Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więc na dziś lista chętnych osób wygląda następująco:

 

1. Innovate (opony+felgi)

2. MacF

3. dubik77 (opony+felgi)

4. chanet /również opony i felgi/

5. jacomir1(opony+felgi alu)

6. ad22 ( opony zimowe )

7. Jacek_B66 (opony i felgi)

 

Tak jak pisałem wcześniej dzwoniłem po ofertę, dziś ją otrzymałem i poniżej Wam przedstawiam.

 

1. ZESTAW OPONY + FELGI STALOWE

 

Ceny za komplet:

felga stalowa ALCAR 7855 + UNIROYAL 215/65R16 MS PLUS 66 = 509 zł/koło

felga stalowa ALCAR 7855 + BRIDGESTONE 215/65R16 Blizzak LM-25 4x4 = 615 zł/koło

 

Cena za samą felgę = 235 zł/sztuka

 

Link do opony UNIROYAL http://motoricus.pl/product/UNIROYAL+215%2F65R16+MS+PLUS+66+98H_6296745.html

Link do opony BRIDGESTONE http://motoricus.pl/product/BRIDGESTONE+215%2F65R16+Blizzak+LM-25+4x4+98T_6311658.html

 

 

2. ZESTAW OPONY + FELGI ALUMINIOWE

 

Ceny za komplet:

Opona UNIROYAL + ATS ATS Twister 6,5x16 ET38 = 609 zł/koło

Opona UNIROYAL + ENZO Enzo 101 7x16 ET40 = 519 zł/koło

 

Opona Bridgestone + ATS ATS Twister 6,5x16 ET38 = 715 zł/koło

Opona Bridgestone + ENZO Enzo 101 7x16 ET40 = 625 zł/koło

 

Link do felgi ENZO http://www.motoricus.com/product/Enzo+101+7x16+ET40_5824676.html

Link do felgi ATS http://www.motoricus.com/product/ATS+Twister+6%2C5x16+ET38_6033980.html

 

 

Ponadto cytuje informację jakie otrzymałem od przedstawiciela sklepu.

 

Osobiście polecam felgi ATS TWISTER - są srebrne, więc nie będzie żadnych problemów z korozją, są niemieckie, co gwarantuje ich jakość i są stosunkowo proste - w związku z czym będzie bardzo łatwo je czyścić. A samochod nie traci bardzo ładnego wyglądu.

To są ceny dla uzytkowników forum, dlatego też proszę, by przy składaniu zamowienia (najlepiej mailowo mateusz.grzesiowski@motoricus.com) podali hasło Qashqai. (w mailu zamawiającym musi pojawić się wyraźne zaznaczenie tego hasła).

Podane ceny są cenami brutto. W przypadku felg stalowych cena może się nieznacznie zmienić - gdyż zależy to od stanów magazynowych naszego dostawcy. Oferta jest ważna do wyczerpania zapasów.

 

 

Z ciekawości porównywałem zaproponowane ceny z tymi na stronie www i jest taniej, prosze prześledzcie to i Wy jak równiez jak widzicie to z punktu technicznego. Co fajne to kazdy samemu kupuje co chce, sam wysyła zamowienie itp. ... wiec nie musimy ujednolicać zamowienia.

 

Czy ktoś z Was zamawiał prywatnie w/w zestaw

 

Czy ktoś z Was zamawiał prywatnie w/w zestaw

Po wysłaniu zapaytania do firmy Motoricus do Pana Mateusza Grzesiowskiego otrzymałem wiadomość którą się z Wami dzielę:

 

 

Mam dobrą wiadomość - udało nam się wywalczyć rabat przy zamawianiu felg stalowych - i możemy na każdym z zestawów zejść o 20 zł za koło.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany samymi felgami - również są tańsze o 20 zł.

 

Proszę tę radosną nowinę przekazać forumowiczom :)

Edytowane przez kaczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zamawiał prywatnie w/w zestaw

 

Ja zakupiłem taki zestaw Opona UNIROYAL + felga ATS Twister 6,5x16 ET38. W zestawie nie ma zaworów ( wentyli ), także jeszcze to trzeba ewentualnie dokupić.

Umówiłem się na odbiór już całych kół, aby później nie bawić się już w zakładanie. Nie było z tym żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

jako że parę osób dokonało zakupu proponowanych zestawów dedykowanych dla użytkowników forum potwierdzam że sklep Motoricus w osobie Pana Mateusza zaprasza do zakupu felg stalowych w cenie 215 zł sztuka (brutto). Dodatkowo jezeli potrzeba komuś jakiegokolwiek bagażnika to równiez mogą zrobić dla nas specjalne ceny.

 

Mam prośbe do osób które dokonały zakupu aby powiedziały co kupiły i jak wizualnie podobaja im się zakupy. Głównie chodzi mi o felgi i dlatego mam prośbę do piorun-a aby wstawił fotki zakupionego zestawu na który i ja się na dniach będę decydował ... będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huling, przyznaję rację -ceny mogą wzrosnąć. Ponieważ jak na razie nikt poza dubikiem się nie dowiadywał, to wysłałem zapytanie do następujących firm:

 

oponytanio / delti.com,

opony.com,

gold-gum.pl,

motohurt.com,

netcar.pl,

motoportal.pl,

oponyonline.pl,

biuro@rrs-felgi.pl,

tireline.pl.

 

Treść zapytania:

Szanowni Państwo,

 

Grupa użytkowników forum Nissana Qashqai jest zainteresowana zbiorowym zakupem kompletu opon zimowych i felg stalowych (lub aluminiowych).

 

Jeśli są Państwo zainteresowani, bardzo proszę o przesłanie przykładowych ofert na ten adres e-mail: mariusz.kulerski@cersoft.pl

 

Uwagi dotyczące ewentualnego zamówienia:

 

1. Na chwilę obecną jest zapotrzebowanie na 8-10 kompletów, ale ta liczba może wzrosnąć.

2. Oferty powinny zawierać markę, model i datę produkcji (przybliżoną) opony oraz typ (alu/stal) producenta i model felg.

3. Rozmiar opony: 215/65 R16.

4. Zamówienie zbiorcze będzie musiało być zrealizowane indywidualnie, tj każdy komplet będzie musiał być wysłany pod inny adres.

5. Jeśli w Państwa sklepie dostępne są tylko opony, również prosimy o przedstawienie oferty

 

Jak tylko otrzymam odpowiedź -prześlę informację na forum. Jeśli ktoś jest dopisany do tej listy:

1. Innovate (opony+felgi)

2. MacF

3. dubik77 (opony+felgi)

4. chanet /również opony i felgi/

5. jacomir1(opony+felgi alu)

6. ad22 ( opony zimowe )

7. Jacek_B66 (opony i felgi)

8. BASTER7

, a kupił już opony, to niech ponownie ją zacytuje, aby na końcu wątku była w miarę aktualna wersja.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem chętny na opony i felgi, zapewne alu, tylko czekam na środki :)

 

1. Innovate (opony+felgi)

2. MacF

3. dubik77 (opony+felgi)

4. chanet /również opony i felgi/

5. jacomir1(opony+felgi alu)

6. ad22 ( opony zimowe )

7. Jacek_B66 (opony i felgi)

8. BASTER7

9. Kyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe do osób które dokonały zakupu aby powiedziały co kupiły i jak wizualnie podobaja im się zakupy. Głównie chodzi mi o felgi i dlatego mam prośbę do piorun-a aby wstawił fotki zakupionego zestawu na który i ja się na dniach będę decydował ... będę wdzięczny.

Chwilowo przebywam poza domem, także może być z tym mały problem. Postaram się jednak cyknąć jakąś fotkę jak tylko będę miał szansę. W najgorszym wypadku zrobię to niestety dopiero w weekend...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, jestem nowa na forum więc proszę o wyrozumiałość:) parę dni temu zamówiłam wspaniałe autko zwane potocznie Kaszką :) Planowany termin dostawy to połowa października tak więc tuż przed zimą, a kto wie być może już będą pierwsze śniegi:( Ponieważ autko odbieram na kołach letnich w międzyczasie rozglądam się za kółkami zimowymi trafiając na to forum:) Bardzo mnie zainteresował pomysł zakupów zbiorowych, ale jako że zupełnie się na tym nie znam, a za to mój brat prowadzi duży komis samochodowy to pomyślałam, że jeżeli wyrazilibyście chęć to zlecę mu poszukanie oferty w firmach z którymi on współpracuje, być może będzie w stanie zorganizować coś ciekawego w końcu od przybytku ofert głowa nie boli:) To co? mam go zagonić do roboty? :) pozdrawiam Karola:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w weekend zakupiłem w sklepie Motoricus zestaw Opony UNIROYAL + felgi ATS Twister 16". Co prawda pierwotnie planowałem zakup felg Alutec Grip (zdjęcie poniżej), ale chwilowo nie można ich dostać. Felgi ATS Twister są jednak też ładne, w wolnej chwili postaram sie zrobić fotki.

 

Kontakt ze sklepem Motoricus jest wzorowy, możliwy odbiór osobisty (ja odebrałem w Warszawie). Cena 605 zł.

post-33776-1282590636,095_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

jako że parę osób dokonało zakupu proponowanych zestawów dedykowanych dla użytkowników forum potwierdzam że sklep Motoricus w osobie Pana Mateusza zaprasza do zakupu felg stalowych w cenie 215 zł sztuka (brutto). Dodatkowo jezeli potrzeba komuś jakiegokolwiek bagażnika to równiez mogą zrobić dla nas specjalne ceny.

 

Mam prośbe do osób które dokonały zakupu aby powiedziały co kupiły i jak wizualnie podobaja im się zakupy. Głównie chodzi mi o felgi i dlatego mam prośbę do piorun-a aby wstawił fotki zakupionego zestawu na który i ja się na dniach będę decydował ... będę wdzięczny.

Felgi stalowe 16" już kupiłem , jestem zainteresowany oponami zimowymi do Kaśki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat podesłał mi dziś ofertę na opony Pirelli Scorpion Ice 215/65/16 w cenie 460 zl brutto/szt (przy zakupie 4szt). Czy to dobra cena? Bo mi się wydaje, że jak na taką markę jak Pirelli to chyba całkiem ok? Rabaty grupowe także możliwe, ale uzależnione od ilości. Oferta na aluski ma być na dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym otrzymałem zamówiony zestaw z firmy Motoricus tj. Opona UNIROYAL + ATS ATS Twister 6,5x16 ET38 = 609 zł/koło. Zamówienie i przelew we wtorek, dostawa/przesyłka kurierska (20zł)w środę o 10:00. DZIĘKUJĘ ZA WYNEGOCJOWANĄ CENĘ. Dodatkowo zamówiłem metalowe zawóry ukryte QPW do FA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam na forum kilka osób dokonło już zakupów z przedstawionej oferty. Dzwoniłem do Motoricus-a i potwierdzili że odnotowali kilka sprzedaży z oferty dla nas przygotowanej. Wnioskuje że lista jest coraz mniej aktualna bo i zarezerwowałem opony Uniroyal i felgi ATS. Myślę że mimo wcześniejszej listy chętnych i planu wspolnego zakupu dobrze jest że każdy w czasie mu wygodnym moze dokonać zakupu na własny rachunek w cenach specjalnych dla grupy. Chyba o to nam chodziło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam na forum kilka osób dokonło już zakupów z przedstawionej oferty. Dzwoniłem do Motoricus-a i potwierdzili że odnotowali kilka sprzedaży z oferty dla nas przygotowanej. Wnioskuje że lista jest coraz mniej aktualna bo i zarezerwowałem opony Uniroyal i felgi ATS. Myślę że mimo wcześniejszej listy chętnych i planu wspolnego zakupu dobrze jest że każdy w czasie mu wygodnym moze dokonać zakupu na własny rachunek w cenach specjalnych dla grupy. Chyba o to nam chodziło ?

 

dubik77 chyba tak, bo duże sklepy do których wysłałem oferty jakoś niespecjalnie się zainteresowały 10-cio osobową grupą ;-) Mają za dużo klientów :-)

 

Odpowiedziało OPONEO, oto propozycja -być może ktoś będzie preferował innych producentów, bo oferta jest chyba nieznacznie słabsza od Motoricusa

 

OPONY

Fulda Kristall Control HP 215/65R16 98 H - 330zł / sztuka (http://www.opony.com/parametry-opony/fulda-kristall-control-hp-215-65r16-98-h)

Goodyear UG PERFORMANCE 215/65R16 98 H - 430zł / sztuka (http://www.opony.com/parametry-opony/goodyear-ug-performance-215-65r16-98-h)

 

FELGI

Felga stalowa firmy Alcar, nr katalogowy 7855 - 240zł / sztuka ()

Felga alu DEZENT RE - 330zł / sztuka (http://www.felgi.pl/felga/250,3810/felgi_dezent_re.htmlx)

 

Ceny brutto, dostawa gratis pod wskazane adresy.

Warunek: muszą znaleźć się co najmniej trzy osoby które zamówią z tej oferty komplet opony+felgi, wtedy będą w/w ceny.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja opony kupiłem Uniroyal MS PLUS 66 215/65R16 H 98 sklep http://www.opony1.pl/prod-opona/uniroyalms_plus_66215/65r16_h_98/5187 cena a felgi wezmę te http://allegro.pl/dezent-re-5x114-3-16cali-wysylka-0zl-i1201098902.html

 

Opony cena 275,35x4+54 przesyłka=1155,36 zł

Felgi DEZENT RE 5x114,3 16 cena 285x4=1140(przesyłka gratis)

Całość 2295,36

 

Pozdrawiam

post-31796-1282813459,9927_thumb.jpeg

Edytowane przez jacomir1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a felgi wezmę te http://allegro.pl/dezent-re-5x114-3-16cali-wysylka-0zl-i1201098902.html

 

(...) Felgi DEZENT RE 5x114,3 16 cena 285x4=1140(przesyłka gratis)

 

Muszę przyznać, iż to jest bardzo dobra cena za te felgi. Jeżeli komuś odpowiada wzór ( mnie osobiście co prawda nie bardzo ) to na pewno warto.

 

Żeby nie było, wcale nie uważam, że felgi są brzydkie, po prostu klasyczny 5-cio ramienny wzór już mi się "przejadł"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, wcale nie uważam, że felgi są brzydkie, po prostu klasyczny 5-cio ramienny wzór już mi się "przejadł"...

 

To jeszcze znalazłem takie w dobrej cenie i nie chińszczyzna http://allegro.pl/felgi-aluminiowe-enzo-103-16-5x114-3-nowe-i1197710014.html

post-31796-1282819148,2025_thumb.jpeg

Edytowane przez jacomir1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem na zeszły sezon też kierowałem się opiniami na tym forum. Jeżeli mogę pomóc w wyborze to mam te felgi http://allegro.pl/felgi-advanti-a-7x16-5x114-3-toyota-nissan-honda-i1169773068.html

Wiele osób potwierdza że są ładniejsze niż te seryjne. Cena się nie zmieniła od roku.Opony na nich bridgestone DM-V1 215x70x16 sprawują się bardzo dobrze, lepiej od DUNLOP WINTER SPORT 3D które miałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam prośbe do osób które dokonały zakupu aby powiedziały co kupiły i jak wizualnie podobaja im się zakupy. Głównie chodzi mi o felgi i dlatego mam prośbę do piorun-a aby wstawił fotki zakupionego zestawu na który i ja się na dniach będę decydował ... będę wdzięczny.

Obiecane fotki zestawu Opona UNIROYAL + felga ATS Twister 6,5x16 ET38.

Jedno koło nawet założyłem na auto aby upewnić się na 100%, że będzie pasowało.

 

post-29340-1283105870,0105_thumb.jpg

 

post-29340-1283105891,2523_thumb.jpg

Edytowane przez piorun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piorun za fatyge i cyknięcie fotek. Wygląda fajnie a z ciekawości zastanawiam się czy srodek felgi jest w jednej lini z jej obrzeżem czy troszę wystaje (wypuszczony) ... na fotkach nie ma takiej perspektywy wiec tego nie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piorun za fatyge i cyknięcie fotek. Wygląda fajnie a z ciekawości zastanawiam się czy srodek felgi jest w jednej lini z jej obrzeżem czy troszę wystaje (wypuszczony) ... na fotkach nie ma takiej perspektywy wiec tego nie widac.

 

Teraz to żeś mnie zastrzelił pytaniem smile.gif Niestety ostatnio w domu ( poza miastem ) bywam tylko w weekendy, w tygodniu siedzę raczej w mieszkaniu... Także pewny będę na 100% dopiero w przyszły weekend. Ale raczej nie wystaje, jest albo na równo albo nawet nieco wklęśnięty. Generlanie felgi a raczej całe koła wyglądają całkiem nieźle, szczerze przyznam, iż nawet lepiej niż się spodziewałem.

 

Aha, felgi są srebrne błyszczące, różnicę szczególnie widać w porównaniu do felg standardowych, które są równiez srebrne ale za to matowe.

 

I jeszcze jedno, zdaje się, że oryginalne nakrętki nie będa pasowały do tych felg, są po prostu za krótkie a otwory w tych felgach bardzo wąskie i po prostu klucz nie wchodzi w otwór felgi aby do końca dokręcić nakrętkę. W komplecie z felgami są nakrętki nieco dłuższe także z nimi nie będzie problemu, ale trzeba będzie pamietać aby zabierać drugi komplet nakrętek przy wymianie kół.

Edytowane przez piorun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam felgi ładnie się prezentują, mam pytanie temat był już poruszany ale jednoznacznej odpowiedzi nie widziałem czy felgi 16" bedą pasowały w QQ z silnikami 2.0, drugie pytanie jaka jest średnica otworu centrującego w QQ, czy trzeba zastosować pierścienie centrujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam felgi ładnie się prezentują, mam pytanie temat był już poruszany ale jednoznacznej odpowiedzi nie widziałem czy felgi 16" bedą pasowały w QQ z silnikami 2.0, drugie pytanie jaka jest średnica otworu centrującego w QQ, czy trzeba zastosować pierścienie centrujące.

 

Z tego co ja wiem, felgi 16" nie pasują tylko i wyłącznie do QQ+2 z silnikami 2.0

Robiłem rozeznanie ze znajomym, on ma QQ+2 2.0 benzyna i musiał kupić 17". Z cennika na stronie Nissana wynika zresztą to samo.

 

Plastikowe pierścienie centrujące są w komplecie z felgami. Czy trzeba je stosować to nie wiem, ale skoro są to pewnie lepiej założyć... Przekonamy się na jesieni przy zmianie kół na zimowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...