Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ - aktualności salonowe,


pedro_01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nowy QQ będzie miał podstawową  Pb  od renault : 1,2 TCe 130KM/205Nm(1600=4500rpm) Świetny wynik,tylko ile toto się pokula ? Serwisy ASO naciskają na centralę by wprowadzić 5 lat gwarancji  podstawowej bez dopłaty, już w przyszłym roku,tak na pocieszenie(jeśli wywalczą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno w okolicach grudnia dealerzy (nie wiem czy wszyscy) będą organizować pokazy zamkniete nowego QQ :)

 

podobno 1 z nich to będzie 1.6dci z automatyczną skrzynią biegów :)

 

z tego co słyszałem bodobno ma byc "bajka" na tle konkurencji i obecnego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno w okolicach grudnia dealerzy (nie wiem czy wszyscy) będą organizować pokazy zamkniete nowego QQ :)

 

podobno 1 z nich to będzie 1.6dci z automatyczną skrzynią biegów :)

 

z tego co słyszałem bodobno ma byc "bajka" na tle konkurencji i obecnego modelu

Mnie zaprosili na pokaz nowego Qashqaia w listopadzie chociaż nie jestem dealerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaprosili na pokaz nowego Qashqaia w listopadzie chociaż nie jestem dealerem

bo to dealerzy mają zapraszać potencjalnych Klientów aby jako pierwsi zobaczyli na żywo noweggo QQ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pewnie są 'równi i równiejsi" ....

Mój salon YAMA nie zaprasza(bo go nie zaprezentuje) lecz odsyła na stronę internetową Nissan Pl....

Wirtualnie ten "nowy" pewnie już  nie będzie taki" ciekawy" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirtualnie czy realnie napewno nie będzie tak atrakcyjny jak pierwsza konstrukcja. Ta sprzed lat to pionier, wówczas nowego segmentu aut który inni producenci gonili. Aktualny SX4 to przecież wizualnie QQ, nawet w TVN Turbo to stwierdzili.

Więc nowy moze będzie ładny, ale to coś miał ten pierwszy. To on budził emocje, mi się strasznie niepodobał, dziwiłem sie jak takie dziwactwo może ktos kupić, po kilku latach sam kupiłem bo się zakochałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wg mnie będzie podobny do zaprezentowanego nowego X-Traila / więcej miejsca w środku / może jeszcze lepsze prowadzenie (mniejsze zdolności poza asfaltem) / lepsze materiały wykończenia wnętrza no i nowoczsne roziązania w swojej klasie - tylko jakie skoro konkurencja wszystko już ma (sytem parkujący,podgrzewana kierownica,asystent pasa ruchu itd) ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Podobno Rennault wypuści w 2015, nowego SUV-a Megane. Jak Wam się podoba ? W.g. mnie wygląda nawet ładnie - ale jakby większy brat Captura. Trochę tak jak w przypadku Nissana Quashqai i większy  X-Trail

 

http://www.caradisiac.com/Un-crossover-Renault-Megane-en-2016-92472.htm

 

 

 

Edytowane przez castoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

No zgrabniutki ten Fordzik - jaką ma nazwę ten model ?. A Renault, dalej idzie do przodu, poniżej link do nowego Koleosa (w 2016.)

attachicon.gifNowy Koleos.htm

 

Konkurencja nie śpi - oto nowa KIA Sportage post-37069-0-23269600-1440147099_thumb.jpg

 

http://www.alvolante.it/news/kia-sportage-2016-foto-spia-senza-veli-342509

Edytowane przez castoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie ma być zaprezentowana we wrześniu. Jak cennik nie będzie tak zawyżony jak bliźniaczego Tucsona, to prawdopodobnie będzie to następca mojego QQ. W Sportage będzie przynajmniej normalny, 2 litrowy silnik.

http://www.autoexpress.co.uk/kia/sportage/90209/kia-sportage-revealed-in-full-by-leaked-images

http://autokult.pl/26076,zapowiedz-nowej-kii-sportage-2016-na-szkicach

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ piszą o benzynowym silniku 1.6 135 KM czyli dotychczas znany ze SPortage "wolnossak", którego kosiarka 1.2 z QQ objeżdża na starcie. :D

I o drugiej benzynce 1.6 176 KM czyli jak przypuszczam ten sam motor zmodernizowany o turbosprężarkę.

O motorze 2.0 nic nie ma (nie licząc diesla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins, ja patrzę tylko na diesle :D
Jak będzie nowy model, to bardzo chętnie go przetestuję. Słyszałem, że w obecnym modelu nie czuć tych 185km i czar pryska. Ciekawy jestem, jak to będzie tym razem. Liczę na to, że coś ulepszyli, bo na papierze to wszystko zawsze ładnie wygląda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Zwracam więc honor. :beer:

U mnie tymczasem odwrotnie - odzwyczajam się od diesli. :)

Te ze stajni VW skutecznie mnie odstraszyły, a gdy po przebiegu zaledwie 100 tys.km trzeba było remontować w Passacie silnik, powiedziałem im adios. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, 2.0 TDI z Passata B6, to nie był szczyt niemieckiej myśli technicznej. Choć tak się inżynierom z VW początkowo wydawało.  :D

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins, ja przy górskiej jeździe muszę mieć diesla. Wiem, jak gdzieś zimą podjeżdżam pod górę, że jak zwolnię to silnik się nie zdławi. Wybór diesla w moim przypadku nie jest z oszczędności. Dla mnie na pierwszym miejscu jest radość z prowadzenia samochodu, spalanie jest mniej istotne ;)

Mieliście VW od nowości? 100tys km to bardzo mało i jak by to było używane auto, to byłbym pewien, że ma cofnięty licznik :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nówka sztuka salonowy VW Passat 2.0 TDI 170 KM z końcówki 2007 r., kupiony przez teścia na początku 2008 r. 

Poniżej 100 tys.km kilka razy zwożony do serwisu na lawecie ze względu na różne dziwne problemy elektroniczne oraz filtr cząstek stałych (mimo dużych przebiegów po autostradach).

Niewiele później, bo po zaledwie 3 latach eksploatacji i przejechaniu ledwo 100 tys.km z groszem, na prostej drodze silnik padł.

Standardowa usterka w tych silnikach czyli wyrobiony napęd pompy olejowej skutkujący brakiem smarowania.

W rezultacie zatarty silnik z turbosprężarką. 

Oczywiście VW wypiął się na teścia i zaproponował co najwyżej odkup pojazdu za jakąś śmiesznie niską cenę bądź naprawę silnika za cenę śmiesznie wysoką.

Teść zabrał szrota z ASO i zrobił w zwykłym warsztacie, co i tak pochłonęło kwotę około 10 tys.zł.

Potem bidokowi nagle się zmarło, a Passat trafił się mnie w spadku. Sprzedałem z radością po pół roku (tyle musiałem go trzymać żeby uniknąć podatku). Na szczęście w tym czasie nie zdechł ponownie, ale znając jego wcześniejszą historię, zaufania żadnego do niego nie miałem, a zdanie o koncernie VW też sobie wyrobiłem. :D

Ot i cała historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins, słyszałem różne rzeczy o nowych VW, ale to co piszesz, to jest po prostu straszne. Nie dość, że kupujesz samochód licząc na niemiecką solidność (to już teraz jest tylko mit), to jeszcze jak wybierzesz podstawową wersję, to dostajesz milion zaślepek i praktycznie nic po za tym. W tej samej cenie u konkurencji są o wiele lepiej wyposażone samochody. Przykładem jest np. Nissan :D

 

Jacko, to jest chyba jakiś crossover :D Nie za duży gabarytami, ale jak widać dzielnie radzi sobie po za asfaltem. Napęd na cztery kopyta, pełna skóra, tylko moc... jeden osioł? :D

 

A tak poważnie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Maserati levante skopiowało  qashqaia , co sądzicie ?

 

największą różnicą jest cena- nie skopiowało !!!

 

 

qashqai%20maserati%20levante.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...