Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15],[N16] Klimatyzacja - tematy połączone...


Gość porcupine
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

voseba ale w jakich temp ci sie wlacza ta klima? bo mi po nocy jak jest -8 pod odpaleniu nie slysze dopiero po jakims czasie a z koleji umnie emchanicy mowia ze ejst cos nie tak ze mi ja rozwali jakw tych temp bede ja wlaczac bo nie powina chodzic. i teraz jestem normalnie skolowacialy;/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voseba ale w jakich temp ci sie wlacza ta klima? bo mi po nocy jak jest -8 pod odpaleniu nie slysze dopiero po jakims czasie a z koleji umnie emchanicy mowia ze ejst cos nie tak ze mi ja rozwali jakw tych temp bede ja wlaczac bo nie powina chodzic. i teraz jestem normalnie skolowacialy;/.

 

dzisiaj rano przy -8 się włączyła:) Oceniam to po liczbie obrotów, przy klimie jest 800obr/min bez ok 600, oczywiscie nie mówie o czasie zaraz po odpaleniu bo wtedy czy z klima czy bez jest ok 800-900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi ze my poprostu chyba nie mamy takiego czujnika temperatury a najpredzej parametry brane sa z czujnika temp wody.

Wg mnie to by było nie logiczne, jest przełącznik a/c, chcesz to ją włączasz albo wyłączasz, a nie dodatkowo zastanawiasz się czy czujnik temp pozwoli na włączenie klimy a ty jedziesz z zaparowanymi szybami :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voseba musze sie z toba zgodzic jest jak mowisz. wczoraj u znajomego tak samo klima dzialalo w n16 1.5 pb jak silnik troche mu sie rozgrzal. na forach roznych marek ludzie pisza ze sie nie wlacza i to mylilo. Uważam że temat jest rozwiązany. pozdrawiam i dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wiedzy nie zaszkodzi. Zabezpieczenie jest po to, żeby nie uszkodzić sprężarki. W przypadku awarii czujnika i włączenia klimy, gdy na dworze jest np. -15st a samochód stał pod chmurką bardzo łatwo uwalić sprężarkę. Zależnie od producenta, próg temperatury jest różny. W przypadku N15 jest to bodajże -8st, ale w Hondzie mam już -5st. Gdy silnik kilka minut popracuje, temperatura pod maską robi się większa, sprężarka cieplejsza i wtedy nawet jak są temperatury niższe, niż te "graniczne" to już jest możliwe włączenie sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że nie zaszkodzi.Temat pewnie przyda sie tez innym użytkownikom almer.a rozgrzanym aucie w temp okolo -12 st przejechalem z klima jakies 60 km i nie zauwazylem zeby cos zlego sie dzialo oprocz odparowanych ladnie szyb:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wiedzy nie zaszkodzi. Zabezpieczenie jest po to, żeby nie uszkodzić sprężarki. W przypadku awarii czujnika i włączenia klimy, gdy na dworze jest np. -15st a samochód stał pod chmurką bardzo łatwo uwalić sprężarkę. Zależnie od producenta, próg temperatury jest różny. W przypadku N15 jest to bodajże -8st, ale w Hondzie mam już -5st. Gdy silnik kilka minut popracuje, temperatura pod maską robi się większa, sprężarka cieplejsza i wtedy nawet jak są temperatury niższe, niż te "graniczne" to już jest możliwe włączenie sprężarki.

 

 

Pewnie że nie zaszkodzi. 5 lat juz tak śmigam, auto stoi pod chmurką i nawet przy -30 miałem włączoną klimę przy odpalaniu po nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy -30st udało Ci się włączyć klimatyzację to masz uszkodzony czujnik temperatury (nie potrafię powiedzieć, w którym miejscu się znajduje w N16, być może w osuszaczu). Tylko pytanie - klimatyzacja załączyła się fizycznie (tzn. wzrost obrotów oraz pracująca sprężarka) czy tylko zaświeciła się żarówka na guziku z klimą? Ciekawy jestem, jak wyglądały przewody od klimatyzacji po takiej pracy przy -30st ;) Sprawny układ klimatyzacji nie ma prawa się włączyć przy niskich, ujemnych temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę Ci to dokładnie:) Przychodzę rane o 6.20 do samochodu -15st na wyswietlaczu, przełącznik od klimy z założenia na on. Skrobie auto, wsiadam, 2x grzanie świec, odpalam auto, obroty idą pod 1000obrotów, ruszam, do świateł mam ok 400m, stojąc na światłach mam już 800obrotów, wyłączam klime przyciskiem, obroty spadają do 600obrotów. Po tym wnoszę że klima działa. 2 lata temu kiedy temp spadała do -30 auto zachowywało sie dokłądnie tak samo. NIe wiem czy czujnik jest uszkodzony, ale z punktu widzenia inżyniera zaprojektowanie układu z czujnikiem temperatury jako zabezpiczenia układu powinno skutkować natychmiastowym wyłączeniem lub nie włączeniem w przypadku niewłaściwego sygnału z czujnika. Twierdzisz że skoro przy -15st włącza się mi klima to mam uszkodzony czunik, ok jest to możliwe, ale klima ciagle mi działa:)

Edytowane przez voseba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam panów ja z kolejnym problemem którym jest głośna praca sprężarki klimatyzacji (tak mniemam) jest to mniej więcej równe szuranie kurcze no ciężko to opisać poprostu strasznie głośno chodzi i to nie załączona.Właśnie przez to doszedłem że to klimatyzacja iż po załączeniu natężenie hałasu jakby maleje.Cóż to może być?? i ile za to zapłace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, to, co jest przy kole sprężarki, jak poruszasz ręką to zrozumiesz, ile kosztuje??, hmmm jak dasz rade sam, bez zdejmowania to niewiele jak u speca, to od niego zależy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro nie znalazłem byłem u mechanika ale powiedział że ciężko mu to odkręcić czymś popsikał i powiedział co by za jakiś czas podjechac a nie bardzo mi sie widzi wyjmowanie całej sprężarki(koszty napełniania instalacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d*pa nie sprzęgło,to jest łożysko na kole pasowym sprężarki klimy skoro cały czas głośno,nie sądzę żeby to były duże pieniądze,a dla pewności zdejmij pasek od klimy i zakręć kołem sprężarki jak będzie szum to na pewno łożysko.I do tego nie trzeba wyjmować całej sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

na allegro nie znalazłem byłem u mechanika ale powiedział że ciężko mu to odkręcić czymś popsikał i powiedział co by za jakiś czas podjechac a nie bardzo mi sie widzi wyjmowanie całej sprężarki(koszty napełniania instalacji)

 

Dobry serwis ściągnie to co jest i nabije po naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko niech nabije tylko to nabicie nie będzie za darmo więc ni jak nie rozumiem twojego toku myślenia dzwoniłem do jakiegoś warsztatu i zawołał sobie 120 za łożysko i 150 za wymiane jak dla mnie kosmos

 

a czy pan jacek byłby w stanie ponownie się wypowiedzieć co do ceny takiej naprawy i czy jest konieczność wyciągania sprężarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ściągać całą sprężarkę skoro to łożysko sprzęgła hałasuje a można je z całą pewnośćią bynajmniej ja tak uważam ściągnąć nie wyciągająć sprężarki tak czy inaczej umówiłem się z innym mechanikiem na poniedziałek który spróbuje to wymienić bez wyciągania i cena już całkiem stosowna bo do 150 zł w zależności ile za łożysko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro,jest to łożysko koła pasowego sprzęgła sprężarki klimy,to nie jest to mocno skomplikowana robota i całej sprężarki nie trzeba demontować,tylko samo koło pasowe,w którym jest łożysko,chyba że wewnątrz sprężarki łożyska głośne,to wtedy tak i to już są spore koszty,bo czynnik trzeba odessać sprężarkę rozebrać i t d.Proste sprawdzenie,zdejmij pasek i zakręć kołem sprężarki,przy okazji sprawdź resztę rolek,hałas podczas kręcenia wyjaśni sprawę,co do cen to się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn moje wnioskowanie z którego wyciągnełem wniosek iż hałasuje sprężarka wynikało z tego że hałas występuje przy wyłączonej klimatyzacji zaś po włączeniu zmienia się jego charakterystyka więc nie może to być wnętrze sprężarki po dopóki sprzęgło jest wyłączone to środek sprężarki stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zgadza się,puki nie włączysz klimy sprężarka nie chodzi,tylko koło pasowe się kręci i dlatego szumi to łożysko na kole pasowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...