Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zwróć uwagę na opony Dunlop Winter Response. Bieżnik ma już ze 2-3 lata więc nie jest koszmarnie drogi jak nowinki ale za to sprawdzony i ma w necie jednoznacznie dobre opinie.

Ja sie również pod nimi podpisuję :)

Barum zbiera niekoniecznie pozytywne opinie.

Miałem takowe w Hondzie i szybko zamieniłem na ... Kormorany :) Nie było nieprzejezdnej drogi dla nich, tyle, że głośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w QQ+2 i nie wiem jak w QQ po 2008 roku ale u mnie (diesel z napędem 4x4) spokojnie zakładam fabryczne felgi aluminiowe 16", na których zresztą wersja acenta opuszczała fabrykę aż do 2009 roku zdaje się. Nie sądzę, żeby nissanowska metalowa felga 16" nie mieściła zacisków skoro nissanowska aluminiowa felga 16" je mieści.

Teraz już wiem bo mam porównanie QQ+2 4x4 Tekna 2.0dci ma większe tarcze i automatycznie zacisk jest bardzo blisko felgi w stosunku do QQ 4x4 Tekna 2.0dci także raczej na pewno nie wejdą felgi 16" pod żadna postacią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem bo mam porównanie QQ+2 4x4 Tekna 2.0dci ma większe tarcze i automatycznie zacisk jest bardzo blisko felgi w stosunku do QQ 4x4 Tekna 2.0dci także raczej na pewno nie wejdą felgi 16" pod żadna postacią.

Dodając do tego fakt, że fabrycznie QQ+2 wyjeżdżały tylko na 17" lub 18" uzyskujemy logiczną całość :) Niemniej do zwykłego QQ 2.0 dci 4x4 stalowe czy aluminiowe - felgi 16" pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodając do tego fakt, że fabrycznie QQ+2 wyjeżdżały tylko na 17" lub 18" uzyskujemy logiczną całość :) Niemniej do zwykłego QQ 2.0 dci 4x4 stalowe czy aluminiowe - felgi 16" pasują.

Oczywiście to tez pewne.Chociaż QQ+2 wyjeżdżają z 16" ale tylko z silnikami 1,6 lub 1,5d w wyposażeniu Visia mając mniejsze tarcze i zaciski ze względu na mniejszą wagę

Edytowane przez kowal510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakiś czas temu w jednym z tematów zapoczątkowana została myśl o wspólnym zakupie zimowego kompletu felg i opon ... lub samych opon. Czy wśród Was są osoby chętne aby wspólnie ponegocjować ceny, złożyć zamowienie na taki komplecik. Ponieważ troszkę kaski na doposażenie naszej kaśki trzeba wydać myślę że wspolnie możemy uzyskać atrakcyją cenę od tej kiedy każdy samemu będzie dokonywał zakupu.

Można rozejrzeć się na allegro lub w jakimś z internetowych sklepów. Ja osobiście parę razy kupowałem dla siebie i dla Teścia w sklepie Motoricus który mnie nie zawiódł ... może macie inne pomysły.

 

Jeżeli ktoś jest chętny to niech dołączy do dyskusji podając swoje propozycje co do sklepu, marki opon, felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeśli chcemy naprawdę dobrej ceny, to powinniśmy zamówić wiele takich samych kompletów.

Większość z nas chciałaby kupić pewnie 16" opony uznanej marki (np. goodyear czy michelin, być może barum, ale już raczej nie sava).

 

Proponuję utworzyć listę chętnych na taką opcję. Jak się uzbiera sporo osób zrobimy ankietę i wspólnie wybierzemy producenta opon. Potem ew. wypadną osoby dla których wybór większości będzie nie do zaakceptowania. W imieniu reszty roześlemy zapytania ofertowe. Powinno być taniej.

 

 

 

LISTA: Wstępnie jestem chętny do wspólnego zakupu opon zimowych 16" do QQ

 

1. Innovate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy znajdzie się sklep, który da wam niższą cenę jeśli będzie musiał rozsyłać paczki po całej Polsce?

 

Który z was podejmie się zapłacić za Was wszystkich? I jeszcze zacznie rozsyłać po Polsce?

 

Jeśli się mylę to proszę mnie naprowadzić :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy znajdzie się sklep, który da wam niższą cenę jeśli będzie musiał rozsyłać paczki po całej Polsce?

 

Który z was podejmie się zapłacić za Was wszystkich? I jeszcze zacznie rozsyłać po Polsce?

 

Jeśli się mylę to proszę mnie naprowadzić :rolleyes2:

 

Hmm ... widzę że Twój nick idealnie pasuje do Ciebie.

Myślę że dla sklepu liczy się wartość sprzedaży. Jeżeli ma szanse sprzedania za jednym razem np. 16 opon i 16 felg to nie będzie robić problemu z wysyłką w cztery różne miejsca, bo co to za różnica czy wysyła się na jeden adres czy na kilka.

Nikt nie musi płacić za nikogo, ponieważ płaci się przy odbiorze kurierowi.

Ze swojej strony zadzwonie w poniedziałek do jednego se sklepów i podpytam czy przy paru kompletach można liczyć na rabat ... bedziemy mieli wszystko jasne.

 

 

LISTA: Wstępnie jestem chętny do wspólnego zakupu opon zimowych 16" do QQ

 

1. Innovate

2. MacF

3. dubik77 (opony+felgi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

ja również jestem zainteresowana. Ze swojej strony jutro zapytam kolegi, który prowadzi sklep motoryzacyjny, co i w jakiej cenie może zaproponowac. Zazwyczaj dawał mi dobre ceny.

 

1. Innovate

2. MacF

3. dubik77 (opony+felgi)

4. chanet /również opony i felgi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i Koleżanko ... rozmawiałem dziś ze sklepem MOTORICUS (akurat z nim bo dwa razy kupowałem u nich i jestem zadowolony) i nie ma problemu aby otrzymać większy rabat. Jutro mam otrzymać ofertę na zakup pięciu kompletów w opcji z felgami stalowymi i alusami. Zobaczymy jak bedą wyglądały te cyferki.

 

Innovate i MacF Wy chcecie felgi+opony czy tylko opony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Ja również jestem zainteresowany.

 

1. Innovate

2. MacF

3. dubik77 (opony+felgi)

4. chanet /również opony i felgi/

5. jacomir1(opony+felgi alu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również jestem zainteresowany zakupem opon zimowych na felgi 16

1. Innovate

2. MacF

3. dubik77 (opony+felgi)

4. chanet /również opony i felgi/

5. jacomir1(opony+felgi alu)

6. ad22 ( opony zimowe )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również jestem zainteresowany zakupem opon zimowych na felgi 16

1. Innovate (opony+felgi)

2. MacF

3. dubik77 (opony+felgi)

4. chanet /również opony i felgi/

5. jacomir1(opony+felgi alu)

6. ad22 ( opony zimowe )

 

Zaproponowałem zrobienie listy na opony bo tu chyba będzie łatwiej się porozumieć co do modelu, a wspólny zakup ma sens w przypadku jednolitego zamówienia... No ale róbmy listę, jak się zapełni to zrobimy ankietę, albo kilka aby ustalić na co będziemy wnioskować oferty cenowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc na dziś lista chętnych osób wygląda następująco:

 

1. Innovate (opony+felgi)

2. MacF

3. dubik77 (opony+felgi)

4. chanet /również opony i felgi/

5. jacomir1(opony+felgi alu)

6. ad22 ( opony zimowe )

7. Jacek_B66 (opony i felgi)

 

Tak jak pisałem wcześniej dzwoniłem po ofertę, dziś ją otrzymałem i poniżej Wam przedstawiam.

 

1. ZESTAW OPONY + FELGI STALOWE

 

Ceny za komplet:

felga stalowa ALCAR 7855 + UNIROYAL 215/65R16 MS PLUS 66 = 509 zł/koło

felga stalowa ALCAR 7855 + BRIDGESTONE 215/65R16 Blizzak LM-25 4x4 = 615 zł/koło

 

Cena za samą felgę = 235 zł/sztuka

 

Link do opony UNIROYAL http://motoricus.pl/product/UNIROYAL+215%2F65R16+MS+PLUS+66+98H_6296745.html

Link do opony BRIDGESTONE http://motoricus.pl/product/BRIDGESTONE+215%2F65R16+Blizzak+LM-25+4x4+98T_6311658.html

 

 

2. ZESTAW OPONY + FELGI ALUMINIOWE

 

Ceny za komplet:

Opona UNIROYAL + ATS ATS Twister 6,5x16 ET38 = 609 zł/koło

Opona UNIROYAL + ENZO Enzo 101 7x16 ET40 = 519 zł/koło

 

Opona Bridgestone + ATS ATS Twister 6,5x16 ET38 = 715 zł/koło

Opona Bridgestone + ENZO Enzo 101 7x16 ET40 = 625 zł/koło

 

Link do felgi ENZO http://www.motoricus.com/product/Enzo+101+7x16+ET40_5824676.html

Link do felgi ATS http://www.motoricus.com/product/ATS+Twister+6%2C5x16+ET38_6033980.html

 

 

Ponadto cytuje informację jakie otrzymałem od przedstawiciela sklepu.

 

Osobiście polecam felgi ATS TWISTER - są srebrne, więc nie będzie żadnych problemów z korozją, są niemieckie, co gwarantuje ich jakość i są stosunkowo proste - w związku z czym będzie bardzo łatwo je czyścić. A samochod nie traci bardzo ładnego wyglądu.

To są ceny dla uzytkowników forum, dlatego też proszę, by przy składaniu zamowienia (najlepiej mailowo mateusz.grzesiowski@motoricus.com) podali hasło Qashqai. (w mailu zamawiającym musi pojawić się wyraźne zaznaczenie tego hasła).

Podane ceny są cenami brutto. W przypadku felg stalowych cena może się nieznacznie zmienić - gdyż zależy to od stanów magazynowych naszego dostawcy. Oferta jest ważna do wyczerpania zapasów.

 

 

Z ciekawości porównywałem zaproponowane ceny z tymi na stronie www i jest taniej, prosze prześledzcie to i Wy jak równiez jak widzicie to z punktu technicznego. Co fajne to kazdy samemu kupuje co chce, sam wysyła zamowienie itp. ... wiec nie musimy ujednolicać zamowienia.

Edytowane przez dubik77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo :warning: ciekawa inicjatywa wspólnych zakupów :rolleyes:

 

Ja stety oponki już mam przed ostatnią zimą zakupiłem na koła 17

Continental ContiWinterContact TS810 215/65 R17

Mi osobiście takie rozwiązanie pasuje, opony sezonuje w serwisie opłata roczna 70 zł przychodzi sezon na zmianę - podstawiam samochód opony są zamieniane, koła wyważane.

 

 

denzo

post-29055-1281468923,9057_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc na dziś lista chętnych osób wygląda następująco:

 

1. Innovate (opony+felgi)

2. MacF

3. dubik77 (opony+felgi)

4. chanet /również opony i felgi/

5. jacomir1(opony+felgi alu)

6. ad22 ( opony zimowe )

7. Jacek_B66 (opony i felgi)

 

Tak jak pisałem wcześniej dzwoniłem po ofertę, dziś ją otrzymałem i poniżej Wam przedstawiam.

...

 

Super, ceny są całkiem niezłe. Myślę jednak że warto poczekać jeszcze i wyciągnąć więcej, może ktoś się dopisze, poza tym jak zbliży się sezon, to będą mieli więcej towaru na magazynach.

 

Najważniejsze: na pewno zapytanie ofertowe trzeba wysłać do kilku firm żeby mieć porównanie ;-)

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę jednak że warto poczekać jeszcze i wyciągnąć więcej, może ktoś się dopisze, poza tym jak zbliży się sezon, to będą mieli więcej towaru na magazynach.

 

Ja myślę, że jak zbliży się sezon, to ceny pójdą w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jak zbliży się sezon, to ceny pójdą w górę.

Napewno tak będzie że czym później tym gorzej dla nas. Myślę ze Ci co mieli kupic opony letnie juz je dawno kupili, a Ci co planują zakup zimowych jeszcze się zastanawiają ... wiec firmy mają lekki zastój.

 

 

Na tą chwilę powaznie zastanawiam się nad zestawem Opona UNIROYAL + ATS ATS Twister 6,5x16 ET38 = 609 zł/koło i przesłali mi nawet małą wizualizację.

 

post-32905-1281607100,9938_thumb.jpg

 

Tak jak pisze Innovate jezeli któs ma ochotę to niech dowie się w innych sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko coś rozmiar wygląda na 18"

Na wizualizacji to wygląda na min. 19". Takie są wizualizacje, wsadzają ogromny rozmiar bo auto fajnie wygląda, można się napalić, że to wzór felgi poprawia wygląd auta, a potem okazuje się, że jednak nie wzór, a rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...