Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lewandoree

testuje te opony u siebie od niecalego miesiaca i powiem ze jest naprawde super nie wiedzialem ze almera moze sie tak prowadzic .jedyne czego sie obawiam to ze jak przyjdzie mi do wymiany opon to juz okazja raczej sie nie powtorzy ten rozmiar i ta opone widzialem najtaniej za 670 zl sztuka oczywiscie rok produkcji 2008-2009.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testuje te opony u siebie od niecalego miesiaca i powiem ze jest naprawde super nie wiedzialem ze almera moze sie tak prowadzic .jedyne czego sie obawiam to ze jak przyjdzie mi do wymiany opon to juz okazja raczej sie nie powtorzy ten rozmiar i ta opone widzialem najtaniej za 670 zl sztuka oczywiscie rok produkcji 2008-2009.Pozdrawiam

 

Dokładnie... Ceny opon w tym rozmiarze są dość spore, albo tanie ale chińskie dziadostwo... Ostatnio udało mi się kupić 2szt używane 195/50R16 Pirelli. Założe je na przód a na tył dam 205/45R16, bo tu jest większy wybór... A powiedz czy te co masz są głośne, czy ciche??

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lewandoree

sa na tyle ciche ze dopiero teraz uslyszalem ze moje tarcze z tylu nadaja sie do kosza ich stan tez na to wskazuje:P a tak na serio , dzsiaj pojechalem samochodem ile fabryka dala i w porownaniu do opon ktore mialem wczesniej bylo naprawde cicho , wiesz moze wydaje mi sie ze sa ciche bo do fabrycznie montowantych obon troche nie ma co porownywac tych "michelinow " .

 

moze to cie zaciekawi moim zdaniem dobre opony

http://moto.allegro.pl/item573050645_195_5...ont_2_nowe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezu temat wielgaśny :) Wybaczcie jeśli było ale nie dokopałem sie odpowiedniej strony.

 

Mam felgi 15", jezdzilem wczesniej na oponkach 185/55/R15.

Dobrze mi się na nich jezdzilo i zamierzam kupic takie lub ew 60tki.

 

Zastanawiam sie czy nie weszły by mi do P10 195, czy ktoś może w P10 jezdzi na 195/XX/R15 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam zamiar zakupic oponki Yokohama A-Drive lub Toyo Proxes CF1 romiar 195/60 felga 15". Bardzo kusząca cena jest również na Toyo Proxes T1R tyllko tu jest rozmiar max 195/50. Nie będzie to za niski profil na nasze drogi? Jak z komfortem na takim profilu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na felgi 7 cali szerokości wejdą opony 195?

 

Będę zakładał na felgę 16/7 oponę 195/50R16. Też jestem ciekaw jak to będzie wyglądać...

Tu jest opona 195/50 na feldze 16 cali ale nie wiadomo jaka szerokość felgi:

http://www.club323f.com/ba/cars/simoneus/simoneus.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zakładał na felgę 16/7 oponę 195/50R16

 

Nie wiem czy 50 to nie za dużo. Też mam 16/7, ale skłaniam się ku oponie 195/45 lub 40

 

Seryjnie miałem opony 185/65R14, według tej strony rozmiar 195/50R16 jest OK (wysokość koła zwiększy się o 5mm):

http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamien...;imageField.y=7

 

I tak nie za wiele tej gumy zostanie, a rozmiar 195/40 to już wogóle niezły hardcore na nasze drogi ;) Chociaż o 195/45 też myślałem, ale jednak udało mi się kupić 195/50. Można też dać 205/45. Ale nie chciałem takiej szerokiej gumy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie chce 205. Przynajmniej teraz wiem jakie kupić. Mam tylko nadzieje, że nie trzeba będzie zbytnio się bawić w dystanse przy tej szerokości felgi, ani w żadne przerabianie.

 

 

 

 

OK. Teraz potrzebuje jeszcze jednej podpowiedzi. Zakupiłem felgi i w kasie już niewiele zostało. Jakie polecacie tanie opony o rozmiarze 195/50/16 lub 195/45/16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje felgi maję ET18 ;) Mam je z poprzedniego samochodu i jak przymierzałem to są na równo z błotnikiem, albo nawet wystają lekko... A jeśli chodzi o opony to jeśli chcesz nowe to są dość drogie :/ Najtańsze Matadory to koszt ok 230zł szt. albo Nexen N2000 po ok 240zł. Ale za dobrych opini to one nie mają... Jeśli chodzi o używki to ciężko coś ładnego w tym rozmiarze trafić... Ja szukałem dość długo używek, w końcu udało mi się kupić 2szt Pirelli P6000 i 2szt Fuldy Excelero. Tu masz aktualne aukcje na allegro rozmiaru 195/50R16:

 

http://moto.allegro.pl/18786_letnie.html?i...attr=Poka%C5%BC

 

Powodzenia w poszukiwaniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lewandoree

16x7 et 35 otowr centrujacy 67.1 ale mam zalozone pierscienie centrujace redukujace do fabrycznego rozmiaru 66.1. Moze byc w wakacje robie zawias 30mm nizej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie o wszystkich oponach z seri PX000 nie slyszalem zbyt pochlebnych opinii... Ale samemu nie probowalem wiec sie pod nimi podpisac nie moge :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pewien kłopot a mianowicie musze kupic dwie opony na przod. Zawsze kupowalem uzywane ale teraz chce kupic nowe. Serynie P11GT wychodzi na 195/60 R15. Wiec zaczalem szukac jakis fajnych oponek, ale o zgrozo w tym rozmiaze nie znalazlem nic co mi sie podoba,

Wiem ze opony to temat rzeka, kazdy ma troche inne doswiadczenia, ja tez. z racji tego ze kupowalem uzywane to troche ich przejezdzilem.

Fajne dla mnie to dobre i fajne wygladajce. Mam japonski samochod chce japonskie opony.

Wiec wiadomo co TOYO, T1R albo lepiej R1R.

Nie ma jch w rozniarze 195/60/15 tylko 195/55/15. Czy te 5% to bardzo wplyniue na przeklamania licznika? czy ktos jezdzi primera na takim rozmiarze 195/55/15? Nie jest za nisko?

Parametry nosnosci tez sie roznia, w serii jes 88V a te 195/55 maja 85V.

Czy bedzie jakas strasznie negatywna roznica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne dla mnie to dobre i fajne wygladajce. Mam japonski samochod chce japonskie opony.

Wiec wiadomo co TOYO, T1R albo lepiej R1R.

Nie ma jch w rozniarze 195/60/15 tylko 195/55/15. Czy te 5% to bardzo wplyniue na przeklamania licznika? czy ktos jezdzi primera na takim rozmiarze 195/55/15? Nie jest za nisko?

Parametry nosnosci tez sie roznia, w serii jes 88V a te 195/55 maja 85V.

Czy bedzie jakas strasznie negatywna roznica?

 

Stracisz troche na komforcie jazdy, mniejszy profil a co za tym idzie mniej powietrza miedzy felga a guma spowoduje ze odczujesz troszke bardziej nasze kochane polskie szosy :P bedzie poprostu bardziej twardo.

 

W profilu 55 nie ma zbytnio ciekawego i bogatego wyboru, takze tutaj tylko T1R pozostaje na polu bitwy.

 

Co do licznika. Srednica kol na profilu 55 bedzie mniejsza niz na 60, co za tym idzie kolo bedzie sie szybciej krecic, zas predkosciomierz bedzie dodawac. Przy setce jest to bodajze ok. 3 km/h, takze gdy wskazowka wskazuje 100 kmh my w rzeczywistosci poruszamy sie z predkoscia ok. 97 kmh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...