Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz słyszę o tej firmie.

Poszukaj jakichkolwiek opon ale firmowych nie takie coś. Nawet używane będą lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto nie jest to klasa Yokohamy czy Bridgestone ale cena i jakośc nie jest zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dylemat jaki indeks prędkości dobrać do Primery TD. Praktycznie auto nie pojedzie więcej niż 190 km/h więc indeks V jest chyba w tym samochodzie absurdalny. Waham się jedynie między H a T. Wystarczy opona z indeksem T czy lepiej kupić H do 210 km/h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fred_Flinstone

Witam wszystkich jestem tu nowy :D

 

Mam Almere N16 2002 i wstyd sie przyznac ale coz od nowosci nie zmienialem opon wogole. Letnie w fatalnym stanie zostaly juz na jesien wyrzucone, zimowki mam Viking M+S (cos takiego) nie wiem ile maja bieznika ale wydaja sie jeszcze nawet niezle, sporo tej zimy jezdzilem w gorach po zasniezonych drogach. Mam kilka pytan. Na lato zakupilem juz Yokohama A Drive, dobry wybór? Z tego co w tym temacie wyczytalem, sa niezle. Druga sprawa, darowac sobie juz te zimówki czy jeszcze jezdzic przyszla zime? A moze nie zakladac letnich tylko przez lato styrac je do konca??

Jestem laikiem w tych sprawach wiec wybaczcie te pytania. Moj Nissan ma przejechane 92 000. Jakie ewentualnie zimówki polecilibyscie, moga byc drozsze i lepsze. Przyszlej zimy w gre wchodza czeste wyjazdy na narty w góry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lewandoree

Ja moge polecic Ci tylko jedno nigdy ale to przenigdy niech nie przyjdzie Ci do glowy jezdzenie na zimowkach w sezonie od wiosny do jesieni mieszanka opony zimowej w lato jest zbyt plastyczna nie wiem jak to inaczej opisac .Na zime rowniez posiadam vikingi nie wiem czy to ten sam model ale wg mnie naprawde dobre oponki .Co do letnich opon ktore zakupiles powiem tak wszystko jest lepsze od fabrycznie montowanych bridgeston'ow ktore sa totalna klapa o czym mowia nawet w aso , oczywiscie na to wszystko trzeba brac margines ,bo np bridgestony potenza 70 to juz klasa sama w sobie , izeby tez ktos nie pomyslal ze polecam wynalazki typu wanli hankoki czy jak to sie zwie ladnie wygladaja te opony ale prowadzenie na nich jest tragiczne te oponki ktore zakupiles powinny sie sprawowac dobrze .

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Chcę zamienić w mojej N15 felgi z 14" na 16". Szerokość felgi 7 cali. Seryjne opony mam 185/65R14 i tu pytanie: Jakie opony najlepiej założyć na 16 cali?? Nie chce zbyt szerokich, chyba optymalne będzie 195. Tylko jaki profil?? Najlepszym zamiennikiem jest 195/50R16 bo średnica koła zwiększy się tylko o 5mm. Tylko jest to mało spotykany i drogi rozmiar. Myślałem też nad 195/45R16, przy takiej oponie średnica zmniejszy się o 14mm... Ma ktoś może doświadczenia z oponami w którymś z tych rozmiarów?? Co byście polecali do N15?? A może zostać przy szerokości 185 i dać 185/50R16 (średnica -5mm w porównaniu do 14")?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Chcę zamienić w mojej N15 felgi z 14" na 16". Szerokość felgi 7 cali. Seryjne opony mam 185/65R14 i tu pytanie: Jakie opony najlepiej założyć na 16 cali?? Nie chce zbyt szerokich, chyba optymalne będzie 195. Tylko jaki profil?? Najlepszym zamiennikiem jest 195/50R16 bo średnica koła zwiększy się tylko o 5mm. Tylko jest to mało spotykany i drogi rozmiar. Myślałem też nad 195/45R16, przy takiej oponie średnica zmniejszy się o 14mm... Ma ktoś może doświadczenia z oponami w którymś z tych rozmiarów?? Co byście polecali do N15?? A może zostać przy szerokości 185 i dać 185/50R16 (średnica -5mm w porównaniu do 14")?

Pozdrawiam

 

Zalezy na czym Ci zalezy, jak na ladnym wygladzie kola to wsadz 195/45r16, jednak komfort jazdy co tutaj duzo mowic bedzie kijowy, tak niskie profile to nie nasze polskie drogi. Jezeli Ci zalezy na wlasciwosciach jezdnych to wsadz felge 15stke i oponke 195/55 bo jest to naturalny zamiennik 185/65r14 a autko hula ze hej, sam na takich smigam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Chcę zamienić w mojej N15 felgi z 14" na 16". Szerokość felgi 7 cali. Seryjne opony mam 185/65R14 i tu pytanie: Jakie opony najlepiej założyć na 16 cali?? Nie chce zbyt szerokich, chyba optymalne będzie 195. Tylko jaki profil?? Najlepszym zamiennikiem jest 195/50R16 bo średnica koła zwiększy się tylko o 5mm. Tylko jest to mało spotykany i drogi rozmiar. Myślałem też nad 195/45R16, przy takiej oponie średnica zmniejszy się o 14mm... Ma ktoś może doświadczenia z oponami w którymś z tych rozmiarów?? Co byście polecali do N15?? A może zostać przy szerokości 185 i dać 185/50R16 (średnica -5mm w porównaniu do 14")?

Pozdrawiam

 

Zalezy na czym Ci zalezy, jak na ladnym wygladzie kola to wsadz 195/45r16, jednak komfort jazdy co tutaj duzo mowic bedzie kijowy, tak niskie profile to nie nasze polskie drogi. Jezeli Ci zalezy na wlasciwosciach jezdnych to wsadz felge 15stke i oponke 195/55 bo jest to naturalny zamiennik 185/65r14 a autko hula ze hej, sam na takich smigam

 

Chodzi o to że felgi 16 mam z poprzedniego auta... Tylko muszę opony zmienić bo miałem wcześniej 205/50 i nie bardzo chcą wejść ;) No właśnie troche się boje wsadzić 195/45 bo i tak już teraz jest dość nisko i twardo, a przy niższej oponie będzie jeszcze gorzej (ech te nasze drogi :/ ). Chyba zostaje mi jednak 195/50... Można też wsadzić 205/45 ale nie chce takich szerokich, bo osiągów nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba pozostaje Ci profil 45, bo 50 to ciezko znalesc bo to straszliwy nietyp no i pozatym 200-300 zl drozsza

 

Faktycznie ciężko znaleść takie opony :/ 195/45 częściej występują... Zobaczę co uda mi się kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy opowiadacie ja posiadam michelin pilot primacy 195/50 r16 i jakos nie mialem problemu z ich dostepem i tez duzo za nie nie wybulilem .

 

Jeśli można wiedzieś to gdzie i za ile je kupiłeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lewandoree

nie zrazil mnie rok produkcji bo i tak zjade je w 2 lata opony byly http://allegro.pl/item556638290_nowe_letni..._wyprzedaz.html

tak jak w opisie nowe za 60 zl zalozyli mi je na 16-tki oczywiscie z wywazeniem itd . jezdze na nich od tygodnia i samochod prowadzi sie super !!

Pewnie zaraz ktos mi powie ze nie mozna kupowac takich opon ale wyprowadzili je z magazynu ocieplanego i nie kupuje nikgdy opon na 10 lat :P aahhaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde za taką kasę to sam bym kupił... I to jeszcze w Warszawie... Trafiły Ci się!! A opony które mają 5 lat i były odpowiednio przechowywane są pełnowartościowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opony które mają 5 lat i były odpowiednio przechowywane są pełnowartościowe...

 

Nie tylko kobiety sie starzeja... :D tak na powaznie, 5 lat na magazynie robi swoje, wbrew pozorom takie opony traca wiele ze swoich wlasciwosci jezdnych. Wyglad moze byc i ok, sa przeciez roznej masci nablyszczacze i inne chemikalia, a guma robi sie naprawde kiepskawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...