Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Użytkownicy Juke na forum - luźne dyskusje


^^ehhh^^
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

[...] co chwile wymyslam pretekst by gdzies jechac....tylko po to by pojezdzic....świr :D

Nieeee.... Zapewniam Cię, że to normalka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chciałbym zapytać użytkowników Żuczków z silnikiem 1.6 bez turbo i 1.5 dci co jest u Was na ekranie przy przełańczaniu trybów ECO NORMAL SPORT. Najlepiej jak by ktoś zrobił też zdjęcia bo u mnie na ECO są gwiazdki na Normal jest moment obrotowy a na sporcie jest Boost. Mam wersje 1.6 turbo i dla mnie to zrozumiale przy wersji turbo czy dci(turbo diesel) ale przy 1.6 atmosferycznym ?? :| 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam szanowne gronko Juke

 

Własnie zakupiłem JUKE w wersji TEKNA i cieszę się nowym nabytkiem, i tak może troche o autku:

Wersja TEKNA 1.6Pb 117KM

Color Bialy plus przyciemnione szyby + czerwony środek.

Obecnie jestem w trakcie docierania wiec na liczniku 290 km :)

 

Jak sie troszke odnajde i objade z autkiem to zapodam foty i napisze cos wiecej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pozytywnie zakręconych,parę dni temu zostałem posiadaczem juke 1.6 190km schiro,2012r w super wypasie.Do zobaczenia na drodze......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

 

czy w naszych autkach wystepuje takie coś ze jak sie nagle hamuje to zapalaja sie światła awaryjne ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

 

czy w naszych autkach wystepuje takie coś ze jak sie nagle hamuje to zapalaja sie światła awaryjne ????

U mnie nie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

W instr. nic na ten temat nie ma wiec JUKE chyba tego nie posiada, sprawdzałem u mnie na hamowaniu nic sie nie dzieje znaczy sie nie zapalają sie awaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemanko,

jak zapewne niektórzy z was wiedza kupilem nie dawno nowego Juka i tak zeby nie zaczynać 1000 tematów postanowiłem sie was spytac co doradzacie do mycia samochodzika i do oponek aby po umyciu przypominal nowwke z salonu.

 

A co do samego Juczka spisuje sie rewelacyjnie :):P wlasnie jestem za granica na jeden dzien na basenach :P Juczek bezbłednie pokonal trase 100km przy wspanialym konforcie dla mnie ale czeka go jeszcze powrót ale z tym nie edzie najmniejszego problemu.

 

Pozdrowienia ze Slowacji dla Ewelineczki i Designera ; )

 

Ps: Nie martwcie sie o moje koszta daja tu free wifi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja też pozdrawiam.... co do pytania o mycie polecam myjnie bezdotykowe (lub) lepiej mycie ręczne samodzielnie... co do środków to jak najmniej chemii... a jak już musi być to niech będzie jak najłagodniejsza....

 

W mojej ulubionej myjni są programy aktywna piana, płukanie, wosk na gorąco, nabłyszczanie... jedyna wada brak suszenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zwolennikiem mycia ręcznego auta, uzywam szamponu firmy Moje Auto czy jakos tak z TESCO za 7 zeta litr szampon jest od razu z woskiem, auto fajnie sie swieci po nim i nie ma wiele wycierania do sucha bo fajnie woda spływa jak moge polecic a wiele juz ich przetestowałem. Co do opon to polecem pianke w sprayu nakłada sie i zostawia do wchłoniecia - oponka czarna nawet jak sie zabrudzi to wystarczy woda przemyc i znow czarna jest.

A jak nie mam czasu a chcę odswierzyc wyglad jade na karchera na BP wada taka ze nie ma suszenia ale szybsza jazda go wysuszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za dobrze ci tam hihi

 

Ja polecam z innej beczki ;)

Jak już umyjesz opony to popsikaj je porządnie lakierem do włosów...będą się błyszczeć jak nowe ;)

A plastiki w środku..przecieraj chusteczkami nawilżającymi dla niemowląt...;)

Świetnie się sprawdzają. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za dobrze ci tam hihi

 

Ja polecam z innej beczki ;)

Jak już umyjesz opony to popsikaj je porządnie lakierem do włosów...będą się błyszczeć jak nowe ;)

A plastiki w środku..przecieraj chusteczkami nawilżającymi dla niemowląt... ;)

Świetnie się sprawdzają. :)

Ele masz ciekawe pomysły a co do mycia ja tylko i wyłącznie ręczne nigdy jeszcze tak na myjce nie byłem bo jak mam czas umyje wypastuje i błyszczy sie jak nowe tyle ze ja myje wodą z mydłem w płynie no i potem wycieram do sucha a co do oponek zawsze jak miałem plaka to troche popsikałem tyle że to szybko łapie kurz.

 

No wiecie nowe autko to chce jeszcze lepiej o nie zadbać a maxx a ta piana do opon nie szkodzi jakoś na fele lub coś ?

Edytowane przez Rafioninio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pianka nie ma wpływu na felgi z reszta fajnie sie tym psika to nawet nie napsikasz na felge i co wazne nie łapie kurzu jak plak ktory jest tłusty, ta pianka nawet konseruje opone zapodaj se bedziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak posłuchałem troche rad maxxmena i ewelineczki kupilem ten szamponik co mowił max tyle że ja w biedronce za 8 zl ;) oo taki http://allegro.pl/szampon-samochodowy-z-woskiem-gabka-grt-moje-auto-i3367164407.html

a co do kokpitu bylo też tam własnie tekie chusteczki mokre do plastików

 

 http://allegro.pl/moje-auto-sciereczki-do-kokpitu-matowe-24-szt-fv-i3393588355.html

 

no zdam relacje po pierwszym myciu bo po dzisiejszym dniu się zapowiada ;)



A co do pianki czy cuś takiego ?

http://allegro.pl/pianka-do-czyszczenia-i-konserwacji-opon-nano-i3434307010.html

 

czy cuś takiego ?

http://allegro.pl/pianka-do-opon-i-gumy-plak-500ml-w-wa-i3373691197.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie o takiej piance mówiłem tą uzywam i tego szamponu.

Co do szamponu to taka drobna rada po umyciu autka szyby po chwili przetrzec sucha szmatka ja juz nie uzywam zadnego plynu do szyb czy okien a to dlatego iz ten szaqmpon ma duzo wosku i fajnie odprowadza wode podczas deszczu no chyba ze ktos tak nie lubi to niech umyje szybki MR.PROPER :dribble:

 

Co do wycierania srodka to ja uzywam takich chusteczek mokrych tylko dla dzieci do d*p.....i sa mniej agresywne a swietnie zbieraja no imasz 60 sztuk za 5 zeta.A polecaja je tez do skórzanych mebli czy butów. :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak zwykłe chusteczki dla niemowlat ;)

To pucuj furę...może cykniesz Ewelci foteczki..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelineczka zrobiłem nowe foty wnętrza swojego Juke'a po uwzględnieniu porad technicznych od profesjonalnego tapicera.... efekt był warty pracy, jaką włożyłem w ten temat ....  rzuć okiem na wątek "Wnętrze JUK'a" tam jest podsumowanie testu pokrowców (które obiecałem Ci wcześniej) i zdjęcia z ostatecznym rezultatem moich zmagań ze skórą samochodową.... ;)

 

Rafioninio Jak Ci się jeździ nową gablotą? Ile Ci pali? masz już 500 km przejechane?

 

Pozdrawiam Designer

Edytowane przez Designer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Designer już lukne ;)

 

A Rafnio już nie ma czasu na forum...teraz ma perełkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co co nie mam czasu zawsze znajde czas. A co do fotek pstrykne po umyciu brudasa przyda mu sie po wczorajszym dniu a co do przebiegu zwoje 370km juz ma :thumbsdown::|<_<-_-:D :D średnie spalanie pokazał 7,1 na tej odległości a jak to w czasie jazdy nawet na chwilie pokazuje 18 :P na ale to tak chwilowo aa i jezdzi sie za***iście i ten tempomat co sam dodaje obrotów pod górke sam zwalnia no i ta klima aż szyba przymarza :P To autko jest wspaniałe :P ewelineczka tylko Juke nie przesadzaj bo chyba sklepu w nim mieć nie będziesz ;)

Edytowane przez Rafioninio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy Murano nie wygra ;) tylko czy ja będę umiała taka krową jezdzic ?! :)

Super ze jestes zadowolony ze swojej perelki ;)

Edytowane przez ewelineczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murano to też fajny samochód pod względem użytkowym wygrywa z Jukiem, ale nie jest to auto designerskie i pod względem wyglądu powiedziałbym że przeciętne... ot takie sobie jakich wiele.... że tak do siebie nie przypadkiem  nawiążę.... co do JUKE'a to jest to auto jedyne w swoim rodzaju... taki harley wśród nissanaów...

 

Ja jak bym brał dziewczynę to taką która mi się podoba i jest fajna w łóżku, a nie taka która jest praktyczna.... praktyczne samochody i praktycznne dziewczyny praktycznie nie mają u mnie szans. Lubię babki i samochody z fantazją...  taki mam gust a o gustach się nie dyskutuje...

Edytowane przez Designer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostawię bez komentarza,bo nie byłby miły..;)

  

 

.

 

Ja jak bym brał dziewczynę to taką która mi się podoba i jest fajna w łóżku, a nie taka która jest praktyczna.... praktyczne samochody i praktycznne dziewczyny praktycznie nie mają u mnie szans. Lubię babki i samochody z fantazją...  taki mam gust a o gustach się nie dyskutuje...

 

 

A co do Murano...to uważam,że nie jest przeciętne i nudne....to nie polonez  :thumbsdown:

Jesteś właścicielem Juka (wyuzdanego  w wyglądzie ) :punk: i widzę ,że darzysz go miłością i uwielbieniem ,ale popatrz też z boku na to...

Ja jestem matką z dzieckiem i myślę o swojej całej rodzinie...a nie o tym,żeby się lansować na drogach :whistle: 

 

Temat wyboru modelu jest w toku ...rozmowy trwają  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostawię bez komentarza,bo nie byłby miły.. ;)

  

 

 

 

A co do Murano...to uważam,że nie jest przeciętne i nudne....to nie polonez  :thumbsdown:

Jesteś właścicielem Juka (wyuzdanego  w wyglądzie ) :punk: i widzę ,że darzysz go miłością i uwielbieniem ,ale popatrz też z boku na to...

Ja jestem matką z dzieckiem i myślę o swojej całej rodzinie...a nie o tym,żeby się lansować na drogach :whistle:

 

Temat wyboru modelu jest w toku ...rozmowy trwają  :devil:

 

 

No nie wiem co widzisz wyuzdanego w Juke'u ..... ale to oczywiście Twoje wrażenia i odczucia masz do nich prawo, widziałem kilka dziewczyn właściwiej kobiet w Jukach z dziećmi w różnym wieku.... nie widzę tu żadnej sprzeczności..... Patrząc z Twojego punktu widzenia i sugestii (łatwość prowadzenia i parkowania) najlepsza byłaby mikra... ale z koleii ona raczej odpada ze względu na wózek dla dziecka o którym pisałaś... Juke jest rozwiązaniem rozsądnym pośrednim.... z pewnością do rozważenia (decyzję musisz podjąć sama) Nie chcę Cię zniechęcać do Murano (bo to naprawdę dobry samochód) ale wydaje mi się, że będzie tak jak sama z resztą w poprzednim poście napisałaś.... tzn. że ze względu na jego "praktyczniejsze" gabaryty może już nie być tak łatwy w parkowaniu dla kobiety (przepraszam że tak piszę, bo jest rmnóstwo kobiet, które parkują lepiej od niejednego faceta i nie o to mi chodzi).... Mam nadzieję że dobrze rozumiesz moje intencje. Nie obraź się proszę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...