Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problemy i usterki


ProceSS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem odpowiedź na brak pojemnika i źle wykonaną klapę. Śmiech na sali. Juke z napędem 4x4 po prostu nie ma żadnego pojemnika tylko styropianowe wypełnienie które lata na boki. Do klapy nawet się nie ustosunkowali.

Słaby serwis dla słabego samochodu.

Ogólnie nie polecam Juka. Bubel na kółkach, a w serwisie jak wydasz 100k mają Cię za nic.

 

Ciekawe czy za tydzień jak nie będą mogli usunąć trzasków z bagażnika to powiedzą, że w ta wersja tak po prostu ma.

Edytowane przez furo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszke to śmieszne ..............

Ja bym się tak od razu nie zrazał do JUKA poprostu moze ktos miał słabszy dzien w pracy i coś zle czy słabo skrecił a i trafiło na ciebie zawsze masz jeszcze pare opcji do wyegzekwowania swoich niezadowolen sa niezalezni rzeczoznawcy jest TVN TURBO itp.itd.......

 

Jak na pocieszenie mogę dodac mamy Mondeo od nowosi auto ma 3 lata zadnej ryski zadnej przygody blacharskiej a w aucie wypalił sie cały alarm razem z wiazkami teraz zaczoł łuszczyc sie klosz leflektora, wyszła jakas rdza na błotniku pod klarlakiem i jeszcze tam pare pierdułek ktore bede w tym miesiacu na przegladzie reklamował bo na auto opłacamy 10 letnia gwarancje dodam ze auto cały czas servisowane.A dodam ze jak zatankujemy do pełna to bak tak jak by był gdzies nie dokrecony sie obija i słychac jak ropa chlupie heheheh i tez nie potrafia na to zaradzic nic przez 3 lata to reklamuje - tak ten typ ma hehehehe

 

tak ze widzisz nie ma aut idealnych...................... :thumbsdown:

Edytowane przez mexxmen30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszke to śmieszne ..............

Ja bym się tak od razu nie zrazał do JUKA poprostu moze ktos miał słabszy dzien w pracy i coś zle czy słabo skrecił a i trafiło na ciebie zawsze masz jeszcze pare opcji do wyegzekwowania swoich niezadowolen sa niezalezni rzeczoznawcy jest TVN TURBO itp.itd.......

 

Jak na pocieszenie mogę dodac mamy Mondeo od nowosi auto ma 3 lata zadnej ryski zadnej przygody blacharskiej a w aucie wypalił sie cały alarm razem z wiazkami teraz zaczoł łuszczyc sie klosz leflektora, wyszła jakas rdza na błotniku pod klarlakiem i jeszcze tam pare pierdułek ktore bede w tym miesiacu na przegladzie reklamował bo na auto opłacamy 10 letnia gwarancje dodam ze auto cały czas servisowane.A dodam ze jak zatankujemy do pełna to bak tak jak by był gdzies nie dokrecony sie obija i słychac jak ropa chlupie heheheh i tez nie potrafia na to zaradzic nic przez 3 lata to reklamuje - tak ten typ ma hehehehe

 

tak ze widzisz nie ma aut idealnych...................... :thumbsdown:

 

Już mnie chyba nic nie przekona do tego samochodu. Jestem pewny, że trzasków z bagażnika nie usuną.

Jeśli talk będzie nie odbiorę samochodu z serwisu i będę się musiał udać do mojego prawnika, będziemy myśleć co dalej.

 

Na dodatek w zeszłym tygodniu zaczął nawalać czujnik parkowania (przedni). Jadę sobie a tu pisk, że mam się zatrzymać bo przeszkoda. Hamuje to samo.

Jeden wielki bubel. Mam go 2 miesiące, a 3 raz jadę do serwisu z 3 rzeczą do zrobienia..... : pisk tarczy (to zrobili na od ręki), trzeszcząca klapa, czujnik parkowania. Nie trzeba być znawcą  żeby ocenić jakość wykonania tego pseudo samochodu.

 

 

EDIT:

Ja to mam chyba jakiś wadliwy egzemplarz:(

 

Na co dzień nie jeżdżę Jukiem ale w weekend byliśmy w trasie. I zauważyłem (raczej usłyszałem), że nawalają nam czujniki parkowania. Jedziemy 120 km/h, a czujnik nadaje, że mamy się zatrzymać. Gdyby to było raz ale ten czujnik piszczy przez 10 minut bez przerwy i nagle przestaje. I tak bez przyczyny kilkukrotnie. Nie muszę dodawać, że można zwariować od tego dźwięku jak dłużej piszczy.

 

Żona twierdzi, że ma tak od około tygodnia. Jak mówiła mi o tym bagatelizowałem to ale jak ona jedzie o 6 rano do pracy to nie dziwie się, że nie jest zadowolona słysząc te piski:(

W czwartek na szczęście oddaje JUKA z trzaskami z bagażnika mam nadzieję, że naprawią czujniki.

Edytowane przez furo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem tak to jest z tym calym badziewiem elektronicznym, jeszcze dokładanym u znajomego tez wariowaly przednie czujniki i pech chcial ze jak jechal na servis to wszystko było ok, dopiero z którymś razem z servisantem jak jezdzil to sie właczyly same i wtedy to naprawili.

Czujniki z przodu maja to do siebie ze sa narazone bardziej na cały syf lecacy z pod koł innych aut i potem wariuja....................

 

A moze warto tez zmienić servis na inny ????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

          Reklamowałem przedwczoraj gałkę skrzyni biegów ponieważ zaczynał się wycierać lakier.

Odpowiedz nissana na drugi dzień "reklamacja zaakceptowana, części zostały zamówione, wymiana przy kolejnej wizycie..." :)

 

Pierwszy raz nissan mnie zaskoczył.

 

27.11 mam 2 przegląd w nissanie więc przy okazji mi go wymienią :)

post-50580-0-20355200-1382116364_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja miałem dwa drobiazgi jeden to siłownik klapy od bagażnika, właściwiej jego mocowanie i odrobinę zbyt głośny wentylator... pierwszą usterkę naprawili mi od ręki .... na naprawienie drugiej musiałem pczekać kila godzin ze względu na dość niewygodny demontaż tego elementu... Wszystko naprawili elegancko w ramach gwarancji.... Poza tymi dwoma drobiazgami autko sprawuje się rewelacyjnie.... Ja jestem zadowolony zarówno z auta jak i jakości serwisu mojego ASO.

Edytowane przez Designer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

furo i jak tam nissan naprawiony usuneli usterki................

 

Można tak powiedzieć....

Na początku obsługa w Nissan Polody Przeźmierowo bardzo miła i pomocna:

- stuki w bagażniku - rozebrali całą klapę bagażnika, złożyli na nowo. Nie znaleźli przyczyny stukania ale po ponownym spasowaniu części nic nie stuka:) Powiedzieli, że stukanie może wrócić ale nie musi więc zobaczymy na jak dłuso wystarczy ten zabieg. Wspaniale się teraz jedzie jak nic nie stuka:) (wcześniej stukało nawet jak na studzienkę wjechałem)

- czujnik parkowania - mam nieoryginalny czujnik więc mogą go ruszyć tylko w tym salonie gdzie kupiłem samochód. Na tą chwilę piszczenie ustało więc na razie koniec tematu.

 

I jak napisałem w innym poście kupiłem stalowe felgi + opony.

mexxmen30

Na początku chciałem skorzystać z Twojego kompletu ale w zakładzie gdzie zawsze zmieniam opony namówili mnie na inną opcje:

- Stalowe felgi po 235zł za sztukę (jak pokazałem im Twoją aukcję powiedzieli, że to mogą być jakieś chińskie felgi więc zdecydowałem się dopłacić)

- Opony Gislaved Euro Frost 5 - dobre opinie w necie, a goście miał cenę niższą o 42 zł za sztukę niż na oponeo.

 

Więc wyszło z wymianą 2330 zł i tak zostało:)

Edytowane przez furo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i to mnie sie podoba najwazniejsze abyś miał frajde i zadowolenie z jazdy JUKE-m a nie skreślał go od razu.

 

Co do moich stalówek to nawet niech se bedda chinskie w koncu mam gwarancje na nie............

a co do opon ja wybrałem takie bo mam tylko 117 KM ty masz 190 KM i napęd 4x4 wiec samo przez sie rozumie ze wybierasz lepsza oponę, bo ja tez do mondeo wybrałem NOKIANY. :dribble:


Dwa trzy dni temu zamykajac drzwi po stronie pasazera przednie lub tylne zaczol dochodzić dziwny brzeczący metaliczny odgłos jak by jakaś blacha byla luzna, poprosiłem znajomego aby mi zamykał dzwi a ja lezałem pod autem i szukalem !!!

Zlokalizowałem poluzowała sie nakretka trzymajaca osłone termiczna drugą patrzac od tyłu auta, tyle ze to nie typowa nakretka a bardziej jakaś blaszka ponacinana i sadze ze usterka powróci jak bumerang i trzeba to bedzie albo zgłosic na servisie albo samemu zatąpić to coś nakretka samozaciskową :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Podczas hamowania zapala mi się kontrolka hamulca ręcznego :(

 

Co może być powodem??

 

Wracałem wieczorem więc nie mam gdzie i jak sprawdzić klocków ani płynu... :(

 

Ma/miał ktoś taki problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Podczas hamowania zapala mi się kontrolka hamulca ręcznego :(

 

Co może być powodem??

 

Wracałem wieczorem więc nie mam gdzie i jak sprawdzić klocków ani płynu... :(

 

Ma/miał ktoś taki problem??

 

 

moze tak cos wiecej o aucie jaki przebieg przynajmniej ????

wyglada na maly pozion płynu Hamulcowego ale jak masz klocki z czujnikami to mogą być klocki lub zapieczona linka z hamulca recznego lub coś z samym włacznikiem tej kontrolki ................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przegląd po 2 latach w NISSAN Dąbrowscy w Zabrzu.

 

-Przegląd okresowy

-Uszczelka

-Filtr Oleju

-Filtr Powietrza

-Płyn Hamulcowy

-Filtr Pyłowy

-Olej Castrol Edge Prof 5W30

-Żarówka

plus wiadomo- podłączenie komputera, kontrola akumulatora, nasmarowanie wszytskich zawiasów ble ble ble.

w SUMIE 863,51

 

Dodatkowo:

- wymiana drążka skrzyni biegów (schodził lakier)

- konserwacja pedału sprzęgła (skrzypienie)

- konserwacja obicia tylnej klapy przez ramkę rejstracji

 

W sumie 2h15min Kawka, internet itd. Obsługa OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego od grubo ponad dwóch lat jest wątek na ten temat na forum:

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/77980-juke-przeglad-aso-ceny/

 

Ps. Można taniej zrobić taki przegląd wystarczy samemu kupić części.

Edytowane przez xxyy777e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy podczas przejeżdżania  przez np "leżącego policjanta" skrzypi wam zawieszenie??

Strasznie- odp serwisu - to normalne !!!?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział ze Mi nie skrzypi ale mam dopiero przejechane cos ponad 4 tyś.km.

ale bo zawsze jest coś skrzypi i to z tyłu podczas wjazdu na kraweznik lub lezacych policjantów, popodkładałem juz podkładkami filcowymi cała rynne nad kołem zapasowym ta plastikowa na lewarek tak jak i ta deske obita filcem co to wszystko zakrywa i zwana jest podłoga bagaznika i dalej skrzypi ale jestem na tropie tego skrzypienia które jest ewidentnie wywołane naprezeniami karoseri poniewaz jak jechałem na urlopik miesiac temu i bagaznik był załadowany na FULLLLL to skrzypienie znikło wiec musze jeszcze jak bede miał czas odpiac ta deske która jest przypieta na klapie bagaznika pod tylna szyba, bo to chyba ona o coś ociera i krzypie, a pozatym juz przerabiałem tu na forum ten temat z jednym kolegą i on oddał auto do servisu reklamujac to i skrzypienie zostało usuniete ale sam nie wie co to było poniewaz jak napisał rozebrali wszystkie plastiki w bagazniku u ponownie je pozakładali i skrzypienie ucichło u niego....................


Post 237 w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział ze Mi nie skrzypi ale mam dopiero przejechane cos ponad 4 tyś.km.

ale bo zawsze jest coś skrzypi i to z tyłu podczas wjazdu na kraweznik lub lezacych policjantów, popodkładałem juz podkładkami filcowymi cała rynne nad kołem zapasowym ta plastikowa na lewarek tak jak i ta deske obita filcem co to wszystko zakrywa i zwana jest podłoga bagaznika i dalej skrzypi ale jestem na tropie tego skrzypienia które jest ewidentnie wywołane naprezeniami karoseri poniewaz jak jechałem na urlopik miesiac temu i bagaznik był załadowany na FULLLLL to skrzypienie znikło wiec musze jeszcze jak bede miał czas odpiac ta deske która jest przypieta na klapie bagaznika pod tylna szyba, bo to chyba ona o coś ociera i krzypie, a pozatym juz przerabiałem tu na forum ten temat z jednym kolegą i on oddał auto do servisu reklamujac to i skrzypienie zostało usuniete ale sam nie wie co to było poniewaz jak napisał rozebrali wszystkie plastiki w bagazniku u ponownie je pozakładali i skrzypienie ucichło u niego....................

Post 237 w tym temacie

 

SPRÓBUJ POJEŻDZIĆ Z ZŁOŻONYM TYLNYM OPARCIEM,  JEŻELI NIE SKRZYPI TO POWODEM  SĄ

ZATRZASKI TRZYMAJĄCE OPARCIE ,WYSTARCZY ZMNIEJSZYĆ LUZ W ZATRZASKU POPRZEZ OWINIĘCIE TAŚMĄ KLEJĄCĄ.         ODPOWIEDZ CZY POMOGŁO ?!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde skrzypienie wyprowadza z równowagi, mnie z koleji skrzypi gdzieś z przodu na kranicy kokpitu i szyby - strasznie mnie to denerwuje, nawet radio nie pomaga. Pojechałam do serwisu ale wtedy jak nazłość nic nie skrzypiało :angry: a teraz znowu. Wk.... mnie to na maxa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ze własnie kokpit skrzypie jak w aucie rozbierali zeby załozyc alarm i juz po ponownym poskładaniu skrzypie,

co do stuków to napewno nie sa to tylne siedzenia bo popierwsze to nie sa stuki (kiedyś miałem tak w innym aucie i taśma izolacyjna pomogła) a pozatym jak ktoś siedzi na tylnej kanapie to by tego stukania nie było.

U mnie to bardziej jest z naprezen takie chryyyyyyyyyy wiec pozostaje mi dalej szukac. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam coś od siebie w temacie skrzypienia.

 

Już nie mogę tego słuchać, skrzypi jak w jakimś starym gracie:(

 

Na bank w moim przypadku skrzypi tylna klapa. Już raz byłem w serwisie, rozebrali całą klapę złożyli na nowo i przez kilka dnia nie skrzypiało. Niestety dźwięk powoli zaczął wracać, a w tym momencie jest jeszcze gorszy niż był na początku.

Po nowym roku znowu jadę do serwisu.

 

Na pewno nie skrzypi zawieszenie. Dużo jeździmy od lipca mamy już 18 000 km. Więc zawieszenie na razie spoko.

 

Powiedzcie mi czy z waszego doświadczenia jest limit naprawy pojedynczego elementu? Np. jeśli pojadę 3 razy z tym samym, a oni tego nie usuną to czy mogę żądać wymiany całego elementu na nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Jedyna opcja, że jak ich wymęczysz to w końcu pewnie postanowią to wymienić, zebyś się odczepił. :P

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...