Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile czekacie na nowego QQ ?


Gość chris_voyager
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamówiłem 15.08.2010 QQ 1,6 Acenta, benzyna, biały-odbiór do 30.11.2010 (Dealer powiedział, że może 2 tyg. wcześniej będzie). Ciekawostką jest to, że jestem z Warszawy i tutaj "0" promocji, mimo że to mój 3 nissan. Zatem zamówiłem w Białej Podlasce-zniżka na akcesoria, jeśli ktoś ma obecnie nissana (trzeba przesłać skan dowodu rejestracyjnego obecnego nissana)i zniżka ok. 11% za prace w odpowiednich zawodach (trzeba dealera pytać):)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamówiłem 15.08.2010 QQ 1,6 Acenta, benzyna, biały-odbiór do 30.11.2010 (Dealer powiedział, że może 2 tyg. wcześniej będzie). Ciekawostką jest to, że jestem z Warszawy i tutaj "0" promocji, mimo że to mój 3 nissan. Zatem zamówiłem w Białej Podlasce-zniżka na akcesoria, jeśli ktoś ma obecnie nissana (trzeba przesłać skan dowodu rejestracyjnego obecnego nissana)i zniżka ok. 11% za prace w odpowiednich zawodach (trzeba dealera pytać):)))

W sierpniu pytałem się dealera o rabat procentowy dla pewnych grup zawodowych, odpowiedź krótka –brak zniżek. Czy pan otrzymał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest aktualnie ale w czerwcu w Japan Motors Warszawa otrzymana zniżka na zakup na firmę od ceny katalogowej w wysokosci 11.5% ( prawdopodobnie jest to ta sama zniżka co dla grup zawodowych ).

Rabat uwzględniony od ceny katalogowej auta z lakierem metalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest aktualnie ale w czerwcu w Japan Motors Warszawa otrzymana zniżka na zakup na firmę od ceny katalogowej w wysokosci 11.5% ( prawdopodobnie jest to ta sama zniżka co dla grup zawodowych ).

Rabat uwzględniony od ceny katalogowej auta z lakierem metalic.

Potwierdzam, w maju chyba we wszystkich salonach w Warszawie obowiązywał taki rabat dla różnych grup zawodowych (m.in. lekarze, farmaceuci, prawnicy, itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamówiłem 15.08.2010 QQ 1,6 Acenta, benzyna, biały-odbiór do 30.11.2010 (Dealer powiedział, że może 2 tyg. wcześniej będzie). Ciekawostką jest to, że jestem z Warszawy i tutaj "0" promocji, mimo że to mój 3 nissan. Zatem zamówiłem w Białej Podlasce-zniżka na akcesoria, jeśli ktoś ma obecnie nissana (trzeba przesłać skan dowodu rejestracyjnego obecnego nissana)i zniżka ok. 11% za prace w odpowiednich zawodach (trzeba dealera pytać):)))

Mam zdecydowanie bliżej Wwy, a mimo to również korzystałem z salonu w Białej. Czekałem na odbiór równo miesiąc. Co prawda odbiór opóźnił się o tydzień od deklarowanego (deklarowanego ustnie, bo na zamówieniu miałem termin do końca miesiąca np. deklaracja to ok 20 dzień miesiąca, a w zamówieniu 31 dzień miesiąca, ale dla mnie i tak nie było różnicy bo w związku z odległością nie miałem akurat wtedy czasu poświęcać jednego dnia na odbiór samochodu).

To może powinno się znaleźc w innym wątku, ale myślę że warto podkreślić w porównaniu z Warszawa dość elastyczne podejście do klienta pracowników salonu Szeptyckiego w Białej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rabat dla grup zawodowych jest zjawiskiem dynamicznym. Przede wszystkim jest od ceny katalogowej, a więc nie łączy się z rabatem ujętym w cenniku (który to rabat też się zmienia, obecnie chyba 7k pln) - jeżeli komuś udało się to połaczyć, to jest naprawdę niezłym negocjatorem. Na koniec 2009 rabat dla grup zawodowych wynosił właśnie rzeczone 11% (albo 10%, dokładnie nie pamietam). Wg informacji uzyskanych z co najmniej dwóch salonów na początku 2010 r. rabat ten spadł do 4% (nie wykluczam, że nierzetelnie mnie poinformowano, ale zapytywane salony były z różnych miast, podobnież taka była strategia centrali). Teraz widzę znów rabat powrócił do dawnej wartości. Cóż, potwierdza to wcześniejsze obserwacje, że z centralą Nissana nigdy nic nie wiadomo i nie ma rzeczy mniej pewnej niż rabaty i upusty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu w Japan Motors w wawie byly rabaty, 11% bo tye dostalem jako nauczyciel. CO do dostawy samochodu to dla porównania Białystok samochod na marzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, autko zamówione i wpłacona zaliczka 26-08-2010r w Krakowie w Japan Motors, odbiór planowany na styczeń 2011r - nie mogę się doczekać - chyba kupię sobie koła na zimę, zawsze coś będzie do oglądania wieczorami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie, w Warszawie zarówno Odyssey na Górczewskiej i Japan na Trasie AK potraktowali mnie baaardzo kiepsko, mimo, że mam 2 nissany a zakupowany obecnie to 4 egzemplarz (3 salonowy). Mimo, że posiadane 2 w Odysseyu powiedzieli, że nie ma promocji a o zniżkach na akcesoria nawet nie rozmawiali. Przykre jest to, że musiałem szukać Dealera na ścianie wschodniej (Biała Podlaska)ale uwierzcie mi inna rozmowa, miła, przyjazna atmosfera. Dealer rozmawiał ze mną telefonicznie, nie znał mnie ani nie widział. Przez telefon poinformował mnie o zniżce i pytał jaki sobie model życzę QQ. A teraz padniecie:) W Warszawie jak sobie wymarzyłem Acentę, białą z naciskiem na białą to usłyszałem. Paaanie metalic to jest do odbioru listopad grudzień 2010. Ale nie biały-biały styczeń 2011. Rozmowa była w połowie sierpnia 2010.

Dzwonie do Białej Podlaski-(telefon na chybił trafił z mapki dealerów nissana, kolejny chciałem wykonać gdzieś w Bieszczady:)) i ku mojemu zdziwieniu słyszę-proszę Pana biały lakier a dlaczego? Ja na to biały bo mi się podoba, ładnie wyglądają ML i BMW X w białym kolorze wiec taki chcę-trochę nie miło rozmawiałem po mojej kochanej wawie. I nagle Pan, proszę czekać sprawdzam, proszę pana jest dokładnie taki jak pan chce biały. Ja mówię super, kiedy? Proszę pana połowa listopada 2010 wersja Euro5 (w Warszawie do grudnia jedynie Euro4), chyba że zechce pan metalica to sprzedamy we wrześniu:), Słucham dalej a Pan- gdzie pan pracuje? Odpowiedziałem i słyszę minus 11% od ceny katalogowej (nie mylić z promocyjną. Wszystko w czasie jednej jedynej rozmowy telefonicznej. Umowę i dokumenty zapłaty 10% wartości pojazdu otrzymałem na maila. I tu moje kolejne miłe zaskoczenie. Dealer w mailu-jaki mam samochód? Jeśli to Nissan proszę o skan dow. rejestracyjnego będą zniżki na akcesoria (akcesoria liczba mnoga:)). Wiec wysłałem. W Warszawie u Dealerów byłem swoim Nissanem, na rejestracji i na szybie oznaczenia Odyssey i co i nic? Myślę że dalszy komentarz jest zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem samochód stojący na placu. Czekałem cztery dni załatwienie banku, ubezpieczenia itp.

 

Jak ktoś nie chce czekać na swojego QQ radzę podzwonić. Jak ja szukałem dla siebie też dzwoniłem. Co ciekawe wszędzie gdzie dzwoniłem samochody były w drodze i mogłem wybierać z tych które "jadą". Swojego QQ kupiłem w Olsztynie i tak na placu stały bodaj cztery samochody w salonie dwa a kolejne były w drodze. Nie mam pojęcia dlaczego w innych salonach brakowało aut a w Olsztynie stało kilka.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie dealerów Nissana naprowadza mnie na myśl, że najpierw zbierają chętnych na zakup auta, pobierają zaliczkę, podpisują umowę żeby trudniej było się rozmyślić. Następnie zamawiają auto u producenta w ten sposób ponoszą mniejsze koszta. A ja bym zebraną kwotę z zaliczek położył bym na lokatę w banku, a kto wie czy tak nie robią. Bo trudno wytłumaczyć dla czego pobierają zaliczkę skoro biorę auto ze standardowym wyposażeniem a chętnych podobnie (jak mówią w salonach )jest wiele i samochód jak przyjdzie – oderwą z rękami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie dealerów Nissana naprowadza mnie na myśl, że najpierw zbierają chętnych na zakup auta, pobierają zaliczkę, podpisują umowę żeby trudniej było się rozmyślić. Następnie zamawiają auto u producenta w ten sposób ponoszą mniejsze koszta. A ja bym zebraną kwotę z zaliczek położył bym na lokatę w banku, a kto wie czy tak nie robią. Bo trudno wytłumaczyć dla czego pobierają zaliczkę skoro biorę auto ze standardowym wyposażeniem a chętnych podobnie (jak mówią w salonach )jest wiele i samochód jak przyjdzie – oderwą z rękami.

 

Zaliczka to standartowa procedura u większości dilerów, ja przy zamówieniu otryzmałem informację, że nie ma problemu jak zrezygnuję z zakupu przed odbiorem ponieważ salon JP Warszawa i tak od ręki sprzeda tego QQ ( uważam, ze to uczciwe ), a zaliczka w kwocie 1000PLN przy zakupie za ok 75000 PLN nie jest jakaś przesadnie ogromna.

Jeżeli chodzi o wpłacanie zaliczek przez dilerów na konto np "mocno oszczędzające" ;) to przesada, salony obracające miesięcznie setkami jak nie milionami złotych, naszych zaliczek nawet nie biorą pod uwagę do jakichkolwiek rozliczń...

No i ostatnia sprawa czyli zamawianie aut od producenta dopiero po złapaniu klienta, coraz więcej firm zajmujących się sprzedażą nowych samochodów ( np skoda ) nie magazynuje aut na placach, powszechne jest odchodzenie od tego, tak jak słusznie zauważyłeś ze względu na koszty jak i na wiele innych czynników ( np. strata wartości, pozostające auta na kolejny rok, w Polsce nadal kupuje sie auta rocznikem a nie tak jak to jest na zachodzie miesiacami od momentu produkcji, oraz co ostatnio bardzo często się zdarza w Polsce to anomalie pogodowe czyli powodzie i np gradobicia ). Osobiścioe uważam, ze lepiej zamówić auto i poczekać te 2 czy 3 miesiące...

OCZYWICIE TO JEST MOJE ZDANIE I KTOŚ MOŻE SIĘ Z NIM NIE ZGADZAĆ :)

MA DO TEGO PEŁNE PRAWO

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku QQ 1,6 Acenta, zadatek 2000pln. Przy zamówieniu standardowego wyposażenia przy danej wersji, kolor czarny, sprzedawca powiedział, że nie potrzebuję zadatku z uwagi na popyt i brak problemów ze sprzedażą samochodu innemu klientowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony 10 czerwca - ustalony termin odbioru 20 września ,

dzisiaj jest 26 sierpnia i jest już w Polsce ( jeszcze nie w salonie ), do 10 września powinien być do odbioru :)

 

Pytanie małe. Skąd wiesz, że samochód jest juz w Polsce sprawdzileś gdzieś na stronie czy dealer zadzwonił do Ciebie? Mi powiedzieli ze 7 styczen ale moze być wcześniej ale nie chcą robic nadzieji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie małe. Skąd wiesz, że samochód jest juz w Polsce sprawdzileś gdzieś na stronie czy dealer zadzwonił do Ciebie? Mi powiedzieli ze 7 styczen ale moze być wcześniej ale nie chcą robic nadzieji.

 

Żona dzwoniła do sprzedawcy, każdy dealer po numerze zamówienia ma aktualny stan do wglądu,

o ile dobrze pamiętam to status "in factory" był po dwóch miesiącach od złożenia zamówienia, po dwóch i pół był już w porcie, do tego trzeba doliczyć jakieś dwa, trzy tygodnie na transport, formalności akcyzowe, transport do salonu, przygotoweanie auta czyli przegląd zerowy i montaż akcesoriów.

 

Z tego co się zorientowałem czas oczekiwania uzależniony jest też od tego jaki model zamawiasz i z jakim wyposażeniem... Prawdopodobnie pod to ustawiają produkcję... Ale nie potwierdzam tego na 100% ...

------------------------------------------------------------------------------------------

AKTUALNY UPDATE:

samochód jest już na placu przy salonie ( całe szczęście bo żona już nie daje spokoju ) właśnie robię przelew, jutro montują alarm i inne tam, jak czas pozwoli to rejestracja i odbiór w poniedziałek :D

REASUMUJĄC: czas od zamówienia do odbioru niecałe 3 miesiące ( JAPAN MOTORS WARSZAWA )

a do tego bardzo miła i kompetentna obsługa... pełen profesionalizm...

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedz ja narazie nie bede dzwonil bo za wczesnie i tez w JMW zamówilem pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczka to standartowa procedura u większości dilerów, ja przy zamówieniu otryzmałem informację, że nie ma problemu jak zrezygnuję z zakupu przed odbiorem ponieważ salon JP Warszawa i tak od ręki sprzeda tego QQ ( uważam, ze to uczciwe ), a zaliczka w kwocie 1000PLN przy zakupie za ok 75000 PLN nie jest jakaś przesadnie ogromna.

Jeżeli chodzi o wpłacanie zaliczek przez dilerów na konto np "mocno oszczędzające" ;) to przesada, salony obracające miesięcznie setkami jak nie milionami złotych, naszych zaliczek nawet nie biorą pod uwagę do jakichkolwiek rozliczń...

No i ostatnia sprawa czyli zamawianie aut od producenta dopiero po złapaniu klienta, coraz więcej firm zajmujących się sprzedażą nowych samochodów ( np skoda ) nie magazynuje aut na placach, powszechne jest odchodzenie od tego, tak jak słusznie zauważyłeś ze względu na koszty jak i na wiele innych czynników ( np. strata wartości, pozostające auta na kolejny rok, w Polsce nadal kupuje sie auta rocznikem a nie tak jak to jest na zachodzie miesiacami od momentu produkcji, oraz co ostatnio bardzo często się zdarza w Polsce to anomalie pogodowe czyli powodzie i np gradobicia ). Osobiścioe uważam, ze lepiej zamówić auto i poczekać te 2 czy 3 miesiące...

OCZYWICIE TO JEST MOJE ZDANIE I KTOŚ MOŻE SIĘ Z NIM NIE ZGADZAĆ :)

MA DO TEGO PEŁNE PRAWO

Nie pracowałem w Nissanie i nie wiem jaką kwotą salony obracają miesięcznie, a jeżeli salony Nissana tak pęknie od ręki sprzedają auto, to dla czego pobierają zaliczkę, są różne wpłaty zaliczki od 1000 -5000zł. W przypadku Slawekw – u mnie od ręki nie da rady Tekna, diesel, automat, skóra trzeba czekać do stycznia). Rozumie bo ma dodatki, sorry powtarzam się - dla czego pobierają zaliczkę skoro biorę auto ze standardowym wyposażeniem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pracowałem w Nissanie i nie wiem jaką kwotą salony obracają miesięcznie, a jeżeli salony Nissana tak pęknie od ręki sprzedają auto, to dla czego pobierają zaliczkę, są różne wpłaty zaliczki od 1000 -5000zł. W przypadku Slawekw – u mnie od ręki nie da rady Tekna, diesel, automat, skóra trzeba czekać do stycznia). Rozumie bo ma dodatki, sorry powtarzam się - dla czego pobierają zaliczkę skoro biorę auto ze standardowym wyposażeniem?

 

Po części masz rację ,ale jak kupujesz auto od ręki z placu to też w 99% przypadków dealer pobierze zaliczkę, chociażby dlatego żeby być pewnym, że ma doczynienia z poważnym klientem, no i salon ponosi jednak jakieś koszty ( np. czas poświęcony klientowi itp ) - oczywiście idąc daleko w teorię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od ręki nie da rady: Tekna,diesel, automat, skóra trzeba czekać do stycznia ;(

Witam, u mnie w Gdańsku to samo Qasqai+2, Tekna, 2.0 Dci, Automat, skóry czs oczekiwania od zamówienia do odbioru 5 miesięcy (odbieram w listopadzie) pozdrawiam i czekam dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...