Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcesoria do i w Waszych Qashqaiach


Synkro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Popytam się znajomych może ktoś ma konto i zamówiłby nam te antenki. A ile osób byłoby chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytam się znajomych może ktoś ma konto i zamówiłby nam te antenki. A ile osób byłoby chętnych.

No nareszcie ktoś się znalazł co chce zamówić- Mam nadzieję że nie zapomnisz o mnie ? - jak by co - to dla mnie czarna.

 

Pozdr.......... castoro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie ktoś się znalazł co chce zamówićattachicon.gifura.gif- Mam nadzieję że nie zapomnisz o mnie ? - jak by co - to dla mnie czarna.

 

Pozdr.......... castoro

Ja też jestem chętny na czarną (antenkę).

Pozdrawiam , kkot1971

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie podał by mi ktoś link do tego ustrojstwa co się montuje w 5 minut i lustereczka się przy zamykaniu auta zamykaja. dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie podał by mi ktoś link do tego ustrojstwa co się montuje w 5 minut i lustereczka się przy zamykaniu auta zamykaja. dzieki

Proszę bardzo :)http://www.ebay.fr/itm/NISSAN-QASHQAI-Kit-for-Auto-Power-Folding-Mirror-Ignition-ACC-/180953313809?ssPageName=ADME:L:OC:PL:3160

 

 

Wracając do tematu anteny, to widziałem wczoraj u sąsiada w MG płetwę w kolorze czarnym - samochód ma zielony metallic, fajnie to wygląda :) Do mojego QQ czarna by też się ładnie prezentowała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem chetny na czarna......

 

Wysyłane z mojego GT-I9195 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przez zakupem tego typu wynalazków. Kolega ma coś podobnego. Jakość odbioru radia  drastycznie spadła. W mieście, gdzie sygnał jest silny jest ok i to często jest złudne. W trasie natomiast jest bardzo słabiutko. Oderwać to badziewie jest potem ciężko, bo 3M trzyma mocno! Koledzy, którzy zajmują się u mnie w pracy takimi tematami stwierdzili, że to typowy wyciągacz pieniędzy. Prawdziwe "rekiny" to zasilane anteny aktywne. Tutaj za antenę robi kawałek kabla koncentrycznego... Wybór naleleży do Was - ale powtarzam, nie warto. Lepszym rozwiązaniem jest zakup fajnej krótkiej anteny od Juke. Pasuje i wygląda fajnie :).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo :)http://www.ebay.fr/itm/NISSAN-QASHQAI-Kit-for-Auto-Power-Folding-Mirror-Ignition-ACC-/180953313809?ssPageName=ADME:L:OC:PL:3160

 

 

Wracając do tematu anteny, to widziałem wczoraj u sąsiada w MG płetwę w kolorze czarnym - samochód ma zielony metallic, fajnie to wygląda :) Do mojego QQ czarna by też się ładnie prezentowała :)

dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie tej płetwy ... to ja się nie piszę ;)

Przypomniała mi się akcja zakupu kluczyka "scyzoryk" ... a ilu było chętnych  ...a ile problemów !

To tyle ,żeby nie zapeszać ...

Powodzenia ! :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie! Dziś przyszedł mi ten moduł domykania szyb (ten z aliexpress). Wszystko by było pięknie gdyby nie to, że szyba pasażera nie chce współpracować. Tylne szybki otwierają się i zamykają z panela kierowcy w trybie auto - same jadą w dół i w górę, a pasażera nie chce za nic. Problem jest na tyle poważny, że silniczek kilkakrotnie odmówił posłuszeństwa i szyba nie chciała działać nawet po odłączeniu modułu. Zdarzało się też tak, że podniosła się trochę i koniec, ani w dół ani w górę. Posmarowałem uszczelki smarem w sprayu, ale nic to niestety nie dało. Nie podpinałem się jeszcze do centralnego, tak więc nie powiem jak to działa, ale bardzo chciałem mieć ten moduł zamontowany w swoim QQ :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem moduł domykania 4 szyb za 50 pln  i podpiąłem się pod centralny zamek. Przy zamknięciu auta domyka kolejno szyby począwszy od kierowcy, wszystkie bez problemu. Jedyny mankament jest taki, że nie działa zamykanie szyby kierowcy jednym pociągnięciem do góry - trzeba trzymać do końca jak w innych szybach. W dół otwiera samo do końca za jednym kliknieciem. Ta szyba od kierowcy ma układ zliczający impulsy .  Jeżeli ktoś jest zainteresowany montażem takiego układu to mogę podesłać fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat kupiłem taki http://allegro.pl/uniwersalny-modul-domykania-4-szyb-sklep-lodz-i3472630334.html

niekoniecznie u tego sprzedawcy. Są też z innych firm ale przede wszystkim muszą wyłączać domykanie po wykryciu oporu.W tym module przy złączu jest dodatkowy potencjometr do regulacji czułości ale w moim przypadku nie było potrzeby regulowania. Od razu zadziałał jak powinien. 

ed12184184cc1671m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat kupiłem taki http://allegro.pl/uniwersalny-modul-domykania-4-szyb-sklep-lodz-i3472630334.html

niekoniecznie u tego sprzedawcy. Są też z innych firm ale przede wszystkim muszą wyłączać domykanie po wykryciu oporu.W tym module przy złączu jest dodatkowy potencjometr do regulacji czułości ale w moim przypadku nie było potrzeby regulowania. Od razu zadziałał jak powinien. 

ed12184184cc1671m.jpg

jackos czy montaż jest trudny , co trzeba rozebrać . no i czy wszystko działa jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji przeglądu pokazałem mój moduł. Doradca serwisowy odradził mi montaż tego modułu z racji tego, że szyby w QQ chodzą z dużym oporem (tu się z nim zgadzam) i że dawniej montowali tego typu domykacze, ale nie działały jak powinny i musieli je demontować na swój koszt. Będę jeszcze walczył z tym modułem, bo ma przydatne funkcje. Silniczek ma zabezpieczenie termiczne i jak szyba ma duży opór tomoze przestać działać na jakiś czas. Jak kupujecie te moduły to zwracajcie uwagę właśnie, czy wyłącza poszczególne szyby po wyryciu oporu a nie po np. 10 sekundach. 

Dstasiu, wszystkie potrzebne przewody od szyb masz w przełączniku szyb u kierowcy, ale jeszcze trzeba wziąć sygnał zamykania z centralnego. Cała wiązka przewodów idzie pod głośnikiem, który trzeba odkręcić. 

Jackos, nie zamykają Ci się szyby jak blokuje się centralny podczas jazdy? :)

 

--
Edit:

Nie byłbym sobą, gdybym jeszcze raz nie spróbował powalczyć z tym modułem :)

Otwieranie i zamykanie z pilota działa, ale niestety szyba pasażera nadal chodzi w trybie manualnym.

Co bardzo ciekawe przy zamykaniu samochodu sterownik sprawdza 2x wszystkie szyby po kolei, a to ważne, bo szyba pasażera podczas jednej z prób się nie domknęła (została mała szpara), ale moduł domknął ją :).

Poniżej filmik:

Edytowane przez Michalmiko
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji przeglądu pokazałem mój moduł. Doradca serwisowy odradził mi montaż tego modułu z racji tego, że szyby w QQ chodzą z dużym oporem (tu się z nim zgadzam) i że dawniej montowali tego typu domykacze, ale nie działały jak powinny i musieli je demontować na swój koszt. Będę jeszcze walczył z tym modułem, bo ma przydatne funkcje. Silniczek ma zabezpieczenie termiczne i jak szyba ma duży opór tomoze przestać działać na jakiś czas. Jak kupujecie te moduły to zwracajcie uwagę właśnie, czy wyłącza poszczególne szyby po wyryciu oporu a nie po np. 10 sekundach. 

Dstasiu, wszystkie potrzebne przewody od szyb masz w przełączniku szyb u kierowcy, ale jeszcze trzeba wziąć sygnał zamykania z centralnego. Cała wiązka przewodów idzie pod głośnikiem, który trzeba odkręcić. 

Jackos, nie zamykają Ci się szyby jak blokuje się centralny podczas jazdy? :)

Montowałem w moim poprzednim aucie podobny układ tylko że sterowanie na 2 szyby ( z tyłu były korbki) i działał bezawaryjnie przez 9 lat i pewnie działa do dziś bo auto sprzedałem. A w QQ na razie działa prawidłowo ( ponad msc)  i nie ma sytuacji że nie domknie. W module jest potencjometr do ustawiania czułości i można wyregulować prąd wyłączenia. Ja akurat nie miałem takiej potrzeby bo z chwilą domknięcia od razu przełącza na następną szybę, W tym module jest dodatkowy przewód który podłącza się pod zasilanie za stacyjką i układ domykania jest wtedy nieczynny, Michalmiko gdyby nie ten dodatkowy przewód to szyby zamykałyby się tak jak opisujesz, kiedy blokuje się drzwi przyciskiem przy podłokietniku. Wszystkie przewody jakie potrzebne są do domykacza są dostępne w drzwiach kierowcy, Trzeba tylko zdemontować tapicerkę drzwi ( 2 śruby w uchwycie i zatrzaski wokół brzegu tapicerki ) i odkręcić głośnik bo tam znajduje się przewód od centralnego zamka. Pozostałe kable są już doprowadzone do manetki sterowania szybami. Jedynie co nie funkcjonuje to samoczynne zamykanie szyby - jednym kliknięciem ( II stopień zamykania szyby kierowcy) , w dól do końca (czyli otwieranie jednym kliknięciem , II stopień) działa prawidłowo. Przy zamykaniu należy cały czas trzymać za klawisz aż szyba kierowcy zamknie się. Ale do tego jestem przyzwyczajony bo w poprzednim aucie ( focus) nie było tej funkcji a wolę mieć domykanie wszystkich szyb bo zdarzało mi się że zostawiałem zamkniętą Qaśkę z otwartymi oknami. Montaż układu zajęło mi 3 godz biorąc pod uwagę , że musiałem odszukać odpowiednie przewody. Jeśli ktoś chcę sam montować to mogę podpowiedzieć oraz pokazać fotki .

44a9f5c8a5a84d08m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie czy polecacie szczególnie jakieś żaróweczki typu blu vision z efektem xenon ale żeby dobrze świeciły mocno

dzeki.

I jak wygląda sprawa led migaczy bocznych bo widziałem takie z homologacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie......ja mam takie z kolei zupelnie inne pytanko.....powiedzcie mi czy ktos z Was przerabial juz temat z Webasto w Qashqaiu?.....macie jakies doswiadczenie w tym temacie? ......chcialbym zalozyc zonce wlasnie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja grzecznie zapytam,w styczniu odbieram nowego QQ,zaproponowano mi LEDy do jazdy dziennej dokladane za 1999zl lekko ukosne i proste OSRAM za 650zl,co zrobilibyscie na moim miejscu?

Czy dokladane LEDy nie zaszpeca auta,zaluje,ze nie ma opcji w reflektorach,z gory dziekuje za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja grzecznie zapytam,w styczniu odbieram nowego QQ,zaproponowano mi LEDy do jazdy dziennej dokladane za 1999zl lekko ukosne i proste OSRAM za 650zl,co zrobilibyscie na moim miejscu?

Czy dokladane LEDy nie zaszpeca auta,zaluje,ze nie ma opcji w reflektorach,z gory dziekuje za porady

 

Te dedykowane są montowane w miejsce plastików we wlotach powietrza (po prostu je zamieniają na takie z ledami). Osram pewnie gdzieś montują do zderzaka na wkrętach. Co wybrać to kwestia gustu i zasobności portfela. Ja zamontowałem sobie we własnym zakresie Philipsy Daylight 4 i nie narzekam. Ładnie się komponują i nie rzucają się zbytnio (oczywiście jak są zgaszone, bo tak to dają po oczach ;)). Koszt ok. 250zł.

 

 

Wracając jeszcze do kluczyka scyzoryka, to ostatnio zrobił furorę w Japanmotors jak byłem na przeglądzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do swiatelek do jazdy dziennej to ja mam wlasnie te dedykowsne o za po 1999 cena przesadzons ale autko wyglada swietnie, polecam Ci je:)......a co do scyzoryka to w stolicy w serwisie tez zrobil furore, pan sie pytal skad mam taki i czy od nich go dostalem hehe a to juz bylo w maju:)

 

Wysyłane z mojego GT-I9195 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...