Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

patrol y61 4.2 D uturbowienie :)


Gość witkacy53
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Hexabranhus

Nie mam namiarów na silnik 4.2 do Patrola z montażem

Dzięki za Twoją propozycję, ale chcę kupić nowy silnik, przywiązuję sie do aut i lubie je mieć wiele lat.

Wy się znacie na Patrolach dlatego pytam o możliwości ;)

Jeśli nic sensownego nie znajdę zapytam Kylona, czy zamontuje nowy HZ1 do Patrola.

To dobre auto zwłaszcza GU4 long, tylko silnik 3.0 lipa...

Dół jest "wieczny", buda wygodna, dodać sensowny motor i można mieć auto na wyjazd "dookoła świata" .

Silniki HZ1 mozna kupić nowe, nawet u Niemca jeśli ktoś nie ma czasu szukac dalej...

Tylko ja nie jestem mechanikiem, nie zaryzykuję kombinacji z montażem.

Może kolega Igor coś podpowie i ma pomysł na coś pośredniego między 3.0 a 6.5 ?

Myślę, że wielu ludzi by sie skusiło na taki deal.

Jak pisałem 6.5 Turbo brzmi super, ale wielkość i spalanie, powodują, że Ci którzy nie szukają sportowych emocji odpuszcza temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak chcesz nowy silnik td4.2 to raczej temat nieosiągalny , są dostępne ale przebieg duży niby 200tyś mil ale wiem że mają więcej

z toyoty silnik na śląsku zamontują ci bezproblemowo

Panie Igor powiedz coś o najsłabszym benzynowym , ma może ktoś taki założony?

coś w końcu trzeba wybrać do włożenia , a teraz jakoś na rynku podrożały dt4.2 i tak licze ,zrobić kolektor kupić turbo i ppompe wtryskową to może i na benzynowy wystarczy

u karlowicza widze benzynowy 6 i 7 litrów a mniejszyuch nie było, wydaje mi się że był

 

właśnie znalazłem Chevy 350 czy te silniki są dostępne?

Edytowane przez scuaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpowiada, wnioskuje zatem, że raczej mogę zapomnieć o nowym 4.2 do Patrola.

Białych zostało wprawdzie 17 ale zdążysz :whistle:

 

http://www.demimpex-me.ae/files/public/SPECIAL_CAT_Pat_GL7.pdf

 

 

właśnie znalazłem Chevy 350 czy te silniki są dostępne?

... są ale przecież taaaak dużo palą :thumbsdown:

 

Jak pisałem 6.5 Turbo brzmi super, ale wielkość i spalanie, powodują, że Ci którzy nie szukają sportowych emocji odpuszcza temat.

Mocno się mylisz ... przez 2 lata sprzedałem i zamontowałem 70 tych silników do Patrola

Załadowany na wyprawę , koła 37 cali , pali mnie od 3.0 .... mogę Ci podać telefony do użytkowników

O przyjemności jazdy nie wspomnę

Nikt nie wpadł na pomysł że ten silnik ma bardzo lekko z Patrolem ... Hummer H1 waży 4200 do 4600 ( mój jest z płytą pancerną )

Spalanie w H1 to 18-24 litry

Mogę dać Ci swoją serwisówkę ... 3800 kg silnik 6.5 turbo .... spalanie 13 litrów

 

... i weź ze sobą GPS bo na licznik nie uwierzysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

... są ale przecież taaaak dużo palą :thumbsdown:

 

 

 

nie wiem ile palą , ale ten silnik jest na wtrysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile palą , ale ten silnik jest na wtrysku?

Gaźnik ... ale można zamówić z wtryskiem EFI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaźnik ... ale można zamówić z wtryskiem EFI

a masz jakieś dane ile to spali po mieście?

ile trzeba dopłacić za wtrysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz jakieś dane ile to spali po mieście?

ile trzeba dopłacić za wtrysk?

Ok 18 litrów

Wtrysk ok 2100 $ ... ale wyjdzie taniej bo gaźnik odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 18 litrów

Wtrysk ok 2100 $ ... ale wyjdzie taniej bo gaźnik odpada

dobra , powiedz za ile by był zestaw do samodzielnego montarzu ?,pewnie dam rade se założyć

i dylemat nowy chevy czy stary po farmerze diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra , powiedz za ile by był zestaw do samodzielnego montarzu ?,pewnie dam rade se założyć

i dylemat nowy chevy czy stary po farmerze diesel

Myślę że ... silnik nowy komplety ok 5-5.5 $ z opłatami + zestaw Adam Słodowy Marks4wd ok 1.5 $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i weź tu wybierz 4.2 +pompa + turbo i suma wychodzi pod 20 tyś

obecnie td4.2 srednio pali 14 (no najlepszy wynik 12.5) w krótkim , a w longu i ze sterowaniem turbiną zużycie wrośnie

ale benzyna to chociaż by jechała i cena niewiele większa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale benzyna to chociaż by jechała i cena niewiele większa

Poszukaj jeszcze silnika LS z odzysku .... można trafić LS3 430 hp za 10-12 tyś zł

Kupisz zestaw i sam z palcem w d*pie zamontujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zestaw montarzowy załatwisz?

Tak ... do benzyn sprzedaję ... do Diesla tylko z montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szybko znalazłem chevy i

ls7 (chyba tego nie dam rade bo kabli jakoś dużo)

jak byś potrzebował wsparcia w montarzu swoich silników to ma taki warsztat co kolega prowadzi i mógł by podziałać co nieco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szybko znalazłem chevy i

ls7 (chyba tego nie dam rade bo kabli jakoś dużo)

jak byś potrzebował wsparcia w montarzu swoich silników to ma taki warsztat co kolega prowadzi i mógł by podziałać co nieco

Nie ma znaczenia czy LS3 czy LS7 ... musisz kupić kompletny z wiązką , sondami , pedałem gazu i przepływką

Dzięki za pomoc ale dajemy sobie radę ... właśnie odpaliliśmy i wrzucamy nowego Duramaxa LMM :nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy LS3 czy LS7 ... musisz kupić kompletny z wiązką , sondami , pedałem gazu i przepływką

 

i na tej elektronice polegne ,bo do tego jednak podstawy nie wystarczą , trzeba schematy i dobrze kumatego elektronika

a w zestawie montarzowym co jest? ,napewno spięcie silnika ze skrzynią , zamach i sprzęgło), łapy silnika ? , czy trzeba doprodukować , bardziej zastanawiam się nad chevy, bo w sumie po ogarnięciu mechaniki elektroniki brak i można testować

trzeba ogłaszać 3.0di

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na tej elektronice polegne ,bo do tego jednak podstawy nie wystarczą , trzeba schematy i dobrze kumatego elektronika

a w zestawie montarzowym co jest? ,napewno spięcie silnika ze skrzynią , zamach i sprzęgło), łapy silnika ? , czy trzeba doprodukować , bardziej zastanawiam się nad chevy, bo w sumie po ogarnięciu mechaniki elektroniki brak i można testować

trzeba ogłaszać 3.0di

W zestawie jest wszystko ... i o tyle dobrze że silnik LS siada na mocowania od 3.0

Z elektroniką sobie poradzisz ... potrzebujesz tylko kumatego elektryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie jest wszystko ... i o tyle dobrze że silnik LS siada na mocowania od 3.0

Z elektroniką sobie poradzisz ... potrzebujesz tylko kumatego elektryka

u mnie jesr trzech , jeden ma warsztat to on by sie tym niezają , drógi to teraz ma faze na ryby i nierobi a trzaci ma na nazwisko Oszust i wiesz ile ma prawdy w nazwisku

a szkoda gadać , zaraz choroba awansuje i w łeb wlizie mi ls , ale nie bo miejscowe elektryki mnie dobiją

i pomnik sobie postawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hexabranhus

Bardzo dziękuję za link, nie planowałem zakupu nowego auta, ale może to jedyna opcja jeśli chcę mieć dobrego kompana w podróży B) ...

Wysłałem do Arabów zapytanie ofertowe, zobaczymy co odpowiedzą...

 

Jestem zaskoczony w sprawie tak niskiego spalania silników 6.5 diesel

Patrol jest znacznie lżejszy od H1 i masz rację, że 6.5 "ma duży luz" w tym aucie.

 

1. Ile dokładnie waży 6,5 diesel z osprzętem ?

2. O ile mniej waży Patrol z 6.5 od Patrola z 4.2, jestem pewny, że to sprawdzaliście :showoff:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ile dokładnie waży 6,5 diesel z osprzętem ?

2. O ile mniej waży Patrol z 6.5 od Patrola z 4.2, jestem pewny, że to sprawdzaliście :showoff:

4.2 turbo waży 375 kg

6.5 Turbo waży 330

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hexabranhus

4.2 turbo waży 375 kg

6.5 Turbo waży 330

 

No to zasiałeś mi bakcyla w głowie...

Złośliwych co mówią, że 6.5 pali 30 litrów nie słuchałem, pewnie mówią tak z zazdrości...

Ale ja chciałem założyć sobie "grzecznie" 4.2 diesla i niespiesznie zwiedzać kolejne "dzikie kraje".

 

Ale bakcyl już krąży po synapsach :devil:

 

Przy dzisiejszym kursie dolara, domyślam się, że cena nowego Patrola 42 od Arabów, będzie tak duża, że wezmę pod uwagę założenie 6.5 do używanego auta.

Już słyszę w głowie ten "niski bulgot", który wydaje z siebie 6.5, a miało być spokojne auto... :turned:

 

Dostałem odpowiedź od Arabów.

 

(he he) łamaną angielszczyzną odpisał Rosjanin ...

W pierwszym akapicie zapytał czy znam Rosyjski :shiftyninja:

Cena z kosmosu...

Za tyle można kupić nową Buschtaxi i zostanie jeszcze na miesięczny wyjazd w fajne, egzotyczne miejsce :icecream:

 

Czy propozycja testu spalania 6.5 diesel jest aktualna ?

Mam czas między 27 a 30 grudnia.

 

Proponuję pół-dniowy eksperyment:

Zatankujmy do pełna, przejedźmy spokojnie po czarnym 50km w najbliższy teren mierząc odległość GPS.

Zatankujmy do pełna, zapiszemy różnicę i pojeździjmy trochę (bez przegięć) w lekkim terenie.

Znów zatankujmy do pełna i wróćmy dając trochę w palnik.

Zapłacę za paliwo i czas.

Jeśli spalanie będzie takie jak pisze kolega Igor, będę kolejnym klientem na taki silnik :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy propozycja testu spalania 6.5 diesel jest aktualna ?

Mam czas między 27 a 30 grudnia.

 

Proponuję pół-dniowy eksperyment:

Zatankujmy do pełna, przejedźmy spokojnie po czarnym 50km w najbliższy teren mierząc odległość GPS.

Zatankujmy do pełna, zapiszemy różnicę i pojeździjmy trochę (bez przegięć) w lekkim terenie.

Znów zatankujmy do pełna i wróćmy dając trochę w palnik.

Zapłacę za paliwo i czas.

Jeśli spalanie będzie takie jak pisze kolega Igor, będę kolejnym klientem na taki silnik :beer:

Aktualna ale po nowym roku pod koniec stycznia ... wyjeżdżam po świętach i wracam ok 15-20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe , może dojda dwa patrole v8 .6.5diesel

i ja dumam nad tym chevy , znalazłem używke i z kosztem zestawu montarzowego nawet koszta porównywalne są do td4.2

nic narazie oponki trzeba kupić i nad liftem sie zastanowić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hexabranhus

Aktualna ale po nowym roku pod koniec stycznia ... wyjeżdżam po świętach i wracam ok 15-20

 

Jesteśmy umówieni.

Jeśli spalanie 6.5 na kołach 37 cali wyjdzie na poziomie 13 litrów (jak wcześniej pisałeś), kupię taki silnik.

 

Dźwięk jest piękny, przyjemność jazdy z pewnością ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy umówieni.

Jeśli spalanie 6.5 na kołach 37 cali wyjdzie na poziomie 13 litrów (jak wcześniej pisałeś), kupię taki silnik.

 

Dźwięk jest piękny, przyjemność jazdy z pewnością ogromna.

Słuchaj dalej złośliwych ... na co dzień jeżdżę tymi silnikami i na 37-kach w mieście nie palą więcej niż 16-17 litrów

 

Masz mój post w którym pisałem o spalaniu

Edytowane przez OFF-ROADER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...