Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sama nazwa mówi ,zimowe są na zimę.To co mamy teraz ,nawet zimy nie przypomina.Ale,pamiętam jak zima "zaskoczyła" mnie na letnich, trzy lata temu .Wracałem z Legnicy do domu jak sypnęło i to zdrowo. To była masakryczna podróż .Odtąd wolę miesiąc wcześniej męczyć się na zimowych ,niż dać się zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie, są na typową zimę, czyli śnieg/lód i temp poniżej 4 stopni. Przykład Holandi, czy środkowych niemiec, tam na drodze od kilku dobrych lat nie było sniegu - w tych przypadkach zimówka to przrost formy nad treścią. Co innego jak ktoś się wybiera w góry, jedzie do austrii, szwajcari itp.

Dla tych co po miescie, i tylko po polsce sie poruszają nic lepszego jak AllWeather

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całorocznej o takie duperele co przyjdzie czy nie, to się nie martwimy ot wygoda  :)

Muszę kupić dużo oleju słonecznikowego i po namaczać moje to będą jeszcze lepsze jak z reklamy Michelina.

Kto by przypuszczał że dodanie oleju słonecznikowego do krzemionki będzie regenerować oponę czary czary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że zwykła terpentyna z apteki, ratuje gumy wycieraczek od twardnienia ty wiedział ,a ? Wystarczy raz na 1 , 2 miechy przetrzeć i są jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualne opony z krzemionką Silica nie trzeba konserwować siuwaxami zawsze po myjni ciśnieniowej wyglądają jak nówki z tradycyjną oponą musiałem konserwować bo opona była matowa i sucha jak wiór.

Po myjni guma dostaje blasku ,super sprawa z tą krzemionką Silica.

A do reszty gum jakie są w samochodzie to konserwuje fest. 

A elementy skórzane kremem Nivea  :shifty:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix każda opona ma jakąś tam krzemionkę ,ale ja tu piszę że krzemionka Silica w moich Nexenach  jest fenomenalna nie trzeba gumy konserwować!

Nawet ubłocone opony łatwiej domyć bo guma na bokach jest taka śliska elastyczna.

W innych oponach to już nie jest takie łatwe bo guma sztywna i sucha jak wiór.

Goodyear i te ich łuski ryżowe lepiej by wprowadzili krzemionkę Silice ale pewnie to za drogi dla nich biznes. 

Michelin 8 lat poświęcił na stworzenie opony która się regeneruje a to jest coś.

W tych oponach krzemionka jest z Silica plus olej słonecznikowy  :)

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edwardzie, silica," czyli krzemionka. Zwykła, najzwyklejsza krzemionka, ditlenek krzemu, tlenek krzemu (IV), SiO2 bez żadnych, ale to żadnych domieszek!! Niezależnie od tego jak to nazwiemy pozostanie to zwykłym, najzwyklejszym minerałem naturalnym. W czystej postaci w naturze występuje jako kwarc, czyli też ametyst, agat, tygrysie oko i zwykły kryształ górski. Tak na prawdę nawet piasek jest krzemionką, tyle że w piasku który spotykamy na co dzień są też inne kamienie i minerały." Producenci DLA MARKETINGU TWORZĄ NAZWY i reklamy ,by ludziska to kupowali.Bądź bardziej krytyczny w stosunku do reklam!

Edytowane przez manix
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta idą, a Ty psujesz samopoczucie Edkowi. Musisz przyjąć, że Edek ma wszystko najlepsze: od oleju, po dokręcone koła, przez opony i wosk na karoserii. Wszysćiuteńko the best :P Nie zagniesz Edka - bo zna się na wszystkim, a stosuje/używa tylko najlepsze z najlepszych, sam cymes, the best of the best.

Ja już się do stylistyki jego wypowiedzi przyzwyczaiłem i już mnie tak nie drażnią jak kiedyś. Bez Edka byłaby tu bezproduktywna cisza - a tak sieje zamęt - i coś się dzieje.
Nawet lubię ten jego zamęt, musi pisać to najprawdopodobniej z przymrużeniem oka i ma ubaw, że ktoś się złapie na jego posty. Też na początku się nabierałem hihihi

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karminadel bez mrużenia oka to ja czytam co ty wypisujesz,a jak ci przeszkadza co piszę to nie czytaj ,przeskakuj do następnego posta!

A sam zasiałeś zamęt wklejając film z oponami starociami ,w dawnych latach jeździło się zimą na letnich bo zimowych nie było.

Ja nie mam najlepszych opon tylko opony z najlepszymi opiniami tu w Polsce.

 

Manix  krzemionka Silica w oponach nowoczesnych całorocznych robi takie zadania ,bardzo dobra przyczepność na mokrej nawierzchni,super elastyczność w zimę,utwardzanie się latem,minimalna ścieralność opony wydłużone przebiegi.

U mnie guma jest elastyczna łatwa do konserwacji i mycia i właśnie nie mam najzwyklejszej krzemionki ,tylko Silica Compound Tire.

 

Jakoś nie zauważyłem takiego zachowania opon które miałem Pirelli,Michelin,Continental,Fulda,Hankook,Dębica  -Zimowe,Letnie

Które miały zwykłą krzemionkę o której napisałeś .

Bo właśnie miały taką gównianą krzemionkę zimowe po dwóch sezonach twardniały,Letnie stawały się twarde, parciały od słońca i czasu.

A wszystkie konserwowałem jak należy co sezon.

I nie wierze w żadne reklamy zanim coś kupie czytam opinie jak są dobre dopiero kupuje.

Jestem bardzo krytyczny do reklam.

Edytowane przez Edek01
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darzę Cię sympatią - na pewno gdyby nie słowo pisane, a w prawdziwym życiu moja wypowiedz byłaby w tonacji sympatii - nie ataku. Daleko mi do tego. Tu mamy do czynienia z szorstkim słowem - więc czasami odbiór jest inny niż piszący miał na myśli.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edziu,silica=krzemionka 1:1 to tylko jedna z wielu nazw tego samego. Naprawdę jaśniej nie potrafię.

I plusiki na pojednanie ;) Święta idą.:)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix,Karminadel ja nie pisałem w tonie złości ale technicznych nowości a jak mnie wena złapie to nie ma zmiłuj  :)

Manix żebym miał luźne 900zł to kupił bym ci nexeny abyś sam zobaczył co wyprawiają te opony na tej krzemionce.

Tradycyjne Zima,Lato a Całoroczne w tej technologi to noc a dzień za chiny ludowe nie kupie już tradycyjnych opon,takiego bajeru nie będę się pozbawiał :)

A jak święta to musi zaśpiewać nam obowiązkowo Frank Sinatra.

Wesołych świąt Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne letnie 18-stki w garażu. Wiosno przybywaj. :D  ;)

A tak przy okazji Wesołych Świąt wszystkim. :wave:

A jaki masz wzor tych 18" felg bo ciekaw jestem?

Ktores z nich?

http://allegro.pl/felgi-18-nissan-qashqai-ii-2014-juke-5x114-3-nowe-i4922303764.html

http://allegro.pl/653-mb-felgi-18-5x114-3-nissan-qashqai-juke-mura-i4890925333.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to jaja sobie robię, bo nawet nie wiem czy ładne, :P bo nawet ich dobrze nie widziałem, bo leżą zapakowane w worach.

W każdym razie standardowe z wersji N-Tec więc chyba takie jak z Twojego pierwszego linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No ja musze powiedziec ze myslalem nad zakupem 18" -starsza wersji, ale uznalem ze do nowego QQ bardziej pasuje nowa wersja felg. Ale stare tez sa ladne.

Tylko jeszcze musze znalezc te 18" w rozsadnej cenie.


Czy jesli szukam felg do samochodu -18" albo 19". I pisza, ze niby felgi nowe ale na zdjeciach widze odwazniki na feldze od wywazania,np tutaj, czwarte zdjecie:

http://allegro.pl/felgi-z-oponami-nissan-juke-qashqai-19-cali-nowe-i4997939642.html

powinienem sie tym martwic?

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe - w znaczeniu: ściągnięte z nowego samochodu. A nie: wyciągnięte z pudełka.

Przynajmniej Ci odchodzi usługa wyważania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe - w znaczeniu: ściągnięte z nowego samochodu. A nie: wyciągnięte z pudełka.

Przynajmniej Ci odchodzi usługa wyważania :-)

Ze nowe w senscie z nowego samochodu to wiem. Tylko bylem ciekaw o te odwazniki. Czy jesli sa to dobrze, czy tez zle. Ale rozumiem ze to nic strasznego i zecz normalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregson,jeżeli ktoś miał gumy założone to nie po to aby patrzeć na nie tylko jeździć,a żeby jeździć to musi mieć wyważone.Więc myślę że dobry sygnał,bo opony były wyważone.Na Twoim miejscu po kupnie,ja i tak bym jechał je wyważyć ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwowalem od dluzszego czasu opony letnie 18" i jak wczesniej widzialem ze najdrozsze byly Michelin Primacy 3- kosztowaly ok 1tys, to teraz ich cena spadla i kosztuja ok 700zl. To jesli w koncu kupilbym 18" felgi na lato (co chce zrobic za miesiac)to pewnie w te opony bym sie zaopatrzyl bo paramatry i recenzje te opony maja jak nie najlepsze to jedne z najlepszych. Tylko zdziwila mnie ta przecena o 30%. Oczywiscie zaczalem sie zastanawiac gdzie tu haczyk jest. I nie moge znalezc czegos do czego bym sie mogl przyczepic.

Co to jest "listwa oslaniajaca felge"?

Np w tej ofercie:

http://www.oponytanio.pl/cgi-bin/rshop.pl?dsco=132&cart_id=4419957.132.15420&sowigan=So&Breite=215&Quer=55&Felge=18&Speed=V&kategorie=6&ranzahl=4&S_Z=R&tyre_for=&x_tyre_for=&m_s=3&sort_by=reifentest_com_rating&rsmFahrzeugart=PKW&Label=B-A-69-1&details=Ordern&typ=R-255360

To jakies ustrojstowa ktore sie naciaga na felge jeszcze? To jakaks opona z kapturem na boku, nakladanym na rant felgi? Nie oszpeca to felgi czasami?

Czy tez, opona jest tak wyprofilowana , ze wystaje poza felge chroniac ja przed obtarciami np kraweznika? To jest ta listwa?

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Run on flat system który zapobiega zniszczeniu opony w przypadku ubytku powietrza,jest o tym w necie sporo na ten temat.System ma też swoje wady,warto poczytać.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Run on flat system który zapobiega zniszczeniu opony w przypadku ubytku powietrza,jest o tym w necie sporo na ten temat.System ma też swoje wady,warto poczytać.Pozdrawiam

Ale tu chyba nie o "run on flat" chodzi (w podanej jako przyklad oponie), tylko o system FSL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...