Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McAlmera
nie będą za duże?

 

Oj chyba będą..

 

Sprawdzaj najlepiej tutaj konfigurator

 

Zalecana różnica w wysokości nie powinna przekraczać ~2%,

Mi się wydaje, że do Almery N15 na 16' najkorzystniejszy rozmiar to 195/50/16

i też bym raczej na chińszczyzne nie patrzył :027:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czeka mnie wymiana felg na 15", ew. te:

http://moto.allegro.pl/item544212171_nowe_..._wyprzedaz.html

 

roznica 2,5%.

 

co do tej aukcji nie kupowalbym, gosc napisal ze dot z 2005 ale moga ta byc rowniez opony z 4 czy 3 roku, a opona lezac sobie tak pare lat na magazynie traci nawet do polowy swojej wartosci jezdnej

 

a co do opon na 16stkach wsadzisz max 205/50 wyzsze profile beda juz ocierac, natomiast schodzac nizej oprocz estetyki wygladu i zmniejszonej zasobnosci portfela takie gumy nic nie wniosa do twojego auta

 

na twoim miejscu zmienilbym felgi i wsadzil opony 205/55r15 i mysle ze bedzie to rozmiar najbardziej optymalny dla twojego 'malenstwa'

 

co do firmy jezeli jezdzisz normalnie, nieagresywnie to wrzaucibym Barum Bravuris 2 zas jezeli czesto zdarza ci sie gwaltownie przyspieszac, hamowac, na pelnej szybkosci pokonywac zakrety to polecam gumy Continentala ContiPremiumContact2

 

decyzja nalezy do Ciebie, podpowiem ze roznica cen miedzy tymi rozmiarami co podalem przy sredniej klasy markach wynosi ok 100 zl, zas przy lepszych oponach od 150 zl wzwyz, takze roznica przy zakupie jednego kompletu moze wynies od 400 nawet do 800 zlotych

 

ps. chinskie wynalazki powinny byc wogole nie dopuszczone do uzytku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ceneo.pl/135087

http://www.ceneo.pl/262111

 

Śmigał ktoś na którychś z tych opon ? te p5000 są w całkiem dobrej cenie..

Może wiecie gdzie dostać takie oponki w jeszcze niższej cenie ?

 

Te Toyo bardoz mi się podobają jeśli chodzi o bieżnik :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny zonk. Te p5000 stały 155 zł

A Toyo 177 zł za sztuke, nówki.

 

 

Widocznie tak szybko zeszły, że zostały jedynie z najdroższych sklepów :( A mogłem brać te p5000 za 155 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość speedboat

Panowie jakie opony do N16 za ok 200zł ? (letnie 15tki)

Myślę o 195/60 lub 185/65, tylko kompletnie nie mam pojęcia która firma robi cos godnego uwagi za ten niewielki pieniądz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość waldemas1

Witam i od razu przepraszam jeśli to już było , potrzebuje opon na lato dobrych i tanich do 600 zł .Firestony bym chciał ale cena duża ,może polecicie inne firmy (ze mnie niedzielny kierowca ale z ciężką nogą ,)do almery n15 64kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość McAlmera

W tych przedziale cenowym, to rozważyłbym te modele:

 

Uniroyal

 

Piszesz, że Firestone za drogie :027:

TZ200

 

Spotkałem się z wieloma pozytywnymi opiniami użytkowników

Kleber

 

Radziłbym pospiech, bo tylko patrzeć a ceny podskoczą o dobre kilka %

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lewandoree

Witam czy ktos ma w swojej n16-tce opony 195/50 r16 wedlug TUV wlasnie takie opony powinny byc zastosowane do samochodu do 85 kW dodam ze mam almere 1.5 wiec mieszcze sie w dolnej granicy hehehe mowie o rozmiarze felgi 7jx16 Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos ma w swojej n16-tce opony 195/50 r16 wedlug TUV wlasnie takie opony powinny byc zastosowane do samochodu do 85 kW

Witaj

W Almie mam kupione razem z autem fabryczne alufelgi 16, na których założone były opny w rozmiarze 195/55 r16 jako najbliższy odpowiednik standardowych opon w N16 tj. 185/65 r15. Początkowo opony letnie były (te zakupione z autem) Dunlopy, a teraz są Bridgestone Turanza ER300.

Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Ma ktoś może jakiś cynk czy opony przed sezonem trochę potanieją jeszcze czy nie ma na co liczyć?

Muszę kupić oponki 195/60/R15 do Primery na lato i nie wiem co kupić a ceny poszły dość ostro w górę.

Do użytkownika danstan:

Jak się sprawuję te opony Bridgestone Turanza ER300 ?

Biorę je właśnie pod uwagę ale nie wiem czy nie lepiej wziąć Nokian H?

Jak ktoś ma jakieś sugestie to będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danstan
Jak się sprawuję te opony Bridgestone Turanza ER300 ?

Witam

Na razie dobrze. Zaprzyjaźniony oponiarz namawiał mnie na Micheliny Energy Savery, ale ponieważ ich dostępność na rynku w 2008 roku się opóźniała to kupiłem ER300 ( 2 lub 3 miejsce w teście ADAC w 2008 roku). Nie mogę zbyt wiele powiedzieć, bo jeździłem na nich tylko ubiegły sezon. Założone na alufelgi. Wyprodukowane w Polsce. Dały się dobrze wyważyć. Na suchej i mokrej nawierzchni OK. Ciche, ale nie tak jak Michelin Energy Saver. Do szosy się lepią. Nie oszczędzają paliwa tak jak wymienione już Micheliny. Jak na razie jestem zadowolony. Może po tegorocznym letnim sezonie będę mógł powiedzieć więcej.

Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze taka sprawa czy jest sens kupować opony z indeksem V do samochodu który nie pojedzie więcej niż 210 km/h ?

W dalszym ciągu czekam na Wasze opinie na temat opon jakie zakładacie do swoich P11/P11.144 głównie chodzi mi o wersję kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195/60r15 88H

 

To wiem. Chodzi mi raczej o konkretny model opony. Zastanawiałem się też nad rozmiarem 185/65/R15 chociaż w instrukcji pisze że na aluminiowe felgi zakładane były właśnie 195 i to jeszcze VR jest w oznacznieniu ale podejrzewam że to akurat nie ma znaczenia bo nie ma tam podziału na różne wersje silnikowe.

 

Jak na razie mam na uwadze następujące opony:

Nokian H

Bridgestone ER300

Yokohama AC01

 

I oczywiście nie wiem co wybrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do zakupu Falken FK-452 205/50/16 i z tego co widze to cena niska nie jest, no ale cóż, jak trzeba to trzeba, może ktoś testował owe gumy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yokohama AC01

Zobacz moje wczesniejsze posty w tym topicu, pisalem o Yokohamie. Moim zdaniej jedna z lepszy opon w cenie kolo 200zl na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na nowych alumach mam założone te opony http://moto.allegro.pl/item562328694_toyo_...ysylka_0zl.html mieliście może z nimi do czynienia? jak oceniacie? pozdro

Ja już mam do czynienia od roku :) Opony są niezłe, dosyć zrównoważone, dobre na suchym i na mokrym. Można sobie na nich na trochę pozwolić. Rant chroniący felgę też nieźle się sprawdza. Ścieralność przynajmniej u mnie jest umiarkowana. Trzeba tylko uważać na pierwszych kilometrach zanim się trochę nie przytrą gdyż z początku nie trzymają za dobrze.

 

Porównania dużego nie mam bo poprzednio były TOYO T1S głośne, kiepskie na mokrym ale za to rewelacyjne na suchym :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lewandoree

ja juz mam zalozone na 16- tki MICHELIN PILOT PRIMACY . Poczekam z miesiac az pogoda sie ustabilizuje i wtedy bedzie ocena , nigdy wczesniej nie mialem okazjii przetestowac tego modelu napewno sa o niebo lepsze od tych go...wien zwanych bridgestone montowane seryjnie w almerach po fl oznaczenie b cos tam nawet w salonie powiedzieli mi ze jak mam kase zebym wymienil od razu te opony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...