Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ubezpieczenie OC ??


seba.mak1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość EnDrIu WAWA
Cornholio wiesz do jakiego wniosku dochodze odnośnie PZU- że 85%klientów niezadowolonych to CI którzy nie zarobili na szkodzie. Tak sie utarło w naszym kraju ze jak ktos w Ciebie wjedzie i ma polise w PZU to zarobi sie na tym krocie... a jak sie okazuje ze kasy starczy tylko na naprawe auto od razu niezadowolenie

Jest cos w tym...jak mi gosc powiedzial, ze jest ubezpiecznony w PZu od razu mialem "banana" na twarzy :) i poszlo tak jak sadzilem...sporo zarobilem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- że 85%klientów niezadowolonych to CI którzy nie zarobili na szkodzie. Tak sie utarło w naszym kraju ze jak ktos w Ciebie wjedzie i ma polise w PZU to zarobi sie na tym krocie... a jak sie okazuje ze kasy starczy tylko na naprawe auto od razu niezadowolenie
Jest cos w tym...jak mi gosc powiedzial, ze jest ubezpiecznony w PZu od razu mialem "banana" na twarzy :) i poszlo tak jak sadzilem...sporo zarobilem :)

 

i tu sie z panami nie do końca zgodze :/

Choć sam nie miałem przygód "odszkodowawczych" to z obserwacji widzę, że trzeba bardzo kombinować żeby wyjść na zero i nie stracić. Ubezpieczalnie często proponują zaniżone odszkodowanie lub robią wycenę nie do tego silnika bądz nie uwzględniają wielu innych opcji. Pozatym na wypłatę odszkodowania czeka się nie wiadomo ile lub ubezpieczalnie proponują nam nasz wrak :D Kolega miał takie przygody z PZU, gdyby nie Towarzystwo ubezpieczeń ochrony prawnej bujałby się jeszcze z tym wszystkim niewiadomo ile :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalski, także Twój kolega był w tych 15% niezadowolonych. Kiedyś Corn pisał odnośnie wycen w którymś temacie o szkodzie klubowicza. Ubezpieczalnia też nie może zaproponować więcej niż wynika np z eurotaxu. A jakaś podstawa do niezgodzenia się z wyceną też musi być- wiadomo że nie każdy się musi znać na ustawach o Ub kom. i od tego są właśnie radcy prawni itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co dej Hestii i usuwania szkód to bym polemizował......

Miałem stłuczkę z właścicielem polisy w Hestii i na wypłatę odszkodowania czekałem 7 miesięcy, masakra....

 

a co do polisy, driverem jestem dość młodym, pierwsze OC,AC i NW brałem na auto 2litrowe w PTU, wyszło mnie 2500, była to połowę tego co w PZU i Warcie, kolejne przedłużenie w PTU, pakiet to już 1200 PLN, potem nowe auto pojemność 1,4 sprowadzone, pół roczne i najtaniej o dziwo w PZU, również pakiet, 1800 PLN przy wartości auta 44 kPLN, teraz kupiłem micrę i w PZU krzyknęli za samo OC 1100 :zdziw:

w PTU 600 PLN,

auto ma OC w Warcie, poprzedni właściciel nie wymówił, więc mogę jeździć, pytanko mam takie jeśli dobrze się orientuje w cale nie muszę jechać do warty przepisywać tylko wystarczy mieć przy obie umowę kupna sprzedaży? druga sprawa jeśli polisa była płatna w ratach, mi zostały do zapłacenia 3 raty czy ubezpieczyciel może ze mną negocjować wartość tej polisy, czy moge jechać na tym co ustalił dla poprzedniego właściciela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ubezpieczyciel może ze mną negocjować wartość tej polisy
może. inna taryfa jesli auto w innej stronie polsce zacznie jeździć. inna taryfa np. za wiek, za zniżki...

możesz wymówić polisę jak ci nie pasuje na rzecz poprzednika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja za swój traktorek płacę OC w wysokości 328zł. 60% zniżki,składka płatna jednorazowo a ubezpieczyciel to MTU :diabel: Ma ktoś taniej? :D

 

[ Dodano: Nie 05 Kwi, 2009 15:55 ]

Aha,gdybym miał dziecko to byłoby jeszcze taniej (czyżby ojcowie jeździli ostrożniej? ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja za swój traktorek płacę OC w wysokości 328zł. 60% zniżki,składka płatna jednorazowo a ubezpieczyciel to MTU :diabel: Ma ktoś taniej? :D

 

[ Dodano: Nie 05 Kwi, 2009 15:55 ]

Aha,gdybym miał dziecko to byłoby jeszcze taniej (czyżby ojcowie jeździli ostrożniej? ;) )

za to samo miałbym 223 zł, bo mam dziecko - dzwoniłem.

z doświadczenia wiem, że nie można dokupić ZK po wystawieniu polisy oraz polisa przesyłana jest pocztą nawet po 30 dniach :?:

zero dodatków do ubezpieczenia, co w przypadku nissana z urywającymi się ośkami może być bardzo nieopłacalne :fuckyou2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szynszyl o czym Ty piszesz bo Cię nie rozumiem :| Poszedłem po polisę do biura pośrednictwa ubezpieczeniowego,polisę wypisali na poczekaniu,poszedłem na pocztę,zapłaciłem i już mogłem jeździć :D Po 30 dniach przysłali taki mały kartonik (potwierdzenie wykupienia polisy ;) ) żeby nie wozić całej polisy ze sobą. A ja jako użytkownik i tak nie mam żadnych korzyści z OC poza tym że nie płacę odszkodowania z własnej kieszeni w razie wyrządzenia komuś szkody. Chyba,że o czymś nie wiem :P Dla mnie liczy się jak najmniejsza składka :diabel: A co to jest to ZK? Bo mi to się z więzieniem kojarzy :one: PS. a te urywające się ośki to niby co? Mi jeszcze nic się nie urwało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szynszyl o czym Ty piszesz bo Cię nie rozumiem
biedaku ... :one:

do OC czasem za 40-50 zł więcej dostaniesz lawete, pomoc prawną w razie wypadku, czasem drobne naprawy typu akumulator itp. zielona karta=ZK. czasem posiadanie polisy wiąże się z brakiem mandatu... Dlaczego? Bo jak gośc widzi polisę uznanej firmy to nawet na rękę pójdzie. dogadacie się i bez wzywania policji bedzie. Skąd to wiem, bo ludzie opowiadają jak po OC przychodzą.

Laweta mówisz nie potrzebna.. he he.. moja półoś się urwała w P11 przy chyba 160.000 km.. dobrze że od mechanika 300 m...

Ale ... płąć gdzie chcesz i ile chcesz. widzisz mnie nawet przy -60% zniżkach wyjdzie OC 467zł w mojej firmie. zatem sobie strzelę za 320 w allianzdirect może + 50 zł za NNW. I jeżdże spokojnie :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szynszyl,no trochę mnie oświeciłeś :D ZK nie potrzebuję a w razie usterki mam przyjaciół którzy mnie do domu przyholują :one: A z lawetą z OC to nie jest przypadkiem tak że odwożą Ci auto do jakiegoś pobliskiego warsztatu? Bo trudno mi uwierzyć że zawiozą mi auto do mojego mechanika jeśli odległość będzie wynosiła np. 80km Ale jeśli tak to się z Tobą zgodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet z AC odwiozą do najbliższego warsztatu. Wiele firm to oferuje i tak robi. Poza tym u nas samochód w który walniesz lub ciebie walnął też odholują :)

w razie usterki mam przyjaciół którzy mnie do domu przyholują
hm ... wpadnij do nas na Podkarpacie i jak cię zaholują to no no... są naprawdę koleżeńscy :one:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość Majki_Wawa

A ja wlasnie poszukuije ubezpieczenia.Obecne konczy mi sie w czerwcu,dokladnie 4 i mam obecnie w PTU.Zalezy mi teraz aby choc na 3 raty dac,albo na dwie rowne.Bo PTU ma pierwsza rate wysoka,a druga nizsza i to nie co pol roku a jakos tak dziwnie inaczej. Mam 20 % znizek obecnie,probowalem sie dodzwonic do HDi bo tam moj pracodawca ubezpiecza pracownikow wszystkich (ok,4000 ludzi) ale sie nie dodzwonilem,moze jakies znizki by mieli :P

 

Wszedzie mi kurcze wychodzi ponad 1000 zl,lipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co roku mniej wiecej miesiac przed końcem OC dokladnie analizuje wysokośc składki obowiazkowej OC wszystkich ubezpieczycieli.Od dwoch lat bezkonkurencyjny w moim przy padku (nissan x-trail 2.2 di 60%znizki)jest Liberty Direct.W zeszłym roku skladka za cały rok wyniosła mnie 380 zl w tym od czerwca mam do zapłacenia 375.02zł.

Jednocześnie przy zawarciu OC otrzymuje sie mini Asistance ,pare gadzetów-koszulka odblaskowa,ładne breloczki do kluczy,mały atlas samochodowy ,gotowe umowy kupna-sprzedazy samochodu oraz formularze wypadkowe.

Jak na pojemnośc 2200, Liberty Direct jest bezkonkurencyjne.troszke tylko drozej kalkuluje Axa -w moim przypadku to 394 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem teraz w podobnej sytuacji, co Majki_Wawa, więc odswieżę temat. Szukam taniego OC dla Astry 1,6. Jestem z Łodzi, mam 30 lat i dopiero 20 procent zniżek. Narazie mała załamka, bo usłyszałem ceny powyżej tysiąca. Macie może jakieś info o dodatkowych zniżkach czy promocjach w TU dla nowych klientów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies juz pisałem ze teraz PZU ma dobre promocje na AC i OC. Ja wybrałem MTU, bo okazał sie najtanszy

Sprawdziłem w PZU i tam składka w wysokości 854 złotych. Chyba podzwonię w weekend po direktach – link, axa, liberty i tam popytam. Siostra mówiła mi, że jej mąż brał niedawno OC w L4 i chwalił, że tanio mu wyszło. Ubezpieczał ktoś może samochód w direkcie? Co możecie powiedzieć o tych ubezpieczeniach na telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie! Czy jak kupiłem auto z ubezpieczeniem i przepisałem je na siebie to musze teraz coś dopłacać czy nie?? Czy po prostu do konca wazności tego ubezpieczenia OC moge jeżdzić i się tym nie przejmować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie! Czy jak kupiłem auto z ubezpieczeniem i przepisałem je na siebie to musze teraz coś dopłacać czy nie?? Czy po prostu do konca wazności tego ubezpieczenia OC moge jeżdzić i się tym nie przejmować??

Jestem w temacie teraz, to Ci odpowiem. Jest tak - umowa ubezpieczenia OC przechodzi na nowego właściciela pojazdu i obowiązuje do końca okresu, na jaki została zawarta, o ile nowy własciciel nie złoży w ciągu 30 dni od dnia zakupu samochodu jej wypowiedzenia. Pamietaj tutaj o tych wszystkich formalnościach, bo potem często różne nieporozumienia wynikają...

Wracając do tematu, stawki w AXIE, LINKU i LIBERTY DIREKT za moją Astrę wyglądają tak:

AXA: 1422

LINK4: 517

LIBERTY: 724

Więc szwagier miał rację – jednak w L4 najtaniej wyszło. Okazało się, że mają teraz promocję za duże miasto i akurat dobrze trafiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja właśnie wykupiłem ubezpieczenie OC + NNW na Almerę N15 w Liberty. Za cały rok przy moich zniżkach zapłaciłem 414zł a dzięki dodatkowej zniżce z polecenia ubezpieczenia otrzymałem rabat w wysokości 50zł. W dotychczasowym TUW Pocztowy wyliczyli mi 550zł za samo OC (w zeszłym roku zapłaciłem 350zł), LINK4 640zł, multiagencja znalazła mi najtaniej 440zł za samo OC. Tak więc proponuję sprawdzić Liberty Direct, jak ktoś się zdecyduje na ubezpieczenie u nich to polecam podać jeszcze mój nr polisy 2011-90380273 a otrzymacie dodatkowo 50zł rabatu na OC lub 100zł na OC+AC! Akcja trwa do 30.06.2011r.

 

Pozdro.

Edytowane przez grucha jr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...