Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Użytkownicy Juke na forum - luźne dyskusje


^^ehhh^^
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z hamulcami w tym samochodzie trzeba coś zrobić. Są niby ok ale czasem brakuje. Gwarancja przy takich modyfikacjach jest utracona. Mocy nie wiem ile można uzyskać. Bardziej mi chodzi tutaj o lepszą prace silnika i prawidłowe rozłożenie mocy jak i temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaki olej lejecie do żuka? Za 10 dni mija rok jak ujeżdzam brykę (co prawda 8,5 tys. na budziku) i przydałaby się zmiana oleju :) Zgodnie z instrukcją zalać chyba syntetyk 5W30? Tylko jaka marka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej lejecie do żuka? Za 10 dni mija rok jak ujeżdzam brykę (co prawda 8,5 tys. na budziku) i przydałaby się zmiana oleju :) Zgodnie z instrukcją zalać chyba syntetyk 5W30? Tylko jaka marka?

 

DĄBROWSCY Sp. z o.o.

41-804 Zabrze, ul.Wolności 59

Przebieg 13600km

Za przegląd zapłaciłem 505 zł.

W skład przeglądu:

- przegląd okresowy całego samochodu

- Uszczelka korka (wymieniana przy każdej wymianie oleju)

- Filtr Oleju

- Wymiana Oleju ELF SOLARIS FE 5W30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja do swojego będę lał Millersa fxc 5w30

 

Jaki olej lejecie do żuka? Za 10 dni mija rok jak ujeżdzam brykę (co prawda 8,5 tys. na budziku) i przydałaby się zmiana oleju :) Zgodnie z instrukcją zalać chyba syntetyk 5W30? Tylko jaka marka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!! A ja mam pytanie z innej beczki - zbliża mi sie pierwsze mycie bo żuczek jest juz nieprzyzwoicie brudny i z tej okazji chciałam zainwestować ( przy okazji autko dostanie prezent na gwiazdkę :-)))) w jakiś dobry kosmetyk typu wosk/pasta. Wiem ze w salonach bardzo polecaja kosmetyki 3 M albo Turtle Wax ale zupełnie nie potrafie sie połapaćw ich rożnych rodzajach ( korek bialy, czerwony, niebieski etc..... ???? ) możecie polecic coś fajnego ale i porządnego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych,

jak wymienić filtr kabinowy w Juku

https://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_all/einbau/HBsy2VGl.pdf

 

 

pozdr

 

Hejka!! A ja mam pytanie z innej beczki - zbliża mi sie pierwsze mycie bo żuczek jest juz nieprzyzwoicie brudny i z tej okazji chciałam zainwestować ( przy okazji autko dostanie prezent na gwiazdkę :-)))) w jakiś dobry kosmetyk typu wosk/pasta. Wiem ze w salonach bardzo polecaja kosmetyki 3 M albo Turtle Wax ale zupełnie nie potrafie sie połapaćw ich rożnych rodzajach ( korek bialy, czerwony, niebieski etc..... ???? ) możecie polecic coś fajnego ale i porządnego ??

 

Witam,

moja propozycja:

- na początku kup sobie dobrej jakości dwie szmatki do polerowania powierzchni, glinkę i dobry Cliner - na YouTube znajdziesz filmiki jak wyczyścić dokładnie lakier

- mogę polecić bardzo dobry naturalny wosk Collinite 476 (3 lata temu kupowałem go w USA), teraz można go kupić na różnych stronach w necie np http://showcarshine.pl/11-collinite-476-gratis-mikrofibra.html

 

zalety dobrze wywoskowanego lakieru można zauważyć nawet po roku czasu, tylko jest to żmudna praca - około 4h.

Ja woskuje swój samochód 2 razy do roku (wiosna, jesień).

Na wcześniejszych samochodach przetestowałem różne woski :( .... zainwestuj w dobry jakościowo wosk a wystarczy Ci na długie lata.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, nie chodzi mi o byle co ale wlaśnie o coś dobrego jakościowo. Niech to kosztuje, ale niech to będzie porządne i skuteczne a nie jak te wszystkie badziewia z reklam TV po których 20 letnie auto wyglada jak nówka a wszystkie rysy, itp. sa cudownie usunięte. :-)))

Dzięki bardzo kolego !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd u Was ten problem z olejem ? Auta są jeszcze na gwarancji i obsługę wykonują w serwisie. Ja tym głowy sobie nie zaprzątam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Millers xf c2 5w30

 

 

 

 

Nie mogę znaleźć takiego oleju na necie, może chodzi ci o XSS?

A Castrol EDGE FST 5W30:

http://allegro.pl/castrol-edge-fst-5w30-5l-504-00-507-00-niemiecki-i2803004011.html

Będzie dobry?

 

Millers xf c2 5w30

Czy Castrol będzie ok? tego nie wiem, prawdę mówiąc sam się nad nim zastanawiałem.

Trochę poczytałem i jednak na pierwszą wymianę zaleję tego Millersa ma bardzo dużo pozytywnych opinii.

Tak czy siak olej to olej - najważniejsze żeby nie był podrabiany (made in TURCJA lub inne badziewie).

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd u Was ten problem z olejem ? Auta są jeszcze na gwarancji i obsługę wykonują w serwisie. Ja tym głowy sobie nie zaprzątam.

 

Ale raz, że trzeba wybecelować nie małą kasę w ASO za wymianę po roku (przegląd obowiązkowy po 2 latach) a dwa, że zaleją pewnie co mają na stanie...

 

Millers xf c2 5w30

 

 

 

 

Czy Castrol będzie ok? tego nie wiem, prawdę mówiąc sam się nad nim zastanawiałem.

Trochę poczytałem i jednak na pierwszą wymianę zaleję tego Millersa ma bardzo dużo pozytywnych opinii.

Tak czy siak olej to olej - najważniejsze żeby nie był podrabiany (made in TURCJA lub inne badziewie).

 

pozdr

 

Też poczytałem opinie, że Castrol jest średni tak więc chyba też się zdecyduję na tego Millersa, który ma pozytywne opinie na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale raz, że trzeba wybecelować nie małą kasę w ASO za wymianę po roku (przegląd obowiązkowy po 2 latach) a dwa, że zaleją pewnie co mają na stanie...

 

 

 

Też poczytałem opinie, że Castrol jest średni tak więc chyba też się zdecyduję na tego Millersa, który ma pozytywne opinie na necie.

 

Ale co za różnica jaki olej?? Ważne by był wymieniany wtedy kiedy trzeba. Jaka jest różnica Castrol, Mobil czy inny olej?? Jedni leją Castrol inni mobil a wszyscy chwalą to co leją :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam nadzieję,że wkrótce dołączę do grona użytkowników prześlicznego Juka... Na razie walczę z moim mężem, który usilnie próbuje mi wcisnąć inne auto (nie może przeżyć, że mi się podoba właśnie Juke - i tylko Juke!). Auto ma być dla mnie, do codziennej jazdy z dzieckiem (wiem, że miejsca niewiele :( ) i koniecznie w kolorze białym. Przepiękny zadziorek :)

 

Jest połowa grudnia, nie wiem czy decydowac się teraz na zakup, czy poczekac jeszcze do stycznia??? Na razie oferują nam wercje Acenta+Dynamic za ok. 61 tys.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myśleliście o roczniku 2012 czy 13 bo Cena za 12 to cosik drogo :)

, rocznik 2012... z kilku salonów przysłali ofertę na ok. 61-64 tyś - z zależności czy jest jeszcze pakiet Sport.

Może poczekac do stycznia??? Tylko czy jeszcze będą dostępne...?!

 

Ile takie auto powinno kosztować aby się opłacało? Lub co ewentualnie powinni dołożyć??? Ja chciałabym czarne felgi, komplet opon i spojler na tył jeszcze dodatkowo kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, rocznik 2012... z kilku salonów przysłali ofertę na ok. 61-64 tyś - z zależności czy jest jeszcze pakiet Sport.

Może poczekac do stycznia??? Tylko czy jeszcze będą dostępne...?!

 

Ile takie auto powinno kosztować aby się opłacało? Lub co ewentualnie powinni dołożyć??? Ja chciałabym czarne felgi, komplet opon i spojler na tył jeszcze dodatkowo kupic.

 

Poczytaj tu: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/79529-juke-dobra-cena/

 

Tu rozmawialiśmy kto i gdzie i za ile kupił Żuka :D i wszystko jak na dłoni. A nie ma jeszcze wyprzedaży 2012?? Wydrukuj im nasze ceny i masz karte przetargową :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tu: http://forum.nissank...uke-dobra-cena/

 

Tu rozmawialiśmy kto i gdzie i za ile kupił Żuka :D i wszystko jak na dłoni. A nie ma jeszcze wyprzedaży 2012?? Wydrukuj im nasze ceny i masz karte przetargową :D

Dziękuję za odpowiedź. Watek przeczytałam i trochę się dowiedziałam. Jeszcze poszukam oferty na Teknę 190 km... Mam nadzieję, że jak coś znajdę i wrzucę do Was to pomożecie :)

 

A wyprzedaże niby są... 5000 pln rabat od Nissana :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż Wam zazdroszczę tych ngocjowanych cen. Ja kiedy kupowałem w styczniu 11 r. to była absolutna nowość i istniała kolejka od września to też otrzymałem propozycję : bierze Pan czy zaoferoawć panu (i) X ?. Wziąłem tę świżynkę nie wiele utagując. Ale nie żałuję i sobie latam :gun: po świecie tym sprytnym autkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile nie zapłacisz zawsze się znajdzie ktoś kto pochwali a więcej się znajdzie takich co powiedzą że ...ujowe, że nissan, że małe, że żaba, "ja bym nie kupiła", "...za tą kase to bym miał.." a tak naprawde to czysta zazdrość. :) Prawda??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile nie zapłacisz zawsze się znajdzie ktoś kto pochwali a więcej się znajdzie takich co powiedzą że ...ujowe, że nissan, że małe, że żaba, "ja bym nie kupiła", "...za tą kase to bym miał.." a tak naprawde to czysta zazdrość. :) Prawda??!!

 

Szczera prawda :thumbsup:

 

ważne,że mnie(nam) się autko podoba,

innym nie musi.

 

Gdybym teraz,po roku miała kupowac nowe auto,równiez kupiłabym moją żabę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam! Juke Tekna 1,6 190 km po rabacie 74.600 pln + gratis dywaniki, chlapacze, listwy boczne i rabat 600 zł na opony (2000 pln) - co sądzicie?! Decyzja już zapadła, zamówienie złożone i odbiór na początku stycznia :)

 

Jakieś rady? Co jeszcze domówić?Koniecznie chce jeszcze tylni spojler, super to wygląda.

 

A z Jukiem to jest tak, że albo się bardzo podoba albo nie. Im bardziej inni narzekają, tym bardziej mnie to auto fascynuje :)

 

Mąż mnie obwiózł po chyba wszystkich salonach , miał nadzieję że zmienię zdanie - ale chyba sam już się przekonał że za tą cenę ciężko znaleźć fajne oryginalne auto z tak dobrym silnikiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzymy szerokiej drogi :thumbsup: i pomykania po nich bezkonfliktowo ! Mąż jak kiedyś wsiądzie do tego auta za kierownicę i poczuje jego narowistośc to może nie zechce z niego wyjść . Bądź na to przygotowana. Ze mną tak było. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod jest SUPER z silnikiem DiG-T, a co inni mysla to juz ich zdanie.

 

Przez ostatni rok wielu przekonalo sie ze nie nalezy zadzieraj z "Zuczkiem" (a mina pogardy zmieniala sie w zdziwienie),

osobiscie przekonal sie moj znajomy ktory ma Porsche Cayenne Turbo ze ten maly samochod potrafi pokazac pazur :devil:

Edytowane przez ProceSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzymy szerokiej drogi :thumbsup: i pomykania po nich bezkonfliktowo ! Mąż jak kiedyś wsiądzie do tego auta za kierownicę i poczuje jego narowistośc to może nie zechce z niego wyjść . Bądź na to przygotowana. Ze mną tak było. :D

Dziękuję :) Mam nadzieję, że szybko się przyzwyczaję :)

 

Akurat na mojego mężą nie ma co patrzeć, on ma w swoim 285 km ;) Mi tam by starczyło nawet te 117, ważne że Juke :)

 

A co sądzicie o cenie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...