Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Co to jest "listwa oslaniajaca felge"?

Np w tej ofercie:

http://www.oponytanio.pl/cgi-bin/rshop.pl?dsco=132&cart_id=4419957.132.15420&sowigan=So&Breite=215&Quer=55&Felge=18&Speed=V&kategorie=6&ranzahl=4&S_Z=R&tyre_for=&x_tyre_for=&m_s=3&sort_by=reifentest_com_rating&rsmFahrzeugart=PKW&Label=B-A-69-1&details=Ordern&typ=R-255360

To jakies ustrojstowa ktore sie naciaga na felge jeszcze? To jakaks opona z kapturem na boku, nakladanym na rant felgi? Nie oszpeca to felgi czasami?

Czy tez, opona jest tak wyprofilowana , ze wystaje poza felge chroniac ja przed obtarciami np kraweznika? To jest ta listwa?

Zacytowalem siebie :)

Wlasnie moje pytanie tyczylo sie tego rantu. Wg niektorych jest to nazywane listwa chroniaca felge. W podanym przykladzie nie ma wzmianki o "run on flacie".

Patrzac na opone bez tej listwy/rantu i z listwa/rantem beda sie roznily tylko tym,ze jedna bedzie lekko wybrzuszona a druga nie?

Slyszalem, ze opona z takim rantem/listwa brzydko wyglada. Czy zeczywiscie tak jest?

Bo jesli on dodaje troche masy i owieksza optyczenie opone to wg mnie dziala na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie niezbyt to się podoba.Nadlew opony chroni felgę,zmniejsza optycznie felgę(zastawia rant),a zwiększa optycznie oponę.Praktyczne przy dojazdach bocznych do krawężników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem troche poczytac ale ciazko cokolwiek znalezc na ten temat.

Z tego co mi sie udalo zrozumiec, to felga wyglada tak samo, jedynie opona jest troche szersza, przez co wystaje ona poza obreb kola.

Ale czyzby bylo inaczej? To znaczy ze opona ma jakby dodatkowo obwodke naokolo ktora sie naklada na felge- nie wiem 0.5-1cm? I to jest ta ochrona felgi? Czyli nie widzimy brzegu felgi bo jest schowana pod gume? O to chodzi? A jak duza jest ta "nakladka" na felge?

Bo jesli tak jest to po kiego kupowac sobie felgi 18" jesli i tak schowam ja podgume i wyjdzie na to samo co 17"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co wy panowie ?! 

To jest taki "trójkącik" na oponie na całym jej obwodzie wysokości takiej jak grubość ścianki felgi ,

.rant-ochronny_UMR-0.jpg


To opona bez rantu ochronnego , 

ranty-ochronne_3NL-0.jpg


A najlepiej podejść do wulkanizatora i poprosić go o pokazanie opony z rantem .

no przecież nikt nie jest alfą i omegą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cholera nie widze tego "trojkacika" :devil:

Chodzi o to zgrubienie na boku opony, jesli sie ja napompuje to na brzegu opona bedzie miala mala kanciasta falde na okolo?

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona ma rant nachodzący na brzeg felgi.U jednych ten rant jest większy u innych mniejszy.Generalnie nie zakrywa całego obwodu felgi ,a jedynie jego górną część ,chroniąc w ten sposób obrzeże felgi przed uszkodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak bedzie najlepiej jak zeczywiscie podejde do wulkanizatora i sobie zobacze jak te opony wygladaja. Ale to juz po moim powrocie do kraju.

Bo kusi mnie aby zamawic te oponki 215/55R18 Michelin Primacy 3 tylko musze zobaczyc jak to bedzie wygladalo.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy napompowana czy tak jak teraz ten rant jest taki sam !

Czoło felgi ma ile , 6mm ?

to ten rant ma 7 mm , on ma za zadanie w 80% osłonić felgę przed skrobaniem jej o krawężnik , ale jak się kierowca postara to czy z rantem czy bez wyskrobie felgę !

To nie jest jakaś fałda co nachodzi na felgę , cały rozmiar felgi jest widoczny , jedynie osłania czoło felgi patrząc od strony bieżnika .

Gregson , musisz koniecznie na macanie jechać do gumiarza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesli jest tak jak piszesz to taki pic na wode z ta ochrona felgi. Przez caly czas myslalem, z jest to jakies zgrubienie na brzegu felgi ktore podjezdzajac bokiem do kraweznika nie pozwala sie obcierac feldze. A tu widze ze i tak sie bedzie obcierala. Ale rant felgi bedzie bezpieczny. Tylko teraz ciezko znalezc praktyczne zastosowanie tej ochrony rentu felgi. No moze przy ukosnym najechaniu na kraweznik nie zeszczerbimy sobie felgi

Noooo teraz roozumiem. :) OKI. To spokojnie moge brac.

Ale i tak to musze zobaczyc u wulkanizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu przypadkach ochrania to felgę i bardziej sprawdza się na oponach o niskim profilu 55 - 45 przy dużych felgach .19 cali 

jeśli masz 16 cali albo 17 cali felgę to tego mięsa opona ma wystarczająco dużo 60 65 by chronić felgę bez rantu na oponie w stopniu równym jak nisko-profilowe gumy z rantem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy napompowana czy tak jak teraz ten rant jest taki sam !

Czoło felgi ma ile , 6mm ?

to ten rant ma 7 mm , on ma za zadanie w 80% osłonić felgę przed skrobaniem jej o krawężnik , ale jak się kierowca postara to czy z rantem czy bez wyskrobie felgę !

To nie jest jakaś fałda co nachodzi na felgę , cały rozmiar felgi jest widoczny , jedynie osłania czoło felgi patrząc od strony bieżnika .

Gregson , musisz koniecznie na macanie jechać do gumiarza :)

Dokładnie tak jest.Ja (a właściwie córka)używam tego typu opony w k12 i o kant du.y rozbić tą ochronę. leciutkie przetarcie rzeczywiście może felgę uchronić i nic panad to.

A co do wyglądu ,moim zdaniem jest lepszy niż w "normalnej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem wczesniej obserwuje letnie opony Michelin Primacy 3 215/55R18 i widze, ze cena tych opon systematycznia spada. Jak zaczalem obserwacje byly powyzej 1000, pozniej ok 700, teraz cena spadla do 667zl. Az juz zaczalem podejrzewac, ze cos jest nie tak z tymi oponami skoro tak je przeceniaja. A moze wlasnie na rynek wchodzi nowy model i chca stare wyprzedac?

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Macie jakąś opinię o oponach zimowych Nexen???


 Nokian i Uniroyal MS PLUS 77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja od trzech lat jeżdzę na zimówkach Semperit SnowGrip 2 (215x65/16) i jestem zadowolony a opony nie są drogie.

Argumentem jest fakt, że cała policja w Austrii jeździ na tych oponach.

Faktem natomiast jest, że ostatnie zimy nie stawiały dużych wymagań oponom.

Edytowane przez Yan_2007
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy jest szansa dopasować inny rozmiar opony niż zalecany? Czy stracę wtedy gwarancję? Chciałbym te opony, w najmniejszym rozmiarze, pewnie na R15, ale i tak są sporo większe.

https://www.goodyear.com/en-US/tires/wrangler-duratrac/sizes-specs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz w to co masz na słupku!Masz tam mini wyciąg z homologacji jakie koła możesz założyć do Qashqaia.Przynajmniej u mnie jest taka naklejka.

Co do gwarancji to nie wiem czy ją stracisz,ale na pewno w przypadku kolizji,jak się dopatrzą ,że masz nieprawidłowy rozmiar ogumienia to masz na bank pozamiatane.

A tak na prawdę już żartobliwie...może jeszcze założyć kółka od taczki??? Na 16'' felgach wygląda to balonowato,ale na 15" ...zostawiam to bez komentarza

Z tego linku nic nie wynika.Poszukaj w google konfigurator -przelicznik opon i porównaj jakie będziesz miał przekłamania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Jacko - jak założysz opony w rozmiarze innym niż zaleca producent,to na pewno stracisz ubezpieczenie - chyba,że zgłosisz ubezpieczycielowi taki zabieg, a on wyrazi zgode i potwierdzi to pismem(mało prawdopodobne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stracisz ubezpieczenia tylko potrącą ci z odszkodowania. Z reguły jest to 50% z całkowitej wysokości kwoty odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z linku wynika że najmniejszy rozmiar to 235/75R15. Dzięki. Poszukam czegoś innego. Szkoda że nie ma rozmiarów do Qashqaia tego co bym chciał. Balony mnie nie przerażają. Im wiecej gumy tym lepiej. Miałem stłuczke Patrolem Y61 na 37x12.5x15, ale miałem tylko OC. Nawet nie staralem się o odszkodowanie, bo zderzaki metalowe sam robiłem. Policja przyjechała Vitarą z wystającą wyciągarką. Także musieli by zarbrać dowód samym sobie, jakby się dobierali do mnie.

Edytowane przez JadeNaBabie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie.

W przyszlym tygodniu odbieram mojego QQ, ma zalozone opony letnie na felgach 19" i czujniki cisnienia, sprzedawca zaproponowal mi opony zimowe na felgach 16" i takze czujniki cisnienia, powiedzialam, ze to przemysle dlatego mam do Was pytanie, co sie stanie jesli na kolach zimowych nie bede miala czujnikow cisnienia.

Pozdrawiam.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...