Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problemy i usterki


ProceSS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dolej do max !!

Jaki masz zalany olej?

Silnik jest w pełni chroniony jeśli poziom oleju na bagnecie wskazuje max!

Bo nie wyobrażam sobie wyjechania np na autostradę z poziomem połowy na bagnecie!

Dwa miesiące a poziom tak spadł to coś nie jest tak !?

Dawałeś ostro po garach silnikowi????

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 w40, jazda raczej spokojna, troche po autostradzie,troche po miescie. Zazwyczaj pokazuje to po dluzej trasie. wylaczam silnik,po jakims czasie zalaczam i znowu jest informacja oil good,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolej do MAX i kontroluj spadek oleju na bagnecie.

Sprawdź silniki czy nie ma wycieków.

Widzisz mogłeś jechać autostradą z zbyt niskim stanem oleju i w d*pę dostały pierścienie !

5w40 ale jakiej firmy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie masz racje,ze moglo to spowodowac jakies usterki,problem w tym,ze wsiadajac do dsamochodu informacja wyswietlala ,ze olej jest na dobrym poziomie,dopiero podczas postoju taka informacja sie pojawila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dolejesz do stanu Max i będziesz miał sprzeczne informacje z czujnika poziomu oleju, to jest on do wymiany!

Ile ma przejechane twój silnik??

 

Czujnik czujnikiem, ale tyle oleju to silnik w tak krótkim czasie nie może zjadać!

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem dzisiaj umowiony juz na serwis. przejechane ponad 50000 km. ciekawe co stwierdza, ciśnienie oleju w normie.poziom w polowie, byłem na przeglądzie z tydzień temu to wycieków nie stwierdzono. Drugi raz stało mi się to po dłuższej trasie

Edytowane przez karolmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby czujnik stanu oleju nie głupiał trzeba zalewać do stanu Max i OIL GOOD  :)

I tylko z takim stanem na bagnecie, silnik jest w pełni chroniony.

Jeśli komuś się wydaje że ma na bagnecie stan w połowie miedzy min-a-max to się myli że  silnik nie jest chroniony .

Gorzej jak silnik tyle oleju po trasie sobie podjadł?!

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odpowiedż. Jak włączam spryskiwanie szyby przedniej czy powinna się włączyć automatycznie wycieraczka i czy  za następnym spryskaniem  też powinna się włączyć.Bo umnie raz się włącza daje 3 wahnięcia lub 2 a za następnym razem wogóle się nie włącza wycieraczka  ( jak chce ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz czujnik deszczu to sobie psiukasz a one chodzą jak chcą tak te czujniki działają -daleko im do ideału!

U mnie z czujnikiem jak psiuknę raz nie długo, wahnięcie jest jedno a po 2 sek drugie takie dociągające krople na szybie.

A jeśli nie masz czujnika to za każdym naciśnięciem  wycieraczki się włączają na 2 lub 3 wahnięcia jeśli wszystko z mechaniką ramion jest ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czujnika.W wycieraczka włącza się jak jej się chce raz sie włączy za chwile nie a nawet przez dłuższy czas nie uruchamia ramion wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za krótko trzymasz ,spróbuj dłużej potrzymać spryskiwacz może wtedy pracują poprawnie.

Jeśli nie to co na to poradzisz to nie jest usterka mechaniczna ,bo pracują poprawnie w deszcz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za krótko trzymałem spryskiwacz.A pytanie odnośnie rezerwy paliwa.Bo u mnie po przejechaniu na 33 litrami paliwa zapala mi się rezerwa paliwa a zbiornik ma 46 litrów ( to rezerwa ma ok. 13 litra paliwa,czy to nie za dużo )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Was,

 

Od dłuższego czasu wkurza mnie metaliczny odgłos podczas jazdy wydobywający się spod deski rozdzielczej. (drganie blachy)

Tak jak by ktoś położyl na blachę nakretkę metalową i pojechał :/

Już nie mam siły szukać więc jutro dzwonie do serwisu a gwarancji mam jeszcze miesiąc :/

 

 

 

Miał ktoś taki problem??


Odkręcona pokrywa grodziowa. Czas naprawy 10 min. Ufffff...

Koniec gwarancji za miesiąc:/

 

Przedłużał ktoś gwarancje?? Jest to opłacalne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ale dostałem ja gratis przy zakupie czyli 5 latek czy opłacalne zobaczymy ile sobie będą spiewac za przeglądy po 3,4 latach jazdy, jak ktoś robi z 30 tyśkm rocznie to na pewno opłacalne :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Bylem w serwisie na Toruńskiej (W-wa) - problem okazuje się być bardziej skomplikowaną czynnością, jestem pierwszą osobą która przyjechała ze skrzypiącą deską. Chcą mi zatrzymać samochód na 3-4 dni, musza zdiagnozować przyczynę (rozebrać całą deskę rozdzielczą). Wskazałem szefowi serwisu Twoją sugestię, odp. że mieli taki problem z QQ trzeba rozbierać całość. Da to się samemu zrobić? mógłbyś mi to dokładnie wytłumaczyć i oczywiście wskazać na jakimś zdjęciu, będę bardzo wdzięczny (nie mam zamiaru oddawać samochodu na kilka dni i czekać aż co innego rozwalą).

pozdr.

Witam serdecznie, jestem od dzisiaj na forum i mam ogromą prośbę o poradę w kwestii trzasków (plastików??) przy szybie przedniej, na wysokości aribaga pasażera. Juke był kupiony w salonie w lutym 2014 w Warszawie i mam już stan "krytyczny" po 2 ostatnich wizytach w serwisie. Za każdym razem mówią, że "taraz to już jest zrobione i nie powinno być żadnych odgłosów". Po drugiej wizycie, odebrałam samochód przedwczoraj jest jeszcze gorzej tzn trzaski są bardziej irytujące, głośniejsze i prawie nieustanne (raz ciszej, raz głośniej) i jakbym jechała starym klekotem a nie nowym samochodem. Starałam się znaleść odpowiedź na forum, bo okazuje się, że jest to problem w niektórych egzemplarzach ale nie doczytałam, który serwis w Warszawie to mi w końcu usunie (bo ten na Górczewskiej na pewno nie :((  Na razie podobno nie zdejmowali calej deski ale  boję się, że jak pojadę znowu na serwis to ją zdemontują i będą trzaski w innych miejscach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...