Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problemy i usterki


ProceSS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najeżdżam na "policjanta" lub na krawężnik to k....a idzie ocipieć!!! Skrzypi jak stara... :/

 

Ale tylko w zime. Zastanawiam sie nad serwisem ale czy to coś da??

 

Czy mogą to być jakieś gumy w zawieszeniu?? amortyzatory??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najeżdżam na "policjanta" lub na krawężnik to k....a idzie ocipieć!!! Skrzypi jak stara... :/

 

Ale tylko w zime. Zastanawiam sie nad serwisem ale czy to coś da??

 

Czy mogą to być jakieś gumy w zawieszeniu?? amortyzatory??

U mnie to samo:(

Prawdę mówiąc to przyzwyczaiłam się do tych odgłosów

radio na full i jadę.

 

Byłam kiedyś w serwisie,ale akurat jak serwisant jechał moim autkiem to nic nie skrzypiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam nowe odgłosy. Czyli:

- wróciły odgłosy z bagażnika (są jeszcze mocniejsze)

- nowy odgłos - znad deski rozdzielczej (po lewej stronie) - jakby coś wewnątrz stukało. Przy jeździe po wertepach.

- nowy odgłos - gdy jadę (im szybciej jadę tym odgłos jest głośniejszy), i hamuję silnikiem czyli puszczam gaz to z prawej przedniej części samochodu wydobywa się odgłos jakby żaba rechotała. Nie wiem jak to opisać. Strasznie wkurza. Szczególnie przy prędkości 130 km/h jest mega słyszalne. Mam automat. Czy ktoś się spotkał z tym dźwiękiem?

 

Za chwilę stuknie mi 20 000 km więc zgłoszę już na przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagraj film z tymi odgłosami i wrzuć na youtube

Edytowane przez xxyy777e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam nowe odgłosy. Czyli:

- wróciły odgłosy z bagażnika (są jeszcze mocniejsze)

- nowy odgłos - znad deski rozdzielczej (po lewej stronie) - jakby coś wewnątrz stukało. Przy jeździe po wertepach.

- nowy odgłos - gdy jadę (im szybciej jadę tym odgłos jest głośniejszy), i hamuję silnikiem czyli puszczam gaz to z prawej przedniej części samochodu wydobywa się odgłos jakby żaba rechotała. Nie wiem jak to opisać. Strasznie wkurza. Szczególnie przy prędkości 130 km/h jest mega słyszalne. Mam automat. Czy ktoś się spotkał z tym dźwiękiem?

 

Za chwilę stuknie mi 20 000 km więc zgłoszę już na przeglądzie.

 

co do tego odgłosu rechotania to sprawdz czy nie poluzowały sie jakieś osłony termiczne wydechu u mnie odkreciła sie ostatnia i tez rechotała tyle ze je ja słyszałem dopiero jak zamykałem drzwi po prawej stronie moze u ciebie sie wiecej poluzowała bo masz wiekszy przebieg i dotyka wydechu ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego odgłosu rechotania to sprawdz czy nie poluzowały sie jakieś osłony termiczne wydechu u mnie odkreciła sie ostatnia i tez rechotała tyle ze je ja słyszałem dopiero jak zamykałem drzwi po prawej stronie moze u ciebie sie wiecej poluzowała bo masz wiekszy przebieg i dotyka wydechu ......

10.01 oddaję samochód na przegląd, zgłosiłem również dziwne dźwięki.

Jak tylko mi ją oddadzą dam znać co to za żaba pod maską była;)

Edytowane przez furo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po 2,5 roku użytkowania Dżuka przyzwyczaiłem się już do skrzypienia plastików, Wg. mnie wynika to ze słabej jakości plastików, tudzież faktu, że nie są dostatecznie izolowane od karoserii (jakimś filcem czy czymś podobnym). Piszczenie - trzeszczenie u mnie zaczęło się po kilku miesiącach użytkowania. Najpierw frustrowałem się strasznie tym, a teraz mi to spowszedniało ;) Tak jak ktoś wyżej napisał - jeżeli bagażnik jest załadowany nie ma tych dziwnych odgłosów. Przy złożonych oprarciach również jest cisza. Dodatkowo od czasu do czasu pojawiają się skrzypienia spod deski rozdzielczej - tak mniej więcej z okolic schowka.

 

Pytanie teraz inne - po jakim przebiegu zmienialiście klocki hamulcowe? Ja mam niecałe 35 tys. i już występuje charakterystyczny odgłos tarcia przy hamowaniu. Wydaje mi się to trochę za szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód wrócił z pierwszego przeglądu więć:

- trzaski, skrzypienie klapy - naprawili! powiedzieli, że latała jakaś cześć przy zamku nasmarowali przykręcili i nic nie słychać! Duże brawa dla serwisu. Za pierwszym razem nie znaleźli, a teraz  się udało.

- żaba w kole - dźwięk nagle zniknął, nie ma go w ogóle. Serwis powiedział, że w ogóle nie mógł namierzyć tego dźwięku

- stuki nad deską rozdzielczą - sam ustały..?;)

- czujniki parkowania - nie mam oryginalnych, a te mają wadę fabryczną więc kazali reklamować. Temat zamknięty jako, że to nie dotyczy tak naprawdę Nissana.

 

Przegląd z montażem chlapaczy przednich 978 zł więc nie było źle.

 

Wrażenia z jazdy w tym momencie pierwszy raz od zakupu nie ma ŻADNYCH dźwięków! Super się teraz jeździ:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam was

 

Mam do was pytanie odnosnie tylnej kamery:

- czy widzicie w niej tylny zderzak bo mi sie wydaje ze nie było widac, a co za tym idzie obraz strasznie ściemniał tak jak bym w nocy cofał.

- czy to mróz moze miec jakieś ujemne dzialanie na kamere ze coś przymarzło w niej (oczko jest czyste)

- czy szlag ja trafił i trzeba bedzie wybrać sie na servis auto ma 5300km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym do servisu podjechal jezeli kamera jest czysta i odmarznieta ... tylko service - masz gwarancje to niech oni sie mecza nie ty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o informację a mianowicie komputer pokazał rezerwę paliwa i do przejechania na rezerwie 40 km.Tankuję do pełna i wchodzi mi tylko 34 litry?.Samochód nowy przejechane 400 km.

Edytowane przez Baryła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o informację a mianowicie komputer pokazał rezerwę paliwa i do przejechania na rezerwie 40 km.Tankuję do pełna i wchodzi mi tylko 34 litry?.Samochód nowy przejechane 400 km. ja

Ten typ tak ma ustawione, jeździłem swoim w celu sprawdzenia do momentu aż zniknęły wszystkie wskazania komputera- ok 40 km po zaświeceniu kontrolki paliwa i nie udało mi się więcej wlać niż 40 l. Bak podobno ma 46l. Jak natomiast wyświetla mi 1/2 baku to wlać można 23 litry co świadczy że skala jest ok. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie albo pojemność baku to tylko 40l (tak pokazuje praktyka tankowania) albo wskaźnik paliwa mocno oszukuje. Nigdy nie wlałem więcej niż 36l :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten typ tak ma rezerwa zapala mi sie przy 60 km do konca jazdy i tez nie zatankowałem nigdy wiecej niz 35 litrów.

ciekawi mnie tylko to ze bak ma 45 litrów pojemnosci po zapaleniu rezerwy wchodzi do niego 35 litrów czyli zostaje 10 litrów rezerwy a komp pokazuje ze mozna przejechac 60 km, wiec zakładam ze NISSAN obliczył jak ludziska jezdza i dał sobie jeszcze jakiś dziwny zapas...........?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie.

Przede wszystkim cegiełki sygnalizujące poziom benzyny to jakieś nieporozumienie. Gdy zatankuje do pełna pierwsza spada po około 80 km. Natomiast następne lecą jak szalone i spadają nawet po 20km. Następnie znowu się to zmienia im bliżej końca baku tym wolniej spadają, wyhamowując totalnie przy 3 cegiełkach.

Rezerwa jest bardzo duża. Bez żadnej kreski przejechałem około 40 km. Więc jak macie 1 to można jeszcze szaleć :)

Udało mi się najwięcej zatankować 43,5 l jak szalałem z ostatnią kreską ( w sumie już bez kreski:)

Edytowane przez furo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Mam problem ze znalezieniem przyczyny terkotania dochodzącego z okolicy silnika.

Przy zimnym silniku nic się nie dzieje ale jak przejadę 5 km to po zatrzymaniu i otwarciu klapy słychać klekotanie. Jak wyłącze silnik i włącze ponownie wszystko jest ok, jak zmów przejadę krótki dystans to objawy wracają.

Prośba o pomoc. Serwis Nissan Nowelus Tarnów twierdzi że ten model tak ma ale ja nie wierzę w ich zapewnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu nowy bo i autko dość nowe a tej marki pierwsze.

Mam mały problem a wątku nie znalazłem wiec pozwalam sobie zapytać kolegów i koleżanki poniżej:

 

Wskaźnik temperatury zewnętrznej w przedziale 3 do -3 miga mi nieustannie. Instrukcja mówi co prawda o ok. 1 min ale w serwisie usłyszałem "tak ma być". Jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu nowy bo i autko dość nowe a tej marki pierwsze.

Mam mały problem a wątku nie znalazłem wiec pozwalam sobie zapytać kolegów i koleżanki poniżej:

 

Wskaźnik temperatury zewnętrznej w przedziale 3 do -3 miga mi nieustannie. Instrukcja mówi co prawda o ok. 1 min ale w serwisie usłyszałem "tak ma być". Jak jest u Was?

 

Ciekawe zapytanie ,,niestety" u nas świeci słońce temperatura +9 to nie sprawdze ale jak spadnie dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu nowy bo i autko dość nowe a tej marki pierwsze.

Mam mały problem a wątku nie znalazłem wiec pozwalam sobie zapytać kolegów i koleżanki poniżej:

 

Wskaźnik temperatury zewnętrznej w przedziale 3 do -3 miga mi nieustannie. Instrukcja mówi co prawda o ok. 1 min ale w serwisie usłyszałem "tak ma być". Jak jest u Was?

 

Czy Wy naprawdę nie macie innych problemów ? Co za różnica czy sygnalizuje przy 2 czy 3 stopniach. Jest to ostrzeżenie i wszystko. Na drodze w takich warunkach na przestrzeni 1 km można spotkać diametralnie rożne warunki łącznie z gołoledzią  np. gdzieś tam na mostku w lesie. A więc zalecana jest ostrożność . Bezpiecznej drogi i idzie WIOSNA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NOTE też w omawianym przedziale miga nieustannie.  I tak ma raczej być. Przez minutę można by tego "migania" nie zuważyć a to ma jednak ostrzegać, zwracać uwagę. Tak więc miganie "nieustanne" do momentu wyjscia z zaprogramowanego przedziału temperatur ma oczywisty sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy naprawdę nie macie innych problemów ? Co za różnica czy sygnalizuje przy 2 czy 3 stopniach. Jest to ostrzeżenie i wszystko. Na drodze w takich warunkach na przestrzeni 1 km można spotkać diametralnie rożne warunki łącznie z gołoledzią  np. gdzieś tam na mostku w lesie. A więc zalecana jest ostrożność . Bezpiecznej drogi i idzie WIOSNA !

 hmmm czy nie mam innych problemów? No właśnie nie mam!!!!!! Autko działa bez zastrzeżeń a jeśli się jeździ po zmierzchu lub w nocy takie miganie drażni a nawet rozprasza!!!! Ja mam kierować i zwracać uwagę na drogę a nie co chwilę sprawdzać co to tam mryga - temperatura, rezerwa paliwa, awaria czy inne ustrojstwo. Dlatego też nie wydaje mi się iż Twoja uwaga o problemy jest uzasadniona, problem jest a że tylko taki ...... cóż każdy jakiś ma  :) . No chyba że pytasz o osobiste lub ogólnopolskie ale to chyba nie na tym forum. Zoja61, Rafioninio, ranger dzięki za zainteresowanie i liczę że jeszcze nie raz podyskutujemy o żuczkach. nnemrod nie żebym nie dziękował ale po co zaraz tak do nowego........ więcej życzliwości kolego  :wave:

Poproszę o informację a mianowicie komputer pokazał rezerwę paliwa i do przejechania na rezerwie 40 km.Tankuję do pełna i wchodzi mi tylko 34 litry?.Samochód nowy przejechane 400 km.

a ile Ci pokazuje jak zatankujesz do pełna? Bo ja mam to samo ( a jak widzę po postach to norma) a jak zatankuję przy jeździe po mieście (trochę lepiej w trasie ale nieznacznie) to mam do przejechania 420-440 km i jak pisał furo cegiełki spadają jak chcą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...