Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ubezpieczenie OC ??


seba.mak1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi zaproponowano bez znizek 900 zł samo OC w PTU a jeśli chodzi o pakiet to w Hestii za 1700 zł. Czy może ma ktoś pomysł czy dałoby się załatwić taniej w jakiejś innej ubezpieczalni?? Nie mam zniżek bo wcześniej jeździłem na ojca a teraz wszystko jest zarejestrowane na mnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no taniej moze sie da ale nie jakos bardzo duzo, gdybys mial te 50% znizek to juz by bylo 450zl, musza miec z czego znizkami ucinac. sprobuj jeszcze MTU HDI i Pocztowe ale jak mowie za wiele chyba nie zbijesz :/ lepiej przerejestruj auto :) na siebie i na ojca to ci bede znizki rosly i bedziesz mial znizki ojca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmer, gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem :P Nie chcę rejestrować na ojca bo nie chce później od niego wysłuchiwać że traci zniżki jakbym ze swojej winy w coś stuknął :/ HDI przetestowałem..proponuja mi OC droższe od PTU o prawie 400 zł !!! Paranoja..

 

[ Dodano: Sro 31 Paź, 2007 17:59 ]

O Allianz nawet nie myslę... 1400 zł za samo OC a pakiet 3300 :029: Powariowali... Hestia proponuje cały pakiet bez uwzglednienia amortyzacji za połowę taniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speeder, to idz do warty - ja sie dowiadywalem, i bylo troche drozsze niz w HDI ale w warcie masz udogonienie ktore rozwiaze Twoj problem - jak Ty spowodujesz wypadek - Twoj ojciec nie straci znizek, wiec finalnie wyjdzie cie taniej niz w PTU itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wlaśnie wczoraj kupilem sobie oc w liberty direct i wszystko przez internet, na ich stronce jest dobry kalkulator, można sobie policzyć skladkę, za 100nx z 1991r silnik 2,0 zaplacilem( samochód na żonkę-zniżka 40 %, moja 60%) zaplacilem 477 zl, gdzie indziej 700-1300 zl :D , sprawdzcie, warto( nie jestem ich agentem)

ps można im zaplacic w ratach, nawet miesięzcnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyliczcie składki na www.allianzdirect.pl ostatnio staniały ubezpieczenia, najbardziej opłaca się w pakiecie, poprzez agenta jest drożej więc nawet ich nie pytajcie.

niekoniecznie.. zacząłem prace w Allianz i nie moge jeszcze robić OC i AC - dośc trudny egzamin i potrzebna praktyka ok. 6 mies., ale mamy do dyspozycji pewne zniżki i kwestia negocjacji, a jak w innej firmie wychodzi znacznie taniej to:

1) lipna firma i AC bym nie wziął

2) nie negocjowało sie warunków

3) maja okrojony zakres w ofercie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wlaśnie wczoraj kupilem sobie oc w liberty direct i wszystko przez internet, na ich stronce jest dobry kalkulator, można sobie policzyć skladkę, za 100nx z 1991r silnik 2,0 zaplacilem( samochód na żonkę-zniżka 40 %, moja 60%) zaplacilem 477 zl, gdzie indziej 700-1300 zl :D , sprawdzcie, warto( nie jestem ich agentem)

ps można im zaplacic w ratach, nawet miesięzcnych

również skorzystałem z Liberty, a namówił mnie Mariusz Max Kolonko :P za moją primę 2,0 z 99r, wyszło z NNw 350zł tylko mają taki myk, ze przy płaceniu na raty wychodzi drożej o 10% i za to mają minusa u mnie że o tym nie mówią wprost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszedzie jak sie na raty placi to jest drozej

libery wyglada spoko i przystepne ceny ale...

jesli idzie o samo OC to nie wszystkim sie juz oplaca, chodzi o to ze jedne firmy nie robia zwyzek jesli wspolwlasciciel nie ma znizek a inne tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość AdrianBC

Ja swoje auto ubezpieczyłem w MTU(Hestia)

Składka podstawowa jak dla mnie (pojemność silnika 1974ccm, brak zniżek za bezszkodowość, prawko 4 lata, wiek <25lat, auto starsze niż 12lat) to 1573zł, ale wziąłem sobie na współwłaściciela wujka, który ma 60% zniżek i roczna składka OC wynosi 629zł + 30zł NNW i rozbiłem sobie na 4 raty po 181zł czyli nie jest źle :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja za swoją P11 2,0 z 60% zniżki za OC zapłaciłem 272 pln. Firma to Cigna i ponoć mają najlepsze stawki dla dużych pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Przejrzałem ten temat i widzę że sporo niepochlebnych opini o PZU. Dołączam się :616: ponieważ właśnie dziś udałem się do nich celem uzyskania informacji na temat kosztu ubezpieczenia OC,AC,NW almery N15 z 2000r.

Myślę sobie ...wiadomo PZU to najdrożej, ale co tam pójdę, pogadam i zobaczę ile wyjdzie.

Wyliczono mi mniej więcej:

OC-1100zł

AC-1600zł

NW-99zł

Całość tylko jakieś 2800zł :616: Ja mam tyle zapłacić? Za co???

 

Fakt że kiepsko u mnie ze zniżkami bo ubezpieczałem się u nich wcześniej 3 lata przy czym AC miałem wykupione tylko na pierwszy rok (poprzedni "samochód" - Fiat Cinquecento więc w sumie nie było za co płacić tego AC).

 

Jak to możliwe że koledze za golfa IV 99 rok wyszło też w PZU za OC,AC,NW jakieś 2000?Trzeba dodać że miał chyba lepsze zniżki na OC, ogólnie jeździ trochę dłużej niż ja.Poza tym ubezpieczał w mniejszej miejscowości. Tyle tylko że wczesniej nigdy nie miał AC więc też zero zniżek nie wspominając o tym że w końcu vw golf jest do cholery jednym z najbardziej "lubianych" przez złodziei samochodów a to też ma chyba spory wpływ na wysokość składki.

 

Żeby aż tyle naliczać??? Wk.... się bo nie spodziewałem się aż takiej kwoty! Nie mam pojęcia gdzie teraz iść, wielu innych ubezpieczycieli różnie jest określanych. Chyba wybiorę się do allianz, w sumie mam niedaleko.

 

Na pochybel PZU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

szkoda że patrzysz tylko od jednej strony na PZU - od strony opłaty skladki. Gdybys miał doświadczenie w likwidacji szkod wiedziałbyś że w PZU czy Hestii taka sama sprawa jest rozpatrywana dużo korzystniej dla poszkodowanego niż w PTU czy Warcie, w przypadku AC różnice w propoonowanym odszkodowaniu, komforcie, jakości obslugi klienta sa na tyle duże że warto płacic więcej w porządnej firmie niz oszczędzać na składce a potem byc w plecy. Co inne OC - płacisz w taniej firmie i nie Ty lecz ktos ma problemy jesli spowodujesz szkodę. Ale żeby płacic AC u jakichs badziewiaków to juz calkiem dziwne :zdziw:

Powodzenia w zawieraniu ubezpieczeń a potem odzyskiwaniu odszkodowania w taniej firmie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację cornholio, nie posiadam osobistego doświadczenia w dziedzinie likwidacji szkód ponieważ jeszcze takowych ani nie poniosłem ani sam nie spowodowałem. Uważam jednak że wywody na temat który ubezpieczyciel jest dobry a który "badziewiacki" nie mają sensu bo w momencie zawierania umowy tak naprawdę nie mogę wiedzieć jak w danej sytuacji zachowa się dane towarzystwo. Nie wydaje mi się również aby akurat PZU miało być aż takim pewnym i godnym zaufania towarzystwem....że niby ludzie nie mają z nimi żadnych problemów? Owszem mają tak samo jak z pozostałymi. Znajoma osoba strasznie się kiedyś z nimi mordowała ale nie rozwinę tamatu bo nie chodziło o ubezpieczenie komunikacyjne. Pewnie że oglądając reklamy telewizyjne towarzystw typu Link4 i oferowane przez nich bajecznie niskie opłaty nachodzi cżłowieka świadomość że jakiś hak w tym musi być tym bardziej jesli taka firma nie ma zdaje się żadnej siedziby poza jakąś centralą w jakimś tam mieście.

 

Za życzenia powodzenia w zawieraniu ubezpieczenia dziękuję, już zawarłem umowę. Za drugą część życzeń dotyczącą potencjalnego uzyskiwania odszkodowanie nie podziękuję aby nie zapeszyć-nadal wolę jeździć bez przygód ;)

 

P.S. Wypowiedziałeś się pochlebnie o Hesti, fakt faktem że w najbliższej rodzinie mam dwie osoby tam ubezpieczone. Obie niedawno brały udział w niegroźnych kolizjach tyle tylko że jedna w roli sprawcy a druga ofiary. W obu przypadkach nie słyszałem o żadnych problemach z odszkodowaniami.Ale widzisz ktoś inny tutaj np skarżył się na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
AC-1600zł

nie dziw się.

Nissan jest w najgorszej klasie ryzyka. ford stoi nawet lepiej niż mercedes. ale m.in. volvo rozkłada wszystkich. w tym wypadku porównywać nie możesz nissana z VW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam Primke 2.0d 1995. 2 lata temu ubezpieczalem sie pierwszy raz i troche mnie przerażało rzygnięcie 1000- 1500 za oc (PZU, link4...itp) Z pomoca przyszla mi benefia z Mbanku Jedyne 760 PLN w 4 ratach. Luzik. Tyle ze na drugi rok nie zauwazylem zeby mi np skladka zmalała z kontynuacje. Zobaczymy jak bedzie na 3 rok bo mialem stluczke 50% mojej winy ... Nie wiecie ile jest normalnie zwyzki ? czy to zalezy od wartosci spowodowanej szkody /?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

za każda stłuczkę przechodzisz o klase wyżej, czyli generalnie tracisz 10% ze zniżki.

 

Obojętnie ile % winy miałes i jaką kwote wyplaciła za Ciebie ubezpieczalnia. Liczy się to, że z Twojego OC wypłacone zostało komus odszkodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

nie ma takiej ubezpieczalni jak cigna

 

jest interrisk

 

porządne ubezpieczalnie zmieniaja nazwe przynajmniej raz na 5 lat. To w dobrym tonie jest :D

 

 

kurde nie dość że likwidują szkod w gowniany sposób, mają zero organizacji to jeszcze podwyższają 20% składki przy wypłaconej szkodzie z OC :zdziw:

 

w moim rankingu na najfajniejsza ubezpieczalnię, wysunęli się własnie na drugą pozycję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

hehe

 

jakiś czas temu probowałem się dodzwonić do nich w sprawach slużbowych i sie dowiedziałem że zmienili nazwę. Szkoda tylko że jakośc usług i współpracy z innymi ubezpieczalniami wciąż do d*py

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

100Nx 1600ccm, warszawa (najdrożej), Link4 599zł- OC, NW, AC na szyby.

 

Cornholio wiesz do jakiego wniosku dochodze odnośnie PZU- że 85%klientów niezadowolonych to CI którzy nie zarobili na szkodzie. Tak sie utarło w naszym kraju ze jak ktos w Ciebie wjedzie i ma polise w PZU to zarobi sie na tym krocie... a jak sie okazuje ze kasy starczy tylko na naprawe auto od razu niezadowolenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...