Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Wymiana oleju


Gość kefir0909
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zgodzę się, ale ok możesz mieć swoje zdanie na ten temat :)

 

http://image.ceneo.p...g-10w-60-5l.jpg

 

Na butelce napisane jest semi-synthetic co oznacza pół syntetyk, więc skoro producent sam klasyfikuje tak swój olej, nie uznałbym na pewno tego podziału za sztuczny czy tym bardziej śmieszny. Mnie to jakoś nie śmieszy :) W drugim zdaniu napisałem "ponoć", ponieważ z własnego doświadczenia nie wiem czy można przechodzić z półsyntetyka na syntetyk, ale wiem że wielu ludzi tak pisze i można poczytać wzmianki na ten temat w prasie specjalistycznej.

 

Co do wypowiedzi hot_ridera post wyżej, zgodzę się, też czytałem że są syntetyki 10w60, ale lepiej niech kolega Michał sam sprawdzi i zdecyduje.

 

to co producent pisze, to jest to co producent pisze

 

np. w naszym kraju prawo pozwala wszystko nazywać "syntetykiem", np. Mobil1 jest u nas 'fully s.', a u naszych sąsiadów jest SHC Synthese

zaraz ktoś napisze czy to źle? krzywdy to nie wyrządza, ale wprowadza w błąd

 

co to znaczy dla ciebie olej półsyntetyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co producent pisze, to jest to co producent pisze

 

np. w naszym kraju prawo pozwala wszystko nazywać "syntetykiem", np. Mobil1 jest u nas 'fully s.', a u naszych sąsiadów jest SHC Synthese

zaraz ktoś napisze czy to źle? krzywdy to nie wyrządza, ale wprowadza w błąd

 

co to znaczy dla ciebie olej półsyntetyczny?

 

Dla mnie olej półsyntetyczny to taki olej, który producent zaklasyfikuje jako półsyntetyczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie olej półsyntetyczny to taki olej, który producent zaklasyfikuje jako półsyntetyczny :)

 

no i widzisz, u nas nazywają półsyntetykami oleje w zasadzie mineralne i blendy ze sporą zawartością bazy syntetycznej :)

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

bo zgłupiałem trochę, jedni polecają 10w60 inni 5w30, wymiana oleju za pasem, jaki olej więc polecacie zamiast elfa 5w50, samochód w zimie nie jeżdzony, na torze też nie miał okazji być. Chciałbym sprawdzić czy spalanie oleju się zmieni ale do tego trzeba jakiś olej najpierw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wylałem zużyty po torze Royal 20W50 i wlałem spowrotem Royal 5w30.Świeża 20 była ok-na zużytym silnik nie pracował tak kulturalnie-na rozgrzewaniu szarpał lekko.Utwierdza mnie to w przekonaniu że przy tej jakości spasowań jaką ma QD warto się trzymać zaleceń producenta.Nawet spracowany 5W30 nie szarpał wcześniej.

Edytowane przez ZdzPoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na miejscu kolegi MM-TECH, zalałbym 5w50, tyle że innej firmy niż miał do tej pory ( np. Valvoline, Motul). Jeżeli nadal będzie jadł dużo oleju to można się zastanowić nad czymś gęściejszym, np Valvo 10W60

Edytowane przez Młynarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na miejscu kolegi MM-TECH, zalałbym 5w50, tyle że innej firmy niż miał do tej pory ( np. Valvoline, Motul). Jeżeli nadal będzie jadł dużo oleju to można się zastanowić nad czymś gęściejszym, np Valvo 10W60

 

Ja miałem Valvoline pełnego syntetyka 5W50, pierwszy i ostatni raz go zalałem. Olej wymieniam co 7500km i przy Valvo musiałem po 5000km uzupełnić olej co pierwszy raz mi się zdarzyło :| Z resztą po rozgrzaniu wskaźnik pokazywał niższe ciśnienie niż na Mobil1 0W40 (z takim olejem kupiłem auto i był zalany przez serwis Nissana). Ostatnio zalałem Mobil1 Peak Life Formula Rally 5W50. Teraz mam zrobione na nim prawie 6000 km i 2/3 stanu na bagnecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Valvoline pełnego syntetyka 5W50, pierwszy i ostatni raz go zalałem. Olej wymieniam co 7500km i przy Valvo musiałem po 5000km uzupełnić olej co pierwszy raz mi się zdarzyło strong>ression.gif Z resztą po rozgrzaniu wskaźnik pokazywał niższe ciśnienie niż na Mobil1 0W40 (z takim olejem kupiłem auto i był zalany przez serwis Nissana). Ostatnio zalałem Mobil1 Peak Life Formula Rally 5W50. Teraz mam zrobione na nim prawie 6000 km i 2/3 stanu na bagnecie.

 

Filon, kiedyś zalewałeś i chwaliłeś sobie Shell helix Ultra Racing 10W60. Skąd zmiana na Mobil 5W50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filon, kiedyś zalewałeś i chwaliłeś sobie Shell helix Ultra Racing 10W60. Skąd zmiana na Mobil 5W50?

 

Zgadza się. Shell pod względem spalania oleju i trzymania ciśnienia po rozgrzaniu wypadał najlepiej. Prawie nic nie ubywało. Jednak tym gęstszy olej podobno moc mniejsza. Stwierdziłem, że warto walczyć o każdego konika :) Gdzieś wyczytałem, że różnica między tymi gęstościami oleju jest do 2% mocy. Shella 10W60 używam dalej, ale w skuterze wodnym gdzie silnik jest mocno wysilony bo pompowany kompresorem. Mieszam go pól na pół z olejem motocyklowym 5W50. Do pałowania uważam, że jest rewelacyjny.

Edytowane przez Filon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojego doświadczenia w ujeżdzaniu mocno wysilonych silników moge polecić motul

jeżeli ktoś jeżdzi na codzień to motul 15w50 jeżeli ujeżdza na torze to motul 20w60

te oleje są powszechnie stosowane w sporcie i przez tunerów jedna z zalet to bardzo ciężko zerwać

film olejowy i mogą chlonąć paliwo do siebie co w moto sporcie jestbardzo ważne zwłaszcza w silnikach turbodoladowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul może i jest dobry, ale tak gęsty olej jak 15w albo 20w w codziennym użytkowaniu (podczas zimy) spowoduje słabe smarowanie silnika.

Moim zdaniem 5w jako całoroczny, ewentualnie 10w, natomiast 15w i 20w bardziej jako torowe produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do GTRów producent zaleca Mobila 5w50 tak więc do zetek będzie w sam raz...

Zetki mają przede wszystkim tą wadę że fabrycznie nie posiadają chłodnicy oleju co przy jeździe torowej wymaga ciężkiego oleju jeśli nie chcemy skrócić żywotności silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ja stoję przed wyborem oleju do swojego 350z. Dzwoniłem do Łodzi do serwisu. Proponują Castrol Edge Professional 5w30 C4.

Cena oleju 231zł, filtra 50zł a wymiana 100zł.

 

Warto lac castrola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ja stoję przed wyborem oleju do swojego 350z. Dzwoniłem do Łodzi do serwisu. Proponują Castrol Edge Professional 5w30 C4.

Cena oleju 231zł, filtra 50zł a wymiana 100zł.

 

Warto lac castrola?

 

Ja kupuje olej u przedstawiciela Castrola na moje województwo. Mają prawie wszystkie marki. Kupuję po cenach hurtowych i jeszcze za darmo mi go wymieniają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie sprawdziłem że muszę wymienić płyn chłodniczy jaki kolor powinien być płynu? lub konkretnie jaka marka? Ile litrów wchodzi?

Nie róbmy bałaganu. To jest temat o oleju, nie płynie chłodniczym :) Poszukaj pls odpowiedniego tematu, a jak nie będzie załóż nowy wątek.

 

 

 

EWA: Dokładnie, dlatego Kamil zapytaj gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Przeczytalm temat i juz sam nie wiem :) zbliza sie u mnie 60k przebiegu. Mysle o motulu. Mam zalany mobil1 0w-40. Jaki sensowny powinienm zalac i jakiej firmy? Motul do nas jest ok? Prosze o pomoc :)i o shellu jeszcze cos mozecie powiedziec?

Edytowane przez BartekZ33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na Mobilu 10w40. Zmieniłem na Valvoline VR1 Racing 10W-60. Jestem zadowolony, lepiej trzyma ciśnienie gdy się rozgrzeje. 

Edytowane przez Tomek.85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Oliwę najlepiej Mobil 5w50, Motul 300v 15w50, Valvoline 10w60, ;) Wedle uznania ;) Moim zdaniem oleje typu 5w40, 10w40 to niezbyt dobry pomysł w upalanych zetkach, mimo zaleceń producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...