Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do Qashqaia?


Gość Krisbu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a olej ELF 5W30 będzie odpowiedni ? bo chyba taki ostatnio miałem

Sprawdź w specyfikacji swojego auta, jaki olej dokładnie ma być, jakie normy spełniać itd. A jest tego trochę, nawet w elfie o podanych parametrach. Może być elf choć ja ze swej strony polecam oleje gulf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z Was pyta o olej do młodszych aut. A ja mam takie pytanie: jaki olej byście zaproponowali do QQ z silnikiem MR20DE ( 2.0 B) z 2009r z przebiegiem 157000km? obecnie jest zalany 5W30 i na zimnym silniku słychać delikatne klekotanie, które ustępuje po ogrzaniu się silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: jaki olej byście zaproponowali do QQ z silnikiem MR20DE ( 2.0 B) z 2009r z przebiegiem 157000km? obecnie jest zalany 5W30

Jeśli taki olej zaleca producent, to jest ok, Nie zmieniaj czasem na 10W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej 5w30 wymieniony niecałe 10kkm temu ( maj 2017) - tak mówi książka serwisowa. QQ mam od miesiąca i ciężko mi określić to klekotanie. Jak dla mnie to z klawiatury. Nie miałem jeszcze nigdy do czynienia z łańcuchem, więc ciężko mi określić. Myślę żeby zmienić na 5w40 co Wy na to?


Czemu 10W nie powinienem zalewać? Auto już przejechało swoje km i mechanicy doradzają taki olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej 5w30 wymieniony niecałe 10kkm temu ( maj 2017) - tak mówi książka serwisowa. QQ mam od miesiąca i ciężko mi określić to klekotanie. Jak dla mnie to z klawiatury. Nie miałem jeszcze nigdy do czynienia z łańcuchem, więc ciężko mi określić. Myślę żeby zmienić na 5w40 co Wy na to?

Czemu 10W nie powinienem zalewać? Auto już przejechało swoje km i mechanicy doradzają taki olej.

Czym prędzej zmień mechaników, skoro tak doradzają. Trzymaj się przede wszystkim instrukcji obsługi samochodu. Nie ma  w niej wzmianki o konieczności przejścia na inny olej po określonym przebiegu.

Co do klekotania, to klawiatura wydaje specyficzny dźwięk. Nie znam budowy Twojego silnika, czy są popychacze hydrauliczne czy konieczność ręcznej regulacji. Ale delikatne klekotanie nie jest niczym niepokojącym i to normalne w każdym aucie. Gorzej jakby były to głośne metaliczne stuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalicznych dźwięków na szczęście nie ma, ale przejdę na ten 5W40.

Ciekawostka: W książce serwisowej są wpisy z serwisu Nissana w Zurichu, że od nowości był zalewany 5W40 ( interwał ok 20kkm). Po 100kkm zmieniono serwis i ten zmienił na olej 5w30 - tak jak to jest do teraz.

Którego producenta olej - 5w40  polecacie do benzynowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czym prędzej zmień mechaników, skoro tak doradzają. Trzymaj się przede wszystkim instrukcji obsługi samochodu. Nie ma  w niej wzmianki o konieczności przejścia na inny olej po określonym przebiegu.

 

Nie przesadzaj z tym 5W30... ;) W moim od początku serwis zalewał 10W40, mam już przejechane prawie 160 kkm i nic się nie dzieje. Mam co prawda silnik HR16DE, ale olej od początku 10W40.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się odnoszę do mitów, pokutujących w pewnych kręgach, które dotyczą konieczności przejścia na olej "gęstszy" po większym przebiegu, czyli np z 5W na 10W.

Jeśli do Twojego silnika producent zaleca olej 10W40, to jest wszystko w najlepszym porządku.



Którego producenta olej - 5w40  polecacie do benzynowego?

Gulf Formula G 5W40, Valvoline Maxlife 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeśli do Twojego silnika producent zaleca olej 10W40, to jest wszystko w najlepszym porządku.

 

Do mojego silnika zalecany jest też 5W30, ale jak już pisałem wcześniej, od początku jest lany 10W40.

Ja jeżdżę na Motul-u Synergie 6100 10W40, wymieniam co 10kkm lub co rok.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień olej na 5W30 i nie ufaj temu co znajduje się w książce serwisowej. Zastosuj teorię ograniczonego zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienię na Valvoline Maxlife 5W40 - ma świetną opinię wśród użytkowników. Po wymianie odezwę się ze swoją opinią. Dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej i filtr na wymianę w R9M już czekają :).

post-108557-0-86915800-1518762352_thumb.jpg

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem jednak olej na PETRONAS SYNTIUM 5000 XS 5W30.  Pojeżdżę zobaczymy, jak na razie wszystko ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem jednak olej na PETRONAS SYNTIUM 5000 XS 5W30.  Pojeżdżę zobaczymy, jak na razie wszystko ok. 

 

Kontroluj poziom oleju systematycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Qashqai 2011r 1.6 benzyna

Czy ELF Evolution 900 SXR 5W30 będzie ok ?

Wcześniej miałem inny 5w30, czy płukanie jest konieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalewam tym olejem i uważam że jest ok, nigdy nie robiłem płukanki jeśli oleje spełniają tą samą normę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czym więcej czytam tym mniej wiem , podpowiedzcie koledzy jaki olej do QQ 1.6 benzynka z 2017 roku , będę chciał wymienić na 3 000 tysiące ( teraz mam 400 km ) i potem sukcesywnie tym samym olejem . 5W30 Elf ? jeśli tak to jaki ?

Pytanko co do filtrów , czy oryginał olejowy czy zamiennik proponujecie ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kieruj się wytycznymi zawartymi w instrukcji obsługi samochodu. Nie tylko elf produkuje oleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Macie jakieś doświadczenie z dodatkiem do oleju silnikowego LIQUI MOLY CERATEC?

Efekt placebo czy widać/słychać/czuć różnice?

 

Silnik 1.6 dci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ 1,6 benzyna ile oleju mieści się przy wymianie.

Wg. instrukcji 4,3 l ale przy wymianie nigdy wszystko nie spłynie. Ja przy wymianie wlewam bańkę (4l) i mam na bagnecie trochę poniżej maximum. Do następnej wymiany (po roku) nic nie dolewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wleję 4 litry to mam trochę powyżej maximum.

Zakładając, że na bagnecie między minimum a maximum mieści się 1 litr oleju to wychodzi, że na środku bagnetu wyjdzie 3.5 litra oleju. Ja również do następnej wymiany nic nie dolewam i stan oleju mam niezmieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...