Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do Qashqaia?


Gość Krisbu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:D

Ptrzymaj na wolnych obrotach 20 min najlepiej płukankę L&M 300 ml może być też 500 ml .

Efekt będzie w postaci żwawszego silnika i stan na bagnecie utrzymuj do kreski Max .

Oczywiście nie zapomnij wymienić filtra powietrza silnika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Ptrzymaj na wolnych obrotach 20 min najlepiej płukankę L&M 300 ml może być też 500 ml .

Efekt będzie w postaci żwawszego silnika i stan na bagnecie utrzymuj do kreski Max .

Oczywiście nie zapomnij wymienić filtra powietrza silnika :D

Edek01 masz na myśli tą płukankę silnika Liqui Moly Engine Flush 2640 - pojemność 300 ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, z góry przepraszam za offtop mam nadzieję, że pomożecie
w piątek zakupiłem nowego nissana 1.5dci.

Stoję teraz przed  dylematami:
1. Czy wykupywać pakiet przeglądów

3 lata ->2 520
4 lata ->3 320
5 lata ->5 370
czy ktoś z was serwisował nissana i wie jakie koszty liczy sobie ASO za samą wymianę (części własne)? Przejrzałem koszty oleju filtrów itp. pozostaje pytanie jakie koszty nalicza ASO za samą wymianę. Jeżeli nie duże wówczas pakiety są zupełnie nie opłacalne

2. Czy wykupić rozszerzoną gwarancję (rozumiem, że stosowanie własnych części nie ma wpływu na okres gwarancji):

do 4 lat lub 100 000 km    930
do 5 lat lub 100 000 km  1945
do 5 lat lub 150 000 km  2415
 
3. Czy warto inewstować z powłokę ceramiczną 9h pro: 4000zł

- felgi
- karoseria
- szyby
- plastyki
- wnętrze (siedzenia, podsufitka, full pakiet)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać kolega "nowy" pierwszy post , to i pobłądził na forum , mod pozamiata , a i Edward mógłby koledze wiele podpowiedzieć ! 

Witamy w kręgu właścicieli Qq ale zanim skrobniesz posta upewnij się czy treść dotyczy tematu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć, z góry przepraszam za offtop mam nadzieję, że pomożecie

w piątek zakupiłem nowego nissana 1.5dci.

 

Stoję teraz przed  dylematami:

1. Czy wykupywać pakiet przeglądów

3 lata ->2 520
4 lata ->3 320
5 lata ->5 370

czy ktoś z was serwisował nissana i wie jakie koszty liczy sobie ASO za samą wymianę (części własne)? Przejrzałem koszty oleju filtrów itp. pozostaje pytanie jakie koszty nalicza ASO za samą wymianę. Jeżeli nie duże wówczas pakiety są zupełnie nie opłacalne

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/96030-nowy-qq-pakiet-przegl%C4%85d%C3%B3w-okresowych-nissan/

2. Czy wykupić rozszerzoną gwarancję (rozumiem, że stosowanie własnych części nie ma wpływu na okres gwarancji):

do 4 lat lub 100 000 km    930
do 5 lat lub 100 000 km  1945
do 5 lat lub 150 000 km  2415
 

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/91782-co-si%C4%99-psuje-w-qashqai-rozszerzona-gwarancja/

3. Czy warto inewstować z powłokę ceramiczną 9h pro: 4000zł

 

- felgi

- karoseria

- szyby

- plastyki

- wnętrze (siedzenia, podsufitka, full pakiet)

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/98658-o-piel%C4%99gnacji-aut/

 

Nie przepraszaj za OT, tylko poszukaj odpowiednich tematów na forum.

Zasada jest taka, że opisujemy jeden problem w jednym temacie.

Przeglądnij tematy, zadaj pytania, bo ten post za kilka dni wyleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Na alledrogo zakupiłem niby to oryginalny (OEM) filtr oleju. Kiedy to już dotarł do mnie filtr to pudełko rzeczywiście jest oryginale ale filtr oleju jest już firmy misfat z452. Pytanie, czy ten filtr rzeczywiście jest oryginalny czy zostałem zrobiony w konia?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź. Leje taki olej do accorda i zawsze byłem zadowolony. Zalałem taki do qq i miałem kilka razy na początku problem z odpaleniem, dlatego to pytanie.

Ciut dłużej musiałem przytrzymać kluczykiem na rozruch, żeby odpalił. Problem zniknął po porządnym rozgrzaniu silnika na drodze szybkiego rughu. Chyba filtr nie zassał porządnie oleju, nie wiem. Teraz jest już wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam takie pytanie. Wyświetliło mi się na wyświetlaczu "oil low". Moje pytanie brzmi czy mogę dolać olej Shell Helix ultra av-L  5w30 do silnika ? wcześniej miałem olej Wolflubes 5w30 c2 ? A także czy mógłby mi ktoś wyjaśnić czy mogę dolewac olej 5w30 innej firmy tzn. mieszać czy muszę jeszcze na coś innego zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie. Wyświetliło mi się na wyświetlaczu "oil low". Moje pytanie brzmi czy mogę dolać olej Shell Helix ultra av-L  5w30 do silnika ? wcześniej miałem olej Wolflubes 5w30 c2 ? A także czy mógłby mi ktoś wyjaśnić czy mogę dolewac olej 5w30 innej firmy tzn. mieszać czy muszę jeszcze na coś innego zwrócić uwagę?

Można zrobić dolewkę ale .....

Poczytaj

http://magazynauto.interia.pl/porady/eksploatacja/oleje-2866/news-mieszanie-olejow-roznego-typu,nId,594231

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem.. na każdej stronie co innego piszą.. jedni że nie ma problemu inni że to jest karygodne. Dlatego chciałem zapytać czy ktoś miał już taka sytuacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie , mam pytanie względem oleju silnikowego. Czy jeżeli jest zalany silnik Castrolem EDGE 5W40  można go przy wymianie bezkolizyjnie wymienić na Elf Evolution 900 SRX 5W30. Silnik benzyna 2.0 MR20DE z 2008r. Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam.

Edytowane przez uznam 2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem.. na każdej stronie co innego piszą.. jedni że nie ma problemu inni że to jest karygodne. Dlatego chciałem zapytać czy ktoś miał już taka sytuaCo jest najważniejsze

Jako dolewkę, jednorazowo, można dolać olej o takich samych parametrach jaki masz zalany. Dłuższe uzupełnianie nie ma sensu. Wymień olej na taki jaki chcesz mieć docelowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem przez cały temat i dowiedziałem się, że olej, jaki powinienem zakupić to, 5w30, który spełnia normę RN0720 (chociaż u mnie w instrukcji jest, że olej powinien spełniać ACEA C4 i byc low SAPS :) ).

 

Jak kiedyś byłem w serwisie to otrzymałem informację, że serwis leje Shell 5w30. Na allegro można nabyć Shell Helix Ultra 5W-30 lecz ten olej (zgodnie z tym, co na allegro) nie spełnia/nie ma wymienionej normy RN0720

(http://allegro.pl/olej-shell-helix-ultra-5w-30-4l-gratis-i6944249243.html) i nie znalazłem Shella, który miałby tę normę.

Wchodząc na InterCars pojawia mi się informacja, że powinienem kupić np. ORLEN – PLATINUM MAX C4 5W30.

 

Bardzo proszę o poradę jaki olej mam kupić do J11 1.6 dCi 2x4 gdyż zdecydowanie wolę kupić sam niż zdawać się na ASO :) 

Za namiar na to, jaki filtr oleju mam kupić też będę bardzo wdzięczny. 

 

Z góry dziękuję.

Edytowane przez Jacoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zalewam do 2.0 dci shell ultra helix profesional 5w30 AR-L, kupuje na allegro od sprawdzonego sprzedawcy a wymiane robie w ASO, 

 

jest to dedykowany olej do tego silnika przez ASO, niskopopiolowy z uwagi na suchy DPF, dodatkowo olej dedykowany do silnikow z gamy renault. ASO zaleca wymiane co 20kkm. Olej tej zostal wyprodukowany z mysla o uzytkownikach lubiacych szybką, dynamiczna jazde jak rowniez z mysla o sporych obciazeniach jednostki 2.0dci ktora wg mnie jest najlepszym silnikiem w J10, Ciekawe jest tez to ze do ukladu silnika wchodzi 7,4 l tego oleju, gdzie np w silniku 2.0 HDI koncernu PSA (peugeot, citroen) wystarczy 4,5 l. Kazdy silnik z filtrem DPF musi byc zalalny olejem niskopowiolowym.

 

moj QQ to J10 z 2009, aktualny przebieg 184kkm, 


dzis w aso zapalcilem 150 zł za wymiane oleju, filtra powietrza, filtra oleju (oryginał), uszczelki pod korek,  olej mialem swoj 

Edytowane przez edek264
  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30000 od wymiany do wymiany pogratulować a nawet jak 20 to też pogratulować, wystarczy popatrzeć jak wyglada olej po 10 tys.

Ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to dedykowany olej do tego silnika przez ASO, niskopopiolowy z uwagi na suchy DPF, dodatkowo olej dedykowany do silnikow z gamy renault. Na tym oleju mozna spokojnie zrobic 30kkm do kolejnej wymiany z uwagi na spelniona normę AR-L,

jesli mozna spokojnie zrobic 30 000 km to dlaczego jeszcze nie 5 000 km?

 

@kubalon, mniejsza z tym co kto lubi ale wypisujac bzdury z ulotek reklamowych producentow srodkow smarnych, wprowadza w blad innych i ma udzial w zarzynaniu silnikow cudzych aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent podaje ze max 30 kkm ale chyba nikt tyle nie czeka przeciez wiadomo ze kazdy z nas zrobi max 20kkm choc to i tak sporo w rok, ja wymienialem po 16kkm bo tyle zrobilem w rok 

 

 

na codzien sporo jezdze sluzbowym ale nizszej klasy to owszem robie 30-40kkm rocznie, okres od wymiany do wymiany olej 25kkm, auto z tego roku silnik 1.6 hdi. QQ w sumie to 3 auto w rodzinie, auto prywatne takze i tak nie zrobie wiecej w rok jak 15kkm

Edytowane przez edek264
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mozna spokojnie zrobic 30 000 km to dlaczego jeszcze nie 5 000 km?

 

@kubalon, mniejsza z tym co kto lubi ale wypisujac bzdury z ulotek reklamowych producentow srodkow smarnych, wprowadza w blad innych i ma udzial w zarzynaniu silnikow cudzych aut

A dlaczego nie?? Skoro dla Arteon i dwóch silników, VW zaleca wymianę po 30tkm...

Dieselgate w Europie właściwie nie było, a ucichło tak szybko jak znika śnieg maju, a VW oferuje nowy model za taką kasę i z takimi okresami miedzy-przegladowymi.

Ja powoli wpisuję się w ten nurt, chcą wymiany co 20tkm? tak będzie, skoro i tak dzisiejsze auta co najwyżej do końca gwarancji mają jeździć, a później koszty mogą przerosnąć użytkownika.

W X-trailu od pierwszego, po 20tkm przeglądu, mam nalatane 16tkm, oleju nie ubywa, nie wygląda jak z frytkownicy, autu nic się nie dzieje, więc czemu nie.

Tylko nie piszcie, że nie chcielibyście kupić ode mnie takiego auta. Nigdy nie miałem problemów ze sprzedażą auta, cala historia serwisowa nawet po gwarancji, nic nie ukrywałem, a kupca na 3MPS sam wybrałem z grona chetnych...

Dodatkowo każdy kupujący, dostaje ode mnie teczkę ze wszystkimi fakturami i paragonami za paliwo, części, naprawy czy nawet najmniejsze pierdoły dotyczące danego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę skrupulatności, mało kto jest tak poukładany jak Waść Hersonie, w moim wozidle też nie bierze oleju ostatnio wymieniałem po 13000 był jeszcze w miarę jasny. Koszt wymiany nie jest straszny (można samemu) olej to jakieś 150 zeta  filtr 30  i mam spokój, ale nie namawiam nikogo do tego można po 30kk wymieniać a nawet nie wymieniać i dolewać tylko  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...