Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja działa...ale


mark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja teraz żałuje dałem się na mazać na te nc. To tylko ładnie wygląda a gra kiepsko, czekam aż jakaś firma wypuści ramki i wymiana na stare 2din .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszara nie wiem co za audio Ciebie interesuje,ale prawie równolegle z Q J11 pojawiły się zamienniki fabrycznego audio .Przynajmniej takie w formie 2DIN widziałem,razem z ramka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po zamontowaniu takiego radia-zamiennika w dalszym ciągu będzie można nim sterować z kierownicy, a samochód nie zgłupieje?

Bo na ten przykład założenie niefabrycznego radia do jednego z modeli Citroena skutkowało tym, że traciło się możliwość sterowania radiem z kierownicy, a wyświetlacz komputera zaczynał pokazywać głupoty (bądź nie pokazywał wcale np.zużycia paliwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są magicy od C/A, którzy dbają o to , by wszystko działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest model dedykowany to nie.Poza tym są również modele ,które mają już w opcji podłączenia wybór co chcemy mieć sterowane z kierownicy.Polega to na wyborze odpowiednich impulsów do sterowania z kiery.Już w tej chwili nie pamiętam,ale sterowanie odbywa się chyba za pomocą trzech przewodów,a wybiera się tylko odpowiedni V impulsów.Tak miałem w Note.

Miałem założonego GSM a i sterowanie z kiery było,a nie był dedykowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Ale z tego co kojarzę w nowym QQ oryginalna nawigacja sprzężona jest z wyświetlaczem między zegarami i w czasie jazdy tam też pokazują się wskazówki dotyczące trasy (proszę mnie wyprowadzić z błędu jeśli się mylę). Gdy wywalimy oryginalną nawigację (czyli cały ten NC2), to komunikaty nawigacji między zegarami też chyba nam zginą. Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego jeszcze nie próbował,ale myślę że tak.


Poza tym,ważne co taki zamiennik oferuje w podłączeniach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze tyle zeczy jest zaleznych od siebie ze wymiana radia na jakies inne spowoduje ze kupa zeczy przestanie dzialac

Jak to sie nazywa? Modulowosc... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. We wspomnianym przeze mnie Citroenie szyna CAN buntowała się nawet po wymianie radia.

A nowy Qashqai ma normalną instalację elektryczną czy też już jakieś dziwne magistrale przesyłania danych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.aliexpress.com/item/Wince-Car-DVD-Automotivo-With-3G-TV-Steering-Wheel-Control-GPS-Radio-For-Nissa-X-trail/2048108739.html

W opisie jest że obsługuje kamerę cofania , a także system wielokamerowy załączany automatycznie i kamerkę od DVR 

oparty na windzie obsłuży bez problemu Auto Mapę i wiele innych kompatybilnych z ekranem 800X400 pix.

Możliwość wpięcia modemu 3G i mamy internet  i chyba , bo nie jestem pewien czy ten model softu tak ma , ustawienia telefonu jako modem (tak jest u mnie ) 

+ TV itd ...

 

Nie wiem jak z wyświetlaniem info TPMS ale kitajce chyba przewidzieli wejście od końcówki centralki ?

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko o takich modyfikacjach i laternatywnych rozwiazaniach mozna pomyslec jak sie gwarancja skonczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zabawka,którą zademonstrował pejta jest chyba bezinwazyjna więc gwarancji nie stracisz. No ale może niech on się wypowie jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wtyczki masz P&P żadnych kabli nie przecinasz , nie naruszasz integralności instalacji auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wtyczki masz P&P żadnych kabli nie przecinasz , nie naruszasz integralności instalacji auta ?

Dokładnie tak, wpinasz do interfejsu video (P&P) i działa. Takich "skrzynek" jest od wyboru do koloru. Oczywiście lepiej sie upewnić czy z danym modelem monitora OEM działa (ważna jest rozdzielczość). Oczywiście musi być dotykowy inaczej trzeba pilot lub dotykową nakładkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa magicy ale żadne inne radio nie obsługuje jak na te chwile 360 kamer nissana wiec. Jedynie kamerka cofania bedzie dzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa magicy ale żadne inne radio nie obsługuje jak na te chwile 360 kamer nissana wiec. Jedynie kamerka cofania bedzie dzialac

To obsluguje tyle ze drogie, na Androidzie- http://mxtron.com/products-detail.php?ProId=11

 

Edytowane przez tomala117
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obsluguje tyle ze drogie...

Drogie? Z ciekawości zapytałęm w serwisie ile kosztuje NC2 to mi powiedzieli, że 10.000. Zbladłem, do dzisiaj nie wiem czy sobie "jaja" ze mnie robili. To jest dopiero drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie było koloru który chciałem w wersji bez NCII zaproponowano mi z wersją NCII i dopłatą 5000zł.

Więc coś jest nie halo między serwisami.Chyba chcą rżnąć klienta jak się znajdzie napalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...