Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do Qashqaia?


Gość Krisbu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktory olej polecicie do QQ+2 2012r 1.6 16V (HR16DE) z przebiegiem 113000?

Chcialbym wymienic olej oraz filtr i zastanawiam sie nad:

* Elf Evolution 900 SXR 5W30

* Shell Helix Ultra ECT C3 5W30

 

Ktory z nich bedzie lepszy? Chyba ze zaden z nich nie nadaje sie do tego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory olej polecicie do QQ+2 2012r 1.6 16V (HR16DE) z przebiegiem 113000?

Chcialbym wymienic olej oraz filtr i zastanawiam sie nad:

* Elf Evolution 900 SXR 5W30

* Shell Helix Ultra ECT C3 5W30

 

Ktory z nich bedzie lepszy? Chyba ze zaden z nich nie nadaje sie do tego silnika?

Jaki masz zalany olej? Może nie warto zmieniać na inny tylko lać taki sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem, jaki jest obecnie wlany. Komputer twierdzi ze poziom oleju jest jeszcze ok, ale na bagnecie jest go za malo.

Dlatego mialem nadzieje ze doradzicie jaki kupic? Nie chce jechac do ASO bo tam za to samo zaplace pewie 2-3x tyle ;)

Edytowane przez Belliash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem, jaki jest obecnie wlany. Komputer twierdzi ze poziom oleju jest jeszcze ok, ale na bagnecie jest go za malo.

Dlatego mialem nadzieje ze doradzicie jaki kupic? Nie chce jechac do ASO bo tam za to samo zaplace pewie 2-3x tyle ;)

Prześledź ten wątek. Jest tu wiele propozycji do Twojego silnika. Pytałem jaki jest zalany bo to nie czas na zmianę oleju przy tym przebiegu. Chyba że syntetyk na syntetyk a minerał na minerał.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sledzilem, chociaz po przeczytaniu parudziesieciu stron wydaje mi sie ze wiem jeszcze mniej.

Odnosze wrazenie ze oba z wymienionych przeze mnie powinny byc OK do tego silnika.

Liczylem jednak, ze ktos z bardziej doswiadczonych forumowiczow upewni mnie w tym przekonaniu albo wyprowadzi z bledu.

 

Zastanawiam sie tez ktory z nich bylby lepszy, roznica w cenie to jakies 20zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sledzilem, chociaz po przeczytaniu parudziesieciu stron wydaje mi sie ze wiem jeszcze mniej.

Odnosze wrazenie ze oba z wymienionych przeze mnie powinny byc OK do tego silnika.

Liczylem jednak, ze ktos z bardziej doswiadczonych forumowiczow upewni mnie w tym przekonaniu albo wyprowadzi z bledu.

 

Zastanawiam sie tez ktory z nich bylby lepszy, roznica w cenie to jakies 20zl.

To prawda bo każdy leje co innego :)  Ja od początku leję Motula. Dlaczego? Bo mam taki kaprys :) . Oba wymienione przez Ciebie oleje są dobre i spokojnie można je zalać. Można by się tylko zastanawiać czy 5W30 czy 5W40, albo 10W30 itd. Zalecany jest Shell Helix 5W30 i tego bym się trzymał. Jeszcze klimat aż tak się nie zmienił w PL.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Liczylem jednak, ze ktos z bardziej doswiadczonych forumowiczow upewni mnie w tym przekonaniu albo wyprowadzi z bledu.

 

Nikt tego nie zrobi, bo nie ma to większego znaczenia jaki wlejesz. Ważne aby spełniał wymagania producenta. A każdy i tak poleci coś innego. Ja na przyklad coś z gulfa.

 

 

Zastanawiam sie tez ktory z nich bylby lepszy, roznica w cenie to jakies 20zl.

Kup tańszy.

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w ogole jakas znaczaca roznica pomiedzy Shell Helix 5W30 a Shell Helix Ultra ECT C3 5W30?

Bo zaiwazylem tez ze oba sa wymieniane w tym watku, ale nie wiem w sumie ktory bylby lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w ogole jakas znaczaca roznica pomiedzy Shell Helix 5W30 a Shell Helix Ultra ECT C3 5W30?

Bo zaiwazylem tez ze oba sa wymieniane w tym watku, ale nie wiem w sumie ktory bylby lepszy?

W pierwszym przypadku ktoś zapomniał dopisać "Ultra". Co do C3 to jest to klasyfikacja jakościowa ACEA określa oleje m.in. w oparciu o dwie zmienne. Oleje te mogą być energooszczędne (ACEA C1 i C2) oraz mogą mieć różny poziom popiołowości.

Oleje niskopopiołowe ACEA C1 i C4 będą wydłużały żywotność filtrów cząstek stałych, dzięki temu że ilość dodatków popiołowych w oleju, takich jak siarka, fosfor, popiół siarczanowy (low SAPS – Sulphated Ash Phosphorus Sulphur) będzie nie większa niż 0,79 proc. Oleje średniopopiołowe ACEA C2 i C3 też będą dbały o filtr cząstek stałych, ale tam ilosc dodatków SAPS jest trochę większa bo do 1,19 procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze przy silniku benzynowym nie ma to wiekszego znaczenia, bo nie ma w nim iltra czastek stalych.

Jest za to katalizator trojdzielny - tak to sie chyba nazywalo? ;)

 

Jestem sklonny kupic olej Shella, jesli dobrze rozumiem ECT C3 bedzie lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze przy silniku benzynowym nie ma to wiekszego znaczenia, bo nie ma w nim iltra czastek stalych.

Jest za to katalizator trojdzielny - tak to sie chyba nazywalo? ;)

 

Jestem sklonny kupic olej Shella, jesli dobrze rozumiem ECT C3 bedzie lepszy?

Tak naprawdę to nikt nie napisze który olej jest lepszy czy gorszy przy obecnej technice produkcji. Teraz nie powinno być gorszych czy lepszych. Podstawowy parametr to lepkość i miejsce zakupu. Ja nie kupuję na Allegro oleju bo czytałem, zaznaczam że czytałem a nie miałem złe doświadczenie, że potrafią sprzedawać jakieś ciecze przypominające olej. Mam też benzynę i kupuję olej z wyznacznikiem C3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kupie dzis Shell Helix Ultra ECT C3 5W30, bo na jutro jestem umowiony w ASO na wymiane :)

Dzieki za pomoc i rozwianie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad olejem do mojego Nissana 2.0 benzyna 2007 r.  Wcześniej miałem zalanego Elfa 5w30 przeszedłem potem na Elfa 10w30. Myślę nad zmianą na SHELL HELIX ULTRA ECT C3 5W30 lub Petronas  SYNTIUM 5000 RN 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad olejem do mojego Nissana 2.0 benzyna 2007 r.  Wcześniej miałem zalanego Elfa 5w30 przeszedłem potem na Elfa 10w30. Myślę nad zmianą na SHELL HELIX ULTRA ECT C3 5W30 lub Petronas  SYNTIUM 5000 RN 5W-30

Zastanawiam się co chcesz osiągnąć przechodząc na inny olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kupie dzis Shell Helix Ultra ECT C3 5W30, bo na jutro jestem umowiony w ASO na wymiane :)

Dzieki za pomoc i rozwianie watpliwosci.

 

Dziś dzwoniłem do Aso i powiedzieli mi że oni leją oleje C4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzwoniłem do Aso i powiedzieli mi że oni leją oleje C4

Zadzwoń do innego ASO. Powiedzą Ci coś innego. Abyś zalał ich olej a jaki? I tak się nie dowiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do innego ASO. Powiedzą Ci coś innego. Abyś zalał ich olej a jaki? I tak się nie dowiesz

 

Mój mechanik poleca mi Motul X Clean 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul econergy 5w30 leje do aut od kilku lat, zawsze było wszystko ok.

Inne warte uwagi:

Penrite

Millers

Amsoil

Valboline

Shella bym też zalał.

Edytowane przez JANKES3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę przejść z 10W na 5W bo mechanik mi doradził że 150 tyś to zalej 10W . Teraz żeby przejść znów na 5w myślę zrobić płukankę silnika i zalać znowu 5W. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę przejść z 10W na 5W bo mechanik mi doradził że 150 tyś to zalej 10W . Teraz żeby przejść znów na 5w myślę zrobić płukankę silnika i zalać znowu 5W. 

Kolego żadnych płukanek. Jeśli silnik nie bierze w nadmiarze oleju to po spuszczeniu starego oleju i wymianie filtra oleju zalej nowy. Jeśli zalewasz syntetyk to zalej syntetyk. Jeśli mineralny to zalej mineralny itd. Nie ma idealnego oleju bo gdyby taki był to co by robili producenci samochodów :) Wszelkie płukanki, szczególnie przy przejściu z mineralnego czy półsyntetyku na syntetyk, mogą wypłukać wszelkie nagary które uszczelniają silnik. Za chwilę mogą się tu pojawić wpisy "a ja płukałem ....." itd. Przy nowych silnikach, z niewielkim przebiegiem, można się pobawić w płukanki tylko po co? Obecnie wszystkie oleje maja w większym lub mniejszym stopniu dodatki płuczące więc ......  Szkoda kasy i niepewności co będzie po płukaniu.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 nagary które uszczelniają silnik.

Zawsze myślałem, że od tego są uszczelki ;)

Płukanki silnika nie są złe, a nawet wskazane, gdy silnik jest zanieczyszczony, szczególnie właśnie nagarami, szlamami itp. Aby to stwierdzić, trzeba jednak zajrzeć do silnika. Niekiedy wystarczy odkręcić korek wlewu oleju.

 mechanik mi doradził że 150 tyś to zalej 10W .

Nie słuchaj rad tego mechanika, bo nie ma pojęcia. Jeśli konstruktor i producent silnika przewidzieli stosowanie oleju 5W, to taki można a nawet trzeba lać bez względu na przebieg.

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem, że od tego są uszczelki ;)

Też.

Pierwszy z brzegu

artykuł jaki znalazłem w necie a jest ich sporo.

http://warsztat.castrol.pl/blog-post/czy-stosowanie-plukanek-ma-sens/

 

Oczywiście decyzja należy do właściciela samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chcę przejść z 10W na 5W bo mechanik mi doradził że 150 tyś to zalej 10W . Teraz żeby przejść znów na 5w myślę zrobić płukankę silnika i zalać znowu 5W. 

 

Po co takie kombinacje? Nie rozumem... Mój od nowości jeździ na 10W, już ma 155kkm i jest OK.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam ma prośbę chciałem zmienić marke oleju do mojej QQ. 1.2 dig-t

Po pierwszym przeglądzie okresowym zalany był olej 5w40 Eneos Premium Hyper Long Live. Nie wiem czy ta marka jest dobra stąd też moje pytanie czy dalej zalewać tym co był czy zmienić.

Ogólnie to wychodzi mi   8 tys km rocznie ale w terenie górskim gdzie w zimie temperatura spada nawet do -25 C. San licznika to 15 000 km

Może ktoś doradzi jaki wybrać najlepszy olej do podanych wyżej warunków a może zalewać dalej tym Eneos 

Dziękuje z góry za odpowiedz.

Edytowane przez Agaraf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...