Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Komputer pokładowy w N15 (projekt)


Gość ynio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No moje gratulacje, rozmach masz, pomysły no i wykonanie =D>

jeśli produkcja ruszy, chętnie bym zakupił takie urządzenie do swojej Primery.

Jak sądzisz raczej nie powinno być żadnych problemów ?

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinno, jesli to nie gaz, nie disel i predkosciomierz nie na lince :) hihih

 

[ Dodano: 22 Lut 2006, 20:58 ]

ANTYREKLAMA :)

 

dzis jak jechalem i stalem w korku na moscie to tylko raz spojrzalem na licznik. czy li wniosek jeden , nie jest on potrzebny tak naprawde heheheheh :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie na edycję pierwszego postu w tym wątku.

Aby dołączyć tam kwintesencję treści. Bo trudno się przedrzeć przez jego całość.

Proszę o ewentualne konstruktywne uwagi, jednocześnie informując że auto postu, może go samodzielnie edytować :roll:

 

A także przeniosłem w bardziej mu należne miejsce z uwagi na fakt że projekt wygląda na uniwersalny a nie tylko do N15 :)

 

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik nie gotowy.

Jak bedzie gotowy dam znac ze zbieram zamowienia.

Cena ok 200zl.

 

[ Dodano: Wto 28 Lut, 2006 ]

Zwracam sie z prosba, bo byc moze ktos sie z tym spotkal.

Sa samochody ktore nadal maja czujnik predkosci na lince. Wtedy niemozliwe jest pobieranie impulsow w jakis sensowny sposob. Czy ktos moze sie spotkal z czujnikami montowanymi dodatkowo ? Cos takiego jak magnes i kontrakton w rowerze. Wiem ze kiedys taksowkarze musieli sobie z tym radzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik nie gotowy.

Jak bedzie gotowy dam znac ze zbieram zamowienia.

Cena ok 200zl.

 

[ Dodano: Wto 28 Lut, 2006 ]

Zwracam sie z prosba, bo byc moze ktos sie z tym spotkal.

Sa samochody ktore nadal maja czujnik predkosci na lince. Wtedy niemozliwe jest pobieranie impulsow w jakis sensowny sposob. Czy ktos moze sie spotkal z czujnikami montowanymi dodatkowo ? Cos takiego jak magnes i kontrakton w rowerze. Wiem ze kiedys taksowkarze musieli sobie z tym radzic.

 

wiem ze w komputerach zewnetrznych KELL byly takie czujniki dopinane pod predkosciomierz. Jakos to tam zbieralo impulsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten wyświetlacz ma własne podświetlenie, czy trzeba samemu z tym kombinować? U mnie raczej miesce jest tylko pod przednią szybą, nie ma miejsca na konsoli :-( więc jakieś podświetlenie na wieczorną jazdę by się przydało.

 

To coś zielonego, to jakiś przełącznik? Przyszło mi do głowy, żeby wydzielić na kabelku przełącznik funkcji, co by nie sięgać do wyświetlacza w czasie jazdy, a bez problemu zmieniać wyświetlane funkcje. Da radę coś takiego zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale marudzisz. to zielone to oslona bezpiecznik. dwa przelaczniki sa na kabelkach. wysw jest delikatnie podswietlany. Idealnie widac i w dzien i w nocy.

 

a dla ciebie jak chcesz mam mniejszy wyswietlacz. taki zgrabniutki. latwiej bedzie wpasowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi do głowy jeden mod do Twojego projektu.

W swoim czasie interesowałem się HUD`ami (Heads Up Display) jednak cena była zaporowa.

Powiedz mi czy dodanie na tym etapie projektu dodatkowego wyświetlacza LED wyświetlającego prędkość samochodu to duży problem ? Całość rozbija się chyba do dobrania

1. wyświetlacza

2. folii półprzepuszczalnej na szybę.

 

Coś takiego jak tu : http://www.defi-shop.com/product/basis/basis_top.html

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na co komu taki wyswietlacz na szybe?

 

no wlasnie.

toz to nie samolot :)

 

oczywiscie sterowanie wysw. led do predkosci dalo by sie zrobic. ale to oddzielna modyfikacja i na razie nie mysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na co komu taki wyswietlacz na szybe?

no wlasnie.

toz to nie samolot :)

oczywiscie sterowanie wysw. led do predkosci dalo by sie zrobic. ale to oddzielna modyfikacja i na razie nie mysle.

Nie chcę tutaj dyskutować nad celowością stostowania takiego urządzenia - bo dla mnie oczywiste jest, że jeśli coś pozwala na obserwowanie parametrów samochodu, w sposób nie odrywający wzroku od drogi , zasadniczo wpływa na bezpieczeństwo.

Akurat w moim osobistym przypadku jest to o tyle uzasadnione, że górna krawędź kierownicy zasłania mi górną część prędkościomierza i muszę schylić głowę żeby zobaczyć ile mam "na blacie" . Problem oczywiście nie tylko z prędkościomierzem , ale i z innymi wskaźnikami - ale to już całkiem inna historia.

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, mam dla Ciebie idelane rozwiązanie :D

 

 

 

 

 

00024133.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, mam dla Ciebie idelane rozwiązanie :D

No niewątpliwie rozwiązałoby to moje problemy. Jednak znając życie zrodziło kilka nowych ;)

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec dzisiaj montuje do fury, zobacze czy zupelnie nowy pomysl modulu dopasowujacego zda egzamin. :)

trzymajcie kciuki :)

 

[ Dodano: Nie 12 Mar, 2006 ]

No wiec licznik zamnotowalem we furce. Po przejazdzce ok 3km wsz wyglada ze trybi, ale na pewno okaze sie przez kolejne dni.

 

fotka gotowego do dolaczenia w moim bolidzie.

 

to niebieskie to czujka temperatury. na razie tylko jedna bo nie mam dlugiego przewodu.

 

licz_d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sie zastanawiam czy juz nie zaczac :)

tak wiec prosba do was, poniewaz nie mam czesci, plytek wyswietlaczy itp

musze to zakupic, a chcialbym wiedziec ile. wiec prosba skladanie zamowien wiadomosciami prywatnymi.

wiem ze wielu sie deklarowalo ale teraz chce miec jasna sytuacje.

:)

koszt dla klubowiczow 200zl tak jak pisalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...