Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Co sądzicie, będzie pasować do QQ 2013, wersja 360?

Są takie rozmiary jak w oryginale? Szukałem odpowiedzi na moje pytanie jednak się nie dopatrzyłem.

http://alucenter.eu/pl/p/131-MB-FELGI-18-5x1143-NISSAN-QASHQAI-JUKE-MURANO/37025

 

Dzięki za pomoc,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy radzicie sobie z korozją tarczy hamulcowej na styku z felgą? Przy montażu koła z felgą stalową stosuje się smar miedziowy. A w przypadku felgi aluminiowej? Ja nakładam smar ceramiczny, ale nie jestem pewien czy jest to dobry sposób (i bezpieczny) zapobiegania korozji ww. miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To mój pierwszy samochód z czujnikami ciśnienia. Czy czujniki tylko muszą być w systemie TPMS i nie ważna jest marka samochodu, mogą być od Golfa np.? Czy trzeba szukać jakiegoś konkretnego modelu do Qashqai II?

Opony kupię Cooper Weather-Master WSC, na R16.

Edytowane przez JadeNaBabie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VW może mieć i na pewno ma własne oprogramowanie i zastrzeżone częstotliwości,może się mylę....ale z tego co wiem,to podchodzą czujniki z Renaulta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smar miedziany jest dobry na styku stal-stal. Na styku dwóch różnych metali szczególnie aluminium-stal polecam ceramiczny smar ale nie za grubo. Smar ceramiczny ograniczy korozję elektrochemiczną aluminium na styku że stalową piastą o którą w warunkach zimowych nie trudno.

Jeżeli chodzi o opony to szczerze polecam Fulda Kristall Control HP. Nie halasują za bardzo i dobrze trzymają.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Kubek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VW może mieć i na pewno ma własne oprogramowanie i zastrzeżone częstotliwości,może się mylę....ale z tego co wiem,to podchodzą czujniki z Renaulta.

Dziękuję. Kupiłem używki alu R16 z czujnikami, niby do qashqaia ze starymi oponami za 1300. Niezłe, aczkolwiek piękne też nie, jakieś rysy i wgłębienia są, a miało ich nie być jak dzwoniłem ;] Czy da się na zewnątrz sprawdzić, że mają one czujniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Zazwyczaj czujniki są od zewnątrz przykręcane do felgi i widać nakrętkę.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. Są inne, ale z tego co piszesz nie wróży mi to dobrze, ale może to i lepiej, bo ew. zmuszę ich żeby to zabrali. Zrobiłem zdjęcie starych i "nowych".

post-94238-0-31436700-1448729359_thumb.jpg

post-94238-0-56194900-1448729458_thumb.jpg

Edytowane przez JadeNaBabie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka z lewej jest z czujnikiem.Nakrętka jest widoczna.Fotka z prawej zwykły gumowy wentyl

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien? Nie ma czujników takich z gumowym wentylem? Nie chciał bym się wygłupić reklamując to. ...poszukałem w google i spójrz proszę na te zdjęcia:

czujniki.jpeg5775-78779db33f3c3cffceecbc85634,630,0,0

Edytowane przez JadeNaBabie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nofakt,ale masz teraz tylko jedno wyjście,do gumiarza i zdjąć jedną gumę w celu sprawdzenia.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem Jacko. Zostałem oszukany. Czujników brak. Problem został szerzej opisany tutaj: http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/656324-kupno-felg-niby-z-czujnikami-poza-allegro-oszustwo.html

Firma to:

Andrzej Paryła

F.U.H ''ANDRZEJ PARYŁA''

Stróża 263

32-431 Stróża

REGON: 350560570

NIP: 681-109-90-53

/

Auto-Paryła

Jawornik 644
32-400 Myślenice

Tel: 12 272 33 00
Kom: 607 916 330

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5780202107

 

Sprzedający ma mentalność 5-latka.

Edytowane przez JadeNaBabie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, kupiłem w tym roku qq i przede mną wybór kół na zime. Z wielu ofert wybrałem jedną co o niej sądzicie?

Dodam że chciałbym się zmieścić w 3k i ponieważ dużo nie jeżdżę a moje trasy to większość miasto nie zdecydowałem się na opony klasy premium.

http://allegro.pl/nissan-qashqai-felgi-fulda-215-65-16-czujniki-i7551810939.html#thumb/1

Podobno muszę pojechać do serwisu nissana w celu kalibracji nowych czujników czy to prawda?

Czy raz dopisane czujniki w przyszłości są pamiętane czy muszę to robić corocznie?

Proszę o pomoc.Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, piterban napisał:

Witam, kupiłem w tym roku qq i przede mną wybór kół na zime. Z wielu ofert wybrałem jedną co o niej sądzicie?

Dodam że chciałbym się zmieścić w 3k i ponieważ dużo nie jeżdżę a moje trasy to większość miasto nie zdecydowałem się na opony klasy premium.

http://allegro.pl/nissan-qashqai-felgi-fulda-215-65-16-czujniki-i7551810939.html#thumb/1

Podobno muszę pojechać do serwisu nissana w celu kalibracji nowych czujników czy to prawda?

Czy raz dopisane czujniki w przyszłości są pamiętane czy muszę to robić corocznie?

Proszę o pomoc.Dzięki

Bierz ten zestaw i się nie zastanawiaj.

Tak, ale jak zmienisz położenie kół to musisz kalibrować czujniki w systemie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak to robicie ale "calibracja" czujnikow nie dziala w moim X-Trail'u.

Pokazal mi system niskie cisnienie al niestety nie w tym kole co potrzeba i zonk

Probowalem kilkukrotnie kalibrowac i nic - to chyba nie dziala

Owszem system wykryje czujniki bez problemu ale nieprawidlowe pozycje, ktore kiedys byly zapamietane i juz ich nie jest w stanie zmienic.

Wykrywanie a wlasciwa pozycja/lokalizacja w aucie to dwie oddzielne kwestie i niestety ta druga nie idzie Nissanowi za dobrze :)

Jesli ktos chce/moze to niech sprawdzi czy po zmianie kol ma poprawne wskazania - np. zmienic cisnienie w kolach i sprawdzic w systemie czy dobrze wskazuje, wyaje mi sie ze nie bedzie to juz takie oczywiste

QQ czy X-Trail to zapewne identyczne systemy TPMS - mam na mysli fabryczne kola

Edytowane przez juras2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że każdy czujnik ma swój indywidualny nr i jest przypisany do określonego położenia koła? Każda zamiana koła miejscami nie wpłynie automatycznie na zmianę w systemie, trzeba przeprogramować. Albo zapamiętać, które koło gdzie powinno być na wskaźniku. Tak bynajmniej jest w Renault, z którym mam dużo do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to chcialem przekazac, ze prawdopodobnie trzeba przeprogramowac

Widzialem wypowiedzi, ze Nissan wykryje czujniki i juz bedzie cacy, ale chyba tak nie jest i trzeba to zrobic w jakims serwisie po zamianie kol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakiej zamianie kół piszecie. Jeśli chodzi o zmianę kompletów kół zima-lato, oba z czujnikami, to system powinien te czujniki rozpoznawać automatycznie. Inaczej mówiąc, w systemie powinna być możliwość wpisania 8 czujników (2 komplety kół). Jeśli tak nie jest i trzeba 2x w roku jeździć do ASO na przeprogramowanie, to jest to chore i pozbyłbym się takiego auta jak najszybciej. A kwestia później przekładania kół przednich na tylne i odwrotnie-to już trzeba sobie zapamiętać, zapisać itp. Bez sensu jest to programować za każdą zmianą. Chyba że ktoś chce i na kasę nie patrzy. System sam nie rozpozna, które koło gdzie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ano piszemy ... ;) liczba pojedyncza, ja to napisalem

Tak powaznie to chodzi o zamiane kolejnosci a nie wymiane zima/lato

Dobrze jest zamieniac kolejnosc przod/tyl (naped 4x4) no ale teraz trzeba pamietac kiedy byly zamienione zeby w razie spadku wiedziec gdzie dopompowac

Jak jest z nowymi czujnikami, czy jest w stanie rozpoznac je prawidlowo pierwszy raz czy trzeba je mimo wszystko "recznie" wklepac do systemu?

To ze odnajdzie i zaloguje to wiem, al czy prawidlowo je zlokalizuje w aucie oto jest pytanie

Co tak naprawde daje kalibracja z poziomu komputera sam "pokadowego", czy tylko ponowny odczyt wartosci z czujnikow i nic wiecej?

Edytowane przez juras2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, juras2017 napisał:

al czy prawidlowo je zlokalizuje w aucie oto jest pytanie

Nie. Każdy czujnik (czyli koło) jest przypisany do określonego położenia, np. lewy przód. Jak to koło przełożysz na lewy tył, to nadal będzie na wskazaniu lewy przód, bez zmiany konfiguracji systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...