Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak Ci się spali Ksenon, to z przyjemnością wezmą od Ciebie wg cennika 785 zł za sztukę, a wymienić trzeba komplet.

Edytowane przez huling
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak się nie bal tych przepalonych Xeonów przecie jeśli się nie mylę to można żarówki kupić na wolnym rynku nie są to dedykowane do konkretnych modeli? a zapłaci się za nie maksymalnie za dwie tyle co za jedna w serwisie.A z drugiej strony każdy broni swego.

Edytowane przez kowal510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pytałem w Osielsku co oni na te światła. Nie robią tego. Myślę, że to polityka firmy. Nissan sprzedaje tak wyposażony model więc taki obsługują. Chcesz sobie z samochodu zrobić choinkę to to nie u nich.

W Krakowie w CM Krzemionki natomiast stoją w salonie QQ ekspozycyjne z zamontowanymi światłami dziennymi LED. Teoria więc nieco dziwna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wymienić trzeba komplet.

 

a dlaczego??,

można ale nie koniecznie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji do mojego QQ (FL 2010) jest napisane:

 

Układ oświetlenia dziennego (jeśli na wyposażeniu)

Nawet, jeśli przełącznik reflektorów jest wyłączony, po uruchomieniu silnika zaświecą się światła mijania, przednie światła boczne, lampy zespolone z tyłu pojazdu i oświetlenie rejestracji. W takiej sytuacji nie ma jednak możliwości przełączenia świateł mijania na światła drogowe.

Po przekręceniu przełącznika reflektorów na pozycję (tutaj znaczek świateł pozycyjnych), światła mijania zgasną.

 

Czyli teoretycznie jest to możliwe. W zasadzie jedyna rzecz którą ja chciałbym uzyskać to automatyczne regulowanie jasności Nissan Connect. Jak będzie trzeba zamontuję LEDy ;-)

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego??,

można ale nie koniecznie trzeba

Niekoniecznie, ale będą inaczej świeciły. Xenony zmieniają kolor pod koniec swojego "życia". Jak wypali się jeden, to z pewnością w najbliższym czasie wypali się i drugi.

Edytowane przez huling
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypali się jeden, to z pewnością w najbliższym czasie wypali się i drugi.

 

no to jak się wypali to się zmieni, u mnie padł jeden a po roku dopiero drugi żarnik, nie widzę sensu wymieniania żarnika jak świeci, nie mówię o extremalnych przypadkach, że jest już koloru żółtego

 

a tak jeszcze z ciekawości dlaczego taka cena za wymianę?? co wy tam macie w tych QQ??,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie w CM Krzemionki natomiast stoją w salonie QQ ekspozycyjne z zamontowanymi światłami dziennymi LED...

Jakie światła zamontowali? Coś z dostępnych u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek70

Chcesz sobie z samochodu zrobić choinkę to to nie u nich. I ja uważam,. że dobrze to o nich świadczy. Oni powinni pracować dobrze a od sprawiania klientom przyjemności są agencje towarzyskie;)

 

 

Kolega ma na myśli te wszystkie choinki które będą musiały być produkowane od 2011 roku zgodnie z wymaganiami UE?

 

 

 

Cytat: "Od 2011 roku, na terenie całej Unii Europejskiej wszystkie nowo wyprodukowane samochody będą musiały być standardowo wyposażane w światła do jazdy dziennej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie światła zamontowali? Coś z dostępnych u nas?

Nie wiem dokładnie jaki to model ale wygląda tak jak światła hulinga i lechii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma na myśli te wszystkie choinki które będą musiały być produkowane od 2011 roku zgodnie z wymaganiami UE?

 

 

 

Cytat: "Od 2011 roku, na terenie całej Unii Europejskiej wszystkie nowo wyprodukowane samochody będą musiały być standardowo wyposażane w światła do jazdy dziennej".

Nie przypuszczam, że Nissan będzie montował światła dzienna gdzieś przy tablicy rejestracyjnej. Będą zapewne w reflektorach i to ma dla mnie sens. A że są potrzebne to nie ulega wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arlandia

Od wczoraj jestem szczęsliwym posiadaczem światel LED. Zamontowałem je w Autoryzowanym Serwisie Nissana POLMOTOR. Bez żadnego problemu odbył się montaż, sposób wyjkonania na najwyższym poziomie, idealnie wyglądają i profesionalnie podeszli do sprawy, nawet ze schowaniem wszystkich kabli. W chwili wolenj dołacze zdjęcie. Przy okazji montrażu LED-ów wymieniłem ojel i filtr po ptrrzejechaniu około 3 tys.

Edytowane przez arlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś w instrukcji do qq po FL znalazłem coś takiego jak przyjazne światło, a mianowicie po wyjeciu kluczyka przełacznik świateł bierzemy na off a następnie pociagamy dzwignię zmainy swiateł tak jakbysmy chcieli mrugnac długimi na 15 sek zapalają się swiatła miajania i tylko te ani postojowe ani tył ciekawe czy da radę uruchomic tą funkcję do świateł dziennych , ale pewnie nie.

 

Sprawdzalem ta funkcja działa gdy mrugiemy kilka razy moga świecić nawet 2 minuty,

 

Te światała made by allegro to niezła wioska jak patrze na wasze samochody, ja zaczekam na coś dedykowanego przez nissana,

Edytowane przez infart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś w instrukcji do qq po FL znalazłem coś takiego jak przyjazne światło, a mianowicie po wyjeciu kluczyka przełacznik świateł bierzemy na off a następnie pociagamy dzwignię zmainy swiateł tak jakbysmy chcieli mrugnac długimi na 15 sek zapalają się swiatła miajania i tylko te ani postojowe ani tył ciekawe czy da radę uruchomic tą funkcję do świateł dziennych , ale pewnie nie.

 

Sprawdzalem ta funkcja działa gdy mrugiemy kilka razy moga świecić nawet 2 minuty,

 

Te światała made by allegro to niezła wioska jak patrze na wasze samochody, ja zaczekam na coś dedykowanego przez nissana,

Tylko żebyś się w międzyczasie nie zestarzał za bardzo bo takich akcesoriów nissan na pewno nie wypuści w tym dziesięcioleciu.

Co do wioski jak chodzi o nasze auta to chyba przesadzasz, neony to to nie są, tym bardziej nie są to wężyki led bez homologacji; światła spełniają swoją funkcję i nic w tym z wioski nie widzę. Swoją drogą mógłbyś najpierw pokazać swoje auto, a nie krytykować nasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ze względu na ilość sprzedanych Qashqaiów pojawi się coś w obudowie prostokątnej do włożenia w zderzak tak jak jest na aledrogo do audi i vw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ze względu na ilość sprzedanych Qashqaiów pojawi się coś w obudowie prostokątnej do włożenia w zderzak tak jak jest na aledrogo do audi i vw.

Pisałem już gdzieś o tym, zauważ, że zderzak w autach VW składa się z wielu części, właśnie dlatego możesz wymienić np. zaślepkę świateł przeciwmgielnych na zaślepkę z dodatkowym miejscem na światła dzienne. Zderzak w QQ składa się ze zderzaka - i tyle. Niestety idę o zakład, że nikt niczego podobnego nie wypuści do Qashqaia... Obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te światała made by allegro to niezła wioska jak patrze na wasze samochody...

A ja jestem prosty chłop i ze świateł dziennych w moim QQ jestem bardzo zadowolony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że w te same miejsca które montują wszyscy ledy będą dostępne światła typu kaseton do włożenia w prostokątny otwór zderzaka eliminować to będzie wierceni śrubkowanie i etc. w zderzaku i nabierze profesjonalnego wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbieram swojego Qashqaia za tydzień i też chciałbym zamontować światła dzienne . prosze o podpowiedz jakiej dlugości jest wnęka gdzie montujecie te swiatła. Salon jest dość daleko / 100 km / i nie mam mozliwości pomiaru . Chciałbym je kupic na allegro , bo cena w serwisie zaporowa ok. 800 zł / sprzedawca powiedział ,że niby dedykowane do tego samochodu firmy Bosch .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jeszcze zaporowa ale montaż może łatwiejszy i bardziej estetyczny tak mi się wydaje a czy się podoba ? to już kwestia gustu http://cgi.ebay.pl/Tagfahrlicht-Nissan-Qashqai-und-Qashqai-2-Modell-2010-/360278512276?cmd=ViewItem&pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item53e245d294

Edytowane przez kowal510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbieram swojego Qashqaia za tydzień i też chciałbym zamontować światła dzienne . prosze o podpowiedz jakiej dlugości jest wnęka gdzie montujecie te swiatła. Salon jest dość daleko / 100 km / i nie mam mozliwości pomiaru . Chciałbym je kupic na allegro , bo cena w serwisie zaporowa ok. 800 zł / sprzedawca powiedział ,że niby dedykowane do tego samochodu firmy Bosch .

 

Bo ja wiem czy aż taka zaporowa? Jeśli te "dedykowane" wyglądałyby jak w Q5...?

Tak na poważnie to też myślę o zamontowaniu LEDów, ale te z Allegro też mnie jakoś nie zachwycaja swoją estetyką (choć nie poszedł bym tak daleko żeby mówić że to "wioska" ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

znalazłem, IMHO wydaje się ciekawą alternatywę do tego co opisujecie powyżej:

link

 

rozmawiałem z nimi i uzyskałem następujące informacje:

- do QQ jeszcze tego nie robili, gość postara się zajrzeć na reflektory i rozeznać temat, mam dzwonić pod koniec miesiąca,

- rozwiązania:

a. montaż listwy z diodami LED do jazdy dziennej w reflektorze,

b. montaż żarówki LED w miejsce żarówki kierunkowskazów, a kierunkowskazy w postaci listwy diod LED,

 

Może okazać się, że trzeba rozkleić reflektor, na montaż dają gwarancje.

Homologacji nie udzielają. Założyli tego trochę i żaden z klientów nie skarżył się, że miał jakiekolwiek problemy z Policją czy przeglądami.

 

Skłaniałbym się ku proponowanemu przez nich rozwiązaniu. Poza "falandyzacją" prawa pozostaje jeszcze kwestia gwarancji u Nissana.

Edytowane przez _Olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

znalazłem, IMHO wydaje się ciekawą alternatywę do tego co opisujecie powyżej:

link

 

rozmawiałem z nimi i uzyskałem następujące informacje:

- do QQ jeszcze tego nie robili, gość postara się zajrzeć na reflektory i rozeznać temat, mam dzwonić pod koniec miesiąca,

- rozwiązania:

a. montaż listwy z diodami LED do jazdy dziennej w reflektorze,

b. montaż żarówki LED w miejsce żarówki kierunkowskazów, a kierunkowskazy w postaci listwy diod LED,

 

Może okazać się, że trzeba rozkleić reflektor, na montaż dają gwarancje.

Homologacji nie udzielają. Założyli tego trochę i żaden z klientów nie skarżył się, że miał jakiekolwiek problemy z Policją czy przeglądami.

 

Skłaniałbym się ku proponowanemu przez nich rozwiązaniu. Poza "falandyzacją" prawa pozostaje jeszcze kwestia gwarancji u Nissana.

Fajna sprawa pod warunkiem, że listwy są dobrej jakości a nie takie jak w hipermarketach po 17 zł. Niestety brak homologacji dla mnie wyklucza takie rozwiązanie. Swoją drogą na prawdę zdziwiłbym się gdyby ktoś powiedział, że klienci skarżą się na lampy, diagności nie chcą podbijać przeglądów a policja nie uznaje tego za światła dzienne ;) . To, że ci, którzy przerabiają reflektory mówią, że nikt się nie skarży, raczej nie ma żadnej wartości. Dziwi poza tym, że na ich stronie pokazują tylko dwa zdjęcia z przeróbek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest konieczne podłączenie świateł LED poprzez przekażniki (SYNKRO pokazuje, że ma przekaźniki w swoim aucie), chociaż sprzedawane są z instrukcją bez przekaźników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...