Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15],[N16] Klimatyzacja - tematy połączone...


Gość porcupine
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno ozon jest najlepszy, albo psikanie pianka bezposrednio na parownik.

 

Jaosobiscie zuzylem dwa roznepreparaty do zamykania we wnetrziu auta (byl smrod przez 1 dzien od tego zabiegu)

 

Mozer pianka dobrze nei wyschla i cos sie w niej narodziło.

 

Proponuje raz jeszcze dezynfekcję przez pol godziny dwoma sparayami (róznym) a potem wietrzenie (przez dzien z otwartyymi drzwiami)

 

Nie chce mi sie wierzyc zeby to nie pomoglo.

Zawsze wlaczaj wentylator na max podczas jazdy.

 

[ Dodano: Pią 11 Lip, 2008 10:37 ]

Może po porstu cos innego Ci śmierdzi. !! ??

mozesz zlokalizowac ten smrod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody666

Może jakiś mały gryzoń Ci wlazł gdzies i sie rozkłada :P Głupio to brzmi ale znajomy tak miał (co prawada auto bez klimy). Wyciągnął z którejś z rur nawiewu małą polną mysz z deka juz nadgnitą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie jest to samo, niby odgrzybiona zostala klima w specjalistycznym warsztacie a dalej smierdzi... kupilem odswiezacz powietrza i jakos to jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś ile może kosztować napełnienie klimatyzacji?? :D

Ja ostatnio zapłaciłem 150zł niedaleko Siedlec.

 

Czy ktoś z Was wie którędy klimatyzacja zasysa powietrze z kabiny przy zamkniętym obiegu? Chciałem napsikać tam środka odkażającego, niestety nie wiem gdzie taki wlot powietrza jest zlokalizowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa elektrycznie sterowana od obiegu powietrza jest tuz przy wentylatorze (filtrze kabinowym) w moim autku. PO wcisnieciu przycisku slychac zmiane zasysania (zmiana trwa kilka sekund).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa elektrycznie sterowana od obiegu powietrza jest tuz przy wentylatorze (filtrze kabinowym) w moim autku. PO wcisnieciu przycisku slychac zmiane zasysania (zmiana trwa kilka sekund).

 

Masz rację, klapa jest dokładnie ponad filtrem kabinowym.

Ale mi chodziło o coś zupełnie innego. W którym miejscu znajduje się wlot powietrza dla obiegu zamkniętego - mam na myśli umiejscowienie końca rury przez którą klimatyzator zasysa powietrze z wnętrza kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa elektrycznie sterowana od obiegu powietrza jest tuz przy wentylatorze (filtrze kabinowym) w moim autku. PO wcisnieciu przycisku slychac zmiane zasysania (zmiana trwa kilka sekund).

 

Masz rację, klapa jest dokładnie ponad filtrem kabinowym.

Ale mi chodziło o coś zupełnie innego. W którym miejscu znajduje się wlot powietrza dla obiegu zamkniętego - mam na myśli umiejscowienie końca rury przez którą klimatyzator zasysa powietrze z wnętrza kabiny.

 

Napisałem Ci wszystko -jest klapa przez ktora wchodzi powietrze z wnetrza kabiny -nie ma tam nic innego -jakis rur zasysajacych (przynajmniej u mnie) PO prostu powietrze jest zasysane z klapy pod schowkiem do filtra i wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam.

 

Mam almerke 1,8 tylko japończyka nie anglika. Wczoraj uzupełniłem klimatyzacje czynnikiem i okazało się, że jak się ją załączy to pracuje cały czas a nie systemem chwila pracy chwila przerwy (dawała 4°C przy 15°C w pomieszczeniu i się nie wyłączała). Mam pytanie bo nie znalazłem nigdzie na forum dokładnej odpowiedzi:

1. Gdzie znajduje się czujnik który by wyłączał i załączał klime bo nie mogłem go znaleźć a w anglikach ponoć jest przy parowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak miałaby działać klima w japończyku ale w mojej też 1,8 almie jak sie włączyło klimę to działała cały czas bo przecież to klima manualna nie klimatronic. Można było zmarznąć. Moim zdaniem gdy nie ma czujnika temperatury wewnętrznej to klima chodzi cały czas aż Ci nie będzie za zimno i jej nie wyłączysz albo nie zredukujesz intensywności nawiewu. chyba wszystko ok. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka powinna pracowań cyklami (raz na jakiś czas wyłącza się ,po chwili z nowu się załacza ) . niem nic do tego ze to klima manualna czy klimatronic . Musisz podjechać i sprawdzić ilość czynnika , może za mało masz dobite .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lewandoree

i ja tez to potwiedze klima chodzi caly czas jezeli jest manualna .to ze to jest japonczyk nie ma nic do tego . jak jest manualna to chodzi caly czas . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura, jak by kompresor cały czas popował, to by sie moment instalacja rozszczelniła, bo by elementy nie utrzymały ciśnienia.

 

Nie wiem jak jest w N16, dokładnie, ale musi byc włącznik ciśnieniowy - u mnie jest w baniaku przy chłodnicy. Drugi malutki czujnik jest w samym parowniku podłączany taką kostką jak włącznik.

 

Na wolnych obrotach może tak byc, ze jak jest malo czynnika to nie będzie odpowiednio sprężac - wtedy będzie chodzic ciągle, ale na wysokich powinien odłączac kompresor - a jak ciśnienie spadnie to załączac z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lewandoree

jak nie wiesz jak to jest w n16 to po co piszesz ze to bzdura . U mnie przy wlaczeniu przycisku ac kreca sie wiatraki chlodnicy klimy slychac charakterystyczne cyk wlaczenia sprezarki i obroty silnika wzrastaja nie ustepuje to do momentu wylaczenia klimatyzacji dziala mi tak jakos od 4 lat i nic sie nie rozszczelnilo Samochod mam od nowosci i nic nie bylo nigdy dlubane przy klimie no tylko jej przeglady co lato .Mam do syspozycji samochod z automatyczna klimatyzacja dokladnie nissan murano i tam racja wiatraki raz pracuja raz nie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lewandoree

ja nie chodzilem a mialem piatke w ogolniaku , nie wazne w almerze n16 bez automatycznej klimatyzacji po jej wlaczeniu obroty silnika wzrastaja i pracuja wiatraki na stale az do momentu jej wylaczenia ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wyjaśniony. I jedni i drudzy mają rację, gdyż akurat w tej almerze jest kompresor o zmiennej wydajności. Czyli, pomimo jego ciągłej pracy, nie pracuje on stale na pełnym obciążeniu, tylko jego wydajność jest uzależniona od zadanej temperatury i temperatury otoczenia. Nie wiem dokładnie co steruje jego wydajnością, być może zawór rozprężny w połączeniu z czujnikiem ciśnienia.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że "serwis" ma rację w 100%.

Ale z ciekawości zadzwoniłem do znajomego z ASO i powiedział że to ciekawe i musi to rozpracować jak to jest w almerce, ciekawy jestem co wykombinuje.

Za to powiedział mi ciekawszą rzecz, że jak się z klima prawidłowo obchodzi czyli załącza na 10 minut w tygodniu żeby się czynnik wymieszał to klimy nie trzeba dobijać przez 10 lat tak jak w lodówce, bo nissany maja tak szczelne układy, (podał przykład że np. w autach VW trzeba uzupełniać bo nie mają tak szczelnych układów). Za tydzień ma dać znać.

 

Oj teraz to dopiero burzę wywołam na forum :P .

 

A dam wam wszystkim po punkcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu sie musze zgodzic, ja u siebie zakładałem klime 3 lata temu, z klocków skupionych z allegro - przewody przerabiałem i spawałem , chłodnica/skraplacz wyglądała juz przy zakupie jako zwłoki, krzywa, przy okazji przy jej zakładaniu jeszcze ją wygiąłem :P I działa :P Nie wiem czy jest pełna, ale po 3 latach to byłem pewien że będzie już pusta, a ta śmiga jak należy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...