Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N14 DŻITIAJJJJJJJ


bodek_n14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hehe, Tomek kiedyś wysiadł ze swojego VE a następnie przewiozłem go moim DE i widziałem, że był zaskoczony jak to idzie ;) -> udowadniamy tezę :)

 

koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do IV biegu to tak to jest nissany na IV wzwyż nie ciągną - to samo jest w moim przeszło 220Konnym sunny, 1...2...3... i d*pa brak ciągu i Hondy się oddalają raz że aerodynamika a dwa że mają czwórkę sporo krótszą, u mnie idalnie i do ściganka i do codziennej jazdy by było jakby IV była do ok 195km/h a teraz mam 210... może kiedyś zamówię wymarzone trybiki i zmienię ją:)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomek od dawna ściga się na przełożeniu głównym dorabianym chyba u kogoś z Ryk i nic się nie sypie. Jest krótsze i na zębach prostych. Trochę o tym myślałem.

Co do alu to już zdjęte opony i przygotowane do handlu są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MArciniaka z Ryk to już parę ładnych lat znam ale on tylko głowne przełożenia jest w stanie dorabiać...

Dogadam się z nim może samą 4 i 5 by zrobił bo pierwsze trzy biegi są jak najbardziej ok :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 3 biegi są ok a poza tym na 4 i 5 nie ma już takiego obciążenia dla kół zębatych więc można by pomyśleć o dorabianiu.

 

Acha, nie widziałem wnętrza tej skrzyni biegów i nie wiem czy jest tam w ogóle miejsce na większe koła. Do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w skrzyni GT kręci do 8200 VE, ale wchodzi na IV-kę około 180 i nieźle ciągnie dalej.

Może tylko przez charakterystykę skrzyni Hondziawki są szybsze. No masa też swoje robi :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mały update hehe :)

 

Mody poczynione to umycie stożka i czyszczenie przepływomierza bo jakiś zaczadziały był (Fujita jednak puszcza trochę pyłu. Nie za dobrze to dla silnika ale cóż). Efekt -> zdziwko. Zdecydowanie polepszyła się reakcja na pedał gazu i ten dźwięk. Ryczy jak stara honda... Takie pierdółki się z nudów robi.

 

W okolicach świąt powinienem mieć w rękach głowicę a w miedzy czasie będę rozglądał się za silnikiem. P11.144 2.0 potrzebuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek_trzcina

MArciniaka z Ryk to już parę ładnych lat znam ale on tylko głowne przełożenia jest w stanie dorabiać...

Dogadam się z nim może samą 4 i 5 by zrobił bo pierwsze trzy biegi są jak najbardziej ok :D

Pierwsze 3 biegi są ok a poza tym na 4 i 5 nie ma już takiego obciążenia dla kół zębatych więc można by pomyśleć o dorabianiu.

Acha, nie widziałem wnętrza tej skrzyni biegów i nie wiem czy jest tam w ogóle miejsce na większe koła. Do ogarnięcia.

Jesli ktos tu chce miec plug n play kolko do skrzyni SR, to zapraszam do kontaktu :) Zrobimy maly engineering na skrzyni i dobierzemy Wam przelozenia jakie chcecie. Cena jak zawsze będzie zależeć od ilości i nie potrafię powiedzieć teraz ile by to kosztowało.

Jest to wykonalne w detalu na profi sprzecie do ktorego posrednio mam dostep.

Kilka screenow zeby nie bylo ze jakis drut czy co... zdjęcia przedstawiają operacje technologiczne a nie gotowe wyroby.

 

EDIT: dzwonilem do firmy i potwierdzam gotowosc do modow na skrzyni. Potrzebna bedzie skrzynia demo i przelozenie jakie chcecie uzyskac na 4 i 5... Jesli ktos jest chetny poprowadze caly temat od zera do finalnego wyrobu.

tmw1.jpg

tmw2.jpg

tmw3.jpg

tmw4.jpg

tmw5.jpg

Edytowane przez wujek_trzcina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek_trzcina

Powiem Ci tylko tyle ziom: firma do której ma dostęp należy do mojego kuzyna, a cała linia technologiczna skrzyń biegów została odkupiona od Daewoo-FSO :) Znakiem tego spodziewam się że jest ta obróbka gdyż oni mają możliwości produkcji centralnie masowej :)

Może w końcu zrobimy coś Polskiego zamiast motać się po eBayu?

Kto jest ze mną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też pojadę z wami - jakiś REAL RACE :P

I dwa sunniaki na zmiennych faziorach no chyba ze poproszę jeszcze dawne Yarko wozidło oraz Adama :P to 4 x sunny z SR20VE on board :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zakupiłem silnik z P11.144, z którego będę brał dół. Reszta jest na sprzedaż. Graty mają 140kkm przebiegu. Info w moim podpisie

post-9405-1257715618,6366_thumb.jpg

Edytowane przez bodek_n14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:devil: złożysz sobie nowe serducho w garażu a wóz cały czas będzie mobilny. Super, a później tylko podmianka i podłączenie kabelków.

 

 

 

trzymam kciuki, jakby coś trzeba było pomóc to dzwoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekaw jestem jak będzie latać z VE pod machą. Myśle że w połączeniu z ultra nowoczesnym uchwytem na szybę będzie robić niezły szał :D

Edytowane przez jemiol7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieje, że ten uchwyt wytrzyma zakładane 8g przyspieszenia :D

 

Rozrząd zostaje a przepustnica płynie razem z głowicą. Napinacz jak jest dobry to nie sensu go zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy głowica przybija do portu? Bo kupiłem nowy kolektor ssący i muszę sprawdzić czy coś da jak już założe? :D Kurde na wiosnę nie będę miał z kim latać w NOS Teamie, trzeba coś pomyśleć w tej sprawie.

 

 

Nasze uchwyty wszystko wytrzymają, a jak nie to dostaniesz drugi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no....s może jeszcze jakieś inne, rude, lżejsze :P VE dołączy :devil: do Sunniaczków.

Edytowane przez xtomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden już wymieniłem. Poprzedni dawał radę tylko do 6G i puszczał :D a głowica powinna być w przeciągu 3 tygodni.

 

Wziąłem się dzisiaj za przygotowanie nowego silnika. Osprzęt spadł i luknąłem w końcu pod pokrywę. W środku jest złociutki :) Głowica ma być w magazynie w Wawie 22 listopada :] Ciekawe ile opłat mi naliczą...

post-9405-1258311342,6833_thumb.jpg

post-9405-1258311354,0873_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...