Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

alu plus opony zimowe

I tu moje pytanie-czy nic z alu się nie stanie na naszych solonych w zimę drogach, nie mówiąc o wertepach i dziurach? Tak zwyczajowo fachowcy doradzają stalówki na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak cena jest b. dobra, ale właśnie dlatego są to pewnie chińskie felgi "no name". Alu takiego pochodzenia bym nie brał, ale stalowe? Też mogą być słabej jakości, co tam może być nie takie? Krzywe, trudne do wyważenia? Miał ktoś już do czynienia z takimi felgami made in china?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak cena jest b. dobra, ale właśnie dlatego są to pewnie chińskie felgi "no name". Alu takiego pochodzenia bym nie brał, ale stalowe? Też mogą być słabej jakości, co tam może być nie takie? Krzywe, trudne do wyważenia? Miał ktoś już do czynienia z takimi felgami made in china?

 

W rezultacie zamówiełem alu + zimówki w POINT-S (blisko domku), wymiana, wyważenie, gaz, nakrętki zabezpieczjące, zaworek chrom - GRATIS. Ogólnie wyszło taniej i jeszcze będa czekać na zmianę do zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to zonacza że do qq+2 oprócz felg nieoryginalnych (tzw. uniwerslanych) trzeba zakupić jakies pierścienie?

QQ+2 w wersji 2.0 benz i 2.0dci mają większe średnice tarcz i felga 16" nie wchodzi bo by ocierała o zaciski.Natomiast według cennika do wersji z 1.5dci i 1.6 benzyna wchodzą 16".Ale to trzeba sprawdzić , także ciekawe czy wejdą u kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ+2 w wersji 2.0 benz i 2.0dci mają większe średnice tarcz i felga 16" nie wchodzi bo by ocierała o zaciski.Natomiast według cennika do wersji z 1.5dci i 1.6 benzyna wchodzą 16".Ale to trzeba sprawdzić , także ciekawe czy wejdą u kolegi.

Podobno będą pasować, nie zapłace jak będa nie pasować- na tej stronie 16 calowe także są dostępne do mojego samochodu, czyli powinny być ok: http://www.felgi.pl/lista/250,12319,89,2009/felgi_aluminiowe_do_nissan_qashqai__2_1_5_dci__78kw_.htmlx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno będą pasować, nie zapłace jak będa nie pasować- na tej stronie 16 calowe także są dostępne do mojego samochodu, czyli powinny być ok: http://www.felgi.pl/lista/250,12319,89,2009/felgi_aluminiowe_do_nissan_qashqai__2_1_5_dci__78kw_.htmlx

Tylko na tej stronie również do wersji z 2.0dci 4x4 podają że pasują 16" a nie pasują, nawet zapas jest podany w instrukcji że do wersji QQ+2 jest 17" a do QQ 16".

Edytowane przez kowal510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na tej stronie również do wersji z 2.0dci 4x4 podają że pasują 16" a nie pasują, nawet zapas jest podany w instrukcji że do wersji QQ+2 jest 17" a do QQ 16".

 

 

W środę mają przyjechać, to się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno srednica jest tak duża że między tarcze a felgę nie można włożyć dwóch palców a do wersji QQ można spokojnie dwa z dużym luzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu moje pytanie-czy nic z alu się nie stanie na naszych solonych w zimę drogach, nie mówiąc o wertepach i dziurach? Tak zwyczajowo fachowcy doradzają stalówki na zimę.

 

przykład:AF firmowe skody, 2,5 roczne,przebieg 135t km. 1 kpl.felg,zmieniam tylko sezonowo opony.

Postaram się załączyć fotki i gwarantuję, że czynniki atmosferyczne nie wpłynęły na ich obecny wygląd,sól w zimie również. Parkuję pod "chmurką"

Nie raz wpadałem w dziury w naszych boskich drogach, przednie zawieszenie wymieniłe w całości a felga ok.

 

W megance mam 2 pkl felg stalowych i opon (samochodem jeździ 2połowa) auto 6letnie, przebieg 50t km. miejsce postoju garaż.

Felgi w kpl. zima nadają się wyłącznie do piaskowania i ponownego malowania. Wstyd zał. fotki.

 

Są to moje spostrzeżenia i może miałem szczęście do AF a pecha do jakości SF.

W QQ 2 kpl. AF, wysokość opon zgodna z zaleceniem Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na tej stronie również do wersji z 2.0dci 4x4 podają że pasują 16" a nie pasują, nawet zapas jest podany w instrukcji że do wersji QQ+2 jest 17" a do QQ 16".

 

QQ oraz QQ+2 z silnikami 1.6b i 1.5dCi mają mniejsze tarcze hamulcowe i 16 "raczej pasują" raczej bo jeszcze nie sprawdzałem na organizmie ( jak odbiorę w następnym tygodniu żony QQ+2 1.6b Acenta to sprawdzę, posiadam już zakupione 16 na zimę )dla potwierdzenia zaznaczę, że w katalogu/cenniku na stronie nissana QQ+2 ( tym też się sugerowałem przy zakupie 16 na zimę ) Visia z silnikiem 1.6b i 1.5dCi oferowana jest z 16, natomiast Visia z 2.0b tylko z 17,

co powinno potwierdzać tezę, że tarcze hamulcowe w Visia i Acenta są takie same dla tych silników i nie sądzę żeby nissan specjalnie je powiększył specjalnie dla Acenty z tymi silnikami bo niby poco, masa aut w tych wersjach jest prawie taka sama... No chyba, że to taki gratis od nissana i w tych wersjach sa hamulce od mocniejszych wersji ( mam nadzieję że nie ale jak pisałem sprawdzę to w następnym tygodniu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że ta sama opona zimowa może zachowywać się różnie w zależności od marki pojazdu, do którego ją zamontowano. Czy Nissan zaleca jakąś konkretną markę (model) opon? Na jakich oponach sprzedawane są Qashqaie w sezonie zimowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rezultacie zamówiełem alu + zimówki w POINT-S (blisko domku), wymiana, wyważenie, gaz, nakrętki zabezpieczjące, zaworek chrom - GRATIS. Ogólnie wyszło taniej i jeszcze będa czekać na zmianę do zimy.

 

Tak z ciekawości arlandia, sprawdzałeś czy 16 pasują do Twojego QQ+2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu moje pytanie-czy nic z alu się nie stanie na naszych solonych w zimę drogach, nie mówiąc o wertepach i dziurach? Tak zwyczajowo fachowcy doradzają stalówki na zimę.

Z tego co czytałem na forach, jak i dobrze pamiętam na jednej z pierwszych stron temat był opisany to ważane aby felga aluminiowa przeznaczona do jazdy zimą niebyła lakierowana a polerowana czyli np. srebrna wówczas nie będzie odprysków korozji itp. Z tego co kojarze od paru lat są robione właśnie specjalne alusy przeznaczone do jazdy zimą. O made in china nie wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ostatnio felgi alu dedykowane do warunków zimowych ENZO W 7x16 5x114,3 w cenie 343,23 PLN za szt -w komplecie nakrętki , pierścienie oraz ukryte wentyle.

Ponadto u innego dostawcy opony zimowe DUNLOP SP WINTER SPORT 3D 215/65R16 98H w cenie 435,99 PLN za szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki zestawu Opona UNIROYAL + felga ATS Twister 6,5x16 ET38.

Jedno koło nawet założyłem na auto aby upewnić się na 100%, że będzie pasowało.

 

post-29340-1283105870,0105_thumb.jpg

 

post-29340-1283105891,2523_thumb.jpg

 

to jest potwierdzenie, że do QQ+2 1.6b Acenta pasują felgi 16 calowe :rolleyes:

( uzytkownik piorun ma właśnie taką wersję i jak wyżej napisał jest ok )

tak więc śpie spokojnie z moimi 16 na zimę...

 

ps: mój zakup to:

oryginalne używane felgi aluminiowe 16 piecioramienne od QQ przed FL ( z allegro.pl )

- praktycznie jak nowe, cenowo wyszły z przesyłką około 1100 PLN /kpl

wybór głównie dlatego że nie będe miał problemów z ET, pierścieniami centrującymi i śrubami, oryginalny znaczek nissana jako niby że oryginały :whistle:

oraz opony Good Year UG Performance 215/65 R16 98H ( oponeo.pl )

- kupione w promocji ponad miesiąc temu za 415 PLN/szt

zakupione po przeanalizowaniu kilku testów i opnini użytkowników tych opon - test przechodzły bardzo wysoko zarówne w ADAC jak i w mniej prestiżowych testach, użytkownicy też bardzo je chwalą, ale jak zwykle wszystko okaże się zimą ;)

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest potwierdzenie, że do QQ+2 1.6b Acenta pasują felgi 16 calowe :rolleyes:

( uzytkownik piorun ma właśnie taką wersję i jak wyżej napisał jest ok )

tak więc śpie spokojnie z moimi 16 na zimę...

 

ps: mój zakup to:

oryginalne używane felgi aluminiowe 16 piecioramienne od QQ przed FL ( z allegro.pl )

- praktycznie jak nowe, cenowo wyszły z przesyłką około 1100 PLN /kpl

wybór głównie dlatego że nie będe miał problemów z ET, pierścieniami centrującymi i śrubami, a mam oryginalny znaczek nissana jako, ze oryginał :whistle:

oraz opony Good Year UG Performance 215/65 R16 98H ( oponeo.pl )

- kupione w promocji ponad miesiąc temu za 415 PLN/szt

zakupione po przeanalizowaniu kilku testów i opnini użytkowników tych opon - test przechodzły bardzo wysoko zarówne w ADAC jak i w mniej prestiżowych testach, użytkownicy też bardzo je chwalą, ale jak zwykle wszystko okaże się po zimie ;)

Oglądam fotki :dribble: Twoje, bo tez czekam na białego, eh. Chociaż to Piorun chyba ma białego QQ.

Edytowane przez meridion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest potwierdzenie, że do QQ+2 1.6b Acenta pasują felgi 16 calowe :rolleyes:

( uzytkownik piorun ma właśnie taką wersję i jak wyżej napisał jest ok )

tak więc śpie spokojnie z moimi 16 na zimę...

 

ps: mój zakup to:

oryginalne używane felgi aluminiowe 16 piecioramienne od QQ przed FL ( z allegro.pl )

- praktycznie jak nowe, cenowo wyszły z przesyłką około 1100 PLN /kpl

wybór głównie dlatego że nie będe miał problemów z ET, pierścieniami centrującymi i śrubami, a mam oryginalny znaczek nissana jako, ze oryginał :whistle:

oraz opony Good Year UG Performance 215/65 R16 98H ( oponeo.pl )

- kupione w promocji ponad miesiąc temu za 415 PLN/szt

zakupione po przeanalizowaniu kilku testów i opnini użytkowników tych opon - test przechodzły bardzo wysoko zarówne w ADAC jak i w mniej prestiżowych testach, użytkownicy też bardzo je chwalą, ale jak zwykle wszystko okaże się po zimie ;)

Mam opony Goodyear UG Performance 215/60 R17. Po przejechaniu całej długiej zeszłorocznej zimy muszę stwierdzić, że to są bardzo dobre opony, którymi trzeba się naprawdę starać, żeby wpaść w poślizg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam opony Goodyear UG Performance 215/60 R17. Po przejechaniu całej długiej zeszłorocznej zimy muszę stwierdzić, że to są bardzo dobre opony, którymi trzeba się naprawdę starać, żeby wpaść w poślizg.

 

właśnie takie opinie jak Twoja dostają te oponki od praktycznie wszystkich użytkowników, jak pisałem już w testach też bardzo wysoko :rolleyes:

czyli można spokojnie polecić dla jeszcze niezdecydowanych przed zakupem zimówek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć chyba tez zdecyduje się na takie oponki tylko poczekam mozne na jakaś promocje :). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki zestawu Opona UNIROYAL + felga ATS Twister 6,5x16 ET38.

Jedno koło nawet założyłem na auto aby upewnić się na 100%, że będzie pasowało.

 

post-29340-1283105870,0105_thumb.jpg

 

post-29340-1283105891,2523_thumb.jpg

 

W poprzednim aucie żony, były założone właśnie nowe opony UNIROYAL MS Plus 66 ( przejechane ok 10000km )

zdecydowanie mogę je polecić, naprawde bardzo dobre opony w tej cenie

( aktualna cena z oponeo.pl to 322 PLN dla rozmiaru 215/65 R16 )

- gdzie średnia cena dobrej opony tego rozmiaru to ok 450PLN lub więcej

w proporcji jakość/cena moim zdaniem Uniroyal nie ma sobie równych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie żony, były założone właśnie nowe opony UNIROYAL MS Plus 66 ( przejechane ok 10000km )

zdecydowanie mogę je polecić, naprawde bardzo dobre opony w tej cenie

( aktualna cena z oponeo.pl to 322 PLN dla rozmiaru 215/65 R16 )

- gdzie średnia cena dobrej opony tego rozmiaru to ok 450PLN lub więcej

w proporcji jakość/cena moim zdaniem Uniroyal nie ma sobie równych

Z tego co patrzę pare stron wstecz do mamy wynegocjowaną cenę felga stalowa + własnie ta opona Uniroyal MS PLUS 66 za 509 zł/koło. Samą felgę stalową liczą za 235 zł wiec wychodzi że samą oponę można kupić za 274 zł ... wiec jeszcze 50 zł taniej. Hmm ... chyba ze to cena tylko w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co patrzę pare stron wstecz do mamy wynegocjowaną cenę felga stalowa + własnie ta opona Uniroyal MS PLUS 66 za 509 zł/koło. Samą felgę stalową liczą za 235 zł wiec wychodzi że samą oponę można kupić za 274 zł ... wiec jeszcze 50 zł taniej. Hmm ... chyba ze to cena tylko w komplecie.

Ale mamy, czy to tylko wstępne ustalenia? Jeśli mamy to proszę namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mamy, czy to tylko wstępne ustalenia? Jeśli mamy to proszę namiar.

Takie ceny mamy od pana Mateusza Grzesiowskiego ze sklepu Motoricus (mateusz.grzesiowski@motoricus.pl) i kilka osób dokonało już zakupu. Całosć oferty w tym "hasło rozpoznawcze" jest na pierwszej stronie tego wątku w poście numer 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zimowy zestaw to opony Michellin Scorpion Ice&Snow 215/65/16" 98T M+S + tarcze kół Al 16" ATT 640C 7x16 + łańcuchy THULE XS-16 QR 230.

Koła zakupione wraz z nowym samochodem. Zestaw sprawdził się poprzedniej zimy.Łańcuchy przydały się też.

post-27478-1284821055,1165_thumb.jpg

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...