Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

patrol y61 4.2 D uturbowienie :)


Gość witkacy53
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja może znajde zaraz swojego td4.2 ti (pompa bez sterowania turbiną)

znalazłem , jakość słaba ale zawsze coś

Edytowane przez scuaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

colera ja mam :)

 

BartekD

 

coś długo tego filma nagrywasz

chciał bym zobaczyć czy idzie lepiej od mojego ,mam namierzony 4.2 i nie wiem czy brać

Nie nagrywam ponieważ czekam na zamontowanie czujnika EGT żeby poprawnie dawkę ustawić i chcę od razu wrzucić przełożenia z 2,8. Myślę, że początkiem marca się uda. Co do kosztów to ok 1500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na jakich kołach latasz?

ja mam przełożenie 4.3 i na 35" było git

teraz na zimówce 31" to aż za wolne przełożenia

ostatnio w trasie skończyły mi sie obroty na 5 biegu i było 175

tak porównując to 4.2 skrzynia jest dużo wolniejsza od tej z 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe zakładał 35" na15 na razie jeżdzę na 305/70/16. Przełożenia mam chyba z 4,2 po mojemu to: jeden obrót koła=2 obroty wału. To 4,2 to będziesz wkładał do Patrola czy do Y61 :devil: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hheheh , ja to mam stano choroby mocno zawansowany

1.krótki y61 tb4.2 automat ,ten prawie skączony , jeszcze zderzaki metalowe wciągarka i gotowy

2. krótki td4.2 t aktualnie lata

3.long gu4 , właśnie dzisiaj wywaliłem silnik do sprzedania i teraz dylemat co zapodać . Chęci są na corvette ale po zliczenu kosztów lekko siadłem , w ger wchodzi jeszcze td4.2 +uturbienie , lub 4.0 z bmw, narazie jestem w fazie przemyśleń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że masz jakiegoś Patrola :whistle:. 4,2 do Y61 lub GU4 to porażka. Krótki bez szpeju bedzie ważył 2,6-2,7t a długi blisko 3t. Sprzedaj jednego i kup prawdziwego Patrola i wtedy możesz wsadzać 4,2 a i waga wtedy nie straszna (2250kg z pełnym szpejem, brakuje tylko tylnej windy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

y60 znaczy szczura nie kupie bo zaciasno mi w nim , jest troche więkeksza kabina w y61

a co do osiągów to na konfrontacjie możemy się umówić w połowie drogi z obecnym 4.2

a jak do gu4 by zawitał 4.2 to będzie turbowany przezemnie i bym spróbował czy ta mniejsza masa tak ci pomoże :fish:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BartekD

Pisałeś, że na Niemcy jeździsz, to może po drodze wpadniesz i przetestujesz szczura, może zmienisz zdanie? Dla wielu Patrol skończył się na Y60, nie jest to pojedyncza opinia. Nie widziałem też Kondona Y61 który w terenie objechałby Szczura Y60 :dj: , może dlatego że konie, które podaje producent gdzieś z niego po drodze uciekły. W każdym bądź razie zapraszam, filmik wrzucę może w ten weekend :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

eee nie myś ,że ja nie miałem y60 .Wyznawcy k160 są święcie przekonani "gr to zło" patrol to tylko k160

do niemców narazie nie mam potrzeby

a w tereie jedzie to co ma większe koło i da rade go napędzić

 

Bartek jak twoje 4.2 tacza się jeszce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość PARCH BANDIT

Turbina robi różnicę i to dużą, obecnie mam 220 KM i 410 Nm. Turbina oczywiście tytanowa na łożyskach kulkowych. Następny etap to przerobienie pompy wtryskowej. Spalanie się nie zmieniło. Wydruk z hamowni mogę podesłać niedowiarkom.

Co do samego uturbiania to musisz wyrzeźbić nowy kolektor, inne turbiny niż w/w nie dają rady. Widziałem założoną od mesia atego, porażka.

Generalnie najlepiej kupić gotowy zestaw, jak chcesz to mogę podać namiary na szwagra, który uturbił już sporo 4,2 nie tylko w Polsce.

 

Witam kolege , mam pytanie skad jest "szwagier" jaka czesc Polski? Chetnie bym sie przejechał Patrolem z turbo bo moj wolny 4,2 szału nie robi. Jesli by mnie zainteresował temat to zleciłbym komus kto ma pojecie takie uturbowienie. Wiesz moze jakie to koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege , mam pytanie skad jest "szwagier" jaka czesc Polski? Chetnie bym sie przejechał Patrolem z turbo bo moj wolny 4,2 szału nie robi. Jesli by mnie zainteresował temat to zleciłbym komus kto ma pojecie takie uturbowienie. Wiesz moze jakie to koszty?

ja mam jak coś 4.2 turbo zapraszam woj . lubelskie ,tylko słaby bo ok 150KM i do tego na 35"

a szwagier ogłasza się na allegro obecnie (niebieska turbinka na fotce z kolektorem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość mariosafari

Pisałeś, że na Niemcy jeździsz, to może po drodze wpadniesz i przetestujesz szczura, może zmienisz zdanie? Dla wielu Patrol skończył się na Y60, nie jest to pojedyncza opinia. Nie widziałem też Kondona Y61 który w terenie objechałby Szczura Y60 :dj: , może dlatego że konie, które podaje producent gdzieś z niego po drodze uciekły. W każdym bądź razie zapraszam, filmik wrzucę może w ten weekend :icecream:

 

czy juz skonczyles swojego patrola z zamontowaniem poprawionej pompy wlacznie?

ile uzyskałeś koni?

 

możesz wrzucic wydruk z hamownii?

 

napisz na priv jakie sa koszty takiego maksymalnego wyciagniecia mocy z silnika TD42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek dużo gadał ale zaginął w akcji

niby kręcił moce powyżej 200KM , ale tylko opowiadane

ja bym chętnie zobaczył jak to jedzie taki 200konny td 4.2 (myśle że znacznie lepiej powinien chodzić od tb 42)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pisałeś, że na Niemcy jeździsz, to może po drodze wpadniesz i przetestujesz szczura, może zmienisz zdanie? Dla wielu Patrol skończył się na Y60, nie jest to pojedyncza opinia. Nie widziałem też Kondona Y61 który w terenie objechałby Szczura Y60 :dj: , może dlatego że konie, które podaje producent gdzieś z niego po drodze uciekły. W każdym bądź razie zapraszam, filmik wrzucę może w ten weekend :icecream:

 

co Bartku z tym twoim filmikiem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...