Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Komputer pokładowy w N15 (projekt)


Gość ynio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak to jest z wielkoscia wyswietlaczy? Dalej sa 2 opcje: mniejszy i wiekszy? Jakie sa ich wymiary? A moze by tak czarny wyswietlacz (nie podswietlany) z jasnymi znakami? to by moglo byc ok i w miare estetycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sie zastanawiam czy juz nie zaczac :)

tak wiec prosba do was, poniewaz nie mam czesci, plytek wyswietlaczy itp

musze to zakupic, a chcialbym wiedziec ile. wiec prosba skladanie zamowien wiadomosciami prywatnymi.

wiem ze wielu sie deklarowalo ale teraz chce miec jasna sytuacje.

:)

koszt dla klubowiczow 200zl tak jak pisalem.

 

to ja na 100% po pierwszym kwietnia biore ;] ja to juz chyba od dwoch mies mam fundusz na to :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z wielkoscia wyswietlaczy? Dalej sa 2 opcje: mniejszy i wiekszy? Jakie sa ich wymiary? A moze by tak czarny wyswietlacz (nie podswietlany) z jasnymi znakami? to by moglo byc ok i w miare estetycznie :)

 

 

nie chce mi sie tego mierzyc, ale wezme jakis punkt odniesienia i fotke strzele. tak chyba bedzie najlepiej. ten duzy to taka mniej wiecej zaslepka kompa(duza)

 

[

 

to ja na 100% po pierwszym kwietnia biore ;] ja to juz chyba od dwoch mies mam fundusz na to :D

 

Inc to na priva zgloszenie ze chcesz (chociaz wiem to od jakiegos czasu hihihi) tylko dla ciebie to chyba jakies chlodzenie stabilizatora bede musial dac bo zamęczysz licznik :) zart hihih

 

 

Sluchajcie, a powiedzcie jaka nazwa oficjalna by pasowala do tego ?

Myslalem ze moze "komputerek pokładowy Nissmo" :)

czekam na propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten z Twoich zdjec ile ma znakow?

push.jpg

chodzi mi o cos takiego mniej wiecej tylko ze kurcze np na allegro nie widzialem takiego, chyba ze Ty masz bezproblemowy dostep do wszelakich wyswietlaczy :)

tylko sie w sumie zastanawiam, ktory wyswietlacz bedzie lepiej widoczny za dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten wysw fajny.... a co do chlodzenia stabilizatora to sobie poradze :lol: jak kupilem laptopa to mi chyba jeszcze ze starego kompa spire whisperrock zostal :lol:;)

 

ynio niech robi kazdemu z takim samym ale moze z jakims zlaczem do podlaczenia innego jak by co :) wiec jak ktos sobie jakis fajny inny znajdzie na standardowym sterowniku to sobie podmieni a ten bedzie mial zapasowy albo pusci na allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yniu może napisz konkretnie co będzie w tym liczniku dokładnie, bo latać po postach to trochę ciężko[/i]

 

looknij na pierwszy post watku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec jesli chodzi o wysw , to zaopatruje sie na allegro.

nie wiem czy taki jak tam pokazales gdzies jest. ja se nie przypominam.

 

a teraz oferta handlowa :

 

licznik spalania (nazwa robocza :) ) :

 

moduł procesorka z ukladami dopasowujacymi, polaczony z wyswietlaczem i przyciskami. dolączany do modulu sterujacego silnikiem do takich lini :

 

- masa :)

- +12V brane z ECC (wazne) - dlatego ze licznik pracuje tylko w pozycji "on" kluczyka i tak jest przemyslana sprawa zapisu danych do pamieci. Gdy silnik gasimy ECC dostaje przez ok 3 sek jeszcze zasilanie co daje nam czas na zapis danych (z 5ms) :) i wyswietlenie podsumowania

- linia wtrysku, w 1 wersji kt uzywalem podlaczalem sie do 4, teraz po zglebieniu wiedzy sterowania silnika nie ma takiej potrzeby. tu uczulam, najbardziej niebezpieczna linia. musi byc podlaczona porzadnie i zaizolowana, bo jakiekolwiek zwarcie np do masy, lub +12 jak pracuje pali koncowke w ECC, jeden z kolegow sie o tym przekonal jak rowniez o kosztcie takiej naprawy. (wymiana ecc)

 

- linia od predkosciomierza, w ECC, podobna uwaga co do jakosci podlaczenia

 

- linia na ktorej pojawia sie napiecie jak wlaczymy swiatla mijania. (osobiscie jeszcze nie podlaczylem) linia zbędna jak nie chcemy przypominania o wl swiatel.

 

- linia wyjsciowa z ukladu, podlaczana do zarowki od rezerwy. zwiera do masy

- linia wyjsciowa z ukladu , podlaczana do zarowki od ekonomizera (jak ktos lubi, ja mam ) :)

 

- podlaczenie dwoch termoetrow, kt dolaczam. wystarczy po montazu przykracic do zlacza w plytce. uwaga kazda czuja to osobny uklad procesorowy, majacy swoj ID

 

- +12V (zaplon) napiecie kt mamy w instalacji gdy kluczyk w pozycji ON, gdy ACC lub OFF napiecie 0. Potrzebne to bardzo !!!!

 

 

Sterowanie caloscia odbywa sie 2 przyciskami.

 

 

Mozliwosci :

 

- spalanie chwilowe w ml/s

- spalanie chwilowe w l/100 (jesli jedziemy :) )

- predkosc

- ilosc spalonego paliwa od odpalenia

- srednia predkosc od ruszenia

- srednie spalanie na 100 od ruszenia

- dystans od ruszenia w km

- temperatury In i Out

- czas jazdy od ruszenia

- pomiar napiecia w instalacji. (działa elegancko)

 

 

- srednie spalanie w l/100 od skasowania

- dystans od skasowania

- srednia predkosc od skasowania

- czas od skasowania

(jeszcze tu chyba cos ale nie pamietam :) )

 

- stan baku w litrach

- dystans jaki na nim zrobimy na podstawie sredniego spalania od ruszenia

 

-globalne spalanie w l/100

-globalna srednia predkosc.

dane te są po to by miec wglad na caly czas eksploatacji samochodu. poniewaz po zatankowaniu i wpisaniu nowej wartosci paliwa zeruja sie wsz liczniki oprocz globalnych

(mozna je rowniez skasowac jak istnieje potrzeba)

 

- czas do okreslonej predkosci

- kalibracja predkosci, spalania, poziomu rezerwy, ekonomizera, kontroli swiatel, predkosci do jakiej chcemy mierzyc czas

 

 

Mozna wybrac sobie wyswietlacz inny niz ten co ja uzywam, z taka roznica aby cena byla do 25zl. powyzej tej ceny licznik drozeje o roznice.

Wyswietlacz musi miec minimum 2x20 znakow i wskazane aby byl podswietlany. Inaczej muka w nocy :) Ja montuje takie wyswietlacze :

 

 

2X20 BIG LCD

 

 

Dlaczego taki ? bo jest tani ale uzywany. Dla mnie to nei stanowi problemu. Nowych wyswietlaczy tego typu nie widzialem na allegro, ale widzac podobne cena bylaby ok 2 x wieksza.

 

Są bardzo ładne które osobiscie polecam np :

 

 

2x20 blue maly

 

 

2x20 zielony mały

 

2x20 jakies bialo czarne :)

 

Co do montazu ukladu w samochodzie, to mi nie stanowil problemu. Jednak mysle ze osoby mniej wprawne powinny kogos poprosic to pomocy. PRzydatny tez jest miernik aby wiedziec gdzie co jest :)

Ja postaram sie zalatwic szybkozlaczki co powinny ulatwic montaz.

 

Chetnie pomoge przy montazu, szczegolnie w furkach innych niz N15. Oczywiscie tylko okolice Wawy. No i konieczny garaz lub zrodlo zasilania, moze byc potrzeben lutowanie

 

A teraz zapraszam do zglaszania checi zakupu ww ustrojstwa :)

Terminu nie podam , bo czekam na kilka chetnych osob aby zamowic klika sztuk wszystkiego.

 

W ramach dokladnosci postanowilem przerobic troche ukladzik, mianowicie dodac kwarc. 8Mhz.

 

[ Dodano: Czw 16 Mar, 2006 ]

Ynio a powiedz mi jak jasno swieci ten wyswietlacz? tzn jesli np podlacze go tak jak Ty pod szyba na gorze deski rozdzielczej to w nocy nie bedzie to oczojebne? :)

 

wyswieltacz ten co uzywam podswietlany delikatnie. Jednak w nocy pewnie by przeszkadzalo, dlatego blokuje tranzystorkiem i tylko delikatnie swieci. Nie powinien oslepiac. Zaraz pojde do fury i spr zrobic fote wlaczonej besti bez flasha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie jakies fotostory z instrukcja podlaczenia ?? :) albo chociaz opisane do jakich klorow kabli gdzie sie podpiac ;]

 

a jak myslisz ?:)

 

[ Dodano: Czw 16 Mar, 2006

fotki

 

w rzeczywistosci jest ciemniej.

 

noc.jpg

 

noc_f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejwra

o taką odpowiedź mi chodziło n konkretnie jak dla mniue zjaebiście, patrzyłem na te wyświetlacze i niebieski mały jest interesujący nawet nie wiem czy nie ładniejszy od tego żółto zielonegoi ale czy w dzień będzie czytelniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no niezle wszystko to wyglada, a jak sprawa tych przelacznikow, bylby ew na tyle dlugi kabel zeby je jakos podciagnac w dobre miejsce ? :)

no i fajna by byla mozliwosc regulacji potencjometrem podswietlenia :D no ale to juz pewnie zabawy duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gitess... ja mam inny plan umeiszczenia ale sie podzele jak sie uda :P bo tam gdzie ynio ma licznik ja mam radio, a tam gdzie u ynia radio ja mam cb ;] wiec pewnie zamontuje nad nawiewami na jakims wysiegniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie pisze ale dopiero w sierpniu...

tak jak kazdy na forum mi wypomina ;) i zreszta widac w "stopce' nie mam narazie funduszy ale w sierpniu mam nadzieje ze juz sie od dna odbije i odezwe sie do Ciebie Ynio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie zrobilem pomiary i sie wkurzylem. generator wewnetrzny w procku jest zbyt niedokladny :( to kwestia milisekund ale nie moze tak byc. czyli trzeba jednak podlaczyc zewnetrzny kwarc co juz pisalem. wiec czeka mnie przeprojektowanie plytki. nie wielka zmiana w sumie a dokladnosc ponad wszystko :)

 

przeliczylem teraz mam zamiast sekundy ok 0.98sek :) wiec robiac w sekundzie np 30 impulsow od kol przy ustawionej stalej 782mm robimy 82.7 km/h zamiast 84.4.

I faktycznie dziwila mnie roznica porównując do poprzedniego modelu kt w klasie dokladnosci byl the best.

 

tak wiec kwarc musi byc. :)

musze sie zastanowic bo w takim razie moze kupowac 16Mhzowe procki :) troche drozsze. musze przemyslec czy jest sens.

 

pozdr dal wsz zainteresowanych tym troche przydlugim tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio i cb i chcesz licznik ? :) to alternator nie wyrobi :D

zartuje calosc ciagnie ok 150mA. czyuli tyle co nic

 

no juz mam tak ze jak cos gadam przez cb to radio przygasa :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ynio powiedz czy cena taka sama by była z tym LCD niebieskim z białymi znakami?

 

 

NApisalem wczoraj ze wysw do 25zl spoko, jak drozsze to cena wzrasta o roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INC tez mnie wlasnie taki interesuje z czarnym tlem i tylko podswietlonymi znakami tylko zatsanawiam sie jak by to wygladalo w dzien czy bylo by to czytelne, bo w nocy bylo by spoko i by nie razilo po oczach w zupelnych ciemnosciach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...