od poprzednich właścicieli! Dodatkowo historyjka, że kupił samochód dla syna i opuścił się w nauce, więc sprzedaje. Okazało się po pobraniu raportu po VIN'ie, że zarejestrowano niejedną szkodę, a ostatnia wyceniona na 10-15k kilka dni po ostatnim zakupie samochodu :)  Oczywiście na oględzinach było widać słabo spasowaną maskę z reflektorami, inne odcienie błotnika prawego przedniego i tylnego w stosunku do reszty samochodu, a sprzedawca próbował nawijać makaron na uszy trzymając się historii słabej nauki syna i niewiedzy na temat samochodu!

Wkleję jeszcze raz ogłoszenie, by Was ostrzec przed zakupem tego samochodu- https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-350-z-kupiony-w-salonie-w-polsce-stan-bardzo-dobry-ID6CNvHh.html#map

 

Edytowane przez Sirriks
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2020 o 12:31, Sirriks napisał:

Nie polecam sprzedającego! Oszust... Niby miał być rejestrowany od nowości w Polsce, a dokumenty z Austrii, zero informacji w książce serwisowej o przeglądach, żadnych faktur na naprawy nawet od poprzednich właścicieli! Dodatkowo historyjka, że kupił samochód dla syna i opuścił się w nauce, więc sprzedaje. Okazało się po pobraniu raportu po VIN'ie, że zarejestrowano niejedną szkodę, a ostatnia wyceniona na 10-15k kilka dni po ostatnim zakupie samochodu :)  Oczywiście na oględzinach było widać słabo spasowaną maskę z reflektorami, inne odcienie błotnika prawego przedniego i tylnego w stosunku do reszty samochodu, a sprzedawca próbował nawijać makaron na uszy trzymając się historii słabej nauki syna i niewiedzy na temat samochodu!

Wkleję jeszcze raz ogłoszenie, by Was ostrzec przed zakupem tego samochodu- https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-350-z-kupiony-w-salonie-w-polsce-stan-bardzo-dobry-ID6CNvHh.html#map

 

Dzięki, że dałeś znać będziemy pamiętać, że ta pomarańcza miała nieciekawe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cytrus co uważasz o tym egzemplarzu? Myślę o nim intensywnie już któryś dzień. Od 7 lat forumowy samochód, ale nie wiem czy wart tej ceny :)

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-350-z-nissan-350-z-hr-eu-m-t-szpera-orange-pack-2008-r-biala-perla-ID6CWt8Z.html#05c1ac2c89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2020 o 11:22, Sirriks napisał:

@Cytrus co uważasz o tym egzemplarzu? Myślę o nim intensywnie już któryś dzień. Od 7 lat forumowy samochód, ale nie wiem czy wart tej ceny :)

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-350-z-nissan-350-z-hr-eu-m-t-szpera-orange-pack-2008-r-biala-perla-ID6CWt8Z.html#05c1ac2c89

dowiedz się gdzie jest w wawie ta sztuka mogę podjechać Ci go oglądnąć jeśli będziesz chciał na pewno (cena jest wysoka to prawda, auto z opisu jest bardzo zadnane i doinwestowane jednak w tych pieniądzach mozna nawet dorwać 370z lub trochę dołożyć i mieć 370) ale auto jest zadbane i doinwestowane stąd taka cene pewnie wrzucił właściciel no i to 313km najrzadsze. Jednak moim zdaniem mimo to cena za wysoka i trzeba by ją negocjować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2020 o 10:06, Cytrus napisał:

dowiedz się gdzie jest w wawie ta sztuka mogę podjechać Ci go oglądnąć jeśli będziesz chciał na pewno (cena jest wysoka to prawda, auto z opisu jest bardzo zadnane i doinwestowane jednak w tych pieniądzach mozna nawet dorwać 370z lub trochę dołożyć i mieć 370) ale auto jest zadbane i doinwestowane stąd taka cene pewnie wrzucił właściciel no i to 313km najrzadsze. Jednak moim zdaniem mimo to cena za wysoka i trzeba by ją negocjować. 

"Ogłoszenie nie jest już dostępne!"

jaka tam cena była? zastanawiam sie nad sprzedażą swojej HR, stąd to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, noico napisał:

"Ogłoszenie nie jest już dostępne!"

jaka tam cena była? zastanawiam sie nad sprzedażą swojej HR, stąd to pytanie.

58 tys zł brutto była cena

 

bardzo fajna fura bo wiadomo 350z HR w mega stanie jest rzadkie, szybkie ale 370z ma jednak większe możliwości

: ) a przy tej cenie już można zaczynać skakać do 370z.

dla mnie vq37vhr to na prawdę dużo bardziej udane silniki... jeśli wymieni się uszczelke magistrali oleju jak się ma sztukę przed 2014 chyba

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, noico napisał:

"Ogłoszenie nie jest już dostępne!"

jaka tam cena była? zastanawiam sie nad sprzedażą swojej HR, stąd to pytanie.

@Cytrus Wystawiona za 59k, kupiłem za 55k :) Mam nadzieję, że będzie służyć, robi na żywo piorunujące wrażenie. Oglądałem parę sztuk, ale ta najbardziej przypadła mi do gustu. Na chwilę obecną bez zarzutu :) Zależało mi na 350Z :) Dziękuję Ci bardzo za chęć pomocy, mam nadzieję, że niebawem zobaczymy się na jakimś zlocie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. Cena zaiste niemała, ale jak sie klient trafi... :)

 

edit: no i sie klient trafił, gratulacje! bezawaryjnej jazdy życze! :) PS. Możesz podesłać jakieś zdjęcia wnętrza na pw? Seryjna zetka?

Edytowane przez noico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, noico napisał:

dzięki za odpowiedź. Cena zaiste niemała, ale jak sie klient trafi... :)

 

edit: no i sie klient trafił, gratulacje! bezawaryjnej jazdy życze! :) PS. Możesz podesłać jakieś zdjęcia wnętrza na pw? Seryjna zetka?

Mam nadzieję, że jutro będzie trochę lepsze oświetlenie (słońce) i będę mógł zrobić konkret fotki to podeślę też wnętrze. Na chwilę obecną, jeśli Cię to zadowoli podaję link do profilu Zetki na IG: https://www.instagram.com/bialaperla.z33/  (poprzedni właściciel). Mody miała, więc do seryjki jej już daleko

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Sirriks napisał:

Mam nadzieję, że jutro będzie trochę lepsze oświetlenie (słońce) i będę mógł zrobić konkret fotki to podeślę też wnętrze. Na chwilę obecną, jeśli Cię to zadowoli podaję link do profilu Zetki na IG: https://www.instagram.com/bialaperla.z33/  (poprzedni właściciel). Mody miała, więc do seryjki jej już daleko

Mega się cieszę! uważam, że dobrze go wytargowałeś 55k to już lepsza cena w sam raz żeby coś dokupić, kupić dobry wosk nawoskować itd : )))), nie wiem jak będziesz używał zetki ale oglądnij spód dokładnie i zabezpiecz profile (choćby woskowo) (chyba ze to już zrobione) u nas te auta strasznie rdzewieją  nawet jak bardzo o nie dbasz :c a potem to jest za późno. To taka moja rada ja zrobiłem ten błąd auto miało idealny spód potem musiałem dużą kwotę wywalić żeby cały spód zrzucić CAŁY, wypiaskować i zrobić pełną konserwację : D

(nie wiem jakie masz doświadczenia z detalingiem, ale ja osobiście mam mieszane uczucia do tych filozofii z youtube i forów, ja myję dokładnie lakier potem ipa wycieram na sucho i nakładam na wosk efekt niczym się nie różni od tych wielkich procesów, które tworzą detailerzy) i nie spotkałem się z woskami, które ciężko się ściera ; D sama przyjemność bez smug !

Jaki tam masz zawias?

 

 

jeszcze raz mega się cieszę, że się udało : )

 

swoją drogą ta zetka może przelecieć niejedną 370z : )

Edytowane przez Cytrus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2020 o 09:32, Cytrus napisał:

Mega się cieszę! uważam, że dobrze go wytargowałeś 55k to już lepsza cena w sam raz żeby coś dokupić, kupić dobry wosk nawoskować itd : )))), nie wiem jak będziesz używał zetki ale oglądnij spód dokładnie i zabezpiecz profile (choćby woskowo) (chyba ze to już zrobione) u nas te auta strasznie rdzewieją  nawet jak bardzo o nie dbasz :c a potem to jest za późno. To taka moja rada ja zrobiłem ten błąd auto miało idealny spód potem musiałem dużą kwotę wywalić żeby cały spód zrzucić CAŁY, wypiaskować i zrobić pełną konserwację : D

(nie wiem jakie masz doświadczenia z detalingiem, ale ja osobiście mam mieszane uczucia do tych filozofii z youtube i forów, ja myję dokładnie lakier potem ipa wycieram na sucho i nakładam na wosk efekt niczym się nie różni od tych wielkich procesów, które tworzą detailerzy) i nie spotkałem się z woskami, które ciężko się ściera ; D sama przyjemność bez smug !

Jaki tam masz zawias?

 

 

jeszcze raz mega się cieszę, że się udało : )

 

swoją drogą ta zetka może przelecieć niejedną 370z : )

Zawias na sprężynach obniżających Eibach -3 cm (o ile dobrze Cię zrozumiałem o co chodzi). Polecisz specyfik z którego jesteś zadowolony? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2020 o 10:27, Sirriks napisał:

Zawias na sprężynach obniżających Eibach -3 cm (o ile dobrze Cię zrozumiałem o co chodzi). Polecisz specyfik z którego jesteś zadowolony? :)

Wiesz co nie będę oryginalny i jakiś górnolotny ale jeśli był bym Tobą i chciał bym fajny efekt na lato to bez wahania wybrał bym Soft99 The King of Gloss White  - ważne żeby był dla Ciebie ten white bo doczyszcza fajnie lakier i będzie mega błyszczał : )! wytrzymuje całe lato jak się go dobrze nałoży sam będziesz zdziwiony efektem a nakładanie to sama przyjemność - najlepiej wilgotną gąbeczką w cieniu - aplikator jest w środku i ja go lubię (nie trzymaj go 3-5 minut tylko nałóż odczekaj moment przeciągnij palcem po wosku czy się ciągnie (rozmazuje) jeśli się nie rozmazuje to go ścieraj czasem nawet zaraz po nałożeniu sam zobaczysz o co mi chodzi jak nałożysz NIGDY NIE NAKŁADAJ GRUBO CHOĆ BĘDZIE CIĘ KORCIŁO TO NIE TRZEBA i to nic nie da !!!

Poza tym fajnie w Z i w G sprawuje się ten preparat do szyb Soft99 glaco 12 months (niewidzialna wycieraczka) - ja mega dokładnie czyszczę szyby zwykłym clinem z alkoholem takim do mycia szyb, dokładnie bardzo osuszam szyby, nakładam glaco odczekuje i ścieram mikrofibrą (musisz mieć nowe pióra wycieraczek bo jak będą stare to będzie zostawać mgiełka wodna na szybach jak zastosujesz ten preparat) ale na prawdę to fajny preparat, szyba jest jakby bardziej przejrzysta a efekt kropelkowania 9/10 ; )

Poza tym nic więcej bez filozofii dobry szampon bez wosku wymyć auto opłukać oglądnąć czy  nie ma jakichś grubych brudów osuszyć dokładnie, ja przecieram IPĄ i nakładam wosk jak jest sucho efekt jest bardzo ok : ) Z jest niewielka i takie woskowanie to sama zabawa nie wymagająca specjalnych umiejętności i niewiadomo ile czasu.

 

(to ta wersja) bo są różne do jasnych ale ta jest do białych i białych perłowych

bb28f3524ac7a9b12e71875f9545.jpg

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hejo. 

Byl moze ten egzemplarz omawiany?

https://www.olx.pl/oferta/nissan-350-z-nissan-350z-coupe-100-bezywpadkowy-CID5-IDDZslv.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pytam, bo kurde nie znam tych niuansów z detalami. niestety gość nie chce odpisać o wypadkowości auta ;)

a ja nie chce dzwonic bo i tak wiem co uslysze, gdyby nie mial nic do ukrycia to by odpisal, a szkoda ... bo jakby ktos sprzedawal zetke nawet po jakiejs stluczce, 

a mialby foty sprzed i po to zawsze chetniej bym taki kupil wiedzac co potencjalnie biore a nie ze kupujesz ze szpachlem i nie wiesz, czy tylko szpachel czy juz inna cwiara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej pierwszej zecie cisnąłem bez nadkoli ze 2 lata i ruda wyszła na nadkolach koło lamp.

Nie wiem czy to reguła, ale w ASO dostałem błotniki bez otworów na kierunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...