Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] termometr


Gość ggruczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja almerka ma czujnik temperatury zewnętrznej. Ale wydaje mi się, że działa on bardzo przypadkowo. rano wsiadając do autka około 8 widniej temperatura 12-15 st. Po kilku godzinach wskazuje stopień więcej. Choć w powietrzu jest przynajmniej 25-28. O co chodzi????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, sam czujnik temperatury jest gdzieś w okolicach przedniego zderzaka, może jest zapaskudzona wtyczka od niego albo on sam, lub coś w tym rodzaju, np jakiś luźny kabelek... Kiedyś na forum przewinął się podobny temat. Poszukaj dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja almerka ma czujnik temperatury zewnętrznej. Ale wydaje mi się, że działa on bardzo przypadkowo. rano wsiadając do autka około 8 widniej temperatura 12-15 st. Po kilku godzinach wskazuje stopień więcej. Choć w powietrzu jest przynajmniej 25-28. O co chodzi????

proponowal bym zdemontowac czujnik i sprawdzic w jakim stanie sa styki we wtyczce. u mnie byly bradzo skorodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie pomoże to co proponował vqsoft1, to wyglada tak jakby termometr potrzebował nowego zalogowania w komputerze pojazdu. Tu należy się zgłosić do serwisu i przejść krótką procedurę ponownej aktywacji czujnika temperatury.

Czujnik ten znajduję się na wysokości mechanizmu zamykania klapy przedniej, w przedniej plastikowej atrapie samochodu.

Czy ten termometr był sprawny wcześniej? Bo można się jeszcze pokusić o sprawdzenie jego parametrów np. omomierzem.

Nara Modest :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo można się jeszcze pokusić o sprawdzenie jego parametrów np. omomierzem.

mialo by to sens jesli znalibysmy konkretne wartosci w konkretnej temperaturze, a bez nich IMO nie ma senesu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że miałoby to sens jeżeli znalibyśmy parametry rezystora od do =D>.

W tym przypadku chodziło mi jedynie o sprawdzenie zmian rezystancji czujnika w zależności od zmian temperatury :D/ .

Jezeli takie zmiany możnaby zaobserwować, świadczyłoby to o sprawności sondy termicznej :-k

Pozdrowienia dla vqsoft1 :lol: Modest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raVonline

almere mam od 4dni... wczesniej miałem corolle ktora miała termometr :)

szczerze to sie troche zdziwiłem dlaczego w almerze tego nie ma na starcie... także chyba takze bede zaintereseowany montazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert K.

Ja swoj czujnik wymienilem na gwarancji i co ???

 

Dalej jest to samo !! Czyli temperature pokazuje conajmniej dziwnie !!

Czasami trzyma sie np. 20 stopni mimo, ze temp. na zewnatrz jest ok. 25.

Nissan Angielski musi miec jakies wady i wadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

I stało się. Udało mi się naprawić nieszczęsny termometr który "fachowcy" w ASO uznali za niemożliwy do uruchomienia. Wic siedział w walniętym kabelku w wiązce zaraz za termikiem. Cały szczęśliwy 3 miechy jeździłem z działającym poprawnie termometrem niestety do czasu... Pojechałem do tego samego ASO na kontrolę układu zawieszenia. Zrobili co mieli zrobić, wyjechałem z warsztatu i... ja w gatkach bez nogawek a tu na wyświetlaczu 7 stopni :twisted: , aż mi się zimno zrobiło! Jakoś nie miałem kiedy to sprawdzić ale wieczorem wyświetlacz pokazywał -- stopni i wszystko migało. Rano było ciekawiej bo -27 stopni a mnie wąsy zaszroniały. Teraz z perspektywy czasu wiem, że cały ten układ się uczy! Trwa to około 2 dni i kiedy stopnie przestaną migać wskazania są poprawne. Panowie w ASO nie poinformowali mnie że odłączali akumulator. Całość się zresetowała i tyle. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się. Udało mi się naprawić nieszczęsny termometr który "fachowcy" w ASO uznali za niemożliwy do uruchomienia. Wic siedział w walniętym kabelku w wiązce zaraz za termikiem. Cały szczęśliwy 3 miechy jeździłem z działającym poprawnie termometrem niestety do czasu... Pojechałem do tego samego ASO na kontrolę układu zawieszenia. Zrobili co mieli zrobić, wyjechałem z warsztatu i... ja w gatkach bez nogawek a tu na wyświetlaczu 7 stopni :twisted: , aż mi się zimno zrobiło! Jakoś nie miałem kiedy to sprawdzić ale wieczorem wyświetlacz pokazywał -- stopni i wszystko migało. Rano było ciekawiej bo -27 stopni a mnie wąsy zaszroniały. Teraz z perspektywy czasu wiem, że cały ten układ się uczy! Trwa to około 2 dni i kiedy stopnie przestaną migać wskazania są poprawne. Panowie w ASO nie poinformowali mnie że odłączali akumulator. Całość się zresetowała i tyle. :idea:

uczy sie to prawda le trwa to 10 min. poprostu przez 10 minut kluczyk w polozeniu gotowosci do zaplony acc. wtedy wszystko sie skalibruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jak nic nie wskazuje tzn że go nie ma,termometr występuje w zależności od wersji wyposażenia,otwórz maskę i zobacz czy przy przedniej belce na wysokości wlotu powietrza masz jakiś czujnik,czy tylko kabelek zakończony wtyczką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat już był poruszany, ale nie wiem, czy w Almerce z 2002 roku jest takowy zamontowany. U mnie nic nie wskazuje (1.8 sedan). Wiecie coś na ten temat?

mozna dolozyc samemu. koszt w aso to ok 250. na allegro ja wyszukalem za 50 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć do wtyczki to żaden problem :lol:

Taki termometr należy uaktywnić aby komp almy go widział i zaczął odczytywać :roll:

i to jest problem, bo bez serwisówki ani rusz :cry:

Nara Modest :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć do wtyczki to żaden problem :lol:

Taki termometr należy uaktywnić aby komp almy go widział i zaczął odczytywać :roll:

i to jest problem, bo bez serwisówki ani rusz :cry:

Nara Modest :shock:

eh nie jest to problem. wystarczy pokombinowac troche kluczykiem i resetem kilometrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro ja wyszukalem za 50 pln.

A mógłbyś podać link do aukcji ?

 

niestety nie bo nie bylo z tym czujnikiem aukcji. poprostu kiedys wysylalem emeil do allegrowiczow sprzedajacych czesci do n16tek. i jedan z nich akurat mial taki czujnik i sprzedal tanio.

teraz wlasnie w ten sam sposob zakupilem galke zmiany biegow z n16tki po lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość oskaritto

Ja rowniez jestem zainteresowany termometrem.Powiedz mi gdzie dokladnie jest montowany termometr w desce rozdzielczej??tam gdzie kilometry wyswietla?Chodzi mi o ten seryjnie montowany :) Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez jestem zainteresowany termometrem.Powiedz mi gdzie dokladnie jest montowany termometr w desce rozdzielczej??tam gdzie kilometry wyswietla?Chodzi mi o ten seryjnie montowany :) Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz

nie wiem jak jest w almie po FL ale w mojej jest obok licznika dziennego.

czujnik montowany w pasie przednim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość oskaritto
Ja rowniez jestem zainteresowany termometrem.Powiedz mi gdzie dokladnie jest montowany termometr w desce rozdzielczej??tam gdzie kilometry wyswietla?Chodzi mi o ten seryjnie montowany :) Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz

nie wiem jak jest w almie po FL ale w mojej jest obok licznika dziennego.

czujnik montowany w pasie przednim

Dzieki za szybka odpowiedz.Czyli na elektronicznym wyswietlaczu pod licznikiem kilometrow wyswietla??To super sprawa...kolo godziny gdzies?? :) POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...