Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obiecane fotki zestawu Opona UNIROYAL + felga ATS Twister 6,5x16 ET38.

Jedno koło nawet założyłem na auto aby upewnić się na 100%, że będzie pasowało.

 

post-29340-1283105870,0105_thumb.jpg

 

post-29340-1283105891,2523_thumb.jpg

 

Mam pewne wątpliwości zwiazane z twoimi felgami podajesz rozmiar ET 38 podczas gdy oryginalny to ET 40

 

Rozmiar: 6.5Jx16

Rozstaw śrub: 5x114.3

ET (odsadzenie): 40

CH (otwór centralny): 66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne wątpliwości zwiazane z twoimi felgami podajesz rozmiar ET 38 podczas gdy oryginalny to ET 40

 

Rozmiar: 6.5Jx16

Rozstaw śrub: 5x114.3

ET (odsadzenie): 40

CH (otwór centralny): 66

 

Hmmm, nie bardzo rozumiem...

Felgi zostały dobrane do konkretnego modelu przez kogoś kto się tym zajmuje na codzień, więc ufam, że felgi są takie jakie powinny być aby bezpiecznie i bez problemów poruszać sie samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie bardzo rozumiem...

Felgi zostały dobrane do konkretnego modelu przez kogoś kto się tym zajmuje na codzień, więc ufam, że felgi są takie jakie powinny być aby bezpiecznie i bez problemów poruszać sie samochodem.

Może to off topic, może nie skoro i o tym była mowa.

Po co są te plastikowe pierścienie centrujące? Do oryginalnych felg jakoś ich nie dokładają, dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to off topic, może nie skoro i o tym była mowa.

Po co są te plastikowe pierścienie centrujące? Do oryginalnych felg jakoś ich nie dokładają, dlaczego?

 

Poczytałem co nieco, rozumiem już sens zakładania tych pierścieni...

 

Dla ciekawości, w P10 GT miałem oryginalne felgi od nowości i tam były pierścienie centrujące.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to żeś mnie zastrzelił pytaniem ... raczej nie wystaje, jest albo na równo albo nawet nieco wklęśnięty.

A tak pytam ponieważ jestem z miasta wielkich krawężników i przy "wypukłych" zapewne szybkoby się zarysoway. Na marginesie uważam ze orginalne 18'są super spasowane z oponą i zadne krawężniki im nie straszne.

 

Aha, felgi są srebrne błyszczące, różnicę szczególnie widać w porównaniu do felg standardowych, które są równiez srebrne ale za to matowe.

Z teco co pamiętam w zimowych chyba o to chodzi aby nie były pokryte farbą która w zimowych warunkach różnie może się zachowywać. A tak nie ma co się łuszczyć, odpadać ;)

 

Mam pewne wątpliwości zwiazane z twoimi felgami podajesz rozmiar ET 38 podczas gdy oryginalny to ET 40...

 

ET to osadzenie felgi na głębokości. Nie wiem dokładnie czy mniejsze ET oznacza felgę bardziej wysuniętą czy "wciśniętą" względem nadkola ... ale między 38 a 40 jest to różnica minimalna.

 

post-32905-1283194434,163_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie bardzo rozumiem...

Felgi zostały dobrane do konkretnego modelu przez kogoś kto się tym zajmuje na codzień, więc ufam, że felgi są takie jakie powinny być aby bezpiecznie i bez problemów poruszać sie samochodem.

 

Spokojnie Panowie, do QQ moglibyście bez obaw założyć z ET35 lub nawet ET30, im mniejszy współczynnik ET tym koło bardziej będzie wystawało, co to daje: napewno samochód lepiej wygląda, lepiej się prowadzi w zakrętach bo robi się szerszy rozstaw osi, natomiast minusy to: szybsze zużycie łożysk kół oraz gorszy skręt. Przy różnicy pomiędzy oryginałem czyli ET40, a ET38 jest "tylko" po 2mm na stronę, czyli praktycznie nie zauważalna różnica :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem, felgi 16" nie pasują tylko i wyłącznie do QQ+2 z silnikami 2.0

Robiłem rozeznanie ze znajomym, on ma QQ+2 2.0 benzyna i musiał kupić 17". Z cennika na stronie Nissana wynika zresztą to samo.

 

Plastikowe pierścienie centrujące są w komplecie z felgami. Czy trzeba je stosować to nie wiem, ale skoro są to pewnie lepiej założyć... Przekonamy się na jesieni przy zmianie kół na zimowe.

QQ+2 ma większą średnicę tarcz hamulcowych z przodu i felga 16" nie wchodzi.Natomiast pierścień centrujący trzeba założyć obowiązkowo,felgi nieoryginalne są uniwersalne i dedykowane do różnych aut jedynie dokłada się pierścienie do konkretnego modelu odpowiadający średnicy piasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ+2 ma większą średnicę tarcz hamulcowych z przodu i felga 16" nie wchodzi.Natomiast pierścień centrujący trzeba założyć obowiązkowo,felgi nieoryginalne są uniwersalne i dedykowane do różnych aut jedynie dokłada się pierścienie do konkretnego modelu odpowiadający średnicy piasty.

 

Felgi 16" nie wchodzą, ale tylko do QQ +2 z większymi silnikami 2.0 benzyna i 2.0 diesel

( do 1.6 benzyna i 1.5 diesel pasują )

Można to sprawdzić w cenniku, ponieważ visia z silnikami 2.0 nie jest oferowana z 16" felgami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi 16" nie wchodzą, ale tylko do QQ +2 z większymi silnikami 2.0 benzyna i 2.0 diesel

( do 1.6 benzyna i 1.5 diesel pasują )

Można to sprawdzić w cenniku, ponieważ visia z silnikami 2.0 nie jest oferowana z 16" felgami...

Możliwe nie sprawdzałem do 2.0d ci nie wejdą i to jest pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o tych felgach http://www.oponix.pl/product/ANZIO+WAVE+7x16+%28Toyota%2C+Lexus%29%29+ET38_6087761.html opinie o producencie/ Wysłałem zapytanie do tej firmy o cenę felg w komplecie z uniroyalami przy zakupie np.3 zestawów; dam znać jakby była odpowiedź!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, teraz Acenta w standardzie ma 17" aluminiowe-pytanie mam czy opony QQ są uniwersalne czy letnie? Jeśli letnie wchodzę w temat zimówek (tylko czy 16 tki będą pasować do mnie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonił dzisiaj do mnie przedstawiciel (w zasadzie chyba właściciel) serwisu oponyonline.pl. Zachwalał opony Michelin i obiecał przesłać ofertę co zaraz uczynił. Jak dla mnie -oferta średnia, tym bardziej że w ceneo można znaleźć taniej. Podczas rozmowy padła propozycja załatwienia extra rabatu z Michelin, ale musiałoby by się znaleźć około 10 amatorów na komplety -są jacyś?

 

Cytuję ofertę z tego sklepu:

Opony proponuję : Michelin Latitude Alpin 215/65R16 98T 4X4, w cenie 379,-netto+VAT= 463,- brutto za szt

Felgi stalowe 6,5X16 184,-netto+VAT=224,48 brutto za szt

 

Pozdrawiam

Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonił dzisiaj do mnie przedstawiciel (w zasadzie chyba właściciel) serwisu oponyonline.pl. Zachwalał opony Michelin i obiecał przesłać ofertę co zaraz uczynił. Jak dla mnie -oferta średnia, tym bardziej że w ceneo można znaleźć taniej. Podczas rozmowy padła propozycja załatwienia extra rabatu z Michelin, ale musiałoby by się znaleźć około 10 amatorów na komplety -są jacyś?

 

Cytuję ofertę z tego sklepu:

 

 

Pozdrawiam

Mariusz.

 

He, może nie jestem wtajemniczony :| , ale czy też muszę mieć opony 4x4 jeśli mój QQ będzie miał napęd na przód i po błocie nie będę jeździł? Pytam bo jest znacząca różnica między oponami 4x4 a do osobowych, poniżej link do opon ale osobowych:

 

http://www.opony.com/parametry-opony/yokohama-w-drive-215-65r16-98-h

 

I oczywiście za radą Kolegów wybierałbym zimowe 16 na stalowych felgach (według opinii Indian na zimę lepsze węższe :))

Edytowane przez meridion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, może nie jestem wtajemniczony :| , ale czy też muszę mieć opony 4x4 jeśli mój QQ będzie miał napęd na przód i po błocie nie będę jeździł? Pytam bo jest znacząca różnica między oponami 4x4 a do osobowych, poniżej link do opon ale osobowych:

 

http://www.opony.com/parametry-opony/yokohama-w-drive-215-65r16-98-h

 

I oczywiście za radą Kolegów wybierałbym zimowe 16 na stalowych felgach (według opinii Indian na zimę lepsze węższe :))

 

 

Mam właśnie te opony w moim QQ, jak kupoweałem to takie wynegocjowałem do ceny. Też uważam że warto kupić 16 a nie 17 gdyż 17 dużo droższe, a w ich cenie można mieś 16 i do tego felgi. Niestety nie mogę ic powiedzieć o tych oponach, gdyż co prawda wyjechalem na nich z salonu, ale po tygodniu zmieniłem na letnie, bo warunki sie diametralnie zmieniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu że duzo osób dokonało zakupu zimowych felg i opon, a kolejne pytają przesyłam poniżej info od Pana Mateusza który opiekuje się osobami z naszego forum.

 

" ... w poniedziałek, na tydzień udaję się na urlop, na egipskie plaże, może byc utrudniony kontakt ze mną. A z racji tego, że to ja się opiekuję Waszym forum, prosiłbym o przekazanie informacji forumowiczom - żeby słali do mnie maile, ale że odpowiedź będzie po powrocie. :)

 

Oczywiście do końca tygodnia aktywnie działam i odpowiadam na zainteresowanie forumowiczów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ+2 ma większą średnicę tarcz hamulcowych z przodu i felga 16" nie wchodzi.Natomiast pierścień centrujący trzeba założyć obowiązkowo,felgi nieoryginalne są uniwersalne i dedykowane do różnych aut jedynie dokłada się pierścienie do konkretnego modelu odpowiadający średnicy piasty.

Czy to zonacza że do qq+2 oprócz felg nieoryginalnych (tzw. uniwerslanych) trzeba zakupić jakies pierścienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to zonacza że do qq+2 oprócz felg nieoryginalnych (tzw. uniwerslanych) trzeba zakupić jakies pierścienie?

 

kupiłem felgi+opony w sugerowanym przez kolegów z forum sklepie, dodatkowo otrzymałem zestaw nakrętek plus plastikowe pierścienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem felgi+opony w sugerowanym przez kolegów z forum sklepie, dodatkowo otrzymałem zestaw nakrętek plus plastikowe pierścienie

Ale wziąłeś stalowe plus opony na zimę? Czy aluminium i opony letnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Dziękuję za linka-dobra cena (zobaczymy co jeszcze mi Dealer zaproponuje przy kupnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wziąłeś stalowe plus opony na zimę? Czy aluminium i opony letnie?

Zapewne zakupił stalowe+opona zimowa lub alu+opona zimowa ... bo po co mu letnie na zime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zakupił stalowe+opona zimowa lub alu+opona zimowa ... bo po co mu letnie na zime.

 

Otrzymałem informację od jednego sprzedawcy odnosśnie felg stalowych do QQ+2:

 

"Miał Pan absolutną rację z felgami stalowymi. Rozmawiałem ze wszystkimi importerami i brak jest na obecną chwilę felg stalowych 16 " do wersji Nissana QQ+2 (rok 2010r). Przeszukałem wszystkie oferty na felgi aluminiowe i wybrałem najlepsze, czyli tanie i dobre (nie chińskie). Poniższe felgi alu nie będą obcierały o zaciski.

ENZO R 7X16" kod: ERP0 294 zł/szt/netto

ENZO X 7X16" EXP0 302 zł/szt/netto

Dezent V 7X16 TVP0 306 zł/szt/netto

Dezent V dark 7X16" kod: TVP0B 293zł/szt/netto

Dezent F 7X16" kod: TFP0S 276 zł/szt netto

 

Opony:

Michelin Latitude Alpin 4X4 215/65R16 98T 379 zł/szt/netto"

Edytowane przez arlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...