Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcesoria do i w Waszych Qashqaiach


Synkro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za błyskawiczną interwencję :) Nie kupowałem na zagranicznych serwisach. Zdecyduję się pewnei na allegro pomimo dużej róznicy cenowej.

 

Pytanie kolejne - gdzie to wpiąć, aby nie świeciło cały czas i może aby świeciło tylko przy tych drzwiach, które są otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za błyskawiczną interwencję :) Nie kupowałem na zagranicznych serwisach. Zdecyduję się pewnei na allegro pomimo dużej róznicy cenowej.

 

Pytanie kolejne - gdzie to wpiąć, aby nie świeciło cały czas i może aby świeciło tylko przy tych drzwiach, które są otwarte.

Masz dwie możliwości, albo podpiąć się pod krańcówkę lampki kabinowej (kable pod listwą progową) świecą tylko drzwi które są otwarte, albo podłączyć się pod lampkę kabinową będą się paliły obie po otwarciu których kolwiek drzwi.

Ja mam pierwszą opcję, a u szwagra w KIA sprawdza się druga opcja ;)

Najwięcej zabawy jest z przejściem kabelkami przez przelotkę między drzwiami a kabiną, potem to już z górki :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najwięcej zabawy jest z przejściem kabelkami przez przelotkę między drzwiami a kabiną, potem to już z górki :P

...chyba najłatwiejszy ...!

0.5m drutu pół-stalowego lub miedzianego,np.2mm średnicy i przeciągasz kabelki 

 

Ali expres jest ok , zarejestrowałem się miesiąc temu i już kupiłem 16 rzeczy , niektóre już doszły , inne na dniach dojdą .

Jak wybierasz free post to nieraz miesiąc trzeba czekać :( Najłatwiejsza rejestracja i płatność wieloma kartami ,a nie tylko skojarzoną z kontem jak w przypadku Ebaya.

Ebay też spoko , chyba że masz problem z językiem , ale użyj google translator http://translate.google.pl/#en/pl/

Tak jak koledzy pisali , podłączasz pod żarówkę kabiny , albo pod krańcówkę konkretnych drzwi.

  http://www.ebay.com/itm/NISSAN-GTR-Car-LED-shadow-LOGO-Light-LED-Ghost-light-Car-door-logo-lamp-wireless-/151161853275?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2331f2d55b&vxp=mtr

 

TE masz bez wiercenia i bez kabli ,po 2 minutach wyłącza się samoczynnie , działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej ,baterie nie są w aukcji .

Tylko że wisi taka skrzynka na boczku drzwi , te wiercone od spodu lepiej wyglądają i trochę więcej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę już o szeroko pojętym tuningu a samochód odbieram dopiero ok. 10 stycznia :) Faktycznie najłatwiej będzie podpiąć się pod lampkę w drzwiach o ile jest, bo tego akurat nie sprawdziłem. Na pewno jest podświetlenie nóg z przodu. Pewnie będzie bliżej niż do lampki przy szyberdachu.

 

Przy zdejmowaniu poszycia drzwi latwo jest pewnie o uszkodzenie zapinek tapicerki? Jest jakiś sprytny sposób na jej w miarę bezbolesne zdjęcie?

Edytowane przez ravvolny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lampki w drzwiach, zapinki łatwo puszczają ale najpierw musisz odkręcić dwie śrubki pod uchwytem drzwi (na całej długości uchwytu jest zaślepka) tapicerka łatwo zejdzie zacznij od dołu, pamiętaj żeby na koniec odczepić wtyczkę od sterowania szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę że może przy okazji montażu logo projektorów zamontować (skoro ich ponoć nie ma) światła czerwone w drzwiach, które po otwarciu drzwi będą pełniły funkcję "bezpiecznej obrysówki". Ktoś coś takiego już myślał zrobić?


Mam pytanko, bo nie mogę znaleźć nigdzie na forum, a chyba jeśli już to w tym dziale powienien być też temat felg i opon. Czy temat był już przerabiany?

Szukam alufelg 18. Pytanie brzmi czy QQ i QQ+2 mają takie same felgi, rozstawy śrub itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę że może przy okazji montażu logo projektorów zamontować (skoro ich ponoć nie ma) światła czerwone w drzwiach, które po otwarciu drzwi będą pełniły funkcję "bezpiecznej obrysówki". Ktoś coś takiego już myślał zrobić?

Mam pytanko, bo nie mogę znaleźć nigdzie na forum, a chyba jeśli już to w tym dziale powienien być też temat felg i opon. Czy temat był już przerabiany?

Szukam alufelg 18. Pytanie brzmi czy QQ i QQ+2 mają takie same felgi, rozstawy śrub itd?

tak, mają takie same felgi i rozstawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ravvolny

Felgi w rozmiarach 17-18" pasują do wszystkich typów Qq ale już 16" nie ! Jeśli  o szczegóły chodzi - odsyłam do istniejącego tematu kół.

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

castro w zwierciadle lusterka to chyba zbyteczny gadżet , ale w zewnętrznej obudowie to nawet potrzebny gadżet !

...ale to tylko moja opinia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castro w zwierciadle lusterka to chyba zbyteczny gadżet , ale w zewnętrznej obudowie to nawet potrzebny gadżet !

...ale to tylko moja opinia .

 

To fakt - ale są rożne gusta i niektórzy lubią różne gadżety. Apropo - nick-a - nie utożsamiam się z żadnym z Castro, natomiast castoro, to to była nazwa platformy wiertniczej na której kiedyś pracowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castoro przepraszam za przejęzyczenie , no literka mi się zjadła  :hug:

 

Natomiast odnośnie Gadżetów i wyposażenia do Qq to odkąd wpadłem na aliexpres kupiłem do Qarety 25 rzeczy .

Część doszła , część idzie ,natomiast o jednej chyba muszę zapomnieć ?

Niejaki Hong Ju Nie wystawił rzecz do Qq i cene miał dosyć atrakcyjną , ma też wiele innych towarów motoryzacyjnych 100% feedback więc nie było podejrzeń.

Kupiłem , ale po 3 dniach pisze do mnie przez translator że nie wyśle mi free post , bo towar długi i Chińska żółta poczta nie przyjmie .musi DHL ale dopłacam 35baxów.

OKi , i pytam jak mam dopłacić (bo i tak jestem poniżej kosztów z innych aukcji) wskazał mi inną aukcję i cenę na niej 34.99 $ tylko dla mnie .

zapłaciłem , a ten kitajec przysłał mi towar z aukcji za 34,99$ , no to piszę do żółtego "PO co mi to Jak to opłata za DHL...."itd.

Odpisał żebym to sobie wziął , bo mi to wysłał i to co ja chcę to mi wyśle .

No takie masło , maślane jest z tego co pisze po angielsku , czekam do końca czasu dostawy jeszcze 19 dni i wszczynam postępowanie .

Tak więc napisałem ku przestrodze , nie wdawajcie się w dyskusje ze sprzedającymi , bo nie każdy pisze z głowy po angielsku tylko przez translator , a już na pewno na dodatkowe opłaty przez inną aukcję 

To ku przestrodze . ogólnie ten serwis polecam ,bo wyroby mają wysokiej jakości i taniej jak w ASO  .

Na 25 transakcji na razie  tylko jedna "wpadka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, chce założyć sobie tylną nakładkę stylizującą do QQ - model po liftingu.
Wiecie może jak one są montowane i jak się spisują po dłuższym czasie użytkowania?

 

Z góry dziękuje za pomoc, 

Pozdrawiam !
 

Edytowane przez Lepix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Napisz dokładnie o jaką nakładkę chodzi, bo jest ich kilka, np. nakładka na klamkę tylnej klapy, nakładka na próg bagażnika wewnętrzna / zewnętrzna a może nakładka typu spoiler nad klapę? :)

Witam,

Mam pytanie, chce założyć sobie tylną nakładkę stylizującą do QQ - model po liftingu.
Wiecie może jak one są montowane i jak się spisują po dłuższym czasie użytkowania?

 

Z góry dziękuje za pomoc, 

Pozdrawiam !
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba koledze  chodzi o pampersa  :)

Więc jeśli chodzi o Chińskie to na taśmę M3 + wkręty od spodu (ABS), widziałem  też wersje z blachy aluminiowej ,można na wkręty lub samą M3.

Zresztą cała nakładkowa chińszczyzna jest na taśmę M3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, chce założyć sobie tylną nakładkę stylizującą do QQ - model po liftingu.

Wiecie może jak one są montowane i jak się spisują po dłuższym czasie użytkowania?

 

Z góry dziękuje za pomoc, 

Pozdrawiam !

 

Witaj.Ja mam przód jak i tył z Aso-oryginał który robią włosi.Montowałem sam.Uzytkuje 4 rok i nic sie z tym nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sluchajcie czy ktos z Was zakladal moze silowniki do maski Qashqaiu...? Czy w ogole da sie to wykonac?......denerwuje mnie podstawianie tego "preta" :)

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się , mnie też denerwuje pręt .

W mitsubishi (klub) chłopaki zrobili listę i jeden sprytny na laserówce wyciął ,pozaginał uchwyty i skonfekcjonował siłowniki i sworznie do klapy .

Działa jak oryginał , Chińskie też widziałem ,ale ta blaszka skromnie cienka .

Mina mechanika jak podnosi klapę bezcenna.

Pewnie pytasz o te ?http://www.aliexpress.com/item/Nissan-Qashqai-Engine-cover-Poles-Hood-support-strut-Support-rods-slip-resistant-screws-2-support-rods/1071284169.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli temat silownikow maski wciac nie rozwiazany niestety

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje logo Nissanowskie na srodek kierownicy to w miejscu poduszki powietrznej.Możecie cos podrzucić gdzie nabyć taki znaczek na kiere?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak obserwuje to nasze autko, ale dużo detali do średniej klasy auta mu brakuje.

 

Pomyślalem sobie, że fajnie byłoby, gdyby QQ miał na wyposażeniu coś takiego jak:

1. Lustarka samoskładające się po zamknięciu auta z pilota.

2. Automatyczne domykanie szyb po zamknięciu auta z pilota

3. Otwieranie szyb z pilota (funkcja z myślą o lecie)

4. Oświetlanie drogi do domu, czyli włączone światła mijania po zmierzchu przez ok. 15 sek od momentu zamknięcia atka.

5. Doświetlanie zakrętów światłami przeciwmgłowymi przednimi.

 

Ciekawe czy to wszystko można zamontować? mam pewnego speca u siebie, w wolnej chwili podjadę i porozmawiam czy działał coś już takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obserwuje to nasze autko, ale dużo detali do średniej klasy auta mu brakuje.

 

Pomyślalem sobie, że fajnie byłoby, gdyby QQ miał na wyposażeniu coś takiego jak:

1. Lustarka samoskładające się po zamknięciu auta z pilota.

2. Automatyczne domykanie szyb po zamknięciu auta z pilota

3. Otwieranie szyb z pilota (funkcja z myślą o lecie)

4. Oświetlanie drogi do domu, czyli włączone światła mijania po zmierzchu przez ok. 15 sek od momentu zamknięcia atka.

5. Doświetlanie zakrętów światłami przeciwmgłowymi przednimi.

 

Ciekawe czy to wszystko można zamontować? mam pewnego speca u siebie, w wolnej chwili podjadę i porozmawiam czy działał coś już takiego.

 

Co do pkt. 4 to mój QQ 1.6 Pb 2007r Acenta posiada taki bajer od początku. Myślę że wszystkie to mają. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają to nawet micry ,note,tiida- można wlączyć doświetlanie na 30,60 ,90 lub 120sek,

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pkt. 4 to mój QQ 1.6 Pb 2007r Acenta posiada taki bajer od początku. Myślę że wszystkie to mają. ;)

 

Tak obserwuje to nasze autko, ale dużo detali do średniej klasy auta mu brakuje.

 

Pomyślalem sobie, że fajnie byłoby, gdyby QQ miał na wyposażeniu coś takiego jak:

1. Lustarka samoskładające się po zamknięciu auta z pilota.

2. Automatyczne domykanie szyb po zamknięciu auta z pilota

3. Otwieranie szyb z pilota (funkcja z myślą o lecie)

4. Oświetlanie drogi do domu, czyli włączone światła mijania po zmierzchu przez ok. 15 sek od momentu zamknięcia atka.

5. Doświetlanie zakrętów światłami przeciwmgłowymi przednimi.

 

Ciekawe czy to wszystko można zamontować? mam pewnego speca u siebie, w wolnej chwili podjadę i porozmawiam czy działał coś już takiego.

 

a więc :

pkt 1 - wystarczy założyć moduł z oferty Nissana

pkt.4 - jest funkcja fallow me home - patrz instrukacja obsługi samochodu

 

na pozostałe pkt. są rozwiązania firm zewnętrznych (na 100% dla pkt. 2 i 4 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...