Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Wymiana oleju


Gość kefir0909
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na 10w60 będzie ciszej pracować jak na 5w...

 

Stary patent na sprzedaż auta, głównie Beemki :) chcesz wyciszyć silnik i vanosy? Zalej gęsty olej 10w60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie jestem przekonany do tych ciezkich olei.5w30 jak ktos jezdzi normalnie jak na zetke 5w50 jak ktos lubi polatac troche mocniej no i dokladka chlodnicy oleju jak ktos chce polatac po torze. No chyba ze tylko tor i upalanie wchodzi w gre to wtedy mozna lac 15 czy 20w ale trzeba dobrze rozgrzac oliwe zeby wrocic potem z wyprawy na kolach a nie "na tarczy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zbliża się u mnie wymiana oleju, obecnie mam zalany Castrol Edge 0W40 Sport, po tym co wyczytałem nie najlepszy wybór, auto ma przejechane 70 tys. i między wymianami nie bierze ani grama oleju, mam w garażu edga 5W30 jak zaleca producent, lać czy zmieniać na shella który ma dobre opinie na forum??, silnik HR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalałem u siebie motula 300V 5w40. Jestem mega zadowolony, silnik idealnie pracuje, nie wziął ani grama oleju nawet po jazdach na torze. Naprawde za***isty olej

Edytowane przez Szejn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem wleje mu tego castrola 5w30 zobaczymy jak będzie, przy kolejnej wymianie przechodze na motula 5w40 widze ,że na tą marke niema ani jednej złej opini w całym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol to syf i do tego 50% to podrobki. Raz zalalem go do audi i po 200km padla cala hydraulika. Zostaw go sobie do kosiarki lepiej a lej motula albo valvoline no chyba ze na grubo to royala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem wleje mu tego castrola 5w30 zobaczymy jak będzie, przy kolejnej wymianie przechodze na motula 5w40 widze ,że na tą marke niema ani jednej złej opini w całym wątku

WON z CASTROLEM !! JAKBY MI PŁACILI BYM TEGO SYFU NIE LAL DO SILNIKA !

Motul bardzo dobrą ma serię X-clean 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem auto to zalane było motulem i było wszystko cacy. Przyszedł czas na wymianę, w garażu miałem 2 bańki totala 0w40. Na totalu silnik pracował z trochę mniejszą kulturą, znikał cały czas olej z miarki:/ i bagnet był zakopcony delikatnie.

Teraz zalałem millers 5w50 xf. Przed zalaniem zrobiłem płukankę. I wszystko wróciło do normy. Silnik pracuje ciszej, łagodniej odpala, bagnet jest czysty, a stan oleju nie drgnął a zrobiłem trochę ponad 1500km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba wnioskujesz po tym co w internecie i inni mowia, czy z wlasnej autopsji? 

pytanie do jakub350 oczywiscie

Kolego silników w swoim życiu zbudowałem blisko 50 sztuk, jakieś wymiany wałków, regulacje luzów zaworowych, regulacje faz rozrżadu czyli operacje przy których trzeba było zdejmować pokrywę zaworów to niezliczone ilości i odrazu widać czy ktoś latał na Castrolu czy na właściwym oleju.

Podobny syf jak castrol pozostawiają po sobie półsyntetyczne oleje, olejem który także pozostawia jeszcze więcej syfu jak syntetyczne Castrole to półsyntetyczny Valvoline 10W60 VR1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coobcio, co polecisz na okres zimowy ? Myślałem nad Mobilem 5w50. Wiadomo że na LPG jest troche większa temperatura, więc olej  myślę że właściwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zima, mniejsze temerpatury mniej agresywna jazda, wieksze cisnienie oleju to doskonale bedzie sie sprawdzac 5w40 Motul X-clean.

Ma super wlasciwosci czyszczace, zima nie zawsze jezdzi sie na dlugich dystansach wiec olej zbiera wiecej beznyny i wody w sobie jak latem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X clean ? nie lepiej dać x cess? nie chce zrobić płukanki w tym silniku, tym bardziej że delikatne zużycie oleju zauważyłem po 1200km na autostradzie przy średniej prędkości 160km/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam oleje marki Motul, sam w KAŻDEJ Hondzie taki miałem, preferowałem Motula 6100. Trzeba jednak uważać na podróbki, sporo tego od roku na europejskim rynku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...