Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ - aktualności salonowe,


pedro_01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dostałem rabat z tytułu pracy na uczelni. To by7ło zdaje mi się 11% wartości auta. Czyli ok. 8500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aktualnej promocji na I-waya jest 12% rabatu dla firm/grup zawodowych, inne wersje wyposażenia to 8%, czyli np za 1.6 wychodzi mniej niż 75k. Zawsze jeszcze można coś od dealera dostać w gratisie.

Dodatkowo, jeżeli ma ktoś nissana, dodają rok gwarancji w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aktualnej promocji na I-waya jest 12% rabatu dla firm/grup zawodowych, inne wersje wyposażenia to 8%, czyli np za 1.6 wychodzi mniej niż 75k. Zawsze jeszcze można coś od dealera dostać w gratisie.

Dodatkowo, jeżeli ma ktoś nissana, dodają rok gwarancji w cenie.

 

za to ,że ma się już Nissana można - wybierając oficjalny rabat - otrzymać albo gwarancję na 4lata lub 100.000km albo akcesoria ale nie można połączyć tego ze zniżką dla firmy/grupy zawodowej

 

Dobrze negocjując z dealerem na wersję 1.6 i mając już Nissana spokojnie można wyrwać 1.6 I-Waya za 71 000 zł + gwarancja lub akcesoria , inaczej będzie przy droższych wersjach np. diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to ,że ma się już Nissana można - wybierając oficjalny rabat - otrzymać albo gwarancję na 4lata lub 100.000km albo akcesoria ale nie można połączyć tego ze zniżką dla firmy/grupy zawodowej

Można ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przypadkowo natknąłem się na włoskiej prasie - czyżby tak miał wygladać QQ - 2014 ?, ale sądzę że zanim wejdzie do produkcji , to zobaczymy jeszcze nie jeden - concept -

http://www.allaguida...-modello/60397/

Dosyć sensownie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo natknąłem się na włoskiej prasie - czyżby tak miał wygladać QQ - 2014 ?, ale sądzę że zanim wejdzie do produkcji , to zobaczymy jeszcze nie jeden - concept -

http://www.allaguida...-modello/60397/

 

ja czytałem że ten projekt ma zastąpić x-traila i qq+2 tzn. ma nissan chyba je połączyć tak to zrozumiałem, ale nic o zwykłym qq nie napisali to było nawet w którymś z motorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo natknąłem się na włoskiej prasie - czyżby tak miał wygladać QQ - 2014 ?, ale sądzę że zanim wejdzie do produkcji , to zobaczymy jeszcze nie jeden - concept -

http://www.allaguida...-modello/60397/

...też mi się podoba ,choć w/g mnie przód wyglądem trochę "trąca" Kia Sportage. Nie byłby już "orginalny" jak obecnie !?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czytałem że ten projekt ma zastąpić x-traila i qq+2 tzn. ma nissan chyba je połączyć tak to zrozumiałem, ale nic o zwykłym qq nie napisali to było nawet w którymś z motorów

 

troszkę się zmieni tj. wg mnie szkice te przypominają następcę X-Traila który zastąpi obecnego X-Traila i QQ +2 gdyż będzie wersja 5cio i 7mio osobowa. Nowy QQ ma być tylko w wersji 5cio osobowej.

 

Na 2014 rok będzie się działo gdyż:

- lifting MICRA

- lifitng JUKE

- nowy QQ

- następca X-Traila (X-Trail + QQ+2 )

- następca NOTE

- podobno nowa Navara - ale to nie do końca potwierdzone

- nie wiadomo co z nowym Pathfinderem (czy pojawi się w Europie)

- nowy samochód kompaktowy (na 95% nie będzie to nowa Tiida sprzedawana już na innych rynkach)

 

to tak z grubsza to co będzie się działo w Nissanie w 2014 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam.

Nie wiem czy piszę w dobrym temacie, ale chciałbym spytać, czy zauważył ktoś, że nowe QQ Acenta są teraz dostępne tylko z nowymi 5 ramiennymi felgami aluminiowymi 16 cali?

Te z pseudo szprychami "10" ramienne są tylko w wersjach Acenta z przeszklonym dachem.

 

Zauważyłem to na składzie celnym w Gdańsku.

Właśnie czekam na QQ Acenta i się trochę zmarwiłem, że dostanę "bardziej" zwykłe felgi, a chaiłbym temte stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam.

Nie wiem czy piszę w dobrym temacie, ale chciałbym spytać, czy zauważył ktoś, że nowe QQ Acenta są teraz dostępne tylko z nowymi 5 ramiennymi felgami aluminiowymi 16 cali?

Te z pseudo szprychami "10" ramienne są tylko w wersjach Acenta z przeszklonym dachem.

 

Zauważyłem to na składzie celnym w Gdańsku.

Właśnie czekam na QQ Acenta i się trochę zmarwiłem, że dostanę "bardziej" zwykłe felgi, a chaiłbym temte stare.

 

zgadza się , wersja Acenta ma teraz aluminiowe felgi 16" (takie jak były kiedyś) ale tylko w samochodach przeznaczonych na rynek rosyjski - w PL dalej wersja Acenta ma 17" felgi aluminiowe :) choć Acenta na 18" od I-Way/Tekna wygląda super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A skąd pewność, że w Polsce wersja Accenta ma nadal 17 calowe felgi?

 

2. Po co w takim razie w porcie w Gdańsku wszystkie QQ stojące bez relingów są na nowych felgach aluminiowych 16 cali?

 

3. Jaką mam możliwość rozwiązania umowy o QQ Acenta, jeżeli przyjedzie na 16 calowych felgach?

W umowie zaliczkowej nie mam wymienionych felg, a cennik i folder nie stanowią oferty handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A skąd pewność, że w Polsce wersja Accenta ma nadal 17 calowe felgi?

 

2. Po co w takim razie w porcie w Gdańsku wszystkie QQ stojące bez relingów są na nowych felgach aluminiowych 16 cali?

 

3. Jaką mam możliwość rozwiązania umowy o QQ Acenta, jeżeli przyjedzie na 16 calowych felgach?

W umowie zaliczkowej nie mam wymienionych felg, a cennik i folder nie stanowią oferty handlowej.

 

bo skład celny w Gdańsku oprócz dostaw dla PL realizuje dostawy dla Rosji .

Wszystko zależy od dealera - ale takiej zmiany nie ma w planach w PL :)

Skąd pewność ,że 16" alu nie będzie w Twoim QQ a np. stad ( XE - to nasza VISIA / SE - to Acenta / SV - wersja limitowana / LE + - to nasza Tekna)

 

http://www.nissan.ru/#vehicles/crossovers/qashqai/pricing-and-specifications/car-builder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze wesje SE+ i SV+ powiększone o Nissan Connect, ale i tak odpowiednik naszej Accenty (wersja SE) ma felgi 16'' alu.

17'' alu ma jedynie wersja LE+, czyli nasza Tekna.

SV, czyli naciągany nasz I-Way ma dopiero 18'' alu.

 

Czyli jeśli otrzymam wersję SE, to będzie jedynie z 16'' alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze wesje SE+ i SV+ powiększone o Nissan Connect, ale i tak odpowiednik naszej Accenty (wersja SE) ma felgi 16'' alu.

17'' alu ma jedynie wersja LE+, czyli nasza Tekna.

SV, czyli naciągany nasz I-Way ma dopiero 18'' alu.

 

Czyli jeśli otrzymam wersję SE, to będzie jedynie z 16'' alu.

 

a samochód zamówiłeś w Rosji ,że chcesz wersję SE z 16" alu ?

 

W PL kiedyś też tak było tj. Visia - stalowe 16" , Acenta alu 16" i Tekna 17" a jedynie wersja I-Way która miała być wersją limitowaną miała 18"

 

na 100% będziesz miał 17" alu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acenta byla na alu 17"

 

oj nie do końca bo w 2007 było:

Visia - stalowe 16"

Acenta/Tekna - alu 16"

Acenta Pack/ Tekna Pack - alu 17"

 

i był moment ,że można było zamawiać Acenta Pack/Tekna Pack na alu 16" bo brakowało 17" i terminy dostawy były po 6 m-cy :)

 

pod koniec 2008 roku pojawiła się wersja Lounge która bazowała na Tekna (gdyż w 2008 roku dokonano podziału wersji VISIA-Acenta-Tekna) lecz pierwszy raz w modelu Qashqai pojawiły się :

- przyciemniane szyby

- relingi dachowe

- alu 18"

- system audio BOSE

- kolor GAB

 

po wersji Lounge pojawiła się wersja I-Way na 18" - tańsza od wersji Tekna która była na 17" po kilku m-cach wersja I-Way też była na 17" a za dopłatą były 18"

 

i po kolejnych m-cach 18" weszły jako std wyposażenie Tekny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie do końca bo w 2007 było:

Visia - stalowe 16"

Acenta/Tekna - alu 16"

Acenta Pack/ Tekna Pack - alu 17"

 

i był moment ,że można było zamawiać Acenta Pack/Tekna Pack na alu 16" bo brakowało 17" i terminy dostawy były po 6 m-cy :)

 

pod koniec 2008 roku pojawiła się wersja Lounge która bazowała na Tekna (gdyż w 2008 roku dokonano podziału wersji VISIA-Acenta-Tekna) lecz pierwszy raz w modelu Qashqai pojawiły się :

- przyciemniane szyby

- relingi dachowe

- alu 18"

- system audio BOSE

- kolor GAB

 

po wersji Lounge pojawiła się wersja I-Way na 18" - tańsza od wersji Tekna która była na 17" po kilku m-cach wersja I-Way też była na 17" a za dopłatą były 18"

 

i po kolejnych m-cach 18" weszły jako std wyposażenie Tekny

 

Nie zgodzę się ze Visia miała stalowe felgi.Mam Visie z 2008 roku którą kupiłem w salonie jako nowy pojazd i była na alu 16 cali(shiga felga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za otuchę. Mam nadzieję, że faktycznie dostanę Acentę 1.6 benzynową na 17 alu.

Zaniepokoiło mnie jedynie to, że na składzie w Gdańsku nie widziałem żadnego QQ bez przeszklonego dachu na 17 alu,

a zdecydowana większość wszystkich QQ jest tam na 16 alu, których nie oferuje się w Polsce, a jedynie w Rosji.

Dodatkowo w Anglii oferują Visię na 16 alu (jedynie Visia Pure Drive jest na stalowych). Reszta wersji tak jak u nas.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się ze Visia miała stalowe felgi.Mam Visie z 2008 roku którą kupiłem w salonie jako nowy pojazd i była na alu 16 cali(shiga felga)

 

fakt , zapomniałem o wersji wersji limitowanej ICE PROOF STAR (czy jakoś tak) - bazowała na wersji 2.0 VISIA ale miała dodatkowo felgi aluminiowe Shiga a w porównaniu do wersji 1.6 system ESP w std. no i przez chwilę była możliwość zamawiania każdej wersji silnikowej QQ w wersji VISIA z alufelgami za dopłatą 16" - tyle tylko ,że cena zbyła zbliżona do Acenty wówczas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt , zapomniałem o wersji wersji limitowanej ICE PROOF STAR (czy jakoś tak) - bazowała na wersji 2.0 VISIA ale miała dodatkowo felgi aluminiowe Shiga a w porównaniu do wersji 1.6 system ESP w std. no i przez chwilę była możliwość zamawiania każdej wersji silnikowej QQ w wersji VISIA z alufelgami za dopłatą 16" - tyle tylko ,że cena zbyła zbliżona do Acenty wówczas

 

Tak to wersja limitowana Ice Proof z silnikiem 2.0 i ESP,dodatkowo otrzymałem felgi stalowe plus opony zimowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód przyjechał. Accenta na kołach alu. 17 cali.

Dziękuję wszystkim zaangażonaym za prawidłową informację.

 

Tylko jedna sprawa mnie martwi. Jedna szyba (prawy przód) jest z roku 2011. Reszta z 2012.

Poza tym 2 przednie boczne szyby są sygnowane NISSAN automotive, a reszta NISSAN Pilkington.

Fakier wygląda dobrze. Nie ma róznic koloru (oprócz plastikowego zderzaka, ale inne QQ też tak mają).

Nie ma widocznych oznak, że coś robiono poza fabryką z drzwiami lub tą szybą z 2011 roku.

Czy trzeba coś robić (reklamować) z tą szybą poza odpowiednim wpisem odbiorczym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne roczniki szyb w QQ to sprawa normalna. Kilka lat temu pisaliśmy o tym na forum wiec nie muszisz się martwić. Inny odcień (szczególnie w słońcu) między lakierem na plastikowym zderzaku a blaszanym elemencie karoseri to również sprawa normalna.

 

Zatem nie pozostaje Ci nic innego jak cieszyć się QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...